Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

motion plus ve kablosuz nunchuk alıcısı ???

Gönderen tospaa 
motion plus ve kablosuz nunchuk alıcısı ???
17 July 2010 09:05
nyko kama kablosuz nunchuk aldım fakat motion plus ile uyumsuz olacagı hiç aklıma gelmemişti.

uyumsuzluk dedığım şu m+ nın altında 2 adet ayak var , kılıfından cıkardıysanız çok rahat görülüyor.

nunchuk alıcısının m+ a takılmasına engel oluyor bu.

eğer ben bu ayakları kesersem ( m+ ı bozacağını sanmıyorum ) alıcı buyuk ıhtımalle oturcak.

ama m+ uzerinden alıcıyı baglamak dogru olur mu , herhangı bir şeyi bozar mı.

kablolu nunchuk çalıştığına göre bununda çalışması lazım takıldıktan sonra ama m+ ıda boşuna zedelemıyım.

bilgisi olan var mı ?

olmuyorsa m+ lı oyunlarda dez avantaj olcak bu kablosuz işi çünkü m+ ı çıkarmak gerekiyor angry smiley

Re: motion plus ve kablosuz nunchuk alıcısı ???
17 July 2010 11:14
kablosuz nunchuk olrsa güze olur diyodum bi sirket bnu yapms bile grinning smiley ama M+ ya gore takilcak bicimde ayarlamamislar ilgnc grinning smiley bende M+ üzerine M+ takmayi denemistim arkasndaki seyler engel olmustu grinning smiley ama senin icin sunu soyleyebilirim o arasindaki seyleri kesip takarsan sorun bisi olmayacagini düsünüyorum en kotu bnm sahte nunchuck taki gibi uyumsuz olur m+ üzerinden nunchuck u tanimaz onun disind bisi olcagini sanmiyorum arkasindaki seyleri kesmnlede bi zarara girmezsin onlar sadece kilia otuttururken tam otursun diye...
NOT:kesmeye kalkarsan tam kokunden kesmede orda bi delik olusmasin m+ bozulurda garantiye goturursen icini acma bahanesiyle kabul etmeyebilirler smiling smileygrinning smiley
17 July 2010 19:57
kesecem yahu zaten 2 tane var biri m+ siz olsun , ne yapam , her turk gibi kendi yorumumu katmam lazim urune grinning smiley
17 July 2010 20:05
Kesmeden önce bir şurayı oku,

Iwata Asks: Wii MotionPlus

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 July 2010 21:51
wiicrazy biraz aciklarmisin ingilizcem iyi deil bnm gibi ingilizcesi iyi olmaynlarda var grinning smileygrinning smiley bide cok uzn XD türkçe olsa okurdum ama ingilizce olunca hem anlamaya çalış hem okumaya çalış zor oluyo...
17 July 2010 22:11
valla benim anldigim en ufak cikintinin , efektif ve guvenli kullanim icin gerekli oldugu.

direk m+ a bir sey baglamadan bahsetmemisler.yapisini aciklamislar teknik ve fiziki.

buna gore m+ in uzerine bide nunchuk alicisi takilirsa , kilif da kullanilamiyacagindan sallayip dururken kirilma firlama gibi sorunlar cikabilir.

yani donanimsal olarak desteklemez diye bir seyden bahsedilmiyo zaten ha kablolu ha kablosuz m+ a giren uc ayni ama sorun cikma ihtimali yuksek , kullanim arrttikca deforme olma olasiligi artiyo.ama celiskide var m+ ta bir cikis olmasi.gerci kendi tasarimlarini eklemek icindir o , onada bir kilif yaparlar grinning smiley

diger taraftan red steel 2 oynarken kablo sag elime ne kadar takildi hatirlamiyorum.nunchuk sol elimde n firlayip kablosunun yettigi yere kadar ucuyodu durmadan, saga sola carpiyodu.buda hos degil.

m+ destekleyen oyunlar arttikca kablosuz nunchuk daha gerekli olacak bence.

suan icin m+ destegi olan hareketli bir oyun oynamiyorum biraz bekliycem ama lord of the rings cikinca ne yaparim bilmem grinning smiley
17 July 2010 22:36
temel olarak m+'ı tasarlarken karşılaştıkları tasarım güçlüklerinden bahsetmişler işte... nem gyroscope'ların çalışmasını etkiliyormuş, sonra wiimote'a bağlandıktan sonra wiimote ve m+'ın zarar görmemesi için bağlantı noktasının oynak olması vesaire...

yapılacak modifikasyonu anlamadım ama bir iki çentiğin uçurulması farketmez pek tabii, sadece bilgi olması açısından verdim... bu iwata asks bölümü baya iyi oluyor. fakirhanede tasarım yapıyolar gibi şeyler çıkıyor bazen

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
17 July 2010 22:43
m+ in altinda nunchuk girisinin sag ve sol ust caprazindaki cikintilar.kiliftan cikarmadan bakilirsa plastik var orda kilif yok delikten plastik gecmis.

ama kilifi cikarinca zaten bariz goruluyo.kilifa sabitleme centigi onlar bariz belli.

birde nintendo niye yapmazki kablosuz nunchuk.
adamlarin boyla orantili kol mesafeleri kisa olabilir ama bize yetmiyor o kablo mesafesi grinning smiley
18 July 2010 10:00
tupbas
m+ in altinda nunchuk girisinin sag ve sol ust caprazindaki cikintilar.kiliftan cikarmadan bakilirsa plastik var orda kilif yok delikten plastik gecmis.

ama kilifi cikarinca zaten bariz goruluyo.kilifa sabitleme centigi onlar bariz belli.

birde nintendo niye yapmazki kablosuz nunchuk.
adamlarin boyla orantili kol mesafeleri kisa olabilir ama bize yetmiyor o kablo mesafesi grinning smiley

Muhtemelen "vay sen misin Nyko bizden izin almadan kablosuz nunchuk üretirsin ha " demişlerdir ve koymuşlardı o çentikleri. Bir amacı da alttan kılıfa oturmasını sağlamak olabilir. Gerçi Nyko da niye ileriye dönük uyumlu olmasını düşünmemiş / düşünememiş hayret.

