Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4.2E version wii'de ios249'u silemiyorum (YARDIM)

Gönderen Furjean 
4.2E version wii'de ios249'u silemiyorum (YARDIM)
09 June 2010 09:59
Arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere bu işlemi gerçekleştirirken (ret=..) şeklinde errorlar ortaya çıkıyor. Bunun sebebi kullandığım diskin SDHC olması olabilir mi? Yardım lütfen zaten ilk denemem brickten korkuyorum grinning smiley Hatta bir ara yanlış bi dosya üzerinden işlem yaptım. Ekran gitti, wiinin ışığı yanıp sönmeye başladı. Fişi çekip yeniden açtığımda normaldi. Bir sorun olmamıştır değil mi? Yardımlarınızı bekliyorum

Re: 4.2E version wii'de ios249'u silemiyorum (YARDIM)
09 June 2010 10:40
Hangi rehberi uyguluyorsun?

İlk bakışta, IOS 36'yı yamama işlemini düzgün yapmadığın için hata ile karşılaştığın akla geliyor... Ayrıca Ret= den sonraki hata kodunu yazarsan daha mantıklı fikir yürütebiliriz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
09 June 2010 13:01
daha önceden görüp başladıgım bir rehberdi bu rehberin benim takıldığım kısmında şöyle yazıyor:

-- alıntı silindi (WiiCrazy) --

1 kez düzenlendi. En son 09/06/2010 13:26 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
09 June 2010 13:28
Tavsiyem şudur, rehberi baştan uygula... Baştaki adımlardan birini ya yapmadın ya da işlem başarısız oldu. Bunun haricinde uygulamadığım bir yöntem olduğu için spesifik aklıma bir şey gelmiyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
09 June 2010 15:07
rehberi baştan uyguladım yine aynı yerde hata verdi ben de bu sitedeki rehbere göre yapmaya karar verdim diğer rehberde de yaptığım gibi hbc'yi dvdxi bootmiiyi falan yükledim sonra baloncuk problemi için yazdıgın bilgilendirmeyi de okudum ama orada takıldım işte oyun oynayabilmek için daha ne yapmam gerekiyo anlayamadım gitti grinning smiley
09 June 2010 15:40
cios yukleme reherinden devam ediceksin
09 June 2010 16:59
O bölümü de buradan yaptım sadece 2 sorum var:
1.Rehberin bir bölümünde

İşlem bittiğinde homebrew channel'e geri döneceksiniz, tekrar TBR programını çalıştırın. Aynı işlemleri bu sefer ilk seçim yaptığınız yerde IOS 15'i seçerek, ikinci kısımda da IOS 36'yı seçerek yapın.. İlk işlem IOS 15'i yamama idi, bu işlem de IOS 36'yı yamamak oluyor. Yama seçenekleri daha fazla burada, yes/no şeklinde sorulan tüm yamalara yes'i seçerek cevap verin.

BU KISIMDAN SONRA INSTALL DİYEREK DEVAM EDİYORUZ DEĞİL Mİ? BEN O ŞEKİLDE YAPTIM VE SONRASINDA ÇIKAN EKRANIN SAĞ ÜSTÜNDE IOS36 DİYORDU ANCAK >>>Son olarak ''''''''!!''''IOS 15'''!!''''''i bütün işlemlerden önceki haline getirmek için programı IOS 36'yı kullanacak şekilde açın, IOS 36 menüye girip Restore IOS 15'i seçin...

İşlem bitti, IOS 36'mız artık kısıtlamalardan kurtulmuş oldu.

2.Önceki rehberimde IOS249u silmiş olabilme ihtimalim olduğundan dolayı mı iosları silerken listede ios249u göremedim? (Göremeyince geri kalan numaralı iosları sildim ben de.. )
09 June 2010 17:33
Evet görüntü itibariyle öyle, diğer rehberde aldığın hata silmeye çalıştığın şey olmadığı içinmiş... hata kodunu yazsaydın o zaman da söylerdik bunu ya neyse...

09 June 2010 17:36
Yardımın için çok teşekkür ederim smiling smiley bir de ilk soruma cevap verebilir misin yanlış bi şey yapmış olmaktan korkuyorum?
09 June 2010 19:20
Sorun olup olmadığı ile ilgili soru ise eğer bir sorun olmamıştır. Homebrew programlar ve hatta bazen resmi oyunlar bile makineyi kilitleyebilir, önemli bir durum değil.

09 June 2010 19:45
Yok o değil şunu kastedmiştim :
1.Rehberin bir bölümünde

İşlem bittiğinde homebrew channel'e geri döneceksiniz, tekrar TBR programını çalıştırın. Aynı işlemleri bu sefer ilk seçim yaptığınız yerde IOS 15'i seçerek, ikinci kısımda da IOS 36'yı seçerek yapın.. İlk işlem IOS 15'i yamama idi, bu işlem de IOS 36'yı yamamak oluyor. Yama seçenekleri daha fazla burada, yes/no şeklinde sorulan tüm yamalara yes'i seçerek cevap verin.

BU KISIMDAN SONRA INSTALL DİYEREK DEVAM EDİYORUZ DEĞİL Mİ? BEN O ŞEKİLDE YAPTIM VE SONRASINDA ÇIKAN EKRANIN SAĞ ÜSTÜNDE IOS36 DİYORDU ANCAK; >>>Son olarak IOS 15'i bütün işlemlerden önceki haline getirmek için programı IOS 36'yı kullanacak şekilde açın, IOS 36 menüye girip Restore IOS 15'i seçin...

İşlem bitti, IOS 36'mız artık kısıtlamalardan kurtulmuş oldu.

KIRMIZIYLA BELİRTTİĞİM YERİ ANLAMADIM? Demek istediğim ben 2. işlemde yani ios36'yı yamarken yes'leri seçtikten sonra installa bastım ve 3. işlemi gerçekleştirmek için tekrar TBR'ye girdiğimde sağ üstte ios36 yazıyordu. Rehberde ise hala ios15te kalındığı ve önceki hale dönülmesi gerektiği yazıyor. (BEN YİNE DE YAZILANLARI YAPIP IOS15'İ RESTORE ETTİM.)
09 June 2010 19:52
Yazılanları yaptıysan problem yok.

09 June 2010 20:02
Tamam.. Teşekkürler tekrar.. smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 42
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!