Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Kesilmeyen cızırtı sesi

Gönderen xcoder 
Kesilmeyen cızırtı sesi
25 April 2011 20:07
Merhaba, çinden şarj kiti ve pili getirtmiştim şarj esnasında kit yandı(koku geldi içine baktım plastik kararmış) bu olaydan sonra wii de sürekli bir cızırtı sesi duyuyorum özellikle sessiz geçişlerde, donanıma zarar verdiğim kesin gibi ürünün garantisi var servise götürsen tamir edebilirmi birde ürün garantili ancak sitedeki yöntemle 4.3 sofmodlu servise bu şekilde versem sıkıntı olurmu benzer tecrubesi olan varmı?

Re: Kesilmeyen cızırtı sesi
25 April 2011 20:17
Servis özellikle softmod yapılmışmı diye bakmadıkça sorun olmaz ama incelerlerse garanti dışı kalabilir. Benim servis maceram oldu ama softmod öncesinde Disk okuyucusu değişti.
25 April 2011 20:25
Donanım problemi olduğuna emin gibisin ama ben yine de görüntü kablosunu değiştirmeyi ve başka bir tv ünitesinde test etmeni tavsiye ederim.

Bu arada şarj kiti wii ile nasıl kullanılıyordu? wiimote'ları şarj etmek için usb'ye takılan bir şey falan mı?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
25 April 2011 20:40
Bu tür şarj aletlerinin bazıları Wii'ye bağlanıyor. Dock şeklinde Wii'nin altına takılanlar USB'den şarj ediyor, diğerleri de normal prize takılıyor. Uzun zamandır deal'e bakmıyorum yeni modelleri çıkmıştır mutlaka.
26 April 2011 05:38
farklı tv de denedim orjinal kablosuda component kabloda aynı cızırtıyı yaptı,

tek usb çıkıştan 2 remote şarj ediyordu aşağıdaki ürün ama sanırım kısa devre oldu,

Blue Light 2 x 2800mAh Battery Packs with Dual Controller USB Charging Station for Wii

[www.dealextreme.com]
30 April 2011 21:32
Garanti dahilindeyse şansını dene derim, en kötü ihtimalle softmod yüklemişsin tamir ederiz ama faturası şu kadar olur derler herhalde.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 79
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!