Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Ttnet net limitsiz paket

Gönderen tyler 
Ttnet net limitsiz paket
15 November 2010 11:40
Merhabalar

yaklaşık 2 senedir kullandığım, kotalı tarifeden geçtiğim ttnet 1mbit sınırsız tarifemi az önce telefon açarak değiştirdim.

8 mbit netlimitsiz tarifesine geçtim. Hız gayet iyi, internetten okuduğum ve arkadaşlarımdan duyduğum kadarıylada 15gb ı aşınca hızda bir düşme olmuyor. Biraz kumar gibi oldu bu benim için ama temenni ediyorumki düşmesin 512'ye smiling smiley Başka kullanan var mıdır bu tarifeyi acaba?

Re: Ttnet net limitsiz paket
15 November 2010 11:43
hehehe, bence kumar olmuş.. O eskidendi, adamlar sayaç programını tam oturtamamışlardı bazı duyumlara göre net limitsiz bazı yerlerde tam randımanlı çalışıyor ve 15 gbyte'ı geçen arkadaşların hızını otomatikman 512K'ya düşürüyor.

Rus ruleti gibi gişi şuan grinning smiley
15 November 2010 11:54
Aynen rus ruleti gibi o zaman smiling smiley 500 mt ilerde oturan arkadaşım 2 evinede bu tarifeden yaptırdı fakat baya uzun zamandır rahatça kullanıyor kotasız smiling smiley

15 November 2010 12:21
Limitsiz olan 8Mbit neti 9 aydır kullanıyorum. Aylık 99 TL.

Kumara ayıracak vaktim yok. İşimi asla şansa bırakmayan biri olarak halimden memnunum.
15 November 2010 12:23
Bir de 8 mbit deniyor ama hatlardan dolayı her yerde gerçek 8 mbit olmuyor 6'ya 4'e düşebiliyor.
15 November 2010 12:38
Sözüm meclisten dışarı ben de smile adsl'in aynı temalı paketine geçtim ve hız konusunda bir problem yaşamadım the finger smiley
1 aydır oturduğum siteye fiber internet için altyapı çalışmasını aksatan superonline utansın.

@tuzruhu : bende 8mbit randıman vermeyince 6'ya indirttim, 6'da stabil 600K'yı görebiliyorum... Yalnız bizim yurtdışı çıkışları hala tırt, 600K'yı ancak hayvani yerlerden download yaparken falan görüyorsun...speed test 1mbit gösteriyor smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 15/11/2010 12:44 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 November 2010 15:17
İs yeri besiktas'ta, 8mbit sinirsiza gecelim dedik kusura bakmayin 6'dan ustune hattiniz desteklenmiyor dediler, ttnet utansin artik, 500 metre ilerimimzde doruknet merkezi var, onu gectim besiktas merkez yahu allahin daginda degiliz ki
15 November 2010 17:08
Altyapıda ciddi sorun olmaz ise ben her zaman 850kb/s hızı görüyorum. Tabi dosyayı indirdiğiniz yerin upload hızıda çok önemli.

9 ay oldu 8Mbit'e geçeli ve hız konusunda bu 9 ay içinde herhangi bir sorun yaşamadım.
15 November 2010 17:14
O kadar göreceli bir konu ki. 2002 de superonline e-pass kullanırken tüm ortamlarda süperonline'a edilmeyen küfür kalmamıştı diye hatırlıyorum. Fakat ben o yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanıyordum ama resmende çevreden baskı görüyordum smiling smiley. Sanırım 5 yada 6. sene olacak ttnet adsl e geçişimin. İlk günler çok fazla sorun yaşadım, sonra modemi değiştirdim ve sonra 1 kez bile bağlantı kesilmesi yaşamadım. Ankarada ikamet ediyorum, ankarada olup çok şikayetçi olanlarda var. Genellemek gerekirse birazda şans işi. Bölgeye göre çok değişken olabiliyor.

