Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Psp TN-C HEN versiyon 6.20 ve Prometheus Iso loader kurulum rehberi

Gönderen BlackStar 
23 February 2011 15:18

• Psp nizin versiyonunu 6.20 yapın
• Hafıza kartına psp den format atın ve fabrika ayarlarına(default settings) geri dönün.
• Dosyayı indirip rar dan çıkartın
• “Hbl” ve “H” ve “ISO” isim li klasörler ve dosyayı kopyalayın psp nin hafıza kartının (memory stick duo) ana dizinine (root) atın.
• Rarda bulunan diğer klasör olan “PSP” klasörünün içindeki “Save Game” ve “Game” klasörlerinin ikisini de kopyalayın ve onları psp nin Hafıza kartındaki “PSP” klasörünün içine atın karşınıza çıkacak uyarıda “bu isimli klasörler zaten mevcut yenileriyle değiştirilsin mi? “ yazacak tümüne evet diyoruz.
• Artık versiyonu 6.20 olan psp mizi hacklemeye çok yaklaştık; hafıza kartımızı psp mize geri takıyoruz ve psp mizi açıp game sekmesinde. “Homebrew enebler” (hen) yazan resimsiz beyaz nesne ye tıklıyoruz(x butonu ile smiling smiley) birkaç saniye sonra HEN işlemi gerçekleşmiş oluyor. Bu aşamadan sonra resmen psp niz hacklendi system informationa girip versiyonunuza baktığınızda versiyon 6.20 HEN TN-C yazacaktır bu psp yi hacklemeyi başardığınız anlamına gelir.
• Artık oyun oynamak ya da homebrew uygulamaları kullanmak için sizi kimse tutamaz indirdiğiniz oyunları (ISO ve CSO olmak şartıyla) Hafıza kartının ana dizininde bulunan “ISO” isimli klasöre atın.
• Psp nizi açıp game sekmesine gelince Prometheus Iso loader ı göreceksiniz aynen hombrew enebler gibi resimsiz ve beyaz renkli bir sembolü var o nu çalıştırarak çıkan listeden ISO klasörünüze attığınız oyunları oynayabilirsiniz.

NOT: Prometheus iso loader ı ve HEN için gereli olan patapon demo oyunu “Game” klasörünün içine kendim koydum nerede bu diye aramayın kolaylık olması için bulunması gereken yere kopyaladım smiling smiley psp nizi asla tamamen kapatmayın eğer bunu yaparsanız versiyonunuz tekrar eskisi gibi 6.20 ye dönecektir ve tekrar homebrew enebler ı çalıştırmanız gerekecek sleep mode da kullanılmalı eğer hack inizi kaybetmek istemiyorsanız.

Kuzenime yaptım hatta bi kaç kere yapmak zorunda kaldım smiling smiley olumlu sonuç aldım umarım sizinde işinize yarar hazır öğrenmişken ufak bir rehber hazırlayayım dedim hack işlemini oldukça basite indirgemeye çalıştım. Benim bildiğim kadarıyla en istikrarlı çalışan Hack versiyonu “TN-C HEN” ve yeni oyunları da bu Hen ile açmak daha basit. 1xxx modellerden emin değilim ama 2xxx ve 3xxx modellerde kesin sorunsuz çalışıyor.

Link: [rapidshare.com]

Eğer versiyonunuz 6.20 den küçükse alttaki linki kullanarak versiyonunu 6.20 yapınız tek yapmanız gereken aşağıdaki linkdeki klasörü psp/Game yazan klasörün içine kopyalamak daha sonra Game sekmesinden çalıştırın.

Update 6.20 link : [rapidshare.com]

Upload ve Rehber bana aittir.

Maximum Libido

2 kez düzenlendi. En son 23/02/2011 15:23 tarihinde BlackStar tarafından düzenlenmiştir.

Re: Psp TN-C HEN versiyon 6.20 ve Prometheus Iso loader kurulum rehberi
23 February 2011 19:02
Güzel konu ve rehber olmuş. Sanırım bu versiyon yeni kırıldı ?

Re: Psp TN-C HEN versiyon 6.20 ve Prometheus Iso loader kurulum rehberi
23 February 2011 19:05
Evet son kırılan versiyonlardan biri, ve sağlam bir versiyon hem 6.20 için daha fazla plug in yapılıyomuş.

Maximum Libido
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!