Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Crap ile menü için oyun kısayolu oluşturma

Gönderen WiiCrazy 
Re: Crap ile menü için oyun kısayolu oluşturma
03 February 2011 11:45
nedenını bılmıyorum ama Rock Band ve Just Dance 2 gibi DLC crak ıslemı uygulanan oyunlar kurulamıyor, aynı dlc kurarken alınan -1022 hatası gelıyor.

03 February 2011 11:57
Drummachine
nedenını bılmıyorum ama Rock Band ve Just Dance 2 gibi DLC crak ıslemı uygulanan oyunlar kurulamıyor, aynı dlc kurarken alınan -1022 hatası gelıyor.

Cios'u 222 seçersen problem çıkmaması gerekir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
03 February 2011 12:16
evet 222 ıle kurunca yapıyor ama Rock Band DLC lerı kullanabılmek ıcın 249 ıle yuklemek gerekıor oyunu. 222 ıle kurunca sd karttan sarkılara yuklerken "sd card can not be used" mesajını verıyor.

edit: Just Dance 2 için de aynı şey geçerliymiş şimdi denedim.

1 kez düzenlendi. En son 03/02/2011 12:21 tarihinde Drummachine tarafından düzenlenmiştir.
03 February 2011 13:04
Drummachine
evet 222 ıle kurunca yapıyor ama Rock Band DLC lerı kullanabılmek ıcın 249 ıle yuklemek gerekıor oyunu. 222 ıle kurunca sd karttan sarkılara yuklerken "sd card can not be used" mesajını verıyor.

edit: Just Dance 2 için de aynı şey geçerliymiş şimdi denedim.

Kurulum aşamasında kullanılan cios sadece bir araçtır, oyunu çalışmasını etkilemez.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
03 February 2011 18:04
Hmm peki neden oyunu 249 ıle acınca butun dlc ler satın alınmıs ve ındırılmıs olarak gorulurken , 222 ıle acıldıgında hıcbırsey satın alınmamıs gibi goruluyor onu anlamadım :/
03 February 2011 18:26
Drummachine
Hmm peki neden oyunu 249 ıle acınca butun dlc ler satın alınmıs ve ındırılmıs olarak gorulurken , 222 ıle acıldıgında hıcbırsey satın alınmamıs gibi goruluyor onu anlamadım :/

Hiç fikrim yok valla, wii'de dlc hiç yüklemedim. Hermes cios üstünden nand emülasyonu kullandığı için böyle olabilir ama kullandığın loader'da bu desteğin olduğunu pek sanmıyorum. uLoader kullanıyor olsaydın bu yüzden diyebilirdim...

03 February 2011 18:38
DLC kurma ısı de wad ları wad manager ıle 249 kullanarak yukluyorsun, sonra yuklerken 1022 hatası alıyorsun oluyor. Sımdı crap ıle hazırlanan wad ı da 249 kullanarak kurdugumda dlc kurarken aldıgım hatanın aynısını alıyorum , demekkı orda bır cakısma gerceklesıyor. DLC wadlarını 222 ye kurmus olsaydım 249 kullanarak crap wadını kurabılırdım sanırım ama yıne ana menuden oyunu actıgımda dlc ler yerınde olmayacaktı sanırım.
03 February 2011 19:02
Drummachine
DLC kurma ısı de wad ları wad manager ıle 249 kullanarak yukluyorsun, sonra yuklerken 1022 hatası alıyorsun oluyor. Sımdı crap ıle hazırlanan wad ı da 249 kullanarak kurdugumda dlc kurarken aldıgım hatanın aynısını alıyorum , demekkı orda bır cakısma gerceklesıyor. DLC wadlarını 222 ye kurmus olsaydım 249 kullanarak crap wadını kurabılırdım sanırım ama yıne ana menuden oyunu actıgımda dlc ler yerınde olmayacaktı sanırım.

Dediğim gibi wad'ları yüklemek ile oyun çalıştırma işini birbirinden ayırman gerekir. 249 ile wad'ların kurulamamasının ince teknik bir sebebi var, ben o yüzden 222 ile kurmanı tavsiye ettim. Bundan sonrası oyunu çalıştırırken hangi cios'u kullandığın, dlc'lerin görünmesi görünmemesini falan sadece işin bu kısmına bakarak irdeleyebilirsin. Dediğim gibi dlc'ler ile hiç uğraşmadığım için de fazla fikrim yok konu hakkında.

03 February 2011 20:33
tamam hallettım smiling smiley) wad olustururken ios 249, wad kurarken 222 kullandım hata vermedıgı gıbı dlc ler de acık suanda. Çok saol WiiCrazy
20 February 2011 14:14
Merhaba ben cfg usbloader v56 kullanıyorum. Bunun için hangi yükleyici kullanıyım. Ayrıca benim wii 4.3e sorun olmaz değilmi?
20 February 2011 14:39
bencileyin
Merhaba ben cfg usbloader v56 kullanıyorum. Bunun için hangi yükleyici kullanıyım. Ayrıca benim wii 4.3e sorun olmaz değilmi?

İlk mesajda da bahsi geçen Configurable Forwarder (no intro) işini görür. 4.3'de falan sorun olmaz. Madem daha kullanmaya başlamadın, banner brick tehlikesine de dikkatini çekmek isterim.

20 February 2011 14:54
Banner brick?
20 February 2011 15:24
Banner brick çokça kere forumda anlatıldı, google üstünden forumu aratırsan bir çok açıklamasına ulaşabilirsin. Bakmadım ama belki bu başlık altında da bahsi geçmiştir.

20 February 2011 15:36
Sanırım wadları yüklerken çıkan bir hata gibi birşey...
20 February 2011 16:31
bencileyin
Sanırım wadları yüklerken çıkan bir hata gibi birşey...

Sanmak yerine dediğimi yapsan?

[www.google.com.tr]

23 February 2011 18:07
bir şey sorabilirmiyim bannerleri nereden bulacaz

23 February 2011 19:34
teşşekkürler wiicrazy sayennde menüde oluşturdum

28 February 2011 20:36
merhabalar;

crap ile dün gece bir kanal yapıp attım çok rahat çok sevdim.
ancak bugün hbc'ye gönderilen install olduktan sonra hata veriyor
Hata satırı : Installing title... ERROR! (ret = -1029)

neden olabilir?
28 February 2011 22:54
Kurulumda kullanılacak ios olarak 222 kullan.

01 March 2011 11:35
WiiCrazy
Kurulumda kullanılacak ios olarak 222 kullan.

İşe yaradı teşekkür ediyorum.
01 March 2011 11:37
peki biz crap ile attığımız kanalları silmek istediğimizde ne yapıyoruz?
01 March 2011 12:34
wad manager ile yahut any title deleter ile silebilirsin. default olarak crap kanallarının id'lerinin ilk harfi U'dur, geri kalan 3 karakter oyunun disk id'sinin 2,3 ve 4. karakterleridir. Misal Mario Kart için onun RMCP olan disk koduna bakarak oyun kanalının title id'sinin UMCP olacağını söyleyebiliriz.

28 April 2011 20:32
ağalar format attım pc ye çalışmadı program uygun başlatılamdı yazıyo

.....................................................................................................................................................................................
cool smileyWİİ Yİ Wİİ YAPAN OYUNLARcool smiley

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
NEOGAMMA FİNAL/GAMECUBE BACKUP LOADER FİNAL/
07 October 2011 17:55
Muhteşem bir program. Kullanımı da çok basit. Teşekkürler WiiCrazy smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 26
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!