Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wİİ arıza

Gönderen djhavana 
Wİİ arıza
06 February 2010 17:22
wii elektrik gelmiyor arkadaslar nedenı bılen yazarsa sevınırım

Re: Wİİ arıza
06 February 2010 22:53
adaptorde bi sorun olabilir wii burdan alınan pal bir makine mi yoksa yurtdışından gelme ve çeviriciyle mi prize bağlıydı ?
07 February 2010 15:03
Elektrik gelmiyorsa ya adaptör arızalıdır ya da wii'nin içindeki güç kaynağın bağlandığı yerde olması muhtemel sigorta yanmıştır. Multimetren varsa Adaptörün wii'ye giren uçlarını ölçerek orada 12v var mı yok mu diye sağlamlığını kontrol edebilirsin.

Bu arada full brick ile karıştırmıyosundur umarım? Dvd'nin sürücü ışığı falan yanmıyor değil mi?
10 February 2012 05:51
ya bende bu sabaha kadar residen evil oynadım sabahleyin sd kart yuvasına yanlıslıkla aynı renk oldugundan aparatlı micro sd kartı soktum sokar sokmaz elektirigi kesti ilk once anlamadım sonra baktım calısmıyor sd karttan olabilir diye bir baktım yanlıs kart bir koku geldi devrede birsey ya zorladı yada yandı bende dedim yandım internette wii nin devre resimlerinden bakım sigorta varsa gidim alım yada sigortayı lehim makinesiyle yapım diye bulamadım devre resmini sizce neden olabilir arıza actıda cok mu maliyetli olurki ben manavgattayım burada wii nin kasasından bile anlamazlar korktum sahsen bilen yada basından gecen arkadaslar varmıdır yardım cı olacak yada devre resimleri varmıdı anakartının fln cok üzüldüm cok resident evili sıfırlattım diye sevinirken basıma gelene bak sad smiley(
10 February 2012 16:50
sorumu kendim cevaplayayım smiling smiley) arastırdım buldum ve wii yi daha cok seviyorumm wii ye elektrige taktıgınız halde ısık gelmiyorsa bir aparat ve baska birsey yaptıysanız ve cihazınızın ısık ve hayat belirtisi alamıyorsanız sd kartını ve butun takılı parcaları (ekran kablosu güc kablosu sd kart usb girisi ne varsa yani sensor kablosuda dahil ) cihazınızın güc kablosunu cektiginiz andan 90 sn bekleyin ve güc fisini tekrar takın elektrigin geldigini goreceksiniz alıntıda deildir ... smiling smiley)
18 February 2012 15:06
Selam veysel, bu senin bulduğun yönteme ben kısaca hayalet enerji diyorum. Kablo da ve devrelerde kalan enerji kırıntısı yol açıyor buna. Misal eski şarj aletlerini fişten çektiğinizde ışığının bir süre daha yanması gibi.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 49
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!