Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

EasyCap 480p Sorunu

Gönderen DjarumBlack 
EasyCap 480p Sorunu
18 September 2010 20:39
Uzun zamandır EasyCap kullanmaktayım. Ürünü bilenler bilirler. Monitörünüzde HDMI girişi yoksa composite ya da s-video ile oyun konsolunuzu monitörünüze bağlamayı sağlayan bir USB ürünü.

Çok memnun olarak kullanmama karşın bir de problemim var. Wii'den malesef 480i dışında bir görüntü seçeneği seçmeme izin vermiyor EasyCap ile bağladığımda. Oysa ki 480p destekli cihaz. Ama Wii'de kapalı / seçilemez gözükmekte malesef.

Aranızda 480i yerine 480p'yi nasıl seçeceğimi bilen var mı ?

Re: EasyCap 480p Sorunu
18 September 2010 21:39
cihazı kaç paraya nerden aldın djarumblack ?
18 September 2010 23:12
Dealextreme ya da Ebay'den alacaktım 10 dolar falan tutuyo ama kargo beklememek için 20 liraya GG'den almıştım zamanında.
19 September 2010 08:40
memnunmusun peki genel anlamda ? bunun birden fazla çeşidi var galiba değilmi?
19 September 2010 13:44
İki çeşit. Biri aynı anda 4 video girişi olan versiyon. Dükkanlara kamera sistemi kurmak için aslen. Bendeki de tek video girişi olan versiyon. Memnunum. Monitörde oynamak çok pratik oluyor Wii'yi. Görüntü de fena değil. 22" monitörde oynuyorum. S-video ile güzel görüntü de almaktayım. Ama 480i seçebiliyorum. 480p seçsem fark ne olcak meraklıyım grinning smiley
19 September 2010 13:53
Ah keşke bu aletten daha önce haberim olsaydı, eski bi tv kartı almıştım ben de sürücüsü zırt pırt problem çıkarıyor.. bilseydim bundan alırdım...

[www.dealextreme.com]

Buradakinde gerçi component girişi gözükmüyor, component giriş olmadıkça 480p zor...

Sendeki hangisi bir link falan versene

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 September 2010 15:52
Ben bu ürünü zamanında GG'den almıştım ama elimde patladı. Ya ben çok beceriksizim ya da ürün çok tırt birşeydi.

Sinirden aldığım günü çöpe attım aleti. (monitöre konsolların görüntüsünü getirtemedim bide kablo falan derken 16 milyon daha masraf yaptım) grinning smiley

Bu arada bu alettten çok profesyonel olan bir alet aldım (HD formatında video capture yapan bir alet). İnşallah onda da herhangi bir sorun yaşamam.

HD capture olayı Wii'de de oluyor tabi 480p olarak. Kısacası forum için birkaç yeni çıkan oyundan video capture yapıp Youtube'da sizler ile paylaşmayı düşünüyorum. smiling smiley
19 September 2010 19:13
@affliction : senin aldığın cihaz peki hangisi???
19 September 2010 21:22
WiiCrazy
Ah keşke bu aletten daha önce haberim olsaydı, eski bi tv kartı almıştım ben de sürücüsü zırt pırt problem çıkarıyor.. bilseydim bundan alırdım...

[www.dealextreme.com]

Buradakinde gerçi component girişi gözükmüyor, component giriş olmadıkça 480p zor...

burdaki aletin aynisindan bende aldim ama ne yazikki duzgun bir goruntu elde edemedim ayrica ses de alamadim,bosuna para verdim
19 September 2010 21:36
@dedezade : hadi yav, iyki almamışım o zaman :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
20 September 2010 03:00
hic sorma smiling smileybu aleti aramadigim yer kalmadi,neyse hic olmayacak bir yerde buldum aldim.sonra berbat bir goruntu vede ses hic yok, zaten bu zimbirtiya kizip tv karti almistimsmiling smiley
20 September 2010 07:36
Hocam sanıyorum ki 480p sadece component çıkışta aktif oluyor. Composite'ten aktarımda geçerli değil.
WiiCrazy'nin linkini verdiği alet ile birebir aynı ise gördüğüm kadarıyla cihazda sadece composite girişi var, bu nedenle wii'den 480p görüntüyü bu alet ile alamazsınız (mantıken)

