Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

gamecube controller çeşiti

Gönderen elcordobes 
gamecube controller çeşiti
19 January 2010 18:25
Benim aklıma takıldı ben bunların 2 farklı çeşitini gördüm yani biri sanki remote controller a bağlanıyor diğeri ise direk wii ye bağlanıyor. bunlardan hangisi daha iyi daha kullanışlı olur yoksa ikiside aynı işimi yapar bide wiicrazy ve dedezade ile konuşmuştuk preloaderdaki ekranda hareket ettirmem gerekirse hangisini kullanmam gerekir ?

Re: gamecube controller çeşiti
19 January 2010 19:16
gc kolu yada classic controller var bunlarda direk wii ye baglanir
wiinin ustundeki kapagi actiginda 4 adet baglanti yeri var oraya baglanir
ben su an classic controller kullaniyorum kablosuz olani bunda da gene ayni yere goz baglaniyor controllar de kablosuz oluyor remote gibi
19 January 2010 19:58
[www.dealextreme.com] bunada classic controller demişler ama bu remote bağlanıyor benim almam gereken bu ozman [www.dealextreme.com]
19 January 2010 20:51
alttaki linkde olan direk baglanan
24 January 2010 09:37
Peki arkadaşlar Gamecube Controller ile Wii'de Virtual Console oyunlarını oynayabiliyormuyuz ? Yoksa illaki Classics Controller şartmı Virtual Console oyunları için ?
24 January 2010 10:23
Oyununa göre değişiyor... bazıları hem classic hem gamecube controller bazıları da sadece classic controller destekliyor...
Ha wiimote destekleyenler de var (misal c64 ve nes oyunları)

GC controller ise haliyle GC oyunları için olmazsa olmaz bir controller...
24 January 2010 10:29
Anladım dostum. Anlaşılan bana extra masraf çıktı. grinning smiley
30 November 2010 05:42
Wii Classic controller 2 farklı giriş olarak satılıyor birisi Wii Remote ye bağlanan diğeri 4 port Gc Controller girişlerine bağlanan.

Hem Wii hem Gc oyunlarını tek gamepad ile oynamak için [www.dealextreme.com] bu girişe sahip olanımı almalıyım yoksa ayrı ayrı 2 tane Wii ve Gc Controller almam şart mı ?
30 November 2010 07:12
GC portuna bağlanan Classic görünümli GC controller...

GC oyunları için gc kolu şart, VC'lerin büyük bir bölümü GC kolunu da destekliyor sanırım..

GC kolu alırsan kapsama alanın daha geniş olur ama muhtemelen GC kolu yerine Classic controller'ı destekleyen oyunlar da vardır.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
24 May 2011 17:20
konu biraz eskimiş ama bu konuyla alakalı olduğu için yeni konu açmak istemedim.

alttaki resimdeki ürünü alırsam wii deki oyunları ps2 kumandasıyla oynayabilirmiyim. özellikle futbol oyunlarını.
[www.dealextreme.com]

24 May 2011 20:56
@matis : oyun gc kolu destekliyorsa oynayabilirsin... desteklemiyorsa oynayamazsın... oyun içinden kontroller kısmından görebilirsin hangi kolları desteklediğini, ya da ilgili sitelerden...

bildiğim kadarıyla fifa ve pes classic controller destekliyor gc controller desteklemiyor ama yamuluyor da olabilirim.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
25 May 2011 13:55
@WiiCrazy bilgi için teşekürler.
hot smileyRe: gamecube controller çeşiti
12 December 2012 10:13
Merhaba Arkadaşlar,
Forumda da Wii alanında da yeniyimsmiling smileyBenim aldığım Wii siyah yatay olanalrdan ve bunlarda gamecube için olan 4 porttan yok maalesefsad smiley
Konaminin dans matını aldım ama bağlantı yapamıyorum cihaza.Piyasa da adaptör var mı acaba usbden bağlasam?

Teşekkürler
Re: hot smileyRe: gamecube controller çeşiti
12 December 2012 11:00
Emin misin? Doğru yere baktığından?

12 December 2012 11:15
Evet ,hatta nette araştırdım bendeki modelde yokmuş...sad smileyResimdeki setten almıştım..Ama adaptör varsa belki işimi görebilir.Teşekkürler
Eklentiler:
| indir - 125083615_1.jpg (49.3 KB)
12 December 2012 11:23
[arrowdynamicmom.com]

Hatta linkteki ingilizce makalede de bu yeni modelden almaden önce düşünün,hiç bir aktif oyun için uygun değil fln gibi laflar edilmişsad smileysad smiley
15 December 2012 10:38
Standart nintendo donanımı ve yazılımı için adaptör bulman imkansız çünkü oyun gc portunda bir şey arıyorsa ve bu yeni wiilerde gc portu yoksa yapacak bir şey yok. Gc controller desteği ios içinden veriliyorsa, bundan emin değilim, homebrew ile bunu usb bir cihaza yönlendirme şansı olabilir. Ama bunun için de ios içindeki modüllerde geliştirme gerekir ve uğraşacak kimse olacağını sanmam. Üstte verilen makalede 3rd party wireless mat'ler olduğundan bahsedilmiş. Onlar kullanılabilir belki.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!