Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

HD Video çeken (720p) Dijital Fotoğraf Makinesi tavsiye edermisiniz ?

Gönderen Affliction 
HD Video çeken (720p) Dijital Fotoğraf Makinesi tavsiye edermisiniz ?
20 September 2010 17:03
Anket
82 oy alındı.
Tüm ziyaretçiler oy kullanabilir.
Hangisini alayım ?

Selam arkadaşlar. Hemen konuya geçiyorum. smiling smiley

Öncelikle paradan kaçınmıyoruz. Zaten ortaklaşa alıcam arkadaşla. Limitimiz: 500 - 550 TL arası.

Profesyönel bir makine aramıyoruz sadece kaliteli 720p video çeksin yeterli (formatı ya avi oluyor ya mp4 sanırım). Amacımız; çektiğimiz 720p formatında ki videoları Youtube'a atmak. Makine sadece bu iş için kullanılacak hatta fotoğraf çekimi hiç yapılmayacak gibi birşey. grinning smiley

Hepsiburada.com'dan bakıyoruz alacağımız alete ve kaliteli bir marka olsun istiyoruz. Arkadaşla Samsung'un PL150 modelini beğendik. Fiyatı biraz tuzlu ama özellikleri iyi gibi geldi bize (pek anlamıyoruz gerçi - kaliteli marka diye bunu beğendik). Sitede başka HD video çeken dijital fotoğraf makineleri de var onlarıda aşağıda link olarak verdim.

Beğendiğimiz Samsung PL150 linkini aşağıda veriyorum:

[www.hepsiburada.com]

Bakıp değerlendirebilirseniz ve iyi mi kötü mü diye yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.

Birde Sony'nin Cybershot W350 modelini beğendik ama ayar konusunda herşeyi kendisi otomatik olarak yapıyormuş bu model. Acaba bu konuda sorun yaşarmıyız bilemedik.

[www.hepsiburada.com]

Sony'nin en güzel yanı her zaman ki gibi depolama birimi olarak Memory Stick Pro Duo kartlarına destek vermesi. Samsung'da bu destek yok. (Samsung'u alırsak extra'dan depolama kartına para vericez ama Sony'i alırsak elimizde hazır bulunan depolama kartlarından kullanıcaz)

Bide son olarak bu işte Panasonic nasıldır ? (3. seçenek olsun diye yazdım yoksa aklımızda Panasonic almak yok) O üründe bu:

[www.hepsiburada.com]

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Aynı zamanda bu 3 modeli araştırmaya başlıyoruz. smiling smiley

Re: HD Video çeken (720p) Dijital Fotoğraf Makinesi tavsiye edermisiniz ?
20 September 2010 17:26
ben alacak olsam tabiki hd kalitesi yaninda hdmi cikisininda bulunmasi olurdu.
20 September 2010 17:29
Samsung PL150'de HDMI çıkışı var bu yönden iyi.

Bu arada Sony ile Samsung'u karşılaştırırsan hangisi daha iyi sana göre ? Bize göre Samsung daha iyi gibi duruyor Sony'den.
20 September 2010 17:35
sony de hdmi yoksa samsung u tercih ederdim ama sony daha iyi gibi gorundu bana
20 September 2010 17:43
Samsung iyi duruyor derken özellikleri Sony'den fazla gibi geldi bana. Sanırım ondan birazda olsa aldanıyorum gibi. (dediğinde haklısın)

Bu arada Sony'nin HD çekimi acayip kaliteli yahu.

Aşağıdaki videoyu izledim dibim düştü desem yeridir yani.

Şimdi de Samsung'un HD video çekimine bakıcam.
20 September 2010 17:47
Ya kalite farkı var yada gün ışığından bana Samsung'un HD video çekimi kötü geldi.

Samsung'un HD çekimi:

Bu videoya bakacak olursak Sony HD video işini çözmüş diyebiliriz Samsung'a göre. Bu ne yahu. Kalite yerlerde Samsung'da. confused smiley
20 September 2010 17:51
Birde şu video var ama upload eden kişi tam 720p formatında koymamış siteye. Bu hali kötü yine Samsung'un. Önceden verdiğim ham video kaliteside kötü gerçi.

