Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

ntorrents.net üye alımı

Gönderen topraksu 
ntorrents.net üye alımı
18 February 2010 10:20
[ntorrents.net] üyeliği açık. Üye olmayan kaçırmasın. Nintendo oyunları için güzel bir site.

Re: ntorrents.net üye alımı
18 February 2010 13:05
Uzun süredir merak ettiğim bir tracker'dı burası. İlaç gibi geldi bu. Teşekkürler.

Üyelik alımı daha ne kadar açık olacak acaba ? Bilgisi olan varmı ?
19 February 2010 22:52
sağolasın topraksu, çok sağlam bir tracker... irtibatı koparmamak lazım bununla :p
20 February 2010 08:13
Valla baya sağlammış ama nedense bu sitede ratio tutturmak zor olacak gibi.

Seeder oranları çok iyi ama leecher oranları çok az. Upload sorun olacak gibi. sad smiley
22 February 2010 08:03
Ratio'nu artırmak istiyorsan en pratik yöntemi, en fazla indirilen dosyanın sadece tek bir partını indir onu sürekli seed'de tut. Çok hızlı ratio artışın olur.

Örnek vermek gerekirse;
Bir torrent dosyasını indirdin, utorrent gibi bir programda açtın, baktın karşına bir sürür sıkıştırılmış dosya çıktı. Bunlardan sadece tek bir tanesini seçip onu indir diyorsun. Bu kadar.
22 February 2010 18:42
Arada yaptığı freeleech kampanyaları takip etmek çok işe yarayacaktır yada bağış ile upload almak. Sitede sanki buna zorluyor gibi.
23 February 2010 10:25
Torrent sitelerinin tek para kaynağı oluyor o da VIP kullanıcılar. Bunlar olmasa site çok zor idare edilir. Öyle amme hizmeti yapan siteler ise (misal Supernova, Torrentreactor gibi) reklamdan parayı kırıyor. Gerçi torrentreactor bu alemin en rezil tracker'i ama olsun. Denize düşen yılana sarılır. Demonoid hesabınız varsa kral sizsiniz derim. Bu alemin en sağlam tracker'idir. FBI kaç kere kapattı ama tekrar açtılar grinning smiley
24 February 2010 12:08
demonoid yada ntorrents için davetiyesi olan varmı ?
maliaces@gmail.com
reca etsem
24 February 2010 15:35
Şimdilik www.kickasstorrents.com'u dene. Bir de www.wiiso.com iyidir.

Davetiye istediğin sitelerde benim davetiyem henüz yok.
26 February 2010 00:01
ne zaman açıldı da kapandı ya, torrent trackerlarına ihtiyacım var benim.
26 February 2010 17:33
Torrentten oyun indireceksen benim kullandığım en iyi tracker kickasstorrents.com. Üyelik yok, ratio derdi yok. İster üye olursun ister olmazsın. Bu kadar kolay yani.

Onun dışında Mininova vardı, o da kendini legaliteye adadı ve bütün illegal içeriği sildi angry smiley
26 February 2010 23:43
Cidden burada Affliction'ın da dediği gibi ratio yapmak dert olacak. Torrent'ları düştüğü anda indirmek lazım sanırım ufak tefek ratio yapabilmek için... Nispeten güncel bir oyunda ancak 0.2 ratio yapabilmişim... Download'a gelince canavar, 1 dk. içinde full hıza ulaşıyor... upload'a gelince tıs... Benim nmt'deki torrent programını kabul etmiyor sanıyordum, bugün 0.2'yi görünce işin rengi ortaya çıktı...

ps1: yok arkadaş sıfır torrent attım, peers 50, %15 indi upload'da yine tık yok.
ps2: elemanların kendi öncelik verdikleri uploader'ları var sanırım.. yarın bir de pc'den deneyeyim, nmt'deki torrent yazılımından (transmission) mı kaynaklanıyor anlarız.

2 kez düzenlendi. En son 27/02/2010 01:09 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
27 February 2010 07:37
Ben size ratio artırmanın en iyi yöntemini söyleyeyim:

Öncelikle yeni düşmüş veya leecher sayısı çok fazla olan bir oyunun torrenti indirilir, torrent programında açılır ve download'a başlamadan sadece tek bir parçası seçilir ve onu indir denir, parçanın inmesi bittikten sonra upload yapmaya başlanır. Genelde birden fazla parçaya sahip torrentlerde parça boyutu 15 Mbyte'tan 60-70 mbyte'a kadar çıkabilir. Önemli değil. Bir tanesi indikten sonra upload yapmaya başlarsanız ratio'nun ne kadar hızlı arttığını göreceksiniz.

Bu yöntem yılların vermiş olduğu tecrübe ile sabittir. spinning smiley sticking its tongue out

Bazı torrentlerde işe yaramaz ama. Bazı aklı evvel uploader'lar iso dosyasını parçalara bölmek yerine tek bir iso parçası olarak yayınlar. Tek parça olarak yayınlanan iso'larda denemeyin bile. Nasıl anlarız bunu derseniz, indirmeden önce dosya ayrıntılarına bakarsanız (sunumun yapıldığı sayfada dosya sayısı belirtilir) daha iyi sonuç alırsınız.
27 February 2010 07:43
Hmmm,

Siteyi incelerken birşey dikkatimi çekti, burada herkes seeder olmuş, en fazla leech'i olan oyun da Sonic And Sega All Stars Racing, şuan 10 kişi çekiyor, bu sitede düzgün ratio tutturamazsınız.

