Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Gençlik / Çocukluk dönemimizdeki oyunlardan tavsiyeler

Gönderen DiABOLiCAL 
Gençlik / Çocukluk dönemimizdeki oyunlardan tavsiyeler
21 July 2010 11:51
Kimimizin gençliğine, kimimizin çocukluğuna, kimimizin bebekliğine denk gelmiş olabilir. Belkide bu oyunlar varken bazılarınız portakalda vitamindi grinning smiley

Benim zamanında en sevdiğim, şimdi olsa yine oynayacağım oyunlardan aklıma gelenler aşağıda. Siz de sevdiğiniz oyunları yazın, mümkünse resim koyun. Belki şimdiye kadar denemediğimiz oyunları oynarız.

Mesela örnek vermek gerekirse Mario Bros tarzı oyunları sevenler Alex Kidd'i oynayabilir, Sonic tarzı oyunları seven Zool'u sevecektir gibi tavsiyelerde de bulunabiliriz.

Adventure Island

Aladdin

Alex Kidd

Altered Beast

Another World

Art Of Fighting

Arkanoid

Bad Dudes vs. Dragon Ninja

Blood Bros

Bomberman

Boulderdash

Budokan

Burning Fight

Cabal

Cadillacs & Dinosaurs

Cannon Fodder

Captain Commando

Carrier Air Wing (U.N. Squadron)

Caveman Ninja (Joe & Mac)

Chaos Engine

Chase HQ

Continental Circus

Contra

Dragons Lair

Double Dragon

Duke Nukem

E-Swat

Enduro

Excite Bike

Express Raider

Fatal Fury

Final Fight

Fire & Ice

Flashback

Gal's Panic

Golden Axe

Hatris

Ikari Warriors

International Karate

International Soccer

King Of Fighters

Knights of The Round

Lotus

Mario Bros

Megamania

Metal Slug

Midnight Resistance

Moonwalker

Moonstone

Mortal Kombat

Narc

Ninja Gaiden

Ninja Warriors

Operation Wolf

Outrun

Pacman

Paperboy

Pinball / Pinball Dreams / Pinball Fantasies

Pit Fighter

Pitfall

Plaque Attack

Pole Position

Ports of Call

Prince of Persia

Puzznic

Raiden

Rainbow Islands

River Raid

Rolling Thunder

Samurai Shodown

Sengoku

Shadow Dancer

Shinobi

Simpsons

Sly Spy

Side Pocket

Smash TV

Silk-Worm

Snow Bros

Splash

Streed Rod

Street Fighter

Street Fighter 2

Sunset Riders

Super Hang On

Super Mario Bros

Super Pang

Teenage Mutant Ninja Turtles

Tenchi Wo Kurau

Tetris

Test Drive

The Incredible Machine

Thunder & Lightning

Tiger Heli

Toki

Tumble Pop

Turrican

Ugh!

Vendetta

Warriors of Fate

Winter Games

Wizard of Wor

Wonder Boy

World Heroes

Worms

Yie Ar Kung Fu

Zool

Re: Gençlik / Çocukluk dönemimizdeki oyunlardan tavsiyeler
21 July 2010 12:55
Offf hepsini oynadım, Commodore 64 versiyonlarından tutunda Amiga PC versiyonlarına kadar. Ne güzel günlerdi be.... C64'teki ilk oyunum Midnight Resistance'dır. Mükemmeldi o zamanlar benim için.. Sly Spy, Turrican II (dinlediğim en müthiş müziklere sahipti)....
21 July 2010 13:14
tuzruhu
Offf hepsini oynadım, Commodore 64 versiyonlarından tutunda Amiga PC versiyonlarına kadar. Ne güzel günlerdi be.... C64'teki ilk oyunum Midnight Resistance'dır. Mükemmeldi o zamanlar benim için.. Sly Spy, Turrican II (dinlediğim en müthiş müziklere sahipti)....

Ehehe, resim de Turrican II'den aslında. Turrican yazdım, isteyen 1-2-3 hepsini oynayabilir, çok güzel oyundu. 2'si 3'ü çıkan oyunları yazmayı pek tercih etmedim. (Gerçi Street Fighter'da yaptım ama çoğu kişi Street Fighter 2'yi sanki ilkmiş gibi algılıyor. Halbuki ilk versiyonu oynayınca aradaki gelişimin ne kadar çok olduğunu görmek mümkün)

Bu listeyi yapana kadar canım çıktı smiling smiley daha ne oyunlar vardır burada olmayan ama oynadığımız. Böyle resimlerini görünce bile canım çekiyor. Aslında içim acıyor da diyebilirim. Bir daha hiçbir oyundan böyle zevk alamadığım için midir, o günler bir daha gelmeyecek diye midir bilmiyorum.

Şimdiki oyunlar sarmıyor beni be. Geçen gün Capcom Tatsunoko'yu bi denedim, nasıl karmaşık geldi. Ayrıca bir sürü saçma sapan combolar. Paldır küldür tuşlara basıyorum 50'li combo falan vuruyor. Bence Street Fighter serisi SF2CE'den sonra bozuldu. Havada aduket atmaya falan başladığı gün benim için bitti grinning smiley
21 July 2010 13:18
Tatsunoko vs Capcom iğrenç bir oyun, ben ki international karate'den, barbarian II'den başkasını adam akıllı oynayamayan ilk oyunda önüme geleni haşemat ettim. Karakter Ryu birde yan yardımcısı var ismini hatırlayamadım. Resmen Mario gibi boruyu döşedim oyunda. Çok basit.
21 July 2010 16:45
Final Fight o kadar oynardim ki ruyalarima girerdicool smiley
21 July 2010 21:25
fotolarda bulamadim ama bence c64 un en iyi futbol oyunu emily high soccer dir.

hele oyuna dahil olabilmek icin computer yazan yeri player yapmak gerektigini anlamak gunlerimizi almisti.

henry`s house da bayaa zevkliydi.

derby diye turkce menajerlik oyunu vardi , o zamanin 1. ligi orjinal kadro. sut cekiyim mi diye sorar di evet icin e ye hayir icin h ye basardik.

burdaki cogu oyunda iz sahibidir naciz ruhumda ama river raid baskaconfused smiley
22 July 2010 09:34
Offf bu oyunu ilk amiga'da oynamıştım. O sırada bende C64 vardı hem kasetli hem 5.25" disketli. Haftalarca oyunu aradım sonra kasetini buldum C64'te. O gün benim için dünyanın en güzel günüydü.

Rodland:

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 42
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!