Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Starcraft 2 Beta first impression

Gönderen DuncanIdaho 
Starcraft 2 Beta first impression
02 March 2010 13:52
Hastası olduğumuz, gençliğimizden orta yaşa kadar deli gibi oynadığımız SC 'nin devam filmi olan SC 2 'nin betası nihayet çıktı. Çıktı çıkmasına ama oynayabilen şanslı güruhtan olmak için ya Blizzcon 'a katılmış olmak ya da en az orjinal bir blizzard oyununuzun olması gerekiyor, bu da yetmiyor random seçiliyordunuz. Bu arada hayatımın tek orjinal oyunu ilkini kaybedip ikincisini de orjinal aldığım SC ve Broodwar eklentisi tabii ki laf aramızda.

Neyse SC 2 Beta açıldığında update kontrolü ve sonrası direkt login ekranı ile sizi karşılıyor yani account yok ise menü'ye girmek mümkün olmuyor(du).

Şimdi ilk aşamada replay dosyalarını izlemek mümkün hale geldi. Bunun için cache folder'in bir kopyasını netten çekip mevcut ile değiştirmek vs gerekiyor dense de ben sadece birlikte aç ve programı el ile işaret et ile windowstan hallettim. Yani windows gezgininden çıft tıklamak yetiyordu.

Neyseki seyretmekle yetinmeyip technogods ve lazytown team ortak yapımı loader ile bilgisayara karşı oynamak mümkün oldu. Dün denedim ilk, öncelikle beta olduğu için bilgisayardan bir aksiyon beklemeyin , blizzarda'da kızmayın kıyamam onlara..

Ancak en azından üniteleri , üretim zinrcirini , ne için ne gerekiyor görme şansınız var. Bu arada blizzard çok şey değiştirebiliyor bu testlere göre finalde ne çıkacak göreceğiz

Öncelikle, grafikler hoş olmuş ben beğendim, gerçi medium da oynayabildim laptopta ancak, ultra ya ayarlayınca crash oldu, muhtemelen iyi bir grafik kartı isteyecek,

Uniteler % 80 aynı kalmış, kullanım daha kolay 12 den fazla grup yapmak vs mümkün, rally pointler gözle görülüyor, genel anlamda geliştirilmiş, boş işciler ekranda gözüküyor, özellikle benim gibi acemiler için iyi , guruların böyle dertleri zaten yoktu.

Terran ve Protoss'u çok detaylı incelemedim. Onlarıda siz inceleyin artık seviyorsanız SC 'yi

Re: Starcraft 2 Beta first impression
02 March 2010 14:34
Quake Live gibi bir şey herhalde bu da?

ps: oynanış açısından yani, web'den bir şey yüklemeden falan oynanıyor galiba anlamında... yoksa mmorpg falansa hiç alakası yok smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 02/03/2010 15:49 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
02 March 2010 15:05
valla ben bir wow oyuncusuyum ve blizz e diger tüm sikertlerden cok güveniyorum adamlar bi kere yaptimi tam yapiyor yani oyun la ilgili bi sıkıntın varsa bunu oyunun asli ciktiginda giderirler sanirsam betayi da millet nelerden sikayet ediyorsa v.b sebeplerden dolayi bi goruslerini alalim oyunu cikarirken saglam cikaralim diye cikartmis olabilirler ama metin 2 diye oyun var o oyuna cok karsi olmaya basladim 2 tane wow daki mesleklerin aynisini koymuslar wow da meslegin skilini gelistiriyorsun metin2 de meslegin ekipmanini ama meslegi uygularken yaptigin hersey ayni resmen ve metin2 sadece wow dan calmamis her oyundan ufak /büyük seyler calmis calinti bi oyunla para kazaniyolar

nese m2 yi bosverirsek blizz in duyduguma gore mmofps tarzinda bi calismasi var google blizzard mmofps fln yazarsaniz cikar gercekten ilginc ve eglenceli bisi olacagina inaniyorum...
02 March 2010 21:10
Wiicrazy, basbayağı 1.8 gig oyun indiriyoruz, web meb yok, o tip sanal oyunlardanda hiç hazzetmem şahsen, aha gemilerim gezegene saldırdı, al ben sana ateş ettim, cocukların plastik tabancayla oyunu gibi ooooohooo-game diyorum smiling smiley

Normalde oyun senaryoda üç dvd olacak, ancak multiplayer için birine sahip olmak yetecek,

129912994 , aslında ana fikir calan firmalardan biri blizzard ama adamlar işini öyle güzel yapıyorki fikri alıyor mükemmel hale getiriyor ve sunuyor. Yani Türk gibi başlanmış işleri alıp ingiliz usülü bitiriyor. Yani warcraft ilk çıktığında strateji oyunuydu biliyorsun ve westwood'un command and conquer oyunlarında çalındığı olduğu söyleniyordu fikren. Neyse II çıktı III çıktı olmadı wow oldu.. güzelde oldu hikayesi var geçmişi var, çatır çatır yesinler helal olsun diyoruz smiling smiley
02 March 2010 23:14
Yok yav, quake live gibi demek istemiştim. Yine bildiğimiz oyunlar gibi ama kurulumu, oyuna girmesi tamamen webden falan...

[www.quakelive.com]

Ben de şimdiye kadar denememiştim, şimdi baktım quake live'a. Hesap açıyorsun, önce plugin yüklüyor sonra da "Automatically updating to the latest game content... " falan gibi bir şey geldi bir şeyler download ediyor herhalde.. Bakalım gerisini oynayabilirsem yazarım.
03 March 2010 09:39
Evet Wiicrazy, üstadlığını unutup, o-game diye algılamışım, şimdi inceledim çok şık, plugin'den sonra upgrade daha uzun sürüyor ama, oyandım beğendim smiling smiley

TTNET I can football 'a benziyor. web tabanlı derken böyleymiş, vay anasını sayın seyirciler smiling smiley
04 March 2010 17:08
bilmiyorum orasiniama blizzard wow da nerdeyse hic bi calinti bisi koymamisdiger oyunlara gore cok farkli meslekler +basma olayi yoq ozellik ve gem basma ozelligiyoq bi itei yakma olasiligi yoq sansa bala karsina bi boss cikmasini bekliyipte kesmiyorsun gerekli instancelere veya raid lere girip gerekli bosslardan item dusuruyorsun bi itwem satmak istiyosan genel markete koyup charini kasmaya dewam ediyorsun diger oyunlar gibi pazar kurup bekliyip bosa zmn kaybetmiyorun ... kisaca diger oyunlardan cok daha farkli bi stili var
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!