Benden söylemesi.

Ne salak bir site burası. NSMB'i seed eden sayısı 505, leecher ise 1.

www.kickasstorrents.com sitesinde aynı oyunu seed eden sayısı 945, leecher ise 1023. Evet doğru görüyorsunuz.

Bu siteye üye olmak zorunda değilsiniz, ratio sıkıntısı yaşamazsınız. Ntorrents bence maceradan başka birşey değil.
27 February 2010 12:24
Olay şuymuş arkadaşlar,

[en.wikipedia.org]

Adam 100mbit gibi hızlarla 2 dakikada dosyayı indirip 2 dakikada da 1:1 ratio'ya ulaşabiliyor, bizim gibi 1Mbit'in 4'te biri ile upload yapmaya kasacak olanların pek şansı yok smiling smiley
27 February 2010 14:21
Seedbox farklı bir olay ama. Çok güzel bir uygulama ama biraz da pahalı.
27 February 2010 14:43
Ben bu üyeliği tekrar kaçırdımangry smiley, davetiye gibi bir sistemle üye olma imkanı yokmu? sanki öyle bir şey duymuştum...

1 kez düzenlendi. En son 27/02/2010 14:44 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
27 February 2010 14:53
@tuzruhu : valla forumlarında millet söylüyor, seedbox aldım falan diye paso... 30-40 ratio'lu adamlar var smiling smiley

@wiiZoneVoyager : davetiye olayı var ama sanıyorum belli bir class'a geldiğinde buna hakkın oluyor...
27 February 2010 21:24
valla ben wwe smackdown vs raw 2010 indirim dedim boyutu 3.93 gb yavas iniyodu ama iyi upload yapiyodu download biitiginde 3.50 gb upload yapmistim xD
28 February 2010 01:06
daha cok psp oyunlarini indirdigim bir site var ,burda her oyunu bulabilirsiniz.uyelik gerektirmiyor,guncel indirme yaptiginizda hiz da baya iyi ve su ana kadar indirdigim psp,wii ve pc oyunlarinda herhangi bir problem yasamadim.
[gamestorrents.com]
28 February 2010 22:19
[put.io] seedbox'dan iyi olacak gibi. Fiyatıda makul düzeyde çıkarmaya çalışacaklar. Ntorrent'de ratio sıkıntısı için de tavsiye etmesemde noreport bi program kullanmak.
01 March 2010 15:09
zamunda.net diye bi torrent sitesi var bazi cerikleri +18 olsada oyun v.b seylerde genelde hep netimin son hizi ile indiriyorum gayet güzel bi site ark bana en hizli torrent sitesi dediydi ama torrent siteleri ile asiri bi alakam olmadigindan bilemiyorum ama baya güzel bi site
11 April 2010 12:08
Üyelik bugün itibariyle yeniden açılmış, bilginize...
19 April 2010 21:52
şu an bir freeleech kampanyası var duyurulur, tükenmeden bayinizden isteyin...

freeleech = ratio'yu etkilemeyen sülüklük

1 kez düzenlendi. En son 19/04/2010 21:53 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 April 2010 09:26
Pff benim üyelik banlanmış ya grinning smileyTekarar kayıt olma şansımız yok mu
20 April 2010 22:21
@WiiCrazy sağolasın geçen hatırlatmanda kayıt olabildim. Şimdi de freelech ten monster hunter ı indiriyorum... Şu anda ntsc si çıkmış netten oynarken sanıyorum pal bölgesinde oynanmaz. Pal versiyonunu beklemek zorunda kalacağız galiba...
23 April 2010 01:38
netten oynanmaz derken, niye oynanmasin boyle bir ayrimmi var daha dogrusu bu sekilde oynanmayan bir oyun varmi?
23 April 2010 06:40
NTSC oyunun serverları ile PAL oyunun serverları arasında fark olabilir. Arkadaş onu söylemek istemiş sanırım.

NTSC oyunlar ile PAL oyunlar arasında fark olabiliyor çünkü.

Avrupa sağolsun bu konuda çok katı kuralları var, oyunlar içeriğindeki şiddetin dozuna karışabiliyorlar. Eğer fazla şiddet varsa sansür uygulanıyor. Mesela çok kanlı oyunlarda kanı kırmızı değilde yeşil yaptırabiliyorlar.

Ya da diyaloglarını değiştirebiliyorlar (çok fazla cinsellik içeriyorsa gibi)
23 April 2010 09:49
ewt tuzruhu farklı bölgelerin serverlarına göre ayrıldığı için muhtemelen netten sadece o oyunun bölgesine göre serverlarına bağlanabilir diye kastetmiştim. Ama monster hunter ı netten de denedim bir takılma görmedim bir çok server vardı da dikkatli incelemek lazım.
04 May 2010 18:28
Üyelik açıldığında bilgi verirseniz sevinirim.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!