Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Update yapmadan shopping channel'ı nasıl güncellerim?

Gönderen gok_hann 
Update yapmadan shopping channel'ı nasıl güncellerim?
18 November 2010 21:32
wii shopa girmek için son versiyona update etmem gerekiyormuş. 4.1e şuan versiyonum.update edersem tekrar softmod yapmam gerekiyor. wiishop dışında operayı nasıl yüklerim???

1 kez düzenlendi. En son 19/11/2010 08:55 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Update yapmadan shopping channel'ı nasıl güncellerim?
19 November 2010 09:08
1. NUSD programını indir (http://www.wiibrew.org/wiki/NUSD), yazdığım an itibariyle en son sürümü 1.5a
2. Programı aç, Extras menüsünden Update Database seçeneğini seç. Program title id database'ini güncelleyecek işlem sonunda konsolunda "Database successfully updated!" yazısını göreceksin.
3. Pack Wad seçeneğini işaretle
4. Sırasıyla, Database, System, Shopping Channel, 41 (All / System) , Latest version seçimini yap
5. Start NUS Download butonuna bastığında Shopping Channel'i wad olarak indirebilirsin (Dosyayı NUSD'yi çalıştırdığın yerin altında yeni bir klasörün içinde bulabilirsin.)
6. Shopping Channel wad olarak indirilirken programın konsolunda Requires: IOS56 gibi bir satır olacak. Burada bahsedilen ios'u da Database, IOS, hangi IOS söylendiyse o, Latest version seçilerek indirilir.
7. Bunlar bittiğinde iki adet wad dosyası elimize geçmiş olacak, birisi shopping channel'ın, biri de onun kullandığı IOS'un. 19 Kasım 2010 tarihi itibariyle NUSD'nin indirdiği dosyaların isimleri şöyle oluyor.

Shopping Channel-NUS-v20.wad
IOS56-64-v5662.wad

8. Bu iki wad dosyası sd kartta wad klasörüne kopyalanarak wad manager ile kurulur. Kurulduktan sonra Shopping channel'a güncelleme yapmadan erişebiliriz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
21 November 2010 10:39
cvp yokmu arkadaşlar soruma ?

"dostum wad dosyalarını nasıl atıyorduk sd karta? wad diye bi klasor atıp dosyaları içinemi atıyorduk? hatırlayamadım bi türlü gerekli açıklamayıda goremdim forumda (eminimki vardır ama ben bulamadım) ? wad managerida apps klasorunun içine atıyorduk dimi???"
21 November 2010 13:02
gok_hann
cvp yokmu arkadaşlar soruma ?

"dostum wad dosyalarını nasıl atıyorduk sd karta? wad diye bi klasor atıp dosyaları içinemi atıyorduk? hatırlayamadım bi türlü gerekli açıklamayıda goremdim forumda (eminimki vardır ama ben bulamadım) ? wad managerida apps klasorunun içine atıyorduk dimi???"

Evet...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
26 November 2010 17:16
Bu olay 4.2E Wii içinde geçerli mi ?

Yani Wii 4.2'de olsa bu yöntem ile son versiyon Shopping Channel yükleyebilirmiyiz ?
26 November 2010 18:46
Yöntem her versiyon için geçerlidir.

26 November 2010 19:43
Bu iyi oldu. Teşekkürler.
06 December 2010 22:01
Teşekkürler Üstat,

Nihayet Wii Shopa girebileceğim..
12 December 2010 21:30
Bu çok işime yaradı. Cevap yazanlara teşekkür ederim.

4.2E SOFTMOD
11 March 2013 16:24
NUS downloader ile son sürüm olan RVL-Shopping-21.wad dosyasını indirdim.Ancak hangi iosla kullanılacağı bilgisi yazmadı Nus konsolunda.V21 hangi iosu kullandığını bilen yazabilirse sevinirim.Just dance 4 Dlc download için shopping channel'i güncellemem gerekiyor.

Edit:

Sorunu daha basit bir yöntemle çözdüm.Multimodmanager ile sadece shopping channeli güncelledim..

2 kez düzenlendi. En son 11/03/2013 21:04 tarihinde FaCeS tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!