Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Monster Hunter Tri - Chatting

Gönderen n64Mari0 
Monster Hunter Tri - Chatting
21 June 2010 12:07
Arkadaşlar MH yi online oynarken adamlar çok hızlı yazıyor bense bı kelime yazana kadar canım çıkıo ya acaba wii için klavye fln mı war???

yoksa imkansız öyle yazmaları yanı normal klavye varmış gibi yazıolar

Re: Monster Hunter Tri - Chatting
21 June 2010 12:17
usb klavye kullanabiliyorsun...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
21 June 2010 15:55
ayrı bir mod falan gerekıomu peki?? yoksa takıosun çalışıomu?
21 June 2010 16:07
Mod falan gerekmiyor, tak çalıştır... oyunun kendisi destekliyor...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
21 June 2010 16:47
Tamam Abi Sağolasın =)
tym
21 June 2010 17:34
bende diyordum nasıl bu kadar hızlı yazıyorlar diye demek buymuş olay smoking smiley
22 June 2010 10:40
WiiCrazy İstediğimiz Klavye Olurmu USB Girlişli Olması Şartıyla Yoksa

bunun gibi birşey mi olması lazm yoksa olmazmı?
22 June 2010 11:06
İstediğin klavye olur... Driver'a ihtiyaç duymasın yeter... Yani wireless olup pc'ye özel bir driver kurulması gereken falan bir klavye ise olmayabilir onun dışında kablolu klavyelerin hemen hemen hepsi olur...

06 August 2010 17:57
Ben bu konuda birşey danışmak istiyorum. Softmode yapmış birisi sadece 1 usb kullanabiliyor diye biliyorum.
Oyunları usb üzerinden oynayan birisi usb klavyeyi nasıl kullanabilir? Dahası kullanabilir mi?
06 August 2010 20:20
@rejjim : Wii'de iki adet usb port var. Usb loader kullanırken bunlardan biri (kenara yakın olanı) default olarak usb 2.0 modunda çalışıyor, diğeri ise usb 1.0 modunda kullanılabiliyor. Bir data bir de güç girişi için iki usb plug içeren disklerde durum nedir bilemiyorum, sanıyorum bunlar da hub yardımı ile kullanılabilir... yani 2.0 olmayan porta bir hub takıp hub'a diskin ikinci usb plug'ını ve oyun için gerekli ekipmanın usb plug'ı takıp çalıştırılabilir...

Her şartta da gerekmiyor sanıyorum bu iki usb plug'lı disklerin iki plug'ını da kullanılacak alete takmak, yamuluyorsam düzeltin.

06 August 2010 20:32
WiiCrazy
@rejjim : Wii'de iki adet usb port var. Usb loader kullanırken bunlardan biri (kenara yakın olanı) default olarak usb 2.0 modunda çalışıyor, diğeri ise usb 1.0 modunda kullanılabiliyor. Bir data bir de güç girişi için iki usb plug içeren disklerde durum nedir bilemiyorum, sanıyorum bunlar da hub yardımı ile kullanılabilir... yani 2.0 olmayan porta bir hub takıp hub'a diskin ikinci usb plug'ını ve oyun için gerekli ekipmanın usb plug'ı takıp çalıştırılabilir...

Her şartta da gerekmiyor sanıyorum bu iki usb plug'lı disklerin iki plug'ını da kullanılacak alete takmak, yamuluyorsam düzeltin.
Abi Y kablodan bahsediyorsun sanırım. Birçok cihazda gerekmiyor evet. Yani cihazın içinden Y kablo çıkmasına rağmen çalıştırabiliyorsun. Aslında Wii'nin donanım olarak usb'den kaç mA güç verdiği de önemli sanıyorum. Normalde usb standardı port başına 500 mA gibi birşey olması lazım. Bazı portlar bundan az enerji sağlıyor, bu durumda ikinciyi de takıp gücü arttırmak gerekebiliyor. Ayrıca 500 mA'den fazla güç gerektiren cihazlar da olabiliyor, onlarda da ikinci portu kullanmak gerekiyor.

Dediğin mantıkla sorun olacağını sanmıyorum, usb hub burada sadece diske ekstra güç sağlayacaktır. Y kabloların ikinci ucunda data bağlantıları boşta olduğu için Wii orada bir cihaz olduğunu bile anlamayacaktır (güç gereksinimini saymazsak)
06 August 2010 20:48
@Diabolical : Yep Y kablodan bahsediyorum, ismini bilmiyordum. Şurada sadece 2 ay oldu 2.5'luk disk kullanalı. Tamamen bir tasarım eşşekliği bu arada, bir porttan gelen gücü alete yetiremiyosan üretme arkadaşım o diski... Tamamen bulanık bir şekilde hatırlamakla beraber bendeki 2.5'luk LG 320GB tek usb ile de sorunsuz çalışıyordu.

Neyse özetle en kötü ihtimalle uyduruk bir hub ile klavye falan her türlü kullanmak mümkün. Hatta o hub üstünden muhtemelen gerektiğinde ikinci bir usb aygıt kullanılabiliyordur da... Misal wii için olan linux sürümleri hem usb klavye hem de mouse destekliyorlar. Elinde hub'ı olan denesin tek porta bunu takıp sonra da hub'a hem klavye hem de mouse takıp.

09 August 2010 06:47
WiiCrazy
Tamamen bir tasarım eşşekliği bu arada, bir porttan gelen gücü alete yetiremiyosan üretme arkadaşım o diski...
Bu konuda kesinlikle sana katılıyorum, en uyuz olduğum şey. Yapamıyorsan uğraşma kardeşim!

Herneyse yine konuyla alakalı birşey aklıma geldi. Aşağıdaki linkte geçtiğimiz haftalarda BK'da satılan bir ürün var;

[www.bitenekadar.com]

Açıklamasından da görüldüğü üzere bu ürün IPHONE vs... birkaç cihazı şarj etmiyor. Anladığım kadarıyla 500 mA 'den fazla güç gerektiriyor bu cihazlar da. (demekki apple'da yapmış bir eşeklik tongue sticking out smiley )

Herneyse bizim konumuz ile alakalı kısmına dönelim. Böyle bir adaptör satın alınarak Y kablonun diğer ucu (elektrik için olan ucu) adaptöre takılarak elektrik vermesi sağlanabilir. Böylece wii'nin 2. çıkışının verdiği güçte yetmiyorsa veya hub ile çalışmıyorsa vb... diske elektrik farklı bir kaynaktan sağlanabilir. Tabii Y kabloların 2. çıkışları ile 1. çıkışları arası mesafe bir karış falandır, bu nedenle elektrik prizinden wii'ye olan uzaklığın çok yakın olması veya arada bir USB uzatma kablosu kullanılması gerekebilir. Ama bir disk için bu kadar uğraşılıyorsa hiç uğraşılmasın daha iyi, 3.5'luk diskten boyutu dışında ne farkı kaldı?

Piyasada 320 GB diskler 80TL , 500GB'lıklar da 100TL'den falan satılmaya başlandı zaten. Yenisi alınır daha iyi.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 46
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!