Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

COD black ops için gerekli IOS güncelleme?

Gönderen baxu 
COD black ops için gerekli IOS güncelleme?
10 November 2010 20:59
selamlar
problemim zannediyorum birçok kişiyle ortak- COD black ops u wii de oynayamamak.
wiihacks sitesinden anladığım kadarıyla yeni COD u oynamak için bizim eski sistemin güncellenmesi gerekiyor. khalkedonun softmod rehberi ile softmodu kendim yapmıştım ve şu ana kadar da bana yetiyordu ancak son zamanlarda yeni oyunlarda problem yaşamaya başladım. ilk önce shaun white sonra hawx 2 ve şimdi COD.
biraz benim sistemimi anlatayım...ben de IOS 249 rev 14 var ve bunun rev 20 ye update i gerekmekte zannediyorum. wad manager - priloader falan bulunmamakta. softmod sırasında boot dosyasını yedeklemiştim. sistem aynı zamanda hardmodlu. Configurable usb loader ve neogamma yüklü. wii yi internete bağlamıyorum-problem olmasın diye...versiyon 4.1 E
lütfen adım adım bana yol gösterir misiniz? bir de bu işlerde o kadar pro değilim o yüzden bizim anlayabileceğimiz dilde anlatabilirseniz sevinirim...smiling bouncing smiley

1 kez düzenlendi. En son 10/11/2010 21:09 tarihinde baxu tarafından düzenlenmiştir.

Re: COD black ops için gerekli IOS güncelleme?
10 November 2010 21:13
[www.wiidewii.com]

anlayabileceğin şekilde şöyle özetleyeyim : cIOS249[57]-v20.wad şeklinde google'da arat, bulduğun dosyayı wad manager ile yükle.. cfg usb loader ile oyunu çalıştır...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 10/11/2010 21:17 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
10 November 2010 21:59
WiiCrazy
[www.wiidewii.com]

anlayabileceğin şekilde şöyle özetleyeyim : cIOS249[57]-v20.wad şeklinde google'da arat, bulduğun dosyayı wad manager ile yükle.. cfg usb loader ile oyunu çalıştır...

tamam saol da wad manager ı yüklerken hangi select IOS diye sorunca IOS 249 u ok dedim- sonraki sayfalar tamam en sonuda error 4100 verdi... bu wad manager ı yüklemenin bir riski var mı?
10 November 2010 22:45
cIOS 249 yüklerken 249'u baz alamazsın. Varsa 36, 236, 222, 223, 224, 250 v.b. bir cIOS baz alarak yükleme yapman lazım.
10 November 2010 22:45
ios secimin de ios36 yi secip kurmayi dene

10 November 2010 23:32
ne yazıkki olmuyor... wad manager ı yükleyemiyorum. yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla pc den kaynaklanabilir diyolar-administrator falan olayı- ama farklı pc den attım yine olmadı. sizin dediğiniz gibi 36 yı seçtim yine olmadı. waniniko mudur nedir eğer varsa 249 u seçin demiş zaten ki bende var...
ozayturay: ben IOS değil wad manager yüklüyorum... wad manager yükledikten sonra wiicrazy nin dediği versiyon 14 den 20 ye yükseltmeyi yapacaktım.
wii den soğudum valla- son çıkan oyunlar hep ters köşe yaptı beni...confused smiley
11 November 2010 06:31
WAD yüklemek için bir de [mmm4wii.posterous.com] içindeki WAD installer'ı kullanmayı deneyebilirsin.

Veya [filetrip.net] indirip kurulum yaparken 249 için 57'yi baz alabilirsin.
11 November 2010 07:17
Hali hazırda waninkoko'nun cios'u varsa wad manager'ı çalıştırıp kullanılacak ios olarak 250 seçmelisin... (wad manager 1.7 ya da daha üstü varsa 249'u, 250'yi ya da trucha bug'ı içeren başka bir cios'u da seçebilirsin) ...

@baxu : wad manager yüklüyorum demişsin... yaptığın şey cios yükleme olmalı mantıken, wad manager'ın nesini yüklemeye çalışıyorsun ki? Sd kartına atıp oradan çalıştırıyorsun wad manager'ı....

