Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Görüntü Yok...!

Gönderen afilli222 
Wii Görüntü Yok...!
01 July 2011 17:53
wii pal 4.3e makine...
ayarları bozulmuştu tuzruhu hatırlar belki.. nund ı yükleyemiyordum.. gc kolu alarak tuzruhunun tavsiyesi ve tarifi üzre sorunu çözdüm.. nand ı yükledim sorun çözüldü.. dün wii tema olayına bakıyordum.. dark wii temsını wad olarak yüklebildiğini gördüm yükledim oldu.. 2 güündür de problemsiz açılıyordu wii oyunlarıda oynayabiliyorduk.. bu gün oyun açıkken çocuk direk kapatmış wii yii.... şimdi açınca normal açılıyor gibi ses var görüntü yok.. remote ile hareket edince ses geliyor her hangi birşeyi seçebiliyoruzda sesden anlaşıldığı kadarı ile.. ama görüntü yok...
kabloları kontrol ettim sorun yok... normal gibi..
ne olabilir acaba...

Re: Wii Görüntü Yok...!
01 July 2011 18:01
Scartı iyi kontrol et, görüntüyü aktaran sarı kablo gevşemiş olabilir. Kırmızı ve Beyaz ses, sarı görüntü aktarımı yapıyor.
01 July 2011 18:43
tema olayını priiloader yüklemeden yaptıysan iyi cesaretin varmış. bu tip şeyler tehlikelidir. recovery menu'de açılabiliyorsa tema kaynaklıdır. ama tuzruhu'nun yazdığı gibi önce görüntü kablosunu kontrol et.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
01 July 2011 18:54
tamam dır dostum.. başka tv ye taktım görüntü aldım... televizyon ayarlarını bozmuş çocuk smiling smiley hallettik desteğinize teşekkür ederim...

bu arada wiicrazy boot2 olayı var diye bodoslama dalıyom böle smiling smiley priiloader farklı özelliğimi var bilmediğimden soruyorum.. o kurulmuyor bende de..
01 July 2011 18:56
afilli222
tamam dır dostum.. başka tv ye taktım görüntü aldım... televizyon ayarlarını bozmuş çocuk smiling smiley hallettik desteğinize teşekkür ederim...

bu arada wiicrazy boot2 olayı var diye bodoslama dalıyom böle smiling smiley priiloader farklı özelliğimi var bilmediğimden soruyorum.. o kurulmuyor bende de..

bootmii@boot2 varsa takıl sen kafana göre smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
01 July 2011 18:59
aynen öyle dostum.. wiicrazy tuzruhu söylemişti nandı yüklemek için gc kolu aldım.. yükledim de.. daha denemedim bir daha yüklemeyi de bu hep böylemi olacak.. bunun düzelme durumu yok mu?

not: bilmem ne kodu var kol olmadan çözemezsin demişti link de verdi.. aynen dediği gibi yaptım oldu..
01 July 2011 19:16
bootmii'nin yeni versiyonunu yükleyip yedek aldıktan sonra bir daha gc kolu manevrasına ihtiyaç duymazsın.. daha önce yaşadığın eski versiyondan kaynaklı bir problemdi.

02 July 2011 17:57
[/color]bootmii nin yeni versiyonunu kuramıyorum dostum.. 4.2e den 4.3e ye update yaptığımda hbc bozulmadan kalmıştı bootmii de... hbc den wad manager ı (1.7 olan..mmm den değil..)çalıştırıyorum. ıos olarak 249 u seçtiğimde hata veriyor kanalları wad ları yükleyemiyorum ancak ıos olarak 250 yi seçinde problem olmadan yüklüyor.. wiimc yi ve cfg yi o şekilde yükledim.. şu anda oyun oynuyorum herhangi bir problem görünmüyor.. şu an için tek problem ve size sorum wiicrazy önceden mmm den dosyaları görüp direk boot.dol ları açabiliyordum bootmii yi tekrar kurmak gibi hbc de öle.. şimdi resimde de görebilirsin "ERROR MOUNTİNG DEVİCE SD!" PRESS ANY KEY" diye hata veriyor. hdd yi 2 parçaya ayırdım 2gb lık alan fat bölüm apps lar ve diğer dosyalar için.. geriye kalan bölümde oyunlar için.. sd card dan wiimc yi kurdum ve kartı çıkarınca sd kart takılı olmadığı için kanal açılamamıştı.. sd karttaki aynı dosyaları hdd ye atıyorum olmuyor sd den yapabiliyorum.. şimdi sd den mmm den wad manager a giriyorum hbc ve bootmii yi kuramk için boot.elf miydi onu açıyorum çalışıyor.. hbc de bootmiii de kurulu değil diyor halbuki ikisinide kullanabiliyorum... yeniden kurdum.. sd yi çıkarınca bakalım ne olacak...
bu sorunlar neden olabilir acaba.. ıos lar düzgün yüklenemedi ondan mıdır yoksa yüklemediğim bir şey mi kaldı?

