Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Configurable Usb Loader Türkçe

Gönderen WiiCrazy 
Configurable Usb Loader Türkçe
01 May 2010 17:29
Tuzruhu epey emek harcadı Configurable Usb Loader'a Türkçe dil desteği getirdi. Ben de bugün biraz uğraşıp sitemize has bir tema yaptım.

İndirmek için : Türkçe dil dosyası + Wiidewii teması

Kurulum için
-------------------------------------------------------------------
1. Haİi hazırda cfg usb loader kullanıyor olmanız lazım, yukarıdaki dosyada sadece Türkçe dil dosyası ve Wiidewii teması var.
2. Rar dosyasını olduğu gibi sd kartınıza açın (varsa usb-loader/config.txt'nizin üstüne rar'daki yazılacaktır)
3. Cfg Usb Loader'a girip 1 tuşuna, peşinden yine 1 tuşuna basıp Tema ayarlarından Wiidewii'yi seçin. 2 tuşuna basıp ayarları kaydedin.

Bundan sonra Cfg usb loader'ınızı tam anlamıyla Türkçe desteği ile kullanabilirsiniz.

Buradan türkçe dil dosyasını hazırlayan Tuzruhu'ya bol bol teşekkür. Temayı o hazırlasaydı bundan çok çok daha güzel olurdu ama yoğun olduğu için ben hazırladım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 01/05/2010 17:32 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Configurable Usb Loader Türkçe
01 May 2010 18:34
elinize saglik hemen indiriyorum.
01 May 2010 19:53
HDD olmamasına rağmen indiriyorum.Dursun wii'de.Emeğinize sağlık.
03 May 2010 11:32
Yahu yapıcam yapıcam diyorum, bir türlü vakit olmuyor, Cumartesi güya erken gidecektim eve, son dakika golü yedim. Pazarda malum hanımın kursu filan derken bize de üçün biri kaldı.

Neyseki akşamları yoğunlaşabileceğim artık.
03 May 2010 21:12
fırsattan istifade daha önce çalışmasına başladığım birkaç tema için fikirlerinizi alayım dedim. Ön çalışmaları Wiicrazy'ye göndermiştim ama onu da rafa kaldırmam gerekmişti, taki bugüne kadar spinning smiley sticking its tongue out

Birde aptal mouse'um kıllık yapmasa şimdiye bitirmiştim ama napalım yarın akşama 3-4 tema hazırlamış olurum.

Fikirleriniz?

Gördüğünüz gibi daha tuş takımını bitiremedim.
03 May 2010 21:16
baya guzel aga benden bi 8 puan alir
03 May 2010 21:36
Aha beşiktaşın kartalını çakmışın hemen oraya smiling smiley

Bu arada configurator'ü kullan bence şu cover'ın gösterildiği yer ve menünün gösterildiği yer için. Onunla tam oturtabiliyorsun. Ben photoshop'ta önceden yaptığım için oraları tam oturmadı.

Configurator şurada : [gbatemp.net]

Configurator ile theme yapmak oldukça kolay, konsol renklerini şunları bunları doğrudan simüle edebiliyorsun. Tema açıp kaydedebiliyor falan. Mevcut temalardan birini açarsan görürsün.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
04 May 2010 17:03
Dün akşam configurator'a biraz baktım. Şeytan şunuda türkçe yap diyor ama çok teferruatı var, onun için kurcalamakla yetinicem sadece eye rolling smiley
04 May 2010 20:01
@tuzruhu : boşver canım Configurator de ingilizce kalsın :p zibilyon tane kelime vardır onda smiling smiley

Bu arada ben de hafta sonu offline rehber + program şeklinde bir wii hack olayını kolaylaştıran program yapacağım. Orada cfg usb loader'ı bizim tema ile bundle edebiliriz.

21 May 2010 17:31
Bugün eve gidebilirsem bitireceğim şu yukarıdaki temayı, CFG'yi türkçe yaptık ama bizim dilimiz ile ecnebi dili arasında fark var, dün akşam CFG'yi kurcalarken gördüm temadan temaya metin kutuları değiştirilebiliyor bende Türkçeye uygun hale getireyim.
21 May 2010 22:34
Evet, ilk temamız hazır. Test edilmesi gerekiyor yanlız. text kutularını ayarladım, renkler fena değil, test edecek gönüllü var ise linki buradan.

CFG Usb loader içindir. yanlış loader'a yüklemeye çalışmayınız.

İndirdiğiniz rar dosyasını SD rootunda bulunan USB-Loader klasöründe themes klasörünün içine açın.

Yerleşim şekli:
SD:\USB-Loader\Themes\Green Eagle

Edit: Türkçe dil dosyası nerdeydi ben hatırlayamadım, Türkçe olunca daha bir güzel oluyor.