Risk sormuşsun, riskli bir işlem pek tabii.. ben misal aynı dosyayı sistem menünün title id'si ile paketleyip paylaşıma açabilirdim... böyle bir şeyi kurduğunda bootmii boot2 olarak yüklü değilse full brick olurdun.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
11 November 2010 11:51
baxu
ne yazıkki olmuyor... wad manager ı yükleyemiyorum. yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla pc den kaynaklanabilir diyolar-administrator falan olayı- ama farklı pc den attım yine olmadı. sizin dediğiniz gibi 36 yı seçtim yine olmadı. waniniko mudur nedir eğer varsa 249 u seçin demiş zaten ki bende var...
ozayturay: ben IOS değil wad manager yüklüyorum... wad manager yükledikten sonra wiicrazy nin dediği versiyon 14 den 20 ye yükseltmeyi yapacaktım.
wii den soğudum valla- son çıkan oyunlar hep ters köşe yaptı beni...confused smiley

Forumdaki deneyimli arkadaşlar şimdi söyleyeceklerimi düzenlerse sevinirim. Zira bu konuda bilgim çok az.
Bu arkadaşımızın WAD Manager'i çalıştıramaması benim ilk Wii aldığımda hack işlemleri sırasında karşılaştığım soruna çok benziyor.

SD Kart içinde apps klasörü içine Wad Manager'i koyduktan sonra bunun HomeBrew Channel'da görünmesi için ilk önce program açılışında yüklenmiş olması lazım. Klasör içinde "WAD-Manager_v1.7.dol" yazan dosyanın "boot.dot" olarak yeniden adlandırılması ile ben bu sorunu çözmüştüm. (bana tavsiye edildiği üzere)

Aceba bu adımı atlamış olabilir mi ? Daha bilgili bir arkadaş yorumlayabilirse belki sorun çözülür.

saygılar.
11 November 2010 13:02
BOOT.DOT değilde, boot.dol olması gerekiyor.
11 November 2010 13:23
Yazım hatasını düzelttiğin için teşekkürler tuzruhu.

Ben Black Ops için biraz önce CFG USB Loader'i online update ettim (61b2-r2 gibi bir şey oldu) ardından da Waninkoko'nun Custom IOS Installer (rev 20) kullandım. Ve kurulumda herşeyi default bırakıp network install seçtim (baya da ter döktüm korkudan). CFG Loader yüklenirken IOS 249[Frag] yazısını görmek beni iyice huylandırdı ama bu Frag olayı sanırım modifiye edilmiş anlamına geliyormuş sanırım.

Şimdilik Black Ops çalışıyor (gözüküyor). Umarım geri dönülmez bir hata yapmamışımdır çünkü yeni yüklediğim r20 cios eski r14 249 cios'un üzerine yazdı sanırım.
11 November 2010 14:06
evet arkadaşlar yaptım. gelsin COD sabahlamaları... ayrıca hawx 2 de çalıştı. internete bağlanarak wiicrazy nin rehberi sayesinde yaptım.
benim hatam ios 36 nın yamama işlemini yapmadığımdanmış. preeloader ı da kurdum. yanlız şimdi usb loader biraz yavaş çalışıyor. cover resimleri falan kasıyor kum saatleri çıkıyor. neden olabilir?
ayrıca bir sorum daha var. wad manager ile wiiware yani wad oyunlarını oynamakta sorun çıkar mı? ve de değer mi? yani çok iyi denecek wiiware oyunu var mı bildiğiniz?

1 kez düzenlendi. En son 11/11/2010 14:14 tarihinde baxu tarafından düzenlenmiştir.
11 November 2010 14:42
Wad manager ile wad oyunları oynamazsın, Wii'nin belleğine yüklersin. Sneek kullanarak Wii'nin belleğninin dolmaının önüne geçersin (Wad oyun yükleyeceksen Sneek kullan)...
17 November 2010 01:47
BAXU olayı nasıl yaptığı tekrar özetleyebilirmisin ? ben sürekli ret-1 hatası alıyorum...
30 December 2010 09:58
arkadaslar musade ederseniz benim de bu konu hakkinda bir sorum olacak,

ben de rev1.4 kullaniyorum ve cod blackops oyununu indirdim sanirim yukledigimde bende calistiramayacagim. bir yerde yukleme hakkinda bir bilgi buldum yeni rev2.0 i da bu sekilde uzerine yuklesek brick e dusme durumumuz olur mu yada baska turlu yuklenecekse adim adim aciklayabilir misiniz?

baska bir siteden aldigim alinti anlatim;

CIOS38rev14 Kurulumu

Bu dosyaları indirin: CIOS38rev14.rar

İndirdiğiniz dosyayı rar'dan çıkartın ve SD kartınzın ana dizinine atın.

SD kartı Wii'ye yerleştirin ve Homebrew Channel'ı çalıştırın.

Boş baloncuklu ekran gelecek. Remote kumandanın üzerindeki HOME tuşuna basın ve Launch BootMii'ye giriş yapın.
Custom IOS Installer 2.0 sayfası açılacak.

Ekranda < IOS 36 > ya da < IOS 249 >seçili olduğunu göreceksiniz, A tuşuna basın.

Tekrar A tuşuna basıp diğer sayfaya geçin.