20 September 2010 17:51
Amacın video çekmekse neden fotoğraf makinesi alıyorsun ki? Video kamera almak bu iş için daha mantıklı değil mi?
Sonuçta fotoğraf makinesi her ne kadar video da çekebilse bir video kameranın tam olarak yerine geçemez... Yine aynı şekilde video kameralar ne kadar fotoğraf da çekebilseler fotoğraf makinelerinin yerini tutmaz.

En başta video çekme ergonomisini düşündüğün zaman rahatsız olursun fotoğraf makinesi ile video çekerken... Sürekli tripod kullanmayacaksan tabii... Video kamerada titreşim koruması, ekstra optik zoom, manuel odak ayarı gibi artıları da bulabilirsin... Özellikle de fotoğraf makinelerinin otomatik odaklanma mantığı seni baştan bitirir diyeyim. Bu açıdan herhangi bir sony fotoğraf makinesine yaklaşma derim. (Herhangi derken en azından 200-500 tl fiyat aralığındakiler mesela)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 20/09/2010 17:52 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 September 2010 18:01
Valla dostum amacımız zaten küçük birşey almak ve dediğim gibi 720p video çeksin yeterli. Video kameraların fiyatları uçuk seviyelerde zaten bizde başından beri video kameralara bakmadık bide ortaklaşa alıcaz arkadaşla. Bu yüzden video kamera işi kafadan yatıyor para olsada video kamera almazdım ben açıkcası sonuçta kendimiz pişirip kendimiz yiyeceğiz. Pro işlerine gerek duymuyoruz. Ev ve sokak ortamında yukarıdaki Sony'nin HD çekimi bizim için yeterli seviyede diyebiliriz. Zaten İyi birşey istiyorsak kafadan 1000 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor video kameralar için o da kaliteli markaların düşük modelli fiyatları. (Ultra super birşey istersek fiyatlar 2500 TL'ye kadar çıkıyor Sony falan)

Bu yüzden yukarıdaki Sony modeli bizim için uygun geldi. smiling smiley
20 September 2010 18:06
biz bir ay once arkadasa aldik burda amsterdam da mediamarktan aldigimiz da su [www.amazon.com] arkadas baya memnun ,fiyatini tam hatirlayamadim ama 200 euro civarindaydi.
20 September 2010 18:10
dedezade
biz bir ay once arkadasa aldik burda amsterdam da mediamarktan aldigimiz da su [www.amazon.com] arkadas baya memnun ,fiyatini tam hatirlayamadim ama 200 euro civarindaydi.

Fena durmuyor özellikleri ama ben birazda dizayn takıntılıyımdır. Bu pek bi kaba geldi bana. grinning smiley

Özelliklerine lafım olmaz tabi. İşinizi görüyorsa ne mutlu size. winking smiley
21 September 2010 06:40
Ya arkadaşlar video çekimi yapmak için neden hiç fotoğraf bile çekilmeyecek dediğiniz fotoğraf makinesini kullanıyorsunuz?

Fotoğraf makinesi fotoğraf çeker. CCD sensörleri sabit görüntüler içindir. Vİdeo kamera video çeker. Hareketli görüntüler içindir. Madem 500-600 TL bütçe ayırdınız sırf bu iş için HD video (hatta 1080p) çeken kameralar var ve o kadar pahalı değil.

Misal: Bu

600 TL fotoğraf makinasına para vereceğinize yukarıdaki gibi bir kamera alırsınız artan para ile de bir Tripod aldınız mı ohh değmesin keyfinize. Film bile çekersiniz.
21 September 2010 06:44
Bende tavsiye etmem, video çekmek için fotoğraf makinası uygun değil ayrıca video kamerada sony markasını tek geçerim, tamda senin ihtiyacına yönelik aşağıdaki ürünü var...

[www.hepsiburada.com]

1 kez düzenlendi. En son 21/09/2010 06:48 tarihinde Cowboys tarafından düzenlenmiştir.
21 September 2010 06:55
WiiCrazy ve Tuzruhu'na katılıyorum, tam 1-2 resim koymak için araştırmaya girmiştim ki konuyu refresh edince Tuzruhu'nun resmi koyduğunu gördüm. Böyle bir alet almalısın, hele ki fotoğraf makinesi olarak kullanmayacaksan.

