Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii internete bağlanmıyor ( modemi görmüyor )

Gönderen The_dooberman 
Wii internete bağlanmıyor ( modemi görmüyor )
13 January 2015 16:58
Wii benim modem hariç tüm modemleri görüyor. Diğer tüm makinalar ( ps4 - ipad ve telefonlar ) bağlanıyor confused smiley
Wii nin neden benim modem hariç diğer tüm wireless modemlerii bulması hakkında fikri olan var mı?
Elle kendi modem ismimi yazıp şifreyi de girerek bağlanmayı denedim yine olmadı maalesefmoody smiley
Yardımcı olmaya çalışacak tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Re: Wii internete bağlanmıyor ( modemi görmüyor )
13 January 2015 18:57
Modem şifrelemesi WPA2-PSK gibi bir şifreleme türü ise görmüyordur diye tahmin ediyorum,konu hakkında bilgim yok. Tahminimce desteklenmeyen şifreleme türü sorunu. Şifreleme türünü değiştirmenizi veya online oyun oynayacağınız zaman bilgisayarınızdan Hotspot kurmanızı öneririm.

13 January 2015 19:22
Djbaha'ya katılıyorum. Diğer modemleri gördüğüne göre wireless kartı çalışıyor cihazın.

Ben de telefondan tether yapmıştım, normalde WPA2 tanımlı ve Wii görmedi. Sonra tether ayarlarını değiştirdiğimde bağlanmıştı.

Modemin ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsin.
15 January 2015 11:29
Yardımlarınız için çok teşekkürler. Benim için anlamadığım bir konu söyledikleriniz. Zahmet olmazsa anlayacağım şekilde ( artık nasıl olacaksa ) bana yardımcı olabilir misiniz? İnanın yazdıklarınızın tek kelimesini anlamadım confused smiley
16 January 2015 00:57
Bilgisayarınıza Connectify adlı programı indirin thumbs up Alanında en iyi olmasa da iş gören ve kolay kullanımlı bir programdır.

16 January 2015 17:59
Bilgisayarından kontrol et. Wireless ağlara gir ve orada senin modemine bağlandığın yerde bağlantının ne olduğunu muhtemelen gösterir. WPA ile şifrelenmiş veya WPA2 ile şifrelenmiş diye yazar. Eğer WPA2 ise Wii ondan bağlanmıyordur. Bunu desteklemez.

Senin yapabileceğin ise çok fazla bir şey yok. Bu konularda bilgim yok diyorsun.

Normalde modeminin dökümanına bakıp, kontrol paneline girip değiştirebilirsin. Ancak modeminin şifresini de bilmen lazım.
18 January 2015 13:19
Çok sağolun. Biraz uğraşayım bakalım yapabilcek miyim ?
18 January 2015 13:44
Uğraştım yaptım. Maalesef değişen birsey olmadı. Wpa2 yi wpa yaptım ama yine olmadı.
18 January 2015 19:23
Connectify adlı programı denediniz mi?

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!