Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

update yaparken kapandı!!

Gönderen erdem16 
update yaparken kapandı!!
17 November 2010 16:40
selamlar arkadaslar , 2. el wii aldım bugün alır almaz internet ayarlarını yaptım ve update yazdı . update yaparken internet arızalandı ve yarım kaldı . cihazı kapadım açtım açılmıyor ekranda sadece simsiyah bir ekran ve hata kodu açıklaması error 003

nasıl yazılım yükleyebilirim. ? sadece açılınca mı oluyor yoksa usb yada hafıza kartı gibi şeylerle de yazılım yükleyebilirmiyiz?

en kapsamlı forum burası heralde o yüzden sizlere soruyorum yardımlarınızı bekliyorum..

şimdiden teşekkürler.

Re: update yaparken kapandı!!
17 November 2010 16:44
Geçmiş olsun, aldığın wii Kore menşeli PAL ya da NTSC'ye çevrilmiş bir wii imiş, 4.2 ve üstü update bu wii'lere uygulandığında bahsettiğin semptom oluşuyor.
Çip taktırırsan recovery modundan oyunları oynayabilirsin. Bu aletlere kesin çözüm için SSBB oyununun PAL versiyonu için exploit bekleniyor. Henüz çıkmadı.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 November 2010 16:48
cip zaten varmıs cihazda yanında oyunlar da var recovery moda nasıl alıyoruz yada,

nasıl recovery modda oyun oynayabiliyoruz açıklarsan çok sevinirim.
17 November 2010 16:56
1. Bir tane gamecube kolu alıyorsun
2. Kolu wii üstündeki 4. gamecube portuna takıyorsun
3. yukarı/aşağı/sağ/sol tuşlarına basılı tutarak wii'yi açıyorsun (bunu yapabilmek için gc kolunu sökmen gerekebilir)
4. wii açıldığında siyah bir ekranda sağ altta menü versiyonu ile seni karşılayacak.
5. Recovery modunda iken autoboot olarak yamanmış diskleri çalıştırabiliyorsun.. Ya da çipini sağlam bir wii'ye taktırıp destekliyorsa autoboot seçeneğini aktif hale getirmen gerekiyor, böylece oyunları yazarken autoboot olarak yamamana gerek kalmıyor..

Oyunları autoboot olarak yamamak aşağıdaki basit programı kullanabilirsin,

[www.wiibrew.org]

Her yere yapıştırıyorum bunu, ben böyle yapmıştım

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 17/11/2010 16:58 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
17 November 2010 17:24
yardımların için çok saol deneyeyim bakalım ne olacakgrinning smiley

daha oyun oynayamadan bozan ilk insan da ben oldum heraldegrinning smiley

bu arada bende gamecube te yok grinning smiley

saklayalım samanı gelir zamanı dicez artık. bu sizin bahsettiğiniz bekleniyor dediğiniz crack işlemi heralde onu beklicez artık onun uygulanmasıda böyle zor mu?

yoksa sadece yazılım mı?

1 kez düzenlendi. En son 17/11/2010 17:27 tarihinde erdem16 tarafından düzenlenmiştir.
17 November 2010 18:07
gamecube değil gamecube kolu lazım, dealextreme.com'dan 5-6$'a alabilirsin..

oyun exploit'i için Super Smash Bros Brawl oyununun kopyasına ihtiyacın olacak ve tabii ki yine recovery menü olayı gerekiyor.

bence dealextreme'den bir tane sipariş ver ve geldiğinde parçala, işini görecektir.. dealextreme üzerinde gamecube controller diye aratabilirsin.

17 November 2010 19:17
bu şekilde bu cihaz ne kadar eder? yanında dance pistide var herşey sıfır gibi kutulu. bu kadar uğraşmaya değecek mi?

bende zaten ps3 var . benim derdim bu wii ile internete lcd den bağlanmak ve sadece dance oynamaktı. ps3 te move kameram joistiğim ve oyunlarım da var.

sitede satış var mı?

isteyen olursa uygun fiyata vereyim bunu kurtulayım aslında daha iyi grinning smiley
17 November 2010 19:26
aha dance pisti mi var smiling smiley

dance dance revolution'un dance mat'i ise onu da kullanabilirsin... 4 yöne aynı anda basarak smiling smiley

tüm aksesuarları ile 200-300 arası bir şey eder herhalde en fazla... neticede o brick durumundan kurtulsa bile korean wii olarak kalacak... alan kişinin bilinçli bir kullanıcı olması lazım kullanabilmesi için. bence çözümü çıkana kadar recovery menu üç kağıdı ile işini görür, aletin online ayarlarını yapmışsın zaten. şu haliyle online oyunları oynamanda da problem olmayacaktır.

kaç para verdin alete?