16 November 2010 07:44
netlimitsiz diyor ama hızı 512ye düşürüyor bundan ala limit olur mu confused smiley
16 November 2010 09:29
Adil kullanim hakki diye bir kazulet var anlasmada smiling smiley yersen fiyati o yuzden dusuk...
16 November 2010 09:40
ekşiye bununla ilgili bir şey yazacaktım kenara attım yazmadım... buraya yazayım...
iron
herkes bu sınıra takılmış durmuş ama bir allahın kulu da hızın artmış olmasına dikkat çekmemiş. telekom'u günahım kadar sevmem ama adam sana 1mbit sınırsız fiyatına yakın bir fiyata 8mbit hıza kadar çıkma imkanı veriyor. yani her şey indirilen verinin miktarı mıdır? kaldı ki kimse seni zorlamıyor gel 8mbit'e kadar tarifesine diye, 1mbit limitsiz tarifesinde kalma opsiyonun da hala var. pek tabii "suyundan da koy" milleti olduğumuz için olağan tepki "8 mbit hızı verdin, kota da koyma."... oldu canım. ayda 100 tl'yi 8mbit limitsiz'e veren adam keriz mi?

beri yandan bu kota davası da rekabet unsurları yüzünden olsa gerek bir kenara atılmış gibi gözüküyor. son 1 hafta içinde herhalde hiç yoksa bir 40gb download yapmama rağmen halen 600k ile download yapabiliyorum. download'ların daha kısa sürede tamamlanmasından dolayı pc'yi açık tutma süresi ve yapılan enerji tasarrufu da olayın ayrı bir yönü.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
16 November 2010 09:58
Wiicrazy, bizim dedezade'den ne eksigimiz varki? Adamlar her yil kemiksiz 1.5 milyar kar ediyor altyapi desen cok eski. Heray sabit ucret adi altinda 11 tl'de cabasi. Ha birde haksiz rekabet ve engelleme cabalarini da dusunursek telekom her yerde suan tekel. Superonline gibi kendi omurgasini kurmayanlarin anasini aglatiyor. Misal benim hat Biri, Adamlar telekom yuzunden size daha yuksek hat hizi veremiyoruz diyorlar 60k hizim var 1mbit baglantim...

Herneyse cem yilmaza trilyonlar verecegine sorunlari cozsunler.
16 November 2010 11:12
Dial Up a ayda 80-90 TL verdiğim günleri unutmadım ammaaa bizim paramızla kurulan bir kurumun yok pahasına satılmasına üstüne üstlük hala keriz gibi aynı standartlarda hizmet sunmasınıda unutmadım.DSL 128/32 ile başladı şimdi aynı teknoloji aynı hatlardan fahiş fiyatlarla satılmaya devam ediliyor.
Hadi gelsin telekom fiber optik internet hizmeti getirsin anlarız ama DSLyi kırpıp kırpıp önümüze sunmasınlar zaten biz yedik o yemeği fazlası ile,
Adil kullanım diyorlar oyun update leri 1gb da aşağı olmuyor, online bir oyun oynayınca sürekli her gece ayda 3-4 gb trafiğe sebep oluyor youtube vs de bir HD video 100mb dan aşağı değil sırf legal şeylerle zaten adil dedikleri kotayı doldurmak pek mümkün. İlla adil bişi yapcaklarsa herkeze ücretsiz 512/256 DSL bağlantısını ücretsiz olarak versinler yanında telefon hattı zorunluluğu olmadan.

16 November 2010 12:34
Yav pek tabii tekelin devam etmesinden kaynaklanan problemler konusunda sizinle hemfikirim. Aynı fiyata daha hızlı, limit problemleri olmayan internetimiz olsun pek tabii...

Benim eleştirdiğim 1mbit sınırsızda iken aşağı yukarı aynı fiyata 8mbit'e kadar limitsiz tarifesine çemkirenlere... Yoksa pek tabii rekabet oldukça ancak daha düzgün hizmet almaya başlayabileceğiz. Beri yandan katma değerli servislerini ancak yüksek hızlardan sunabilecek olmaları da daha iyi hizmet alabilmek için bir etken olacak...

