Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

New Super Mario Bros main.dol dosyası ?

Gönderen NinintendoWii 
New Super Mario Bros main.dol dosyası ?
30 April 2010 18:46
Arkadaşlar oyunu dvd'ye yazdım.Bir sorun var oyunda sanırsam ve alternatif-dol uygulayarak çözülüyor.Ben main.dol'u indirdim ancak NeoGamma görmüyor.Acaba yanlış indirmiş olabilir miyim ? Alt.-dol uygulayınca SMNP.dol istiyor.Acaba sizde varsa link verebilir misinz ?

Re: New Super Mario Bros main.dol dosyası ?
30 April 2010 19:08
Dosyayı programın aradığı klasöre koyduğuna emin misin? (alt-dol mesela)

Benim bildiğim Neogamma içinde hali hazırda NSMBW oyunu için yama var.

Şu konuya bir bakıver : New Super Mario Bros Wii (Oha)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 April 2010 19:24
Konuya göz attım ancak pek cevabımı karşılamadı.NeoGamma'nın istediğ dol dosyası SMNP.dol.Bunu'da buldum ancak .dol olarak görünmüyor.(.ico olarak görüyor)SMNP.dol şeklinde bulamadım.
30 April 2010 19:44
.ico dosyası ikon dosyasıdır. Yani simge dosyası.
30 April 2010 19:47
Hmm.SMNP.dol olarak arıyorum ama hep ico var ya sad smiley
30 April 2010 19:49
ikon dediğin rar dosyasının ikonu ise eğer onu açacaksın, içinden çıkan dol uzantılı dosyayı da SMNP.dol olarak isimlendireceksin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
30 April 2010 19:58
[www.mediafire.com] bu işte dediğim.Dosyanın kendisi .ico uzantılı.İsmini dediğin gibi yaptım ama okumasına rağmen olmadı.
30 April 2010 20:02
Ben dosyanın ismini buradan gayet de SMNP01.dol olarak görüyorum... windows explorer'da Bilinen dosya türlerinin uzantılarını gizle diye bir seçenek vardır, belki de sende açık... o yuzden dol uzantısını göremiyor olabilirsin. Bu şekilde doğrudan neogamma'nın kullandığı alt-dol klasörüne kopyalayarak çalıştırabilmen lazım.

30 April 2010 20:44
Yine olmadı ya,eksik diyor dosya için.
30 April 2010 20:49
O zaman dol ile falan uğraşma, üstte verdiğim konuda bir yerlerde oyun için cheat dosyası var... bunu kullanabilirsin... Nasıl kullanılacağı da konuda yazıyor. Ötesi için ben pass geçiyorum, neogamma kullanan arkadaşlar cevap versin.

30 April 2010 21:07
Tamam sağol.Ama önemli bir sorunum var.İnternette youtube'de izleyerek bir cios yükledim [www.youtube.com] neogamma bozuldu.Sildim tekrar yükliyeyim dedim wad manager sd kartı okumuyor.İşler iyice karıştı ya kaş yapayım derken göz çıkardık.Elimizdeki oyunlarıda oynayamaz olduk.NeoGamam yüklemeye çalışıyorum şimdi off ya bir oyun için akşam akşam bozudum aleti angry smiley
30 April 2010 21:14
Nasıl bir rehbermiş o öyle, çoluk çocuk hazırlamış gibi. Sende portekizce var sanırım smiling smiley

Bu arada orada garip bir hikaye yok, cios rev14 yükletiyorlar. Değişik bir wad manager kullanmayı dene... Neogamma'nın da belli sürümleri waninkoko'nun belli cios'ları ile uyumsuz.. program söylüyor zaten şunu yükleyin bunu yükleyin diye.

Bence şu disklerle hiç uğraşma, geç usb loader'a ve keyfine bak.

30 April 2010 21:19
WiiCrazy
Nasıl bir rehbermiş o öyle, çoluk çocuk hazırlamış gibi. Sende portekizce var sanırım smiling smiley

Bu arada orada garip bir hikaye yok, cios rev14 yükletiyorlar. Değişik bir wad manager kullanmayı dene... Neogamma'nın da belli sürümleri waninkoko'nun belli cios'ları ile uyumsuz.. program söylüyor zaten şunu yükleyin bunu yükleyin diye.

Bence şu disklerle hiç uğraşma, geç usb loader'a ve keyfine bak.
Usb HDD'miz olsa can feda ama yok grinning smiley Uğraşayım biraz şunla,boş yere kurcaladım grinning smiley
30 April 2010 21:31
Yok ya başka başka denedim wad manager yine olmadı.İOS seçiyorum hop donup kalıyor öyle.
İOS 249'a birşey oldu sanrısam sorun onda.

