Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PC Kullananlar : Mutlaka Kesintisiz Güç Kaynağı Alın!!!

Gönderen eozen81 
PC Kullananlar : Mutlaka Kesintisiz Güç Kaynağı Alın!!!
28 December 2009 08:15
Selam dostlar,

Gerizekalı elektrik gidip gelmeleri yüzünden bu geçtiğimiz Pazar sabahı kalktığımda PSU artık gidikti, canım FSp BlueStorm II gitti sad smiley(
İlk işim gidip güç kaynağından önce "Kesintisiz Bir Güç Kaynağı" almak olacak dedim kendi kendime ve gidip aşağıdaki Powercom'un kesintisiz güç kaynağını aldım, alet gayet ufak boyutlarda ama oldukça ağır.

Diyeceğim o ki, siz siz olun 100-150 TL'den kaçınıp bu elektrik kesilmelerine karşı bilgisayarınızı koruyan güç kaynaklarından almamazlık etmeyin, milyar üstündeki sistemlerimizi tehlikeye atmanın alemi yokmuş

http://www.hepsiburada.com/powercom-imd-10...oductid=bd46270

Re: PC Kullananlar : Mutlaka Kesintisiz Güç Kaynağı Alın!!!
28 December 2009 08:53
Evet çok kullanışlı oluyorlar. Aslında Wii'yi de bu güç kaynağına bağlamak lazım. Forumda bir arkadaş bu elektrik kesintisi yüzünden problem yaşamış. Wiiflow programı bozulmuş ve yüklediği cover'lar silinmiş. Şuan sonuç nedir tam bilmiyorum ama kesinlikle Wii'ye bir güç kaynağı şart oldu.

Acaba bu meret etrafında manyetik alan oluşturuyor mu?

Neden derseniz, eski çalıştığım yerde 9 bilgisayarı kesintisiz 6 saat çalıştırabilecek bir güç kaynağı vardı, süreki elektrik yükleniyorduk, ne zaman bir metale dokunsak elektrik atımı oluyordu spinning smiley sticking its tongue out işi eğlenceye çevirdik ama sakıncaları da var bu işin.
28 December 2009 09:53
Valla elektrik yükleniyor muyuz bilemem ama varsın yüklesin dayı, milyarlar vermişim, hele o HDD'lerimdeki bilgiler giderse parasal karşılığı bile yok, akü gibi alektrik çekerim yeter ki gitmesinler grinning smiley
28 December 2009 12:10
ah guzel memleketim ah biz avrupadakiler boyle sorunlari olmuyor elektrik kesintisi gibi ama olsun bee ben elektrik kesintisini bile ozledimsmiling smiley
28 December 2009 13:47
70'lerin sonunda newyork'ta elektrik kesintisi olunca yağma başlamıştı tongue sticking out smiley

Allahtan bizim genetiğimiz kesintilere alışık tongue sticking out smiley
29 December 2009 14:42
evet arkadaşlar o elektrik kesintisinden muzdarip vatandaş benim wiiflow ve sd kart uçtu burda yani samsunda sahile sıfır evimde bu aylarda genelde artık kar yerine lodos oluyor 2 senedir böyle malum ekolojik denge bozulduğu için halende her akşam yarım saatde bir gidip geliyor avrupadaki gibi yerin altından kablo geçireceklerine örümcek ağı gibi her direkte kablo olursa böyle çekmeye devam ederiz Allahtan hdd me zarar gelmedi yoksa arşivdeki oyunların hepsi gidecekti bende hemen gidip bir güç kaynağı alıcağım arkadaşlar ve şu powercom u incelemekle başlıyacağım işe ilk önce saygılar herkeze
30 December 2009 17:02
benim de 512 MB ram gitti ve PSU hasar gördü, ancak çok yüksek meblağlarda olmadığından pek sorun olamdı. zaten eski PC, şu tatil gelsin değiştirebilirim belki. ancak sorunun nerde olduğunu anlamak için baya kafa yormuştuk, siz siz olun mutlaka kesintisiz güç kaynağı kullanın.

30 December 2009 17:33
aga su guc kaynaklarini satan firmalari bizim foruma yonlendirelim baya bi reklam yapiyoruz burda bari bosa gitmesineye rolling smiley
30 December 2009 22:50
Az önce denedim, elektrik prizini çektim, herşeyin olduğu gibi kalması ne güzel duygu sanki doğaüstü güçler varmış gibi grinning smiley
20 April 2010 22:32
Genelde power supply ler yanıyor iş göremez hale geliyor nadiren board ta kısa devrelere yol açıyor. Ama wii içinde sanırım menu update ve wad yüklemelerinde kullanılması tavsiye edilir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 72
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!