Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

bd 3d film izleme

Gönderen dedezade 
bd 3d film izleme
05 December 2010 04:02
bu aralar evde 3d film izlemeye sarmis durumdayim,bunu kismen de basardim, yanliz bazi problemlerim var.once olayi biraz anlatayim:
net den indirdigim 40gb civarinda ki, bd iso formatindaki 3d filmleri,virtual cd(sanal cd programi) , power dvd 10 ve 107 ekran hd tv de kiytiriktan bir 3d gozluk ile(bilinen kagit kirmizi mavi) super bir 3d goruntu alarak izleyebiliyorum.yanliz kullandigim sistemin dusuk olmasindan sanirim ara ara donmalar oluyor, her turlu ayari denedim ama duzeltemedim, bu filmlerin 12 ile 15 gb arasinda degisen rip halini indiriyorum , cok guzel goruntu var donma da olmuyor ama gel gelelim bunlari mkv uzantili oldugu icin power dvd de izleyemiyorum,vlc, media player classic, bs player vs player lar da bu filmler cift goruntulu oluyor, ekran ortadan ikiye bolunmus sekilde, iki ayni goruntu, yani bu mkv uzantili 3d filmleri pover dvd gibi isleyecek ve normal 3d goruntusu seklinde cikis vericek bir program ariyorum, duyan , bilen , yanindan gecen, kaybeden tum vatandaslardan yardim bekliyorum.
ha benim dizustu pc nin ozellikleri de soyle:
İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 7 Ultimate
Sistem Modeli HP Pavilion dv7 Notebook PC
Sistem Türü x64-based PC
İşlemci Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P7350 @ 2.00GHz, 2000 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM) 4,00 GB
ekran karti da Adı NVIDIA GeForce 9600M GT
bu sistem bu filmleri izlemeye yetmiyor, zaten calisirken fan kafayi yiyor, cok daha iyi sisteme sahip olanlara tavsiye ederim, ole 3d tv ler almaya , bd oynaticilara falan gerek olmadan,cok super 3d goruntu ile film izleyebilirsiniz.
edit: bu arada aklima gelmisken , ps3 de orj, dvd filmleri backup alacak duruma getirseler, pc ye de gerek kalmayacak, ama bunu biraz daha bekliyicez galiba

1 kez düzenlendi. En son 05/12/2010 04:09 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: bd 3d film izleme
05 December 2010 07:16
Hocam total video player denedin mi?

05 December 2010 12:27
bu player 3d yi birak elimdeki mkv leri bile oynatmadi hata verdi

05 December 2010 12:49
2 ayrı dosyadan 3d oyanata bilen, veya 3d şeklini değiştire bilen pc ortamında aşağıdaki linkteki program var onun haricinde başka eksantirik 3d formatına rastlamadım ben açıkçası, normal anaglyph filmleri söylediğin programlarında oynatması lazım gerçi

[www.3dtv.at]

1 kez düzenlendi. En son 05/12/2010 12:54 tarihinde Cowboys tarafından düzenlenmiştir.
05 December 2010 17:52
yok verdigini de denedim oda olmadi.filmler gorunuyor ama 3d degil,iki ayni goruntu yanyana cikiyor.goruntu soyle

09 December 2010 01:00
bu konuda ki arastirmalarimi surdururken tongue sticking out smiley tridef 3d adinda bir yazilim buldum, bu yazilimin ozelligi :3d olmayan normal filmleri(oyun ,resim) 3d olarak izlemeyi sagliyor,biraz denemeler yaptim, baya guzel ve pc de ki tum formatlari falan da destekliyor, bunun 14 gunluk deneme surumunu denedim, agalar bunun full olani lazim, bulana buyukce bir kalip hollanda peyniri smiling smiley soz tr ye gelirken getiricem. bu da sitesi [www.tridef.com]

09 December 2010 07:25
Bir yerden buldum indiriyorum bakalım full'mü?
09 December 2010 07:33
dedezade
bu konuda ki arastirmalarimi surdururken tongue sticking out smiley tridef 3d adinda bir yazilim buldum, bu yazilimin ozelligi :3d olmayan normal filmleri(oyun ,resim) 3d olarak izlemeyi sagliyor,biraz denemeler yaptim, baya guzel ve pc de ki tum formatlari falan da destekliyor, bunun 14 gunluk deneme surumunu denedim, agalar bunun full olani lazim, bulana buyukce bir kalip hollanda peyniri smiling smiley soz tr ye gelirken getiricem. bu da sitesi [www.tridef.com]