1 kez düzenlendi. En son 21/05/2010 22:37 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
21 May 2010 22:43
eline saglik aga baya guzel olmus ben begendim ,ayarlar kismi acik renk olmasi da cok iyi olmus,yazilar belirgin, yanliz su eagle eye yerine wiidewii yazsaydin ,bir de kartalin gozlerini de gorsemiydik? petek e benzeyenlerde kirmizimi olsaydi
21 May 2010 22:46
Yazıyı değiştiririm o sorun değil, Türkçe kullandığımız zaman metinler çok uzun oluyor ve alt satıra kayıyordu bunu engellemenin iki yolu var, ya yazıyı kısaltacağız (ingilazca karışımı birşey olacak) veya metin kutusunu büyülteceğiz, büyüttüğümüz zaman da kartalın fazla görülme şansı olmuyor malesef. Ama bunlar daha yeni olduğu için ileride daha iyisini de yaparız artık.

Zaman olsa yapıcam da işler yoğun olunca vakit kalmıyor. ancak sezon sonu (yaz gibi) daha fazla ağırlık verebilecğim.
21 May 2010 22:51
valla aga ne soyliyim ben tr kullanmaktan vazgectim saydiklarindan dolayi,hollandacaya dondum ,bide cocuk baba nederland olsun diyincesmiling smiley
hollandaca su an bu temaya tam oturuyor.
21 May 2010 22:54
Çocuklar için mantarlı mariolu bişiler de yapabiliriz.

Madworld oynama gafletinde bulunan bendeniz gibi sadist olma yolunda ilerleyenler içinde kanlı bişiler de olabilir.

Iyyyk aklıma geldi yine o allahın belası oyun (nerden oynadıysam)
21 May 2010 23:15
Hemen deniyorum,

Konsol boyutu büyütülebiliyor aslında, configurator ile de epey kolay. Ben resimleri önce hazırlama gafletinde bulunduğum için sonradan büyütememiştim. Gerçi çok büyük olunca da kötü gözüküyor, belki dediğin gibi ingilazca yapmak lazım çevirileri smiling smiley

21 May 2010 23:23
yok aga kan man bosver , hakkat o oyunu nasil oynuyorlar ? sen gene cocuklar icin guzel bir seyler yap wii ye daha sevimli hos duruyor
21 May 2010 23:40
Tema ile ilgili görüşlerim şöyle,

1. Aslında daha çok ekranın alt ve üstünde kendini belli eden bir şey olduğunda daha bütünlük katıyor, kartal ortada olduğu için genelde kapakların altında kalıyor... konsol altından gözükecek hale getirilebilir, genel gui görünümünde de mesela biraz streç bir şekilde üstten gözükecek şekle getirilebilir.
2. Widescreen görünümde (diğerini test edemedim) oyunu seçtiğinde solda görüntülenen kapak resmi çerçevenin sağ üstüne taşıyor.
3. Açık Yeşil rengi altta çok baskın olmuş, bir de petek doku çok sık dokunmuş smiling smiley
4. En alttaki yazılar üstüne oyun ismi geldiğinde birbirine karışıyor... Biraz daha büyütülüp üste ya da tamamen sağ ve/veya solda yer alabilir.

İlk tema için yine iyi smiling smiley Benim fb teması kadar amatörce değil smiling smiley

22 May 2010 08:46
Widescreen tv bende olmadığı için onu test etme imkanım olmadı.

Birde benim TV kare 4:3 değil. Bende düzgün görünüyor.

(Yahu ne ters işler ya TV uymaz, uysa tema uymaz)
22 May 2010 09:11
Configurator içinde aslında birebir nasıl görüneceğini görebiliyorsun her iki mod için de ve kolayca da değişiklik yapabiliyorsun.

22 May 2010 09:15
Programa hakim olunca daha iyi sonuçlarda ortaya çıkar. Şuan 2. kullanışım configurator'ü.
01 July 2010 21:41
Site için yeni bir tema yaptım ama test edilmesi gerekiyor. Özellikle Widescreen modu önemli (Yani LCD kullanıcıları). Test edecek gönüllü varmı acep?

Dosya linki: buradan

Geri dönüşlerinizi bekliyorum.
01 July 2010 22:04
@tuzruhu : bugün geç oldu ama yarın denerim.

02 July 2010 07:16
Temamız şu şekilde:

20 February 2011 15:27
tema gerçekten güzel ancak oyunlara tıklayınca sağ tarafta bilgilerin yazdığı yer maviye dönüyor yazılar okunmuyor o sorunu düzeltirseniz...
24 February 2011 20:24
Vallahi uzun zamandır tema işine bakamadım, o tema da eski bilgisayarda kalmıştı arşive tekrar bakıp test etmek düzeltmek gerekiyor.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 74
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!