Ama temel sebebi muhtemelen Nintendo'nun kendinden izinsiz olarak donanım üretenler için uyumluluk arama zahmetine düşmemiş olması. Neden böyle bir zahmete girsin ki adamları dava ettiler bile zamanında smiling smiley

Nintendo sues Nyko over nunchucks, ninjas still silent

19 July 2010 07:01
tupbas
nyko kama kablosuz nunchuk aldım fakat motion plus ile uyumsuz olacagı hiç aklıma gelmemişti.

uyumsuzluk dedığım şu m+ nın altında 2 adet ayak var , kılıfından cıkardıysanız çok rahat görülüyor.

nunchuk alıcısının m+ a takılmasına engel oluyor bu.

eğer ben bu ayakları kesersem ( m+ ı bozacağını sanmıyorum ) alıcı buyuk ıhtımalle oturcak.

ama m+ uzerinden alıcıyı baglamak dogru olur mu , herhangı bir şeyi bozar mı.

kablolu nunchuk çalıştığına göre bununda çalışması lazım takıldıktan sonra ama m+ ıda boşuna zedelemıyım.

bilgisi olan var mı ?

olmuyorsa m+ lı oyunlarda dez avantaj olcak bu kablosuz işi çünkü m+ ı çıkarmak gerekiyor angry smiley

Hocam selam,

anlatmak istediğin şeyi fotoğraflar ile destekleyebilirsen yardımcı olabilirim sanırım. Mekaniğe kafam çok yatkındır ve el işlerinde de iyiyimdir. Eğer düzgün fotoğraf çekip koyabiliyorsan koy ya da anlatmak istediğin şeyi net gösterebilecek fotoğrafları google ile falan bulup link gönder bakayım.

Bendeki M+ 'a falan bakarım da, kablosuz nunchuk'ın bağlantılarının nasıl olduğunu bilmiyorum.
20 July 2010 13:52
ekleyim fotolari tabiki ama link olarak verebilirim diger sekli bilmiyorum grinning smiley

m+

burda m+ in altindaki cikintilar gozukuyor kapagin iki tarafindaki. onlar yeni bir alici baglamaya engel.

en basitinden ikinci m+ baglamaya kalksan baglanmiyor.bir manasi yok zaten baglamanin ama eger elinde varsa ne demek istedigim anlasilsin diye dedim.

buda bendeki nunchuk

gri sungerimsi yerde iki adet delik olmali uyumlu olmasi icin yada digerindeki cikintilari kescem
20 July 2010 14:08
tupbas
ekleyim fotolari tabiki ama link olarak verebilirim diger sekli bilmiyorum grinning smiley

m+

burda m+ in altindaki cikintilar gozukuyor kapagin iki tarafindaki. onlar yeni bir alici baglamaya engel.

en basitinden ikinci m+ baglamaya kalksan baglanmiyor.bir manasi yok zaten baglamanin ama eger elinde varsa ne demek istedigim anlasilsin diye dedim.

buda bendeki nunchuk

gri sungerimsi yerde iki adet delik olmali uyumlu olmasi icin yada digerindeki cikintilari kescem

Şimdi oldu işte smiling smiley

O çıkıntılar Silikon kılıf doğru düzgün dursun oynamasın diye konmuş. Başka bir işe yaramıyor. Al eline falçatayı uçur gitsin grinning smiley

Haa ama M+ 'ın arkasına bu cihazı takınca çalışır mı onu bilemem, kısmet bu işler :eye rolling smiley
20 July 2010 19:14
valla yaptim ama zor oldu soyle ki :

m+ taki cikintilari kesmek devede kulak.nunchuk alicisindaki sekle bakinca wiimote u kucaklayici bir yapisi var ve m+ in lalt tarafi daha kalin oldugu icin o kucaklayici yapiyida kesmek zorunda kaldim sonunda oturdu saglam sekilde wii sports resort ta denedim m+ uzerinden algilamadi kablosuz nunchuki.sacma geldi bana.ama suan bosa kesmis oldum ikisinide angry smiley

@wiicrazy bence nintendo kendi donanim tasarim ekibine dava acsin niye biz kablosuz nunchuk yapmadik die.neden yapmiyolar hakkaten grinning smiley
20 July 2010 19:58
yav adam kablosuz yapmıyor haliyle, nunchuk lafı havada kalır yapsa :p

21 July 2010 06:11
tupbas
wii sports resort ta denedim m+ uzerinden algilamadi kablosuz nunchuki.sacma geldi bana.ama suan bosa kesmis oldum ikisinide angry smiley

Ben demiştim kısmet bu işler diye smiling smiley

Neyse, çıkıntıları kesmen iyi olmuş. Sağa sola takılmaz sallarken tongue sticking out smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 77
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!