16 November 2010 14:05
Hocam çemkirmedeki hedef ben mi oluyorum bilmiyorum ama şöyle izah edeyim. 2 adet abd lokasyon sunucum var. Biri sitelerimi host ediyor, kimi zaman bir ev kirasına yakın para ödüyorum ama zaten belli bir getirisi olduğundan dolayı dert etmiyorum.

Diğeri belli tarzda sitelerim için içerik sağlıyor, upload yapmaya yarıyor. Onada ayda 80 tl civarı para veriyorum. Eğer Türkiyede internet hızlı olsa, değil 70-80, 150 200 tl verip bun yaptıklarımı kendi bilgisayarımda rahatça yapmaya razıyım. Fakat o sunucudaki indirme ve upload etme hızını Türkiye'deki hiçbir internet tarifesi yakalayamadığından zaten tüm işlerimi bu servislerle karşılayamıyorum.

Anca ufak olan arşivlerimi geliştirmeye yarıyor 1mbit yada 8mbit, bazen dizi ,bazen oyun indirerek kullanıyorum. Bilgisayarım ise senede 2 yada 3 gün anca kapalı kalıyor. Geri kalan tüm zamanlar açık. Ayda 3 defa reset atarım. Şimdi bu işin elektrik masrafını hiç düşünmüyorum. Ha elektrikten kâr edeyim, 8mbite geçeyim desem çok yoğun kullanmıyorum. 1 mbit te akıllı uslu giderken son zamanlarda video izleme ile ilgili sorunlar canıma tak etti. İlk posttada yazdığım üzere. Yani 2 türlüde 1 mbitte olsa 8 mbitte olsa benim için çok aşırı şey fark etmiyor bilgisayar sürekli açık olduğundan. O yüzden kendimi kurnaz sanıp , ayda 90 lira verenleri keriz sanıp bu tarifeye geçmedim.

Cowboys
Dial Up a ayda 80-90 TL verdiğim günleri unutmadım ammaaa bizim paramızla kurulan bir kurumun yok pahasına satılmasına üstüne üstlük hala keriz gibi aynı standartlarda hizmet sunmasınıda unutmadım.DSL 128/32 ile başladı şimdi aynı teknoloji aynı hatlardan fahiş fiyatlarla satılmaya devam ediliyor.
Hadi gelsin telekom fiber optik internet hizmeti getirsin anlarız ama DSLyi kırpıp kırpıp önümüze sunmasınlar zaten biz yedik o yemeği fazlası ile,
Adil kullanım diyorlar oyun update leri 1gb da aşağı olmuyor, online bir oyun oynayınca sürekli her gece ayda 3-4 gb trafiğe sebep oluyor youtube vs de bir HD video 100mb dan aşağı değil sırf legal şeylerle zaten adil dedikleri kotayı doldurmak pek mümkün. İlla adil bişi yapcaklarsa herkeze ücretsiz 512/256 DSL bağlantısını ücretsiz olarak versinler yanında telefon hattı zorunluluğu olmadan.

Gerçekten keriz yerine konuyoruz. Hatırladığım kadarı ile 1 yada 2 kere anca hız artışı oldu adsl de. Sınırsız eskiden 26kbps idi yanılmıyorsam. Sonra 1 e çıkardılar. Kotalıda 512 idi , oda 1 oldu. Bunun dışında ne bir gelişme, ne bir iyileşme nede başka birşey olmadı.

İyi bayramlar

16 November 2010 16:20
@tyler : üstte yazdığımın üslubu biraz ekşi üslubu, burası için sert kaçmış olabilir. ama eleştirmek istediğim sen değilsin...bir şeyin iyi tarafını taktir etmeden doğrudan kötü tarafını yeren kişiler. ki dediğim gibi bu 8mbit'e kadar tarifesi de kullanıcılara zorla dayatılan bir tarife değil. Misal 4GB kotanın yanına yaklaşmayan ama internete işi düştüğünde de hızlı kullanmak isteyecek kişiler için biçilmiş kaftan bu 8mbit hızla bazı şeyleri indirebilmek/seyredebilmek vesaire...

