Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Move/Wii/Kinect

Gönderen thebluespirit 
Move/Wii/Kinect
15 October 2011 20:06
Anket
Hangisi daha iyi?
Bu ankete sadece kayıtlı üyeler oy verebilir.
11 oy alındı.
Wii 8

73%
Move 1

9%
Kinect 2

18%

En iyiden kötüye doğru sıralamanız nedir? Ya da 10 üzerinden puanlamanız?
Benimki:
1- move/wii
2- kinect

Re: Move/Wii/Kinect
15 October 2011 20:49
Move kullanmadım,
Kinect'i sadece Microsoft'un kinect için hazırladığı oyunla kullandım (onlar da wii sports gibi bi şey yapmışlar işte)
Wii'yi doya doya kullandım,fakat kinect'i sadece MediaMarkt'ta kullandığım için içimde ukte kaldı,dolayısıyla tarafsız karar veremiyorum.

16 October 2011 11:51
Ya aslında karşılaştırma yapmak doğru değil artı ve eksi yönleri var. Örneğin(kinect aslında hiç iyi değil, gecikme var, yeterli oyun yok ve pahalı) move'un görüntü kalitesi iyi, navigator(nunchuk) kablosuz bağlanıyor, algılaması da iyi.(kullandım kendi oyunları öyle ama, diğer oyunlar hiç eğlenceli değil) Wii'de ise çıktığı günden beri hareket algılamalı olduğu için nerdeyse bütün oyunlarda kullanıyor hareket algılamasını. Move 'la karşılaştırılmasının doğru olmadığını düşünmemin bir sebebi de move'un daha yeni çıkması. Tabii ki daha iyi olacaktır. Ama -bu işin öncüsü olduğu için- oyum wii'den yana the finger smiley

1 kez düzenlendi. En son 16/10/2011 11:53 tarihinde thebluespirit tarafından düzenlenmiştir.
22 December 2011 00:33
Kinect kesinlikle son sırada grinning smiley

Move bence başarılı...

Sadece kontrol bakımından ben az önce move işaretledim ama aslında wii diyebilirim grinning smiley

Genel olarak bakınca bence ps3+move seti şu an en iyi konsol konumunda(tabi zamanda lazım move çiin daha çok oyun gerek)

Onun dışında wii candır tabiki grinning smiley İçlerinde en ekonomikte wii zaten smiling smiley

En berbatta bence kinect grinning smiley o nedir arkadaş geçen deniyim dedim kanser etti beni.elimle seçicem seçemiyorum sabit tutuyorum algılamıyomu rahatsızmı nedir tekrar tekrar uğraştırdı...

Move dada ben kamera işini sevmedim pek aslında...bizim kızıl ötesi bar daha iyi sanki.tabi bide wiimote bence daha yakışıklı move un ucundaki toplara nazaran...

***Wii konsolu ellerinde ölen adam... RIP Wii...***
02 February 2012 12:28
kinect kullanmadım. ama wii move'dan çok üstün diyebilirim. birkere remove (remote+move kendi icadım grinning smiley wiimote gibi ) elime birtürlü oturmadı.. wiimote daki rahatlık yok. ayrıca moveda masa tenisi oynama şansın oldu. kesinlikle robot gibisiniz. kumandayı hareket ettirdiğnizde sadece raket hareket ediyor. resortdaki gibi vücudunuzla birlikte hareket etmiyor. kısaca hiç zevk ALMADIM!!! eve gelip açtım wiide masa tenisini. bir ohh çektim yani. işte oyun BUDUR!! Wİİ bir yaşam tarzıdır grinning smiley
02 February 2012 14:09
bence move çokta iyi değil kendi oyunu dışında oldukça kötü ve elime alınca rahatsız etti beni
bence sıralama wii>kinect>move (kinect in oyunları çok güzel bence üstelik tek bir kontrol ile 4 kişi birden oynayabiliyor smiling smiley )

1 kez düzenlendi. En son 02/02/2012 14:10 tarihinde crazywii tarafından düzenlenmiştir.
02 February 2012 14:35
crazywii
bence move çokta iyi değil kendi oyunu dışında oldukça kötü ve elime alınca rahatsız etti beni
bence sıralama wii>kinect>move (kinect in oyunları çok güzel bence üstelik tek bir kontrol ile 4 kişi birden oynayabiliyor smiling smiley )
thebluespirit'inde dediği gibi her konsolun + ları var.

Friend Code'ler
Cod MW R.:4327-8871-9997
Mario KART:0261-4794-4287
02 February 2012 16:53
bence kinect ayri bir hava katiyor move kaliteli deil zaten
04 February 2012 21:35
simdi wii remoteyi tutarken senin nabzını ölcmesi cok hafif titresimi bile algılaması vb özellikleri sayesinde remote cok amaclı kullanılabiliyor moveda bu varmı bilmiyorum örnek olarak [www.metacafe.com]
birde nunchuck yada remote wii sportta sadece sallamamızla vuruyor topa mesela simdi orası öyle ama dusunduğumuzden daha iyi algılıyor aslında [www.youtube.com] bu videoda gösterdiği gibi tempo tutmassanız kaskatı hareket yapsanız o 4 derecenin bir kacından carpı alıyosunuz nasıl algılıyor hiç bilmiyorum ama algılıyor işte grinning smiley isterseniz sizde deneyin grinning smiley tabi cok küçük pürüzleri algılamıyormu yoksa takmıyormu bilmiyorum grinning smiley cokfazla oynayan bir arkadaşımın yanında sormuştum kabul etmiyor demişti grinning smiley neyse son eklenti o 4 derecedende perfect cekcek adam daha anasının karnından doğmadı bence grinning smiley

2 kez düzenlendi. En son 04/02/2012 21:45 tarihinde akbasemre1 tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!