Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Crap ile menü için oyun kısayolu oluşturma

Gönderen WiiCrazy 
Re: Crap ile menü için oyun kısayolu oluşturma
21 November 2010 21:41
priiloader ?

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________
davutcankrks@gmail.com hertürlü sorunlarınızı danışabilirsiniz!grinning smiley
Doctor Who

21 November 2010 22:11
davutcankrks
priiloader ?

Arama kutucuklarına yazacaksın onu....

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
24 November 2010 14:55
yazdımda 4.3 için olanını bulamadım

davutcankrks@gmail.com hertürlü sorunlarınızı danışabilirsiniz!grinning smiley
Doctor Who
24 November 2010 14:57
priiloader konusun da en basta verilen programi kuracaksin.

27 December 2010 17:59
Hocam hbc'de wireless ışığı yanıyor fakat crap'de kur butonuna bastığım zaman bir süre geçiyor ve "dağlar dağlar oyy oyy" hatası alıyorum smiling smiley
Sorun olmamalı aslında.

Image error
Permission denied.
open image URL

27 December 2010 18:03
djbaha
Hocam hbc'de wireless ışığı yanıyor fakat crap'de kur butonuna bastığım zaman bir süre geçiyor ve "dağlar dağlar oyy oyy" hatası alıyorum smiling smiley
Sorun olmamalı aslında.

Ip adresini doğru girdiğine emin misin? Wii ip değiştirmiştir kontrol et.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
27 December 2010 19:08
Hbc'de home tuşuna basıp "Your wii's ip adress:" kısmındaki rakamları yazıyorum bu kadar. Zaten 192.168.1.xx (güvenlik engellemesi smiling smiley) olduğu için ip konusunda sıkıntı yok.

Image error
Permission denied.
open image URL

27 December 2010 19:13
djbaha
Hbc'de home tuşuna basıp "Your wii's ip adress:" kısmındaki rakamları yazıyorum bu kadar. Zaten 192.168.1.xx (güvenlik engellemesi smiling smiley) olduğu için ip konusunda sıkıntı yok.

HBC bazen network'ü başlatamıyor, dünya simgesinin HBC'de yandığından eminsen aşağıdaki komutla pc'den bağlantıyı test et, belki de firewall falan engel oluyordur.

telnet 192.168.1.xx 4299

siyah boş bir ekran gelirse bağlantı ok, gerçekten programla alakalı sıkıntı var, yoksa bağlantı ayarlarını kontrol et...

27 December 2010 19:22
Bahsi gecen ikon hbcde sag altta olan wireless ikonuysa evet eminim,en kisa zamanda komutu deneyecegim hocam..

Image error
Permission denied.
open image URL

27 December 2010 20:19
djbaha
Bahsi gecen ikon hbcde sag altta olan wireless ikonuysa evet eminim,en kisa zamanda komutu deneyecegim hocam..

altı üstü telnet'in en kısa zamanı mı olurmuş yahu?

28 December 2010 19:35
Hocam bu komutu nereye yaziyoruz Allah askina? komut islemi (cmd) telnet komutune bulamiyor,ayni sekilde calistir da bulamiyor..

Image error
Permission denied.
open image URL

28 December 2010 19:50
Start, Run, cmd yazıp enter... sonra verdiğim komut...

telnet nasıl olmaz yav, hangi işletim sistemi o?

28 December 2010 20:58
Windows 7 hocam yahu,yazdim cmd ye telnet ic dis bulunamiyor diyor. crap in acik olmasi sart mi?

Image error
Permission denied.
open image URL

28 December 2010 21:32
Crap'la alakası yok... Windows bileşenlerinden yüklenebiliyormuş telnet... windows'un saçmalıkları ile uğraşmayayım diyorsan PuTTY diye güzel bir program var, indirip kullanabilirsin..

[www.chiark.greenend.org.uk]

Daha spesifik olalım,

[the.earth.li]

29 December 2010 17:07
Ne gerek var puttye muttye hocam,alt tarafi wii ile baglanti kuramiyorum,ne ise yarayacak bu putty?

Image error
Permission denied.
open image URL

29 December 2010 18:26
djbaha
Ne gerek var puttye muttye hocam,alt tarafi wii ile baglanti kuramiyorum,ne ise yarayacak bu putty?

İşe yaramayacak, problemi tespit etmen için söyledim. Uğraşmayacaksan beni niye uğraştırıyorsun ki hem...

29 December 2010 20:09
Ask olsun hocam hic bos yere ugrastirir miyim sizi,tabiki ugrasicam en kisa zamanda.. Hdd gittigi icin bilgisayarimi adam akilli kullanamiyorum,baskalarinin bilgisayarini da kullanmak istemiyorum,bu yuzden bu kadar basit bi probelm bu kadar uzuyor.. Cok sacma ama ne yapalim iste,gitti hdd..