Üye olduğum bir forumdaki arkadaşlar bu programı kırabilecek bilgiye sahipler ama orada da acayip şeyler dönüyor son 5-6 gündür. Site göçtü, hiç mesaj gelmiyor, forum yönetimi 2 yöneticinin emekli edildiğini (!) duyurmuş falan. Ben de bakabilirim aslında ama uzun zamandır bu işler ile uğraşmıyorum ve iyice köreldim.

Hocam programın bütün sorunu 14 günlük deneme sürümü olması mı? Başka bir kısıtlamasına rastladın mı?
09 December 2010 07:35
Ben 2 versiyonunu indiriyorum bir tanesi Türkçe (Türkçe olan büyük ihtimal Full çıkacak smiling smiley )
09 December 2010 08:12
Dikkat edin arkadaşlar içlerinden virüs çıkmasın da smiling smiley
Program virüslü çıkarsa dedezade kurtlu peynir gönderecekmiş :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
09 December 2010 10:21
@DiABOLiCAL evet ve 14 gunden sonra ekranin tam ortasindan bir cizik geciyor smiling smiley
@tuzruhu programin turkce destegi var fakat yazi karakterleri berbat cikiyor, gonderdiginin ikisinde de serial istiyor neyazikki.
@wiicrazy program icin o kadar cok sitede o kadar cok crack falan var ki ama hepsi de kurtlu ve mindar olmus smiling smiley
aman ha agalar virus neyin gondermeyin

09 December 2010 12:38
dedezade
@DiABOLiCAL evet ve 14 gunden sonra ekranin tam ortasindan bir cizik geciyor smiling smiley
@tuzruhu programin turkce destegi var fakat yazi karakterleri berbat cikiyor, gonderdiginin ikisinde de serial istiyor neyazikki.
@wiicrazy program icin o kadar cok sitede o kadar cok crack falan var ki ama hepsi de kurtlu ve mindar olmus smiling smiley
aman ha agalar virus neyin gondermeyin
Site şu sıralar göçük, orada bir sürü sorun var gibi. O yüzden ben birşeyler yapmaya çalışacağım ama dediğim gibi biraz paslanmışım. Biraz uğraştıracak smiling smiley
Du bakalım yapabilecek miyiz.

Bi çizik derken, demo trial falan gibi bir yazı mı geçiyor yoksa program hiç açılmıyor mu?
09 December 2010 16:44
arkadaşlar ufak bir bilgi vermek isterim : 3d real ve derinlik olarak 2 ye ayrılır... biri değişik renk ve açılardan kamera çekimiyle AVATAR gibi çekilir... diğerleri ise aynı görüntünün filtreyle üst üste bindirilmesiyle derinlik hissi yaratır , bu hissin daha iyi hissedilmesi içinse filmin bazı yerlerinde renklerde açılım ve koyultum yapılırki oraları gerçekçi dursun diğer yerlerde ise renkler canlı ve derindir... şimdi biri mavi kırmızı gözlüklerle seyredilir bu derinliktir.. diğeri filitreli gözlüklerdir çünkü bu gözlükler malum ışımayı bize 3 boyutlu aktarır...
09 December 2010 17:37
@DiABOLiCAL yok bildigimiz cizik, yani trial bittiginde ekran goruntusunu ortadan ikiye boluyor,bu sekilde de film izlemek eziyet olur, bu arada yukarida verdigim resimdeki cift goruntulu olan 3d filmi icin hala cozum bulamadim, herbiri ortalama 12 gb buyuklugunde onlarca 3d film indirdim, bu sekilde cift goruntulu,bi care bulurum diye ama hala tik yok, power dvd bu sekilde ki goruntuye sahip bd isolari oynatiyor ama mkv olanlari oynatmiyor.isolar da da ara ara donmalar oluyor , avatar tam 46 gb ,sanal bdrom da dosya boyutu 92gb gorunuyor smiling smiley

09 December 2010 21:02
Hocam senin durumun enteresan. Yani bsplayer, mediaplayer vs... için birşey diyemiyorum çünkü çözerken codec'in arabirimini kullanıyorlardır ama VLC'nin de ayrı göstermesi garip geldi. Aksi taktirde diyecektim ki demekki power dvd kendi iç rutinleri ile çözüyor, bu nedenle de izleyebiliyorsun ama bu rutinler iyi optimize edilmediği için takılmalar oluyor. Ama öyle bir durum yok demekki.