< WAD Installation > seçili olarak göreceksiniz. A tuşuna basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandıktan sonra tekrar A tuşuna basın, Wii'nin ana menüsüne geleceksiniz.
30 December 2010 10:54
Alıntıladığın rev14 kurulumu... ayrıca hali hazırda cios'un varsa cios yüklemesi yapmanın riski 0'a yakındır.

30 December 2010 12:49
ozur dilerim cok iyi anlayamadim. evet alintiladigim rev14 kurulumu ancak sormak istedigim suydu; bu rev14 kurulumu gibi mi olacak rev20 kurulumu? yani ayni islemleri yapip kurulu olan rev14un uzerine mi yapilacak? hali hazirda cios varsa derken [filetrip.net] bu linktekini indirip homebrew icerisinden kurmak istemistim???

not/ bu arada rev21 cikmis onu yukleyebilirim 20 yerine?
30 December 2010 13:13
evet rev21 yükleyebilirsin... aşağı yukarı aynı, r18'in yukarısı farklı slot'lara yükleme özelliği ile falan geliyor, ekstra sorular soracaktır. örneklediğin cios'u wad şeklinde kurmuş, ilgili wad dosyalarının da sd kartının kökünde bulunması lazım r21'i yine wad installation ile kuracaksan.

30 December 2010 13:41
cok tesekkur ederim
30 December 2010 16:06
Sonuç ne oldu dostum ? Ve yaptığın işlemleri rica etsem kısaca özetlermisin ?

Bende de çünkü Rev14 var yüksek sürüm hiç kurmadım o yüzden yaptığın işlemleri merak ediyorum.
31 December 2010 14:00
henuz kurmadim sevgili dostum bu aksam kismetse... bilgilendirecegim slmlar
01 January 2011 14:46
arkadaslar denedim ancak basarili olamadim. onun yerine yukardaki islemler yerine network installation yoluyla 249 ve 57 ioslarini secerek yukledim. su an black ops sorunsuz calisiyor 14 de iken calismiyordu. ancak cfg loader actigimda v62 nin altinda 249 un yaninda [frag] yaziyor. acaba bu ne anlama geliyor bir sorun olur mu?

1 kez düzenlendi. En son 01/01/2011 14:51 tarihinde exclusiveman tarafından düzenlenmiştir.
01 January 2011 15:06
Hawx sadece uçak similatörü mü?
01 January 2011 17:30
exclusiveman
arkadaslar denedim ancak basarili olamadim. onun yerine yukardaki islemler yerine network installation yoluyla 249 ve 57 ioslarini secerek yukledim. su an black ops sorunsuz calisiyor 14 de iken calismiyordu. ancak cfg loader actigimda v62 nin altinda 249 un yaninda [frag] yaziyor. acaba bu ne anlama geliyor bir sorun olur mu?

bilgi verebilirseniz cok memnun olurum hakeza bir kac makinaya da yukleme yapacagim sorun yasanmasindan korkuyorum...
03 January 2011 22:47
[ frag ] konusunda yardimci olabilecek yok mu dostlar?
03 January 2011 23:15
Valla tam emin olmamakla birlikte " frag " yazısını halı hazırda yuklu olan ios 249 un uzerıne yenıden yuklenmıs halı olması ve programın bu son yuklenen versıyonunu kullanıyor olması olarak yorumlayabılırım.
04 January 2011 12:33
tesekkur ederim arkadasim peki bunun ne gibi bir sakincasi var ve duzeltilmesi gerekir mi acaba?
05 January 2011 03:55
Bir sakıncası yok sanırım bende de aynı sekılde frag yazıyor, hiç ellemedim oyunlarda bir problem yok. sanırım sadece bılgılendırme amaclı ama üstadlar daha iyi bir açıklama yapabılırler sonucta ben sadece oyun sozlugundeki frag uzerinden tahmın yurutuyorum smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 05/01/2011 03:58 tarihinde Drummachine tarafından düzenlenmiştir.
05 January 2011 06:49
Waninkoko'nun cios'larının birinin (misal 249) üstünden NTFS ya da FAT32 kullanıyorsan ve cios versiyonu da v19 ya da daha büyükse FRAG yazar... Bir hata falan değil bu...

05 January 2011 13:48
WiiCrazy
Waninkoko'nun cios'larının birinin (misal 249) üstünden NTFS ya da FAT32 kullanıyorsan ve cios versiyonu da v19 ya da daha büyükse FRAG yazar... Bir hata falan değil bu...

Ben wbfs kullanıyorum ama yinede yazıyor :/ diğer kısım evet v20 yukledıkten sonra cıktı bu frag yazısı. ve bır enteresan sey daha , daha once usb sureklı takılı durup cfg yı actıgımda dırek gormesıne ragmen v20 yukledıkten sonra usb yı cıkarıp tekrar takmam gerekıyor zaman zaman.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!