Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Soft Brick Wii- Settings'e Girilemiyor-Çözüldü

Gönderen DuncanIdaho 
Soft Brick Wii- Settings'e Girilemiyor-Çözüldü
22 October 2010 09:52
Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşın Wii'si getirildi, Internet ayarlarını yapamamaktan şikayet vardı, incelediğimde aslında yazılımda bir sorun olduğu idi

1- Wii normal açılıyor (NTSC-U)
2- DVD den oyun oynuyorsan vb (hardmod aynı zamanda)
3-Ancak wii settingse girdiğinde

You tried to access the address marc:FIX/US/ENG/index01.html.which is currently unavailable.Please make sure that the Web address(URL) is correctly spelled and punctuated,then try reloading the page.
-Make sure your internet connection is active and check whether other applications that rely on the same connection are working.

şeklinde yazı çıkıyordu. Wiicrazy ile konuştuğumda semi brick olduğunu söyledi, yazının kalanında Wiicrazy ustadan aldığım tavsiyeler ile ilerledim.

1- Önce Bootmi ve Homebrew kurdum
2- Mevcut versiyonu öğrenmek için syscheck homebrew uygulamasını kurdum , 3.4E gözüküyordu anlaşılan , NTSC makinaya PAL update geçildi şeklinde yorumladık, ayrıca bazı kanallar çift idi..
3- NUSD'u bilgisayarıma kurup ile 3.4U yu indirdim
4- WAD manager ile bu paketi seçip kurmaya çalıştığımda error aldık
5- 3.4 E den 3.4U downgrade olduğundan kabul etmiyor.
6- Yaptığım şu oldu önce IOS 60'ın stub olmayan v6471 sürümünü NUSD ile indirdim
7- Sonra NTSC-U için NUSD'tan 4.0 versiyonunu indirdim
8- WAD manager ile önce IOS 60 v 6471 i daha sonra NTSC-u System Menu 4.0 i kırdım

Sorun bu şekilde düzeldi, versiyonda 4.0 a geçti

Bu şekil bir sorun yaşarsanız bir fikriniz olur.

Wiicrazye teşekkürler tekrar

Re: Soft Brick Wii- Settings'e Girilemiyor-Çözüldü
25 October 2010 09:16
Açıklama için teşekkürler.
23 November 2010 19:16
selam
ozelden yazmıştım ama burada birlikte yapabilirsek iyi olacak evet en son wiicrazy hocanın soylediği şekilde versiyonu bilmeden redsteel 2 pal oyununu indirip tekrar update ettim ve sonuç değişmedi şimdi versiyonum ne bilmiyorum internetten bulduğum bazı yerlerd redsteel 2 nin 4.1 e ye update ettiği soyleniyor yani eğer eğer 4.1 e olduysa ki ogrenmenin bir yolu varmı bilmiyorum softmod yaparak işe başlayayım diye düşünüyorum bu arada bahtsız bedevi misali aldığım sd card bozuk çıktı yani yarın başlayacağım muhtemelen ...neler önerirsiniz bekliyıorum ustalar.....

1 kez düzenlendi. En son 23/11/2010 19:27 tarihinde ghostrad tarafından düzenlenmiştir.
23 November 2010 19:30
4.3 bölgene uygun bir oyun indir, onunla update yap smiling smiley
Sonuçta ortaya çıkan makine softmodda seni biraz uğraştıracak bir şey olsa da neticede hem en son sürümde olacaksın hem de çipinin yardımıyla Lego Indiana Jones ile yine softmod yapman mümkün olacak.

Beri yandan softmod için çok daha fazla imkanın varken Homebrew Channel / Bootmii gibi güzellikleri yüklemek ve yedek almak da oldukça cazip bir opsiyon.