Player değiştirmek yerine codec ile oynamayı denesek belki çözüm olur ne dersin? Tabi codec ile oynamakta çok kolay olmayabilir ama farklı codec pack'ler deneyebilir veyahut ayar tool'larını kullanabilirsin. Örneğin video dosyaları oynatılırken sağ altta saatin orada küçük bir ikon çıkıyor olabilir (genelde çıkıyor) ona sağ tıklayarak falan ayar yapacağın yere ulaşabilirsin sanıyorum. Bir de oraları kurcala bakalım ne olacak?
10 December 2010 00:52
ekran kartının ve monitörünün markasıda bu sorunda önemli rol oynar.. mesela ati benim ekran kartlarım ve 3d sürücüleri mevcut... aynı zamanda ben b.ray sürücüye yerleştirdiğimde deamon a yani power dvd sorunsuz 3d yide normal b.ray ide gösteriyor... hiç bir takılma olmuyor... yalnız üztüne basa basa söylüyorum bende laptopta ati 6300m mevcut... masa üstünde 6870 2 adet mevcut CrossFire yani.. monitörede hd bağlanıyorum... ama virtualbox ile sanal sistemde denediğimde normal sürücüleri göstermediğimden belleğini arttırsam bile ekran kartlarının film izlemem b.ray ise ve rip yoksa takılıyor...
10 December 2010 08:30
KMPlayer'in codec ayar bölümünde üm codec'leri açarsan sorun düzelir gibime geliyor, standart bazı codecler kapalı olarak kuruluyor, birde yeni versiyonu var 3.0 onu dene istersen.
10 December 2010 14:36
beyler benim problem su, pc de tum playerlar ile aciliyor ama goruntu burdaki gibi cift oluyor, yani su an yeni 3d tvlerin destekledigi bir sistem sanirim bu.power dvd bu cift goruntuyu normal bildigimiz 3d goruntusu ile goruntu veriyor ama bunu sadece bd isolarda kullanabiliyorum, mkv leri calistirmiyor.ya power dvd yi mkv calistiricak duruma getiricez yada ayni sekilde bu cift goruntuyu 3d haline donusturecek baska bir player bulucaz.
edit: ayrica elimde iki adet farkli markalarda media box var, bu filmleri onlarda denedim, mkv ler de gene cift goruntu var, bd iso olanlar da normal izlene biliyor ama 3d goruntu alamiyorum.zaten bu isolarin menusunde normal ve 3d izlemek icin secenek var, normal izleniyor , 3d yi sectigim de gene cift goruntu oluyor. power dvd ile pc de izlerken 3d sectigimde sinama ortamina yakin bir 3d goruntusu alabiliyorum ama gel gelelim mkv uzantili olanlari acmiyor.

2 kez düzenlendi. En son 10/12/2010 15:01 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
10 December 2010 16:13
sorun senin filmd eolmasın çünkü bir b.ray içinde 3d görüntü varsa bu 2 adet riplemeyle yapılmıştır 2d ve 3d eğer tabiki film orjinalse yoksa üst üste bindirme he rşekild eyapıla bilinir.. ve ekran görüntün hatalı yani 2 ye bölmüş görüntüyü he riki kısımda 2d ve normal görüntü .. renk ve boylam açıları farklı değiller... ama öyle olmaları gerekiyordu.. avatarın [www.blu-ray.com] bu versiyonunu indrdiğine eminmisin... riplenmemiş olması avantajdır ripli 3d ler bozulur...(tecrübeyle sabittir)

başka orjinal 3d disk lerdede aynısı oluyormu ?
10 December 2010 19:44
15 -16 adet bu tarz 3d mkv uzantili film indirdim hepsi bu sekilde,bray iso olanlar da problemim yok zaten, ben bu mkv leri nasil izliyicem , problem burda. avatar in hem bray iso su yani yukarida verdigin hem 14 gb mkv uzantili olani elimde ,mkv uzantili olan ve diger mkv ler ayni sekilde cift goruntu.