Yine notumuzu düşelim de, wii'de ne olup olmayacağı pek belli olmuyor. Yarın öbür gün biri yapar yalancı durumuna düşerim grinning smiley
20 September 2010 08:16
samy

[www.amazon.com]
20 September 2010 09:08
Affliction
samy

[www.amazon.com]

güzel cihaz ama fiyatı biraz tuzlu sanki confused smiley
20 September 2010 09:12
samy
Affliction
samy

[www.amazon.com]

güzel cihaz ama fiyatı biraz tuzlu sanki confused smiley
Tuzlu ama benim bildiğim kadarıyla bu capture olayında en iyilerden biri happuci (yazmakla uğraşamadım tongue sticking out smiley )
20 September 2010 09:16
Evet, fiyatı bi hayli tuzlu arkadaşlar. Sırf bu aleti getirtebilmek için üzerine komisyon bile verdim desem bilmem ne dersiniz... smiling smiley

Aletin bana gelişi 350 TL'yi biraz geçti ama geldiğinde değecek gibi görünüyor. Hobi amaçlı aldım bu aleti aslında ve kendi oynadığım oyunlardan gameplay videoları çekmek içinde aldım aslında. Yeni çıkan oyunlardan hemen gameplay videoları falan yüklerim nete arada... grinning smiley
20 September 2010 14:11
Haaupeyç diye okunuyor. TV kartlarında sektörün piri olur kendileri. Bir zamanlar bende de bunun vardı TV kartı Eskiler bunu WinTV olarak bilirler.. Bence kalite açısından çok ilerde bir cihaz Haaupeyç.

Edit: Dipnot, 2001'de 120 milyon Türk lirasına almıştım. Sırf şifreli kanalların şifrelerini çözmek için almıştım. Başarılı cihazdı ama elimizde tutamadık mereti. 3-30 paraya elden çıkardık (PS alınca zevki kalmadı TV'nin) grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 20/09/2010 14:13 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
20 September 2010 14:26
Bende bu kartın metnini yukarıda verdiğim HD cihazından sonra araştırarak öğrendim. Baya kaliteli ürünleri varmış bu markanın özellikle capture işini bi hayli profesyönelce hallediyormuş falan filan...

Şu benim ürün gelsin zaten söz verdiğim gibi bir incelemesini yapıcam resimli olarak. Video olarak yapayım diyordum türkçe olarak ama nette dolu videosu var o yüzden gerek duymadım videolu anlatıma... tongue sticking out smiley
20 September 2010 14:43
WiiCrazy

[www.dealextreme.com]

Bendeki de bunun aynısı. Svideo ile giriş yapıyorum. Malesef cihaz sadece kompozit ve s-video destekli. 480p imkansız o zaman ?

dedezade
WiiCrazy

[www.dealextreme.com]

burdaki aletin aynisindan bende aldim ama ne yazikki duzgun bir goruntu elde edemedim ayrica ses de alamadim,bosuna para verdim

Ses ve görüntü problemim yok. Görüntüyü Media Player Classic ile alıyorum ( ctrl + v kombinasyonu ile görüntü olarak cihazı, ses olarak da onun kurduğu usb audio driver'ı seçmek yeterli ). Kompozit ile görüntü bulanık ama S-Video kablosu ile ( sonradan aldım ) bağlayınca ve Media Player Classic ayarlarından Filter / Cihaz / Görüntü Kaynağı / S - Video seçince çok iyi ve net geliyor görüntü. Kasadaki tüm USB Port'lar dolu olduğundan nadiren sesde gecikme yaşıyorum ( 0.5 - 1 sn arası ) ama onu da 4 Porttan 2 sini boşaltınca çözüyorum.