Üstte DuncanIdaho'ya önerdiğim alternatif metoddu aslında, o bir sebepten o yola kaydı, şimdi neden oyundan update yerine o yolu tercih etti onu da hatırlamıyorum. (Galiba makine 3.1 versiyonunda idi o yüzden olabilir) Üstte yazdıklarını birebir uygulamamanı tavsiye ederim zira orada geçen ios ve versiyonu 3.4'e has... Senin için bu downgrade anlamına gelir, downgrade ise tehlikelidir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
24 November 2010 17:51
peki hocam hangi versiyon olduğunu net olarak bilemiyoruz biz önce softmod 4.2 denesek ve eğer benim wii 4.1 ise bir sorun yaşanırmı yoksa soft mod yapılamaz ve 4.2 ile tekrar softmod denenebilirmi....yani ben şimdi 4.1 miş gibi softmod yapacağım baktım olmuyor 4.2 ile softmod yapacağım sizce nasıl olur yanlış bir fikirmi??
24 November 2010 18:36
hocam su an HBC ve boot mi yi boot 2 ye kuracak şekilde kurdum şimdi ne yapmalıyım bilemedim smiling smiley))
24 November 2010 18:46
suan HBC nin sol üst kosesinde ios58 v24.31 yazıyor???
25 November 2010 07:21
Bootmii'yi boot2 olarak yüklediysen yedek te almışsındır herhalde... NUSD ile 4.1 system menu'nün wad'ını indireceksin, bunu wad manager ile yüklediğinde semi-brick durumundan kurtulman gerekir...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
26 November 2010 14:42
peki cihaz ilk alındığında 3.4 u iken ben şimdi 4.1 e kursam ne olur şu sebeple soruyorum bendeki wii nin e mi u mu olduğunu hatırlayamıyorum çünkü oyunu takar takmaz semirick olduğu için erçek versiyonu göremedim..

1 kez düzenlendi. En son 26/11/2010 14:44 tarihinde ghostrad tarafından düzenlenmiştir.
26 November 2010 19:04
Homebrew yükledikten sonra any region changer programını çalıştır, gerçek versiyonunu gösterecektir... 4.1'i doğru bölgeden yüklersen semi-brick'in düzelir... yanlış bölgeden yüklersen semi-brick devam eder...

4.2 yahut daha üstü menü versiyonu ile yine yanlış yüklersen bu sefer diskleri hiç okutamazsın çünkü çiplerin region free davaları komple iptal oluyor bu versiyonlarda.

Bootmii@boot2 yüklemişsin zaten, yedek te aldıysan full brick etsen bile çok rahat makinenin eski haline dönme imkanın var. O yüzden 4.1 ile bahsettiğin denemeleri rahatlıkla yapabilirsin.

27 November 2010 07:58
ikinizede özellikle wiicrazy çok teşekkür ederim softmod yapabildik sonunda .

yaparken şu linkteki yönergeleri de takip ettim belki başka birilerine faydası olur.
[www.wiihacks.com]

ancak soft mod olmasına ragmen hala bazı oyunlarda siyah ekran sorunum var priloader kurup ordaki settingde region ayırımı yapma diye bir seçeneği enable etmeme rağmen siyah ekran devam ediyor ...bu konuda neler yapabilirim ?? bu arada konsolum 4.1 u olmuş oldu ...
27 November 2010 10:53
Siyah ekrana sebep olabilecek sorunların başında CIOS problemi olabilir. (Genelde Softmod kullanılan sistemlerde hep CIOS sorun yartmıştır zaten), hangi yöntemi kullanıyorsun oyun oynamak için? Bu da önemli? Softmod yapıp DVD'den mi oynuyorsun USB Loader mi kullanıyorsun? USB Loader ise hangisini kullanıyorsun, hangi CIOS'ları yükledin falan fistan....
27 November 2010 12:16
Arkadaş çipli idi sanıyorum,

Oyunlarda siyah ekran problemi = oyunun gerektirdiği ios sisteminde yüklü değil

Softmod senin disk kanalından oyun çalıştırmanla ilgili bir yenilik getirmez (darkcorp denen saçmalığı yüklemediysen tabii)