17 November 2010 19:38
350 ye almıştım. ama artık zararına mararına vericem 300 veren çıkarsa hemen alsın gitsin grinning smiley

verdim zaten ilanlar bölümünede ilanımı fiyatını siz belirleyin dedim belki bilenn kullanabilecek olan alır.

iyice soğudum kutusuna koydumkaldırdım bile.
27 November 2010 14:19
Peki oyunları nasıl autoboot olarak yamayacağım? elimde wii oyun dvdleri var ancak windows bu dvdleri okumuyor. Nasıl yamayabilirim ki oyunları?
27 November 2010 14:23
blidaes
Peki oyunları nasıl autoboot olarak yamayacağım? elimde wii oyun dvdleri var ancak windows bu dvdleri okumuyor. Nasıl yamayabilirim ki oyunları?

Üstten 4. mesajda gereken programı yazdım. Elindeki oyunlar orjinalse haliyle yamayamazsın, kopyaları gerekiyor. Makinende de çip olması lazım. Hayırdır senin makinede mi 003 brick?

27 November 2010 14:47
oyunlar orjinal değil. dvdye kopyalanmış oyunlar. Benim cihazda da aynı problem var. dance pisti ile açmaya çalışıyorum. dvdyi pcye takıyorum ancak okumuyor. peki nasıl auto boot edebiliri? bu işlerde yeniyim programı kullanmayı anlayamadım..
27 November 2010 15:20
blidaes
oyunlar orjinal değil. dvdye kopyalanmış oyunlar. Benim cihazda da aynı problem var. dance pisti ile açmaya çalışıyorum. dvdyi pcye takıyorum ancak okumuyor. peki nasıl auto boot edebiliri? bu işlerde yeniyim programı kullanmayı anlayamadım..

öncelikle oyunu imgburn gibi bir programla iso haline getireceksin...

1. Oyun dvd'sini pc'ne tak
2. Imgburn'ü çalıştır
3. Çıkan 6 seçenekli ekrandan "Create image file from disc" i seç (örnek : c:\games)
4. Destination kısmından iso'yu kaydedeceğin yeri seç ve sol alttaki kopyalama butonuna bas... oyun bilgisayarına iso olarak aktarılacaktır...

Bootme.exe'nin c:\games altında olduğunu varsayarsak ve örnek kopyaladığın oyunun mariokart.iso olduğunu varsayarsak yapman gereken

1. Start (Başlat) , Run (Çalıştır)
2. Çıkan kutucuğa cmd yazıp enter'a basacaksın
3. Sırasıyla aşağıdaki komutları vereceksin

C:
cd C:\games
bootme a mariokart.iso

Sonra iso'yu ImgBurn ile tekrar boş bir dvd'ye yazdıracaksın, DVD-R'ler tercihin olsun...

Bu oyunu artık recovery menüden açabilirsin. Makinende çip olması lazım bu arada haliyle...

28 November 2010 12:03
Tüm aşamaları gerçekleştirdim cihaz açıldı ancak 4.3(USA) yazıyor ve daha öteye gitmiyor cihaz ne yapabilirim? acaba cihazım arızalandı mı?
28 November 2010 12:55
Makinendeki çip ne?

28 November 2010 13:04
işte onu bilmiyorum confused smiley cihazı açmam gerekiyor sanırım confused smiley
28 November 2010 17:14
peki ne yapabilirim? neden oluyor sizce? yoksa oyunlar autoboot değil mi? oyunlar autoboot olmasada usa (4.3) menüsüne geçer mi cihaz?
29 November 2010 07:20
Öncelikle bu şekilde şu oyunları çalıştıramazsın, (4.2'de region free özelliğinin gittiğini hatırlarsak)

1. Oyunun kullandığı ios sisteminde mevcut değilse
2. Oyun farklı bölgedense
3. Belli oyunlar autoboot ile çalışmaz (örn. NTSC makinelerde SSBB'yi bu şekilde çalıştıramazsın, böyle oyunlar var)

27 April 2012 14:20
recovery modu açmak için priiloader kurup ??? adlı kanalı silin. wiiyi kapatıp açın. geri dönmek için priiloaderi kaldırıp tekrar kurun. (en azından böyle yaptım başka nasıl yaptım bilmiyorum.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 49
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!