Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PAL wii Amerikada siyah beyaz çalışıyor, çözümü nedir?

Gönderen winfast 
PAL wii Amerikada siyah beyaz çalışıyor, çözümü nedir?
26 October 2014 15:08
Merhaba, kuzenim Tükiye'den PAL wii alıp Amerika'ya gitti. Wii siyah beyaz olarak açılıyormuş. Ne yapması gerekiyor? Ayarlardan düzeltebilir mi?
Yoksa herhangi bir kablo vs. alması mı gerekiyor?

Veya softmod yapsa; menü siyah beyazken "cfg usb loader" gibi bir programdan açtığı oyunlar renkli gözükür mü?

Teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 26/10/2014 15:26 tarihinde winfast tarafından düzenlenmiştir.

Re: PAL wii Amerikada siyah beyaz çalışıyor, çözümü nedir?
26 October 2014 18:53
Softmod yaparsa oyunlar renkli gözükür evet. Ya da tv'si pal destekliyorsa tv'de pal'e çekmesi lazım görüntü ayarlarından tv'yi.

Any region changer diye bir program var, ana menünün de NTSC gözükmesi için softmod yaptıktan sonra wii'nin görüntü ayarlarını bu programla ntsc'ye de çekebilir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 October 2014 11:40
WiiCrazy
Softmod yaparsa oyunlar renkli gözükür evet. Ya da tv'si pal destekliyorsa tv'de pal'e çekmesi lazım görüntü ayarlarından tv'yi.

Any region changer diye bir program var, ana menünün de NTSC gözükmesi için softmod yaptıktan sonra wii'nin görüntü ayarlarını bu programla ntsc'ye de çekebilir.

Teşekkürler. Kendisi bir tane kablo almış oradan monitöre bağlamış ve renkli çıkıyormuş monitörde. Televizyon için dediklerinizi denesin o zaman.

Bir de bir arkadaşta gördüm cihaza softmod yaptırmış fakat cfg usb loader kanalı yüklü değil. CFG Usbloader direk harici HDD içerisinden çalışıyor.
HDD Wii ye takılı duruyor, Wii'yi açıyor ve Wii direk CFG USB loader GX ekranı ile açılıyor. 30'dan geriye doğru saymaya başlıyor.
Bir süre sonra direk CFG USB Loader açılıyor tabii oyunları da görebiliyorsunuz.

Bu nasıl olabiliyor? Kanal olarak Wii'nin içerisine yüklemeden CFG USB loader harici diskten nasıl çalışabiliyor?

Teşekkürler.
27 October 2014 20:04
30'dan geriye sayması biraz senin arkadaşın beceriksizliği sanırım smiling smiley Diskin doğru bölümünü tanıtamamış demekki.

Preloader / Priiloader yüklersen açılışa istediğin programı koyabilirsin. Hatta daha ileri gidip benim Crazy Intro'yu açılış programı yaparsan açılışta bastığın tuşlara göre değişik programların/oyunların açılmasını da sağlayabilirsin.

[wiibrew.org]
[wiibrew.org]

Programları şurada bulabilirsin bu arada : [www.wiidewii.com]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2014 20:05 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
28 October 2014 23:01
ilginiz için teşekkürler bunu da öğrenmiş oldum.
Fakat benim bahsettiğim ; arkadaşın cihazda (wii içerisinde) CFG USB loader yüklü değil.
Cihazda hafıza kartı yok yani, direk hdd ye yüklü CFG USB loader

CFG cihazdaki kanallar arasında yok, HBC ye giriyorum orada da gözükmüyor. Harici HDD yi takıp Wii'yi açınca USB loader da açılıyor.
28 October 2014 23:23
Preloader da zaten sd karta yüklü bir şey değil. Wii'de yüklü system menu'nun yerine geçiyor, menüye geçilecekse menüyü taşıdığı yerden onu çalıştırıyor.

Preloader'a usb loader'ların forwarder dol'larını boot programı olarak ayarladığında sd kartı olmaksızın harddisk'e yüklenmiş olan usb loader'ı çalıştırabilirsin.
Forwarder'lar sanırım sd karttan başlamak üzere takılı olan disklerde ilgili klasörlerde usb loader'ı arıyor, ilk bulduklarını da çalıştırıyorlar.

İyi fikir verdin, bugünlerde ufak tefek kullanmaya başladım wii'yi, ben de yapayım benimkine.

29 October 2014 11:27
WiiCrazy
Preloader da zaten sd karta yüklü bir şey değil. Wii'de yüklü system menu'nun yerine geçiyor, menüye geçilecekse menüyü taşıdığı yerden onu çalıştırıyor.

Preloader'a usb loader'ların forwarder dol'larını boot programı olarak ayarladığında sd kartı olmaksızın harddisk'e yüklenmiş olan usb loader'ı çalıştırabilirsin.
Forwarder'lar sanırım sd karttan başlamak üzere takılı olan disklerde ilgili klasörlerde usb loader'ı arıyor, ilk bulduklarını da çalıştırıyorlar.

İyi fikir verdin, bugünlerde ufak tefek kullanmaya başladım wii'yi, ben de yapayım benimkine.

Hocam eğer yaparsanız size zahmet ufak bir anlatımı siteye koyabilir misiniz?
SD kartta bazen problem oluyor okumama vs. hiç uğraşmıyım zaten harici hdd sürekli takılı ondan kullanayım CFG'yi.

Teşekkürler.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!