1 kez düzenlendi. En son 30/04/2010 21:39 tarihinde NinintendoWii tarafından düzenlenmiştir.
30 April 2010 22:04
İOS 249'u mu sileyim ne yapayım grinning smiley Ya da bu softmode'u tamamen kaldırma gibi bir şansımız var mı ? Kaldırıp tekrardan kurmak gibi bir şansımız var mıdır ?
30 April 2010 22:13
softmode u kaldirmak gibi bir duruma gerek yok,ama en son ios249 u yuklediysen ve bundan sonra problemler olduysa any title deleter ile ios249 u silebilirsin,tekrar forumdaki cios yukleme rehberinden cios 38 rev14 u yukleyebilirsin.
30 April 2010 22:15
Cios Rev14 installer'ı tekrar çalıştır... IOS 249'u kullanacak şekilde yahut 36'yı kullanacak şekilde başlatıp tekrar kur...
Probleminin cios'tan olma ihtimali zayıf bu arada.

ps: rev14 üstünde düzgün çalışan bir neogamma sürümünü kullandığında problem yaşamaman lazım.

1 kez düzenlendi. En son 30/04/2010 22:16 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
30 April 2010 22:21
wad manager da benim gordugum donmalarin sebebi, cogunlukla sistemde olmayan bir iosun seciminden kaynaklaniyor
30 April 2010 22:23
O deleted programı biraz rsikli program sanırsam.Pek anlamadım nasıl kullanacağımı.

@Wiicrazy
IOS 249'dan çalıştırınca kalıyor öyle.Wii remote'a basınca 4 ışık aynı anda bir süre yanıp-sönyor ve kalıyor öyle.İOS 36'dan çalıştırıp yükledim ancak son aşamada bir error veriyor sonra durum yine aynı oluyor.
Edit:Haklısın dedezade bencede bu yüzden çünkü ben ios 249'u yükledikten hemen sonra böyle oldu.Daha öncesinde yoktu böyle birşey.

1 kez düzenlendi. En son 30/04/2010 22:25 tarihinde NinintendoWii tarafından düzenlenmiştir.
30 April 2010 22:29
4.2 versiyona cios yukleme rehberindeki gibi any title deleter programini calistirip 249 u silersen bir problem cikmaz hem system de olup olmadigini da gormus olursun ayrica wiicrazy nin dedigi gibi direk cios38 rev 14 yuklemesi de yapabilirsin.
30 April 2010 22:33
Tamam şimdi onu sildim açıldı neogamma.Şimdi dediğiniz işlemleri yapacağım.
30 April 2010 22:52
Rev14 error verdi.IOS38-64-3867.wad bunu yüklemedi.Hata adır ret=-1

2 kez düzenlendi. En son 30/04/2010 22:54 tarihinde NinintendoWii tarafından düzenlenmiştir.
01 May 2010 08:12
"IOS38-64-3867.wad bunu yüklemedi" derken? Bu wad'ı yüklemeyeceksin ki. Sd kartının köküne atacaksın. Rev14 installer bunu kullanıyor. Yanlış bir şeyler yapıyosun gibi geliyor bana. IOS 36'nda trucha olduğunu varsayarsak kurulumda IOS 36'yı seç IOS olarak.

01 May 2010 08:21
Aynen dediğin gibi yapıyor.Wad derken yani şu NUSD programından indirip kök dizine atıyorum.Öyle yüklüyorum ama bu hatayı veriyor.İIOS 36 işlemini tamamladım zaten ios 36 seçiyorum rev14'te.
01 May 2010 08:31
Dosyayı bulamıyor gibi geldi

sd kart içeriğinin screenshot'ını alıp gönderebilir misin?

01 May 2010 08:40

01 May 2010 09:13
Dosya okuma hatası o zaman, kartın sdhc ise bir de sd kart dene. Ya da net bağlantısı varsa online dene. Bir diğer alternatif de bunun wad'ını bulup wad manager'da IOS 36 kullanarak yüklemek.

01 May 2010 09:33
Kartım Sd kart.Wad manager'den yüklemek derken zaten wad olarak var klasörler.Sd karta olan wad'ı yükledim wad managerden.Yükledi ancak sorun devam ediyor.Çözüm internetten indirmek olur sanırsam ama kablosuz modemimin gelmesini daha var.

EDIT : DUZELDİ BE SONUNDA.İNTERNETTEN BULUP İNDİRİDİM.BU SEFER OKUDU.smoking smiley

EDIT 2 :Teşekkür ederim.1 gündür uğraşıyorsunuz benle,cevaplarda hızlı geldi.Çok sağolun grinning smiley

2 kez düzenlendi. En son 01/05/2010 09:39 tarihinde NinintendoWii tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!