şimdi bootmii den yedek alıyorum.. bitince denicem tekrar yüklemeyi bakalım yine konami kodu isteyecek mi?
denedim yine konami kodu istiyor..bootmii so versiyon sanırım...0.8

3 kez düzenlendi. En son 03/07/2011 01:03 tarihinde afilli222 tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - PIC_0001.JPG (183 KB)
03 July 2011 09:17
Şimdi,

1. Programları sd'den harddiskine atıp otomatik çalışmalarını bekleyemezsin. Kimi program sd karttan çalışmak üzere programlanmıştır. Derinlemesine araştırmaya girmeden sd'den harddiske geçiş yapmanı tavsiye etmem.

2. Hackmii installer'ı Homebrew channel'in kendisi dururken MMM içinden açmaya çalışmak bir hata olmuş. Hackmii installer'ı homebrew channel içinden çalıştır,
[www.wiidewii.com]

3. WiiMC'nin kanalını kursan da sd kart'sız çalışmamasının iki sebebi var, program için kurulan kanal bir forwarder bu birincisi, ikincisi ise program hatırladığım kadarıyla sd karttan çalışabiliyor sadece.

03 July 2011 14:54
WiiCrazy
Şimdi,

1. Programları sd'den harddiskine atıp otomatik çalışmalarını bekleyemezsin. Kimi program sd karttan çalışmak üzere programlanmıştır. Derinlemesine araştırmaya girmeden sd'den harddiske geçiş yapmanı tavsiye etmem.

2. Hackmii installer'ı Homebrew channel'in kendisi dururken MMM içinden açmaya çalışmak bir hata olmuş. Hackmii installer'ı homebrew channel içinden çalıştır,
[www.wiidewii.com]

3. WiiMC'nin kanalını kursan da sd kart'sız çalışmamasının iki sebebi var, program için kurulan kanal bir forwarder bu birincisi, ikincisi ise program hatırladığım kadarıyla sd karttan çalışabiliyor sadece.

1. burda demek istediğini anladım. ama sd ile uğraşmamak için düşünmüştüm.. dediğin her programdan hdd den çalışmasını bekleyemeyiz.. anladım..

2. ewet onu neden hbc den çalıştırmadım zoru başarmak için epey uğraşmışım smiling smiley ama böyle birşeyde oluyormuş onuda öğrendik smiling smiley şaka bir yana burda başka bir problemim var. hbc ıos 58 i kullanıyor dolayısı ile hackmii installer ı açınca kurulu değil diye görüyorum. "USİNG IOS İNTALLER IOS 58" başlığını görüyorum hackmii ye girince alttada hbc bootmi kurulu değil diyor.. kurulumuna girince kurulu olduğunu görüyorum..
SORUM: ıos 58 kullanmasının bir sakıncası varmı hbc nın.. yada ios unu değiştirebilirmiyim fayda sağlarmı bana.. sanki aldığım bütün problemler bu ios 58 in başının altından çıkıyo gibi smiling smiley onu kurduktan sonra böyle oldu makine.. mmm de aynı 58 i kullanıyor.. onu değiştiriyorum ama yine default olarak hep 58 ile açılıyor..
3. wiimc sebeb bir kanal forvarder derken kasdettiğini anlamadım. 2. sebeb de sd karttan forwarder ı kurarsan sd kart istiyor muhakkak benim başıma geldi.. hdd den kurdum wiimc1.0.4 ü problem yok.. ios 58 i de wiimc 1.0.8 olması lazım forvarder ını kurmak için kurmuştum.. ios u kurdum kanalı kurunca açılıyor gibi bi feyk atıp tekrar wii menüye dönüyordu.. baktım olacak gibi değil 1.0.4 de geri döndüm..
03 July 2011 20:18
2. Bootmii yahut homebrew channel'in mevcut kurulu halinin üstüne bunları tekrar kurabilirsin, IOS 58 kullanmasının sebebi nintendo tarafından USB 2.0 desteği verilen ios'un bu olması... wiimc için de aynısı geçerli.

3. Wiimc'nin doğrudan usb üstünden çalışma özelliği var mı onu net bilmiyorum. Forwarder kanal sd ve/veya usb'den belli bir dizinden bir programı yükleyen kanaldır. Böylece kanal sabit kalıp programın yeni versiyonları sd kart üstünde yahut harddisk üstünde güncellenebilir.

29 October 2013 12:35
herkese merhaba
heralde benim problemim daha farklı....
sizin sayenizde wii yi softmode yaptın..uzun süredirde oynuyordum (4,3e) wii çocuklarıma bıraktım onlarda uzun süre oynadılar .
şimdi ise ne ses nede görüntü var.açıldığında yeşil ışık sabit yanıyor hard diskten ses geliyor aynı zamanda kumandadan açabiliyorum fakat kapatamıyorum.kaptmak için fişi çekmem gerekiyor. bootmii.. Cfg_USB_Loader_70.... IOS236 ile softmode yapmıştım. şimdi ne yapmam lazım....
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 63
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!