Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Videolu Oyun İncelemesi Yapmayı Düşünüyorum.

Gönderen NinintendoWii 
Videolu Oyun İncelemesi Yapmayı Düşünüyorum.
29 November 2010 20:54
Merhabalar öncelikle.Uzun bir süredir yoktum piyasada.Açıkçası wii'yi köşeye atmıştım orada duruyordu dolayısıyla foruma da pek uğramadım ama şöyle bir şey düşündüm.Oyunların videolu incelemelerini yapıp forumda yayınlasam nasıl olur ? Düşündüm ve neden olmasın dedim.Sonuçta oyun sıkıntısı çekmiyoruz,istediğim oyunu en fazla 3-4 saatte elime geçiriyorum.Hafta sonları boş boş oturmaktansa böyle bir şey yaparım diye düşündüm.Tek sorunum kaliteli bir kameramın olmaması ve kamera bulduğum an bu işe başlıyacağım.Sadece forum yetkililerinden istediğim şey ilk video incelememi izleyin beğenirseniz ayrı bir bölüm açın,bende orda yayınlayayım videolarımı.Dediğim gibi kamera bulduğum an işe koyulacağım.Şimdiden teşekkür ediyorum,iyi akşamlar.

Re: Videolu Oyun İncelemesi Yapmayı Düşünüyorum.
29 November 2010 21:11
Olabilir, neden olmasın... hatta süper olur... Donkey Kong'un yeni oyunu ile başlayabilirsin mesela smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
29 November 2010 21:46
Donkey Kong'u indireyim o zaman ben.Bakalım hafta sonuna kadar inşAllah kamera bulurum.Olmazsa telefondan çekeyim diyeceğim de 3,2mp kamerası var grinning smiley Kamera bulamazsam da deneme amaçlı çekerim.
30 November 2010 09:51
Bu işleri kamera ile yapmaktan ziyade direkt olarak çıkışı kayıt yapacağın cihaza bağlayıp kayıt yapmak mantıklı olabilir ama tabi bunun için elinde ekipman olması lazım. Bilgisayarına bağlı bir tv kartı vs...

Aslında desktop kullanıyorsan bu çok basit bir iş, analog TV kartları şu sıralar ikinci elde 10 TL'ye falan satılıyordur sanıyorum. Alır bir tane takarsın, çatır çatır kayıt yaparsın.
30 November 2010 11:17
Benimde bayadır aklımda bir video gameplay sitesi açmak var aslında, pc , wii ,psx, ps2 oyunlarının oynanışlarını içeren.

Fakat arkadaşın söylediği gibi benimde iyi bir kameram yok. 2004 model eski bir sony fotoğraf makinem var. Video çekimi her ne kadar kötü olmasada, tvden çekince net olmuyor.

Diablolical hocam şimdi tv kartını alıp , wii nin kablolarını ona bağlayıp , monitörden görüntü alabilir miyiz? Alırsak rahatlıkla capture ederiz sanırım.

30 November 2010 11:43
DiABOLiCAL
Bu işleri kamera ile yapmaktan ziyade direkt olarak çıkışı kayıt yapacağın cihaza bağlayıp kayıt yapmak mantıklı olabilir ama tabi bunun için elinde ekipman olması lazım. Bilgisayarına bağlı bir tv kartı vs...

Aslında desktop kullanıyorsan bu çok basit bir iş, analog TV kartları şu sıralar ikinci elde 10 TL'ye falan satılıyordur sanıyorum. Alır bir tane takarsın, çatır çatır kayıt yaparsın.
Nasıl yani hocam şimdi tv kartı alırsam wii 'yi takabilir miyim ?
@tyler evet ya kameradan pek net gözükmeyebilir.

1 kez düzenlendi. En son 30/11/2010 11:46 tarihinde NinintendoWii tarafından düzenlenmiştir.
30 November 2010 12:11
Arkadaşlar,

Çoğu TV kartında (%99'unda) Svideo, Composite gibi girişler vardır. Bunlardan composite'i kullanabilirsiniz (zaten eğer ekstradan kablo almadıysanız, Wii'nin standart çıkışı composite'tir (sarı uçlu kablo))

Bu kabloyu TV kartına bağlayabilirsiniz. Sonra capture edeceğiniz programdan tv kanalı yerine composite giriş'i seçiyorsunuz ve kayıda başlıyorsunuz smiling smiley

Aşağıdaki örnek resimde sağdaki 3 çıkışa Wii'yi bağlayabilirsiniz.

30 November 2010 12:24
Peki teşekkür ederim.Peki tatmin edici bir görüntü almak için nası bir şey almamı öneririsiniz ?
30 November 2010 12:49
Wii'nin çözünürlüğü 480p ve 4:3 ekranlarda (standard tüplü TV) yükseklik 480 ise genişlik 640 olmak durumunda (640x480)

Eğer bu verilerden yola çıkar isek VGA capture yapan (640x480 capture edebilecek) bir TV kartı işinizi çok rahatlıkla görür. Ki bunu birçok TV kartı yapar sanıyorum. Daha düşüğüne denk gelmek için bahtsız bir bedevi olmak lazım herhalde tongue sticking out smiley
30 November 2010 12:51
grinning smiley Teşekkürler.Araştırayım kartları bakayım smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 58
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!