Benim ihtiyacımı normalde görmüyor aslında. Ben kendimi siteye fiber gelecek diye hazırlamıştım, gelmeyince hevesim kursağımda kalmasın diye geçtim bu 8mbit'e kadar tarifesine. Adil kullanım sınırının da uygulanmıyor olması hoş bir sürpriz oldu benim için.

16 November 2010 16:25
WiiCrazy
@tyler : üstte yazdığımın üslubu biraz ekşi üslubu, burası için sert kaçmış olabilir. ama eleştirmek istediğim sen değilsin...bir şeyin iyi tarafını taktir etmeden doğrudan kötü tarafını yeren kişiler. ki dediğim gibi bu 8mbit'e kadar tarifesi de kullanıcılara zorla dayatılan bir tarife değil. Misal 4GB kotanın yanına yaklaşmayan ama internete işi düştüğünde de hızlı kullanmak isteyecek kişiler için biçilmiş kaftan bu 8mbit hızla bazı şeyleri indirebilmek/seyredebilmek vesaire...

Benim ihtiyacımı normalde görmüyor aslında. Ben kendimi siteye fiber gelecek diye hazırlamıştım, gelmeyince hevesim kursağımda kalmasın diye geçtim bu 8mbit'e kadar tarifesine. Adil kullanım sınırının da uygulanmıyor olması hoş bir sürpriz oldu benim için.

Yok hocam üsluba birşey demedim , onu anladım zaten smiling smiley Kasettiğinizi şimdi anladım. Dial up zamanında kylie minogue'n çok meşhur bir şarkısı vardı. İndireyim demiştim kazaa ile. Çok çok net hatırlıyorum tam 30 dakika sürmüştü, tam. 4-5 mb lık şarkı, o zamana göre yatıp kalkıp şükretmemiz lazım ama fiber olayının yaygınlaşmasını bende 4 gözle bekliyorum.

20 November 2010 13:00
Aylar önce adsl'imi kapattırdım, zaten doğru düzgün kullanmıyordum açıkçası. Şirketin verdiği 1GB VINN ile idare etmeye çalışıyorum. Sırf bu heriflerin yaptığı soyguna sinir olduğumdan kapattım ve kendimi kısıtlıyorum.

Geçtiğimiz ay telefonu da kapattım, artık rahatım. Telekom ile bağlantım kalmadı.

Donanımhaber'de problemimi yazmıştım, çare araştırdım ama en sonunda kapattırmakta buldum çareyi. 2.5 sene öncesine kadar faturalarımı inceledim ve bu Şubat ayına kadar 1.5 sene boyunca sabit ücretin 7 TL kaldığını ancak Şubat ayından sonra her ay istisnasız 1'er TL civarında zam geldiğini yazmıştım. Peki nasıl oldu bu? Bu şerefsizler beni aradı ve yeni tarifelerimize geçin dedi, ben tarifemden memnunum dediğim gün bittim smiling smiley herifler bu zamları geçirmeye başladılar. En son kapattığımda 12-13 TL falan sabit ücretim vardı (aslında kapatmadım, 6 ay aboneliğimi dondurdum) neden yapmak istediğimi sorduklarında ise sabit ücretin her ay artmasından dolayı yaptığımı söylemiştim. Dediler ki son bir fatura daha gelecek, ondan sonra fatura gelmeyecek. Son gelen faturamda sabit ücretim ne kadardı dersiniz? 8 TL grinning smiley şerefsizler telefonu kapattığım gibi 8 TL'ye düşürmüşler sabit ücreti. Nisan ayına kadar telefonum dondurulmuş durumda, o zaman sabit ücretin ne kadar olacağını soracağım ve ona göre telefonu tekrar açtıracağım. Belkide hiç açtırmayabilirim, o zamana kadar telefon aboneliği gerektirmeyen internet erişimleri satılmaya başlayabilir. (geçen gün böyle bir haber vardı, bir firma ön siparişleri topluyordu böyle birşey için)
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 21
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!