Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

VC/Wiiware arşiv

Gönderen deliprofesor 
VC/Wiiware arşiv
27 July 2010 10:17
Bir de ayrıca Wiiware arşivi yapmak mümkün müdür forum içinde?

----------------------
Edit: Nereye gidiyoruz böyleee..

Oyun başlığı altında bari biz yapmayalım grinning smiley

Tuzruhu

1 kez düzenlendi. En son 28/07/2010 11:00 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.

Re: Valhalla Knights: Eldar Saga (Kore)
27 July 2010 10:32
Mümkündür pek tabii ama benim vaktim yok uğraşmaya, uğraşmak isteyen olursa gbatemp'ten veri aktarmak için kullanılacak programı yazıp verebilirim ilgilenecek arkadaşa.

ps: DS/DSi arşivi de yine aynı şekilde

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 July 2010 10:53
Çok fazla teknik bilgi gerektirmeyen bir konuysa gönüllü olabilirim aslında WiiCrazy. Sen şimdi vaktim yok diyince acaba uğraştıran birşey mi diye düşündüm grinning smiley
27 July 2010 11:24
deliprofesor
Çok fazla teknik bilgi gerektirmeyen bir konuysa gönüllü olabilirim aslında WiiCrazy. Sen şimdi vaktim yok diyince acaba uğraştıran birşey mi diye düşündüm grinning smiley

İyi kötü vakit alıyor aslında, gbatemp'teki release linklerini program içindeki bi textbox'a kopyalıyorum, sonra bütün linkler için programı çalıştırıyorum... Program bu üstte gözüken forum postu için gerekenleri oluşturuyor html dosyası halinde... imajları resize edip watermark falan ekliyor... sonra resimleri upload ediyorum, peşinden de WiiGamer olarak login olup üretilen html'leri açarak birer birer Oyun arşivi bölümünde konular açıyorum.

Aslında çok vakit almıyor, buraya 20 oyun eklemek en fazla 5-10dk. falan, ama tekrar eden bir yapısı olduğu için insanın yapası gelmiyor smiling smiley

Yaparım diyorsan Wiiware/VC için çalışmalara başlayayım...

Şöyle de bir geriye dönüş iş var bu arada,
Wiiware : 32 sayfa ~= 32*25 = 800 VC
VC : 28 sayfa ~=28*25 = 700 Wiiware

ps: Hayvan post kasmış olursun bir de :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 27/07/2010 11:24 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
27 July 2010 11:43
İyi abi sen o zaman programı ayarla ben 5-10 5-10 yaparım. İlk başta şu an güncel olanları ekler, akabinde geriye doğru ineriz beş on beş on bizim de tuzumuz olsun çorbada smiling smiley

800 post sonra bayağı yırtıcı bir hayvan mertebesine erişeceğim anlaşılan :p

edit: Gerçi Wiigamer ile kasıyoruz rütbeyi o kapacak :p

1 kez düzenlendi. En son 27/07/2010 11:44 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
27 July 2010 11:50
Post sayısı arttıkça bezgin kuş familyasından olma olasılığın artıyor sanırım bu forumlarda, farzı misal "kelaynak kuşu"
şaka bir yana bu wiiware olayı bende bir yara kaç defa sdden yada hd den çalıştıracak wiiware olayına girişmekten döndüm üşendim 2000-3000 oyun var çok ta sevimli şeyler ufaktanda oynayanlar izlenimlerini eklese benim gibi bezginleri çok sevindirir.
27 July 2010 12:01
@Cowboys Ben Virtual Console pakedini Piratebay'den indirip Uloader'ın nand emülasyonu sayesinde USB'den oynuyorum. Aynı şey Wiiware için de geçerli ama onları SD karttan açmayı tercih ediyorum çünkü Uloader arayüzü gözlerimi kör ediyor smiling smiley Her neyse Wii oyunları çok zaman ve alaka istediği için genelde Wiiware ve VC'deki oyunlara bakıyorum canım sıkıldığında yarım saat, bir saat smiling smiley Tabii bu ara Zelda'ya başladığım için pek ilgilenemez oldum, hele Zelda gibileri çok zaman yiyor vallahi smiling smiley
27 July 2010 12:03
@deliprofesor : Kendi kullanıcın ile de kasabilirsin... Bakayım programı şettirmeye başlayayım, bitirdiğimde haber veririm sana?