Image error
Permission denied.
open image URL

30 December 2010 18:58
Senin harddiskin gitmiş, benim iş yerindeki bilgisayarım çöktü, angut bir bilgisayarda çalışıyorum, Yedeklerimi kurtarmak için bir de Harddisk aldım, en sonunda çareyi de buldum, sisteme Virtual Machine kurup bütün işlerimi oradan halledecğim artık angry smiley
09 January 2011 13:19
Merhaba,

Oluşturduğum kanalları kuramıyorum. wad manager bu hatayı veriyor. " ERROR! (ret = -1029) "

Daha once crap ile birçok kanal kurmuşrum, şimdi niye hata veriyor anlayamadım. WiiCrazy yardımlarını bekliyorum.
09 January 2011 14:11
@hsntkn : Waninkoko'nun yeni cios'larında değişiklik oldu, hermes cios kulllanıyorsan Crap'ta kullanılacak ios kısmında 222'yi seçmeni tavsiye ederim...

wad manager ile yüklüyorsan yine 222'yi seçip yükleyebilirsin.

09 January 2011 19:43
Kullanılacak ios kısmına 222 yazdıktan sonra wad manager açılıyor a tuşuna basacağım ama remote bağlantısı kopuyor ve tekrar bağlanamıyor, anca makinayı resetlemem gerekiyor.
Black ops u çalıştırmak için ios update yapmıştım. hata vermesinin nedeni bu olabilir mi?

1 kez düzenlendi. En son 09/01/2011 19:43 tarihinde hsntkn tarafından düzenlenmiştir.
09 January 2011 19:59
Öncelikle hermes cios'un kurulu olduğundan emin olmanız lazım. Kurulu değilse de kurmanız lazım. Softmod asistanının sadece cios yükleme adımından 222 ve 223'ü yükleyerek hermes cios kurabilirsiniz.

09 January 2011 20:27
Softmod asistanından gereken dosyaları indir dediğimde resimdeki hatayı alıyorum. 6-7 defa denedim

09 January 2011 21:02
Programı kapatıp tekrar denerseniz resume edecektir.

09 January 2011 21:17
cios yükleme adımından 222 ve 223 seçip yüklediğimde Error ret 2011 hatası alıyorum smiling smiley
11 January 2011 22:16
Crap ile oluşturduğum wad dosyalarını wad manager 1.7 ile manuel yuklemeyi başardım ancak wiiyi resetleyince menu gelmedi ekrana, brick oldu makine. Softmod yaparken bootmii ile imajını almıştım. Bootmi ile imajı geri yuklerken ilk başta nand doyasını check ediyormuş sonra eject tuşuna basınca yukleme yapıyormuş. Bilmiyordum, ilk aşamada yuklediğini zannetmiştim. Dedim gitti wiigrinning smiley
2.5 saat araştırdım nand dosyası olmadan nasıl geri getirebileceğimi. Sonradan jeton düştü ejecte basılacağı. nand dosyasını geri yukledim, wiinin güzel menüsü çıktı karşımasmiling smiley

Bu sefer Crap ile network üzerinden kanalları kurmayı denedim, sorunsuz kuruldu. Makineyi resetledim yine menu yokgrinning smiley
Tekrar bootmi ile yedegi geri yukledim. Hangi wad dosyasının sorunlu olduğunu görmek için bu sefer kanalları tek tek kurup makineyi resetlemeye başladım. Deca Sport 3 oyununun kanalını yukledikten sonra makine tekrar brick oldugrinning smiley
Deca Sport 3 oyunu kesinlikle sorunlu. Şu anda DecaSport 3 oyunu dışında tüm oyunlarımın kanallarını sorusuz yükledim.
Güzel bir macera oldu smiling smiley
11 January 2011 22:38
Hmm bu bilgiyi paylaştığın iyi oldu, bu arada bootmii ile yedeğe geri dönmek yerine bootmii içinden homebrew channel'e geçip any title deleter ile yahut wad manager ile son yüklediğin kanalları silebilirdin.

Deca Sports 3'ün game id'si ne? Hemen ekleyeyim bloke edilecek oyunlar listesine.

11 January 2011 23:05
Kurduğum wadları kaldırmayı denedim ama Bootmi ile HomeBrew'e geçiş yapamadım, hombrew açılırken siyah ekranda takılı kaldı hep. Sonra açılışta çalışan wad manager buldum. çalıştırabildim ama bu seferde remote'u tanımadı grinning smiley
Deca Sport 3'ün game id'si S3DP18
Yardımların için teşekkürler WiiCrazy smiling smiley
03 February 2011 06:30
İlla internet bağlantısı gerekli mi yoksa wad dosyasını yaptıktan sonra wad managerle yüklersek iş biter mi?
03 February 2011 07:06
a.kerem1
İlla internet bağlantısı gerekli mi yoksa wad dosyasını yaptıktan sonra wad managerle yüklersek iş biter mi?

Wad manager ile de yükleyebilirsin. Network üzerinden yüklemek sadece ekstra bir kolaylık.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!