1 kez düzenlendi. En son 20/09/2010 14:47 tarihinde DjarumBlack tarafından düzenlenmiştir.
20 September 2010 17:29
ben her seyi denedim, hp pavilion v7 laptop da ne yaptimsa ses alamadim,goruntu de dedigim gibi cok iyi degildi.
20 September 2010 17:31
@Djarumblack : şimdi baktım da s-video üstünden 480p namümkün diyorlar gerçi senin problem farklı. anlamadığım şey s-video görüntüyü wii'den nasıl alıyorsun? yoksa başka bir kaynaktan mı bahsediyoruz burada? composite / s-video / component aralarındaki fark daha çok renk ve ışık sinyalinin gönderim şekli ile alakalı...

composite : tüm renk (chrominance) ve ışık (luminance) bilgisi tek kablo üstünde
s-video : ışık ve renk bilgisi ayrı ayrı kablolarda
component : renk için iki ayrı kablo, ışık için bir kablo

yani aslında mantığıma göre s-video'dan 480p geçmemesi için hiç bir sebep yok ama cihazlar muhtemelen yapıldığı zamanlarda böyle bir sinyale destek vermek zorunda olmadıkları için kablodan ziyade bu kablo üstünden görüntü alan ve veren birimler için yabancı bir olay progressive scan...

Görüntüyü Media player classic ile alıyorsan işin güzel tarafı progressive scan'ın olmamasından da çok fazla etkilenmezsin zira Media Player Classic içinde görüntüyü deinterlace etmen mümkün... Bunun için Play -> Shaders -> Deinterlace (blend) shader'ını seçmen yeterli. Görüntünün ciddi bir biçimde farkettiğini görebilirsin.

20 September 2010 22:43
Hemmen deniyorum çok merak ettim farkı (:

Bu arada Wii'den S-Video görüntüsünü almak için şöyle bir kablo edindim :

Easycap 20 lira civarı, kablo da 15 lira civarı bir ücrete geldi kargolar dahil.
21 September 2010 19:18
EasyCap ile aldığım görüntü burda :

Kompozit :

S-Video :

21 September 2010 20:24
S-video olan bariz kendini belli ediyor composite'e göre... görüntü fena değil.. SD için yeterli...

[www.wiibrew.org]

Buradan şimdi baktım da s-video desteği varmış harbiden de, ama parantez içinde NTSC yazıyor ilgili sinyallerin yanında. PAL modunda iken sanıyorum RGB'nin R ve G'sine dönüşüyor o çıkışın kullandığı iki pin...

7 Red (PAL), Luma (NTSC), or Analog Component Y

9 Green (PAL), Chroma (NTSC), or Analog Component Pb

11 Blue (PAL) or Analog Component Pr

Buradan senin wii'de NTSC video modunu kullandığını çıkarıyoruz, senin wii doğma büyüme NTSC idi galiba smiling smiley

21 September 2010 23:31
Evet abi, ilk çıktığında GG'den biriyle anlaşıp 350 liraya getirtmiştim Amerika'dan (:
25 September 2010 07:08
Deneme... test 1 - 2... tongue sticking out smiley

25 September 2010 07:24
Capture güzel olmuş smiling smiley

yanlız Akuma'yı dövmek için dövüş modu Easy değil mi? spinning smiley sticking its tongue out
25 September 2010 09:18
Online maç o yahu. Ne easy'si. grinning smiley

Ben çok kötü oynadım hepsi bu. Daha iyi oyunlarım var normalde ama uzun süre bu oyunu oynamazsam unutuyorum. Bu da o maçlarımdan biriydi sadece. smiling smiley
26 September 2010 09:01
Bir video daha vereyim. Oyunu capture ederken oynayamadım normalde böyle oynamam. grinning smiley (Level 68'im oyunda - sınır 100) tongue sticking out smiley

16 December 2010 23:19
Arkadaşlar,
GG'den 1 adet easycap usb capture kart aldım
eski model bir video kameram var ona ait 8-10 adet kaset var bilgisayarıma yüklemek istiyorum bunları
ama kartın kurulumunu bir türlü yapamadım kurulum cd'si bereberinde gelmişti bu cd'yi kullandım olmadı internetten cihaza ait driver indirdim yok yok yinede olmadı

sizlerin oldukça tecrübeli olduğunu düşünüyorum;
win 7 32 bit işletim sistemi kullanıyorum
gerçi xp'de de denedim olmuyor galiba birşeyleri yanlış yapıyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 69
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!