27 July 2010 12:06
Farketmez abi her şey vatan için ofiste mesai sırasında sıkıldıkça onu yaparım bi yandan smiling smiley
28 July 2010 06:00
WiiCrazy
İyi kötü vakit alıyor aslında, gbatemp'teki release linklerini program içindeki bi textbox'a kopyalıyorum, sonra bütün linkler için programı çalıştırıyorum... Program bu üstte gözüken forum postu için gerekenleri oluşturuyor html dosyası halinde... imajları resize edip watermark falan ekliyor... sonra resimleri upload ediyorum, peşinden de WiiGamer olarak login olup üretilen html'leri açarak birer birer Oyun arşivi bölümünde konular açıyorum.
Hocam gbatemp'te rss falan yok mu daha otomatik olarak aldırabileceğin? Bir de resimleri tekrar buraya upload etmesen direkt olarak oradan alsan daha basit olmaz mı? Tamam watermark ekliyorsun ama zaten büyük haline ekliyor, burada resime tıklamadan kimse birşey göremiyor. Eklemesen büyük bir kayıp mı olur? Yani diyorum ki aslında hiç uğraşmadan da yapılabilir sanırım. Gerçi program resimleri siteden download edip watermark'ları koyup sonra upload da edebilir.

Gerçi rss olayını sormuştum ama sanıyorum ki yok, oyun linklerinin olduğu sayfayı buldum, zaten burada vermişsin grinning smiley Yalnız orada çok düzenli bir yapı ilerliyor aslında, yani baktığın zaman ana sayfada her oyunun başında "Wii #2136" "Wii #2137" gibi rakamlar var, yani oyunların bulunduğu ana sayfayı otomatik olarak açıp oradaki daha önce okunmamış linkleri (son post ettiği link ID'sini hafızada tutabilir) sırası ile okuyarak linkin içine girse, linkin içinden de resim vb... gerekli bilgileri alıp koysa mesela.

Gördüğüm kadarıyla sayfadaki ilk link "<!-- Forum page unique top -->" diye birşey ile başlıyor ve sonra div'ler ile ayrılmış, burayı baz alıp buradan aşağıya doğru okutabilirsin sanıyorum.

Bu işlerden pek anlamam, söylediğim çoğu şeyi sallıyorum ama en azından yapılabilitesi varsa sürekli 10-15 dakika uğraşmaktansa bir kere oturup yazmak daha mantıklı olur. Zaten bunu yaparsan VC ve WiiWare'ler de pıt diye ekleneceği için zaman kazancı çok daha fazla olacaktır.

Cowboys
Post sayısı arttıkça bezgin kuş familyasından olma olasılığın artıyor sanırım bu forumlarda, farzı misal "kelaynak kuşu"
Abi aslında fazla post atmamak gerekiyor, bu gidişle mavi ayaklı sümsük kuşu olacağız diye korkuyorum tongue sticking out smiley
28 July 2010 07:51
@Diabolical : Resimler direkt oradan kullanılabilir tabii ama yarın öbür gün engelleyebilirler, ayrıyeten etik de değil pek. Hem dursun bir kopyaları da bizde lazım olur smiling smiley

Rss feed var gbatemp'te ama oradan da bunları çıkarmak için program yazmak lazım yine. Phorum için rss'ten otomatik post kas gibi bir şey yok.

Dediğin gibi program geliştirilebilir aslında düşünmedim de değil ama programlama dünyasında nerdeyse her bir halta bulaşmış iken php ile fazla haşır neşir olmadığım için olayın en son kısmı olan otomatik foruma mesaj post etme kısmında takılıyorum. Böyle olunca mecbur orası manuel kalmış oluyor. Orası manuel kalınca da geriye kalan kısmı otomatize etmenin bir anlamı kalmıyor.