Video, video kamera ile çekilir. grinning smiley
21 September 2010 07:15
Üstte belirttim neden video kamera alamayacağımızı arkadaşlar. Video kamerayı çıkartın listeden. tongue sticking out smiley

Herhalde ana mesajda verdiğim Sony'i alacağım. Hem dizaynı güzel hem HD çekimlerini baya bi beğendim.

Cevaplar için teşekkür ederim. smiling smiley
21 September 2010 08:19
Affliction
Üstte belirttim neden video kamera alamayacağımızı arkadaşlar. Video kamerayı çıkartın listeden. tongue sticking out smiley

Herhalde ana mesajda verdiğim Sony'i alacağım. Hem dizaynı güzel hem HD çekimlerini baya bi beğendim.

Cevaplar için teşekkür ederim. smiling smiley
O zaman son olarak birşey daha söyliyim başka da birşey demiycem.

Arkadaşa Sony'nin 12mp bir fotoğraf makinesini aldık, bendeki 5mp HP çok daha iyi fotoğraf çekiyor. Bana göre 12mp çekmiyor, sadece 12mp olarak kaydediyor cihaz.

Senin alacağın da 720p çeker mi bilemiyorum, 720p kaydeden birşey alabilirsin haberin olsun.

Tuzruhu'nun da dediği gibi fotoğraf makinelerinin bir çoğunda CCD sensör kullanılır, kamera çekimlerinde CMOS sensör kullanılması gerekiyor aslında. Fiyat aralığında 550TL'lere çıktığına göre video kamera almayı düşünmelisin. Amacımız küçük almak diyorsan küçükleri de var, fiyatı uçuk diyorsun ama senin verdiğin range'e uyan ürünler de var, kameralara bakmadık diyorsun ama bakabilirsin sipariş vermediğine göre zamanın var grinning smiley

Hee ama şöyle birşey de var, ben verdiğin videoları göremediğim için yorum yapamıyorum, HD çekimlerini beğendim demişsin. O zaman Sony'i al gitsin (ama videolar bire bir bu model ile çekildiyse, çünkü dediğim gibi Sony'nin 12mp makinesi ile çok dandik görüntü de alabiliyorsun)
21 September 2010 11:41
Yahu, biz Sony'nin HD çekimi bizi tatmin etti diyoruz işte ve büyük ihtimal onu alıcaz arkadaşla. Hala kamera olayına giriyorsunuz. Kameraya dünyanın parasını verme gücümüz yok. Yukarıdaki video kalitesinde videolar çekelim bizim için yeterli. Foto için zaten elimizde yine Sony marka Dijital Fotoğraf Makinesi var ama bizim asıl amacımız 720p çözünürlüğünde video çekmek defalarca dediğimiz gibi ve bu işide Dijital Fotoğraf Makinesi ile yapmak...

Yorum yapan herkese teşekkürler.
21 September 2010 12:04
360 derece video çekiomus özel objektifle bu arada 350tl lik video kamera benim ilgimi çekti, her an alabilirim hem foto hem HD video cepte her yere taşınır miss gibi anında pc/internete yüklenir.

21 September 2010 12:27
Affliction
Yahu, biz Sony'nin HD çekimi bizi tatmin etti diyoruz işte ve büyük ihtimal onu alıcaz arkadaşla. Hala kamera olayına giriyorsunuz. Kameraya dünyanın parasını verme gücümüz yok. Yukarıdaki video kalitesinde videolar çekelim bizim için yeterli. Foto için zaten elimizde yine Sony marka Dijital Fotoğraf Makinesi var ama bizim asıl amacımız 720p çözünürlüğünde video çekmek defalarca dediğimiz gibi ve bu işide Dijital Fotoğraf Makinesi ile yapmak...

O zaman Sony alsana, niye soruyorsun? tongue sticking out smiley

Ammaaa illa soracam dersen kamera almanı tavsiye ederim grinning smiley
21 September 2010 12:52
DiABOLiCAL
Affliction

O zaman Sony alsana, niye soruyorsun? tongue sticking out smiley

Ammaaa illa soracam dersen kamera almanı tavsiye ederim grinning smiley

Konuyu açarken aklımda Sony yoktu be dostum. Sonradan aklıma girdi Sony diye. Önce Samsung'a bakmıştım. grinning smiley

No kamera diyorum ısrarla. tongue sticking out smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 18
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!