29 November 2010 10:04
merheba ,
bazen giremiyorum internete o yuzden geciktim evet benim wii çipli wii key 2 idi galiba şimdi soft modda tamamdır ama dvd den oynuyorum oyunları siyah ekran devam ediyor tabi dvdden oynamak için eksik ios ları mı kurmalıyım yada bu oyunları hardiskten oynatmak için usb loader mi yüklemeliyim?? yani usb loader yüklenip iso dosyalarıı hardiske atarsam oynayabilirmiyim??
29 November 2010 10:43
ghostrad
merheba ,
bazen giremiyorum internete o yuzden geciktim evet benim wii çipli wii key 2 idi galiba şimdi soft modda tamamdır ama dvd den oynuyorum oyunları siyah ekran devam ediyor tabi dvdden oynamak için eksik ios ları mı kurmalıyım yada bu oyunları hardiskten oynatmak için usb loader mi yüklemeliyim?? yani usb loader yüklenip iso dosyalarıı hardiske atarsam oynayabilirmiyim??

1. Neogamma ile dvd'den extra ios yüklemeden oynayabilirsin
2. Oyunların gerektirdiği ios'ları yükleyip, çipinle gecko os programının da yardımıyla oynayabilirsin.
3. Gerekli cios'ları yüklediğini varsayarsak usb loader'la harddiske atıp da oynayabilirsin..

3 tane evet yani cevabı...

29 November 2010 22:45
tesekurler arkdaslar neogamma usb loader de tamam artık oyunları oynayabiliyorum yanlız bugun taktığım bir dvd oyun update istedi halbuki priloader yukleyip diskten update i disable etmiştim anlayamadım??? es geçip neogammadan çalıştırdım smiling smiley sonuçta teşekur ederim peki şimdi artık onerebileceğiniz başka bişeyler varmıdır ?? aslında bu bana yeter ama bu wii kanalları ile ekstra ne yapabilirim???
06 November 2012 01:13
WiiCrazy
Homebrew yükledikten sonra any region changer programını çalıştır, gerçek versiyonunu gösterecektir... 4.1'i doğru bölgeden yüklersen semi-brick'in düzelir... yanlış bölgeden yüklersen semi-brick devam eder...

4.2 yahut daha üstü menü versiyonu ile yine yanlış yüklersen bu sefer diskleri hiç okutamazsın çünkü çiplerin region free davaları komple iptal oluyor bu versiyonlarda.

Bootmii@boot2 yüklemişsin zaten, yedek te aldıysan full brick etsen bile çok rahat makinenin eski haline dönme imkanın var. O yüzden 4.1 ile bahsettiğin denemeleri rahatlıkla yapabilirsin.

İyi akşamlar, ben arkadaştan bir wii aldım. Kopya oyun oynatıyor galiba. Ancak semi-brick miş. İnternetten update yaparken bu hale geldiğini söyledi.
Cihaz RVL-001 (EUR), yani avrupa.
Burada yazanları okudum.
Any region changer ile baktım ve resmini çekip buraya yükledim.
Üstte kırmızı olarak (burada okunmuyor) "Warning: AREA/SysMenu MISMATCH" yazıyor.
Ben sadece buradaki ayarları değiştirerek cihazı düzeltebilir miyim?
System menu 3.2 tekrar yüklememe gerekir mi, nasıl?
system menu 4.3 yüklesem olur mu, nasıl ve ios60 falan yüklemem gerekir mi?

Şimdiden teşekkürler.
Eklentiler:
| indir - IMG_20121106_025435_1.jpg (180.8 KB)
19 November 2012 17:55
Yanlış görmedi isem (bulanık biraz da) Konsol bölgesi USA (NTSC yani). Şimdi senin arkadaş yanlışlıkla PAL'e NTSC-U yüklemiş olabilir mi?

Güncelleme ile düzelecek bir sorun bu.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 102
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!