Başlarda gbatemp'e yetişmek için 1500-2000 adetlik bir oyun listesini otomatik insert etmiştim post tablosuna, bir xml olarak vardı elimde onu düzenleyip hatalarını giderdikten sonra o xml'den 1000'lerce insert çıkaran bir program yazmıştım. Orada da şöyle bir sıkıntı var, bu şekilde ekleyince düzgün görünmüyor forumda mesajlar, maintenance tool'larını kullanmak gerekiyor düzgün görüntüyü sağlayabilmek için. (aramalar için indexlenmesi için falan) Misal o zaman eklediklerim sanıyorum aramalarda çıkmıyor.

@Herkes : Ha bu arada bezgin kuş falan demişken, Kelaynak en azından post sayısı ile bağlantılı değil. Kelaynak olanlar şu anda admin olanlar.

Post sayısına bağlı olanlar ise şu şekilde,

Baykuş (5'e kadar)
Leylek (5-9)
Penguen (10-19)
Karabatak (20-49)
Şahin (50-99)
Atmaca (100-499)
Kerkenez (500-999)
Zümrütü Anka (1000'den fazla)

28 July 2010 09:02
WiiCrazy
@Diabolical : Resimler direkt oradan kullanılabilir tabii ama yarın öbür gün engelleyebilirler, ayrıyeten etik de değil pek. Hem dursun bir kopyaları da bizde lazım olur smiling smiley

Rss feed var gbatemp'te ama oradan da bunları çıkarmak için program yazmak lazım yine. Phorum için rss'ten otomatik post kas gibi bir şey yok.

Dediğin gibi program geliştirilebilir aslında düşünmedim de değil ama programlama dünyasında nerdeyse her bir halta bulaşmış iken php ile fazla haşır neşir olmadığım için olayın en son kısmı olan otomatik foruma mesaj post etme kısmında takılıyorum. Böyle olunca mecbur orası manuel kalmış oluyor. Orası manuel kalınca da geriye kalan kısmı otomatize etmenin bir anlamı kalmıyor.

Başlarda gbatemp'e yetişmek için 1500-2000 adetlik bir oyun listesini otomatik insert etmiştim post tablosuna, bir xml olarak vardı elimde onu düzenleyip hatalarını giderdikten sonra o xml'den 1000'lerce insert çıkaran bir program yazmıştım. Orada da şöyle bir sıkıntı var, bu şekilde ekleyince düzgün görünmüyor forumda mesajlar, maintenance tool'larını kullanmak gerekiyor düzgün görüntüyü sağlayabilmek için. (aramalar için indexlenmesi için falan) Misal o zaman eklediklerim sanıyorum aramalarda çıkmıyor.

@Herkes : Ha bu arada bezgin kuş falan demişken, Kelaynak en azından post sayısı ile bağlantılı değil. Kelaynak olanlar şu anda admin olanlar.

Post sayısına bağlı olanlar ise şu şekilde,

Baykuş (5'e kadar)
Leylek (5-9)
Penguen (10-19)
Karabatak (20-49)
Şahin (50-99)
Atmaca (100-499)
Kerkenez (500-999)
Zümrütü Anka (1000'den fazla)

Resimler konusunda haklısın yarın öbür gün kaldırabilirler, gerçi sonuçta sanıyorum ki sen o kısmı otomatize etmişsin zaten. Sadece yeni linkleri tek tek ekleyip programın içeriği download etmesini bekliyorsun, program watermark vb... gerekli işlemleri bitirip html'leri oluşturduktan sonra da oluşturulan dosyaları post işlemini yapıyorsun. Peki resimleri upload ediyorum demişsin, resimleri manuel mi upload ediyorsun, nasıl oluyor? Bir de onları ayrıca bir lokasyona upload edip, sonra bu post'ların içinden link veriyorsun sanırım değil mi? Çünkü anladığım kadarıyla forumda resim ekleme gibi birşey yok, sadece image url verebiliyoruz (ya da attachment ekleyebiliyoruz, ki o 'da zaten altta aç ve indir olarak ayrıca gözüküyor, senin post'larda bu butonlar yok.)