11 December 2010 11:55
Dedezade,

PowerDVD'nin hangi versiyonunu kullanıyorsun?

10 versiyonu 3d mkv dosyalara destek veriyor.

Powerdvd 10 Mark II versiyonunu denedin mi?
11 December 2010 12:24
10 versiyonunu kullandim ama elimdeki mkv leri desteklemiyor, torrentleech den indirdim ama mark miydi bilmiyorum.

11 December 2010 12:26
simdi baktim da evet yukledigim Powerdvd 10 Mark II imis

11 December 2010 15:55
arkadaşlar smiling smiley mkv ye çevrilirken bir kaç rip aracı kullanılır ve bunların hiç biri 3d desteklemez........
mkv 3d değilse vlc veya onun çekirdeğinden olan kmplayer kullanın... ama 3d mkv ler %95 sorunludur.... ben 2 torrent sitesi yöneticisiyim 1 uluslar arası biri ulusal oyüzden rip işini iyi biliyorum smiling smiley rip 3d ler bozuktur... bozuk olma ihtimali yüksektir... çünkü rip çalışması esasında kullanılan araçlar 3d için değildir.......

illaki 3d film seyretmek istiyorum diyorsanız 2 yl öneririm 3d monitör ve sürücüsü veya 3d sürücü iz3d ola bilir mesela
11 December 2010 21:33
benim anlamadigim o zaman bu mkv ler niye paylasiliyor, kimse cift goruntulu film izlemek istemez herhalde.o zaman bu mkvler sadece 3d tv ler de mi izlenebiliyor?

11 December 2010 22:09
BBLACKMILKK
arkadaşlar smiling smiley mkv ye çevrilirken bir kaç rip aracı kullanılır ve bunların hiç biri 3d desteklemez........
mkv 3d değilse vlc veya onun çekirdeğinden olan kmplayer kullanın... ama 3d mkv ler %95 sorunludur.... ben 2 torrent sitesi yöneticisiyim 1 uluslar arası biri ulusal oyüzden rip işini iyi biliyorum smiling smiley rip 3d ler bozuktur... bozuk olma ihtimali yüksektir... çünkü rip çalışması esasında kullanılan araçlar 3d için değildir.......

illaki 3d film seyretmek istiyorum diyorsanız 2 yl öneririm 3d monitör ve sürücüsü veya 3d sürücü iz3d ola bilir mesela

@BBLACKMILKK arkadasim soylediklerinden sonra deneme yaptim, mkv uzantili filmlerden birini power dvd nin acabilecegi formatlardan birine convert ettim.power dvd de cift goruntu iken 3d butonuna tikladigim da hic bozulmadan ve cok cok guzel izlenebilen 3d goruntu alabildim, yani bozulma falan olmadi. aslinda sitesinde mkv destekliyor diyor ama ne hikmet ise bu mkv leri acmiyor.simdi bunlari tek tek de donusturmek cok cok uzun zaman alir.12 ila 14 gb arasinda degisen boyutlar da bu filmler.
aga adamlar acayip guzel bir player yapmislar ne 3d monitore ne surucuye gerek olmadan power dvd ile izleyebiliyorsunuz ah ahhh bide su mkv leri acsa.ha kullandigi teknolojinin adi da program da true theater technology diye geciyor.

13 December 2010 09:51
kendime bugun kocaman bir kalip peynir alicamsmiling smiley problemimi cozdum,arcsoft totalmedia theatre adli program ile 3d ve 2d olarak elimdeki mkv uzantili filmleri gayet iyi bir sekilde donma kasma olmadan izleyebiliyorum.program baya guzel, power dvd falan yari yolda kalir.tek eksik yani altyazi destegi olmamasi, artik ona da bi care bulucaz.
[turktorrent.biz]

1 kez düzenlendi. En son 13/12/2010 09:52 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
13 January 2011 22:22
arcsoft totalmedia theatre 5 ile altyazi sorunu da ortadan kalkti smiling smiley

14 January 2011 08:03
Dedezade bununiçin bir rehber yapsan, ne kullanılmalı hangi program ne işe yarıyor falan, eksisi artısı ile.
14 January 2011 12:56
ok. musait oldugumda resimler ile bir rehber yapayim.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 15
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!