ps : 1500 posttan sonra falan Kanarya olsa fena mı olur? grinning smiley
28 July 2010 09:30
DiABOLiCAL
Resimler konusunda haklısın yarın öbür gün kaldırabilirler, gerçi sonuçta sanıyorum ki sen o kısmı otomatize etmişsin zaten. Sadece yeni linkleri tek tek ekleyip programın içeriği download etmesini bekliyorsun, program watermark vb... gerekli işlemleri bitirip html'leri oluşturduktan sonra da oluşturulan dosyaları post işlemini yapıyorsun. Peki resimleri upload ediyorum demişsin, resimleri manuel mi upload ediyorsun, nasıl oluyor? Bir de onları ayrıca bir lokasyona upload edip, sonra bu post'ların içinden link veriyorsun sanırım değil mi? Çünkü anladığım kadarıyla forumda resim ekleme gibi birşey yok, sadece image url verebiliyoruz (ya da attachment ekleyebiliyoruz, ki o 'da zaten altta aç ve indir olarak ayrıca gözüküyor, senin post'larda bu butonlar yok.)

ps : 1500 posttan sonra falan Kanarya olsa fena mı olur? grinning smiley

Şöyle, WiiGamer mesajlarında html kullanabiliyor smiling smiley
Nereden çıktı bu dersen şöyle ki, phorum'da tablo desteği yok, tablo desteği olmadığı için ben de böyle bir trick yaptım. Forumda şu anda html'den post yazabilen bir WiiGamer bir de ben varım (yani sadece ben varım smiling smiley) Bunun sıkıntılarını da çekiyorum bazen küçüktür büyüktür karakterlerini yazamayınca. (Misal şurada bir kullanım örneğim var : [www.wiidewii.com])

Benim oyun girişinde yaptığım, imajları 40-50 artık kaç taneyse ftp programında sürükleyip bırakmak. Her oyun için oluşan html dosyayı açıyorum sonra, ilk satırda subject oluyor, onu subject kısmına kopyalıyorum, geri kalanı da mesaj kısmına kopyalıyorum ve gazlıyorum. İmaj linklemeye falan uğraşmıyorum yani. Html'i oluşturan program linkleri falan otomatik oluşturuyor zaten...

Ha program her release için ayrıca bir de xml dosyası üretiyor, olur da ileride farklı bir şekilde bunları toplu kasmak istersem diye.

Kanarya ve Kartal ok de, Aslanı napçaz? smiling smiley Aslan kuşu mu yapsak :p

28 July 2010 10:42
WiiCrazy
Şöyle, WiiGamer mesajlarında html kullanabiliyor smiling smiley
Nereden çıktı bu dersen şöyle ki, phorum'da tablo desteği yok, tablo desteği olmadığı için ben de böyle bir trick yaptım. Forumda şu anda html'den post yazabilen bir WiiGamer bir de ben varım (yani sadece ben varım smiling smiley) Bunun sıkıntılarını da çekiyorum bazen küçüktür büyüktür karakterlerini yazamayınca. (Misal şurada bir kullanım örneğim var : [www.wiidewii.com])

Benim oyun girişinde yaptığım, imajları 40-50 artık kaç taneyse ftp programında sürükleyip bırakmak. Her oyun için oluşan html dosyayı açıyorum sonra, ilk satırda subject oluyor, onu subject kısmına kopyalıyorum, geri kalanı da mesaj kısmına kopyalıyorum ve gazlıyorum. İmaj linklemeye falan uğraşmıyorum yani. Html'i oluşturan program linkleri falan otomatik oluşturuyor zaten...

Ha program her release için ayrıca bir de xml dosyası üretiyor, olur da ileride farklı bir şekilde bunları toplu kasmak istersem diye.

Kanarya ve Kartal ok de, Aslanı napçaz? smiling smiley Aslan kuşu mu yapsak :p
Hocam imajları ftp programına sürükleyip bırakmak derken oyun linklerine girip (örneğin bu release için [gbatemp.net] adresini mi sürüklüyosun? Yoksa
http://gbatemp.net/images/wii/4295big.png
adresini mi sürüklüyorsun resmi çekmesi için?

Benim demek istediğim [gbatemp.net] adresini açıp oradan sıra ile bütün linkleri tek tek (daha önce bakmadıklarını tabii) track edip içine girip içeriği kopyalayıp atacak bir kod yazmak. Bunları yapmak çok kasmaz sanırım, en zor kısmı belkide dediğin gibi php bilmediğin için post etme kısmında yaşanacaktır.

Hocam sadece Kanarya yeter, diğerlerine gerek yok. Ama illa aslan'da koyucam diyorsan onu biz her sene 2 defa kuşa çeviriyoruz zaten tongue sticking out smiley

1 kez düzenlendi. En son 28/07/2010 10:56 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
Re: VC/Wiiware arşiv
28 July 2010 11:21
Yok hocam, release konusunu program incelediğinde zaten imaj linklerini buluyor, onları download ediyor, resize ediyor, watermark ekliyor...

İndirdiği bütün resimler bir klasörde duruyor, ben tarihe göre sıralayıp en son indirilenleri seçip filezilla'ya sürüklüyorum...buraya upload ediyorum...

Yani tüm process'i özetlersek

1. Release link'leri programa kopyalanır.
2. Program release'ler için html içinde foruma postalanacak içeriği oluşturur, ftp'ye upload edilecek imajları oluşturur. (Bir buton press ve bekleme şeklinde, manuel bir operasyon yok)
3. İndirildiği yerden seçilip İmajlar ftp'ye upload edilir (Burada da fazla manuel bir operasyon yok)
4. Oluşturulan html dosyaları açılarak post'lar kasılır (Burası fazla bir manuel)

Yani ne varsa insanda var, program falan gelip geçici şeyler bunlar :p

28 July 2010 12:24
WiiCrazy
Yani tüm process'i özetlersek

1. Release link'leri programa kopyalanır.
2. Program release'ler için html içinde foruma postalanacak içeriği oluşturur, ftp'ye upload edilecek imajları oluşturur. (Bir buton press ve bekleme şeklinde, manuel bir operasyon yok)
3. İndirildiği yerden seçilip İmajlar ftp'ye upload edilir (Burada da fazla manuel bir operasyon yok)
4. Oluşturulan html dosyaları açılarak post'lar kasılır (Burası fazla bir manuel)

Yani ne varsa insanda var, program falan gelip geçici şeyler bunlar :p
Hocam şöyle bir process hayal ediyorum grinning smiley ;

1-
 [gbatemp.net] 
adresinden yeni release program tarafından tespit edilir.
2- Program yeni release linklerine sırası ile girer.
3- Linkin içinden resim ve release bilgilerini alır.
4- Resme watermark'ı ekler, boyutunu ayarlar.
5- Program imajları ftp'ye upload eder.
6- Html dosyaları direkt olarak post eder.

Burada senin yapman gereken double click ile programı başlatmak (Windows'ta tek click ile açılma özelliğini ayarlarsan bir kere de tıklayabilirsin tongue sticking out smiley )
28 July 2010 12:29
@Diabolical : Hayal etmek güzel tabii. O zaman senden bekliyorum böyle bir program smiling smiley

28 July 2010 12:35
WiiCrazy
@Diabolical : Hayal etmek güzel tabii. O zaman senden bekliyorum böyle bir program smiling smiley
Abi sen kodun yazdığın kadarını göndersene bana, ben kalanına kasıcam grinning smiley

Cidden öğreniyorum diyorum yaa, heyecanlıyım kardeşim tongue sticking out smiley
28 July 2010 12:41
DiABOLiCAL
WiiCrazy
Abi sen kodun yazdığın kadarını göndersene bana, ben kalanına kasıcam grinning smiley

Cidden öğreniyorum diyorum yaa, heyecanlıyım kardeşim tongue sticking out smiley

Akşam eve gidince göndereyim.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!