Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Backup Manager

Gönderen dedezade 
Re: Wii Backup Manager
27 May 2011 17:11
ssorunu halettim wsbf dosyasıolusturamdığımiçin olmuyormuş

27 May 2011 18:11
evet sorunlar bitmiyor ntfs harddiskime oyunları atabiliyorum wbfs formatlı oalnlar orjinal oyunları atmak istediğim zaman disk dolu diyip ntfs yi tanımıyor diskin bir kısmını wbfs mi yapmam gerekiyor son soru elimde top spin 4 var bir arkadasdan aldım iso olduğnu soyledi 5 part dosyaları buaya cıkart diorum bursuru dosya cıkartıyor wiibm ile seciyorum 4.5 gb lik dosyadan 47 mb lik bolum goruyor ve ata veriyor benmibceremiyorum lutfen yardım
28 May 2011 20:39
USB Loader ntfs'ye yazmayı desteklemiyorsa olmaz. Hangi loader ve hangi versiyonu kullanıyorsun?
29 May 2011 10:42
asistandan yaptım softmodu oradakşi neyse o valla iso dosyasını hallettim
tek sorun orjinal oyunları yazdıramam
02 June 2011 20:52
cevap verecek kimse yokmu usb loader i nasıl guncellerim
02 June 2011 21:25
setingden en asagidakinde sanirim update yada upgrade yaziyor tikla kendi gunceller oyun kapagi indirdigin yer
03 June 2011 10:05
Bu konunun hemen altında Configurable USB Loader Kurulumu idye bir konu var. Orada detaylı resimli anlatımlar mevcut.

Linki de bu: [www.wiidewii.com]
13 June 2011 16:40
Tuzruhu ve tospaa. Aradan baya zaman geçti ve ben hala oyun oynayamadım grinning smiley Flash bellek aldığımı sölemiştim. O da raw uzantılı bozuk aletmiş. geri gönderip tekrar gelmesini bekledim. ve inş bu akşam halledicem artık grinning smiley Sadece paylaşmak istedim. Tşk.ler smiling smiley
30 June 2011 20:28
Wii Resort spors CD sini takmış bizim çocuklar oynamak için. Alet direkt Update yapmak gerek demiş. İnternete bağlı olmamasına rağmen update yapmış ve kullandığım WiiFlow'a bile girilmior sad smiley baştan kırmak mı gerekior şimdi sad smiley Ayrıca Homebrew ve wiiflow neogamma vs. programlar hala duruor. Lütfen Orj oyuna ihtiyaç olmadan tekrar dosyalarla kırıldığını söleyin. Çünkü orj oyunum yok grinning smiley
30 June 2011 20:45
@clive : elindeki wii sports resort çok yeni değil ise 4.2 update vardır üzerinde, muhtemelen menü versiyonu değişmemiş sadece cios'ların stub ios'larla ezilmiştir. asistanı kullanarak softmod yaptıysan 250 slotundaki cios hayattadır. Öncelikle menü versiyonunu kontrol et,

-- IOS 250 ezilmemişse --
1 - MMM programı açılır, Load another IOS denilip 250 seçilir, sorun çıkmazsa 2. maddeye geçilir, sorun çıkarsa A'ya gidelim...
2 - Softmod asistanı içindeki cios wad'ları program içindeki Wad manager özelliği ile yüklenir... Bundan sonra wiiflow gibi usb loader'lar kitlenmeyecektir..

-- Cios'ların hepsi ezilmişse ve veya 4.3'e yükselmişse menü --
1 - MMM programının son sürümü açılır, IOS 236 installation özelliği ile bu ios yüklenir
2 - Load another IOS denilip 236 seçilir
3 - Softmod asistanı içindeki cios wad'ları program içindeki Wad manager özelliği ile yüklenir... Bundan sonra wiiflow gibi usb loader'lar kitlenmeyecektir..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 June 2011 21:06
@wii crazy : öncelikle makineyi 3-4 ay önce falan aldım. oyun yeni mi eski mi bilmiyorum. Şunu da belirtmek isterim dediklerinden hiçbirşey anlamadım grinning smiley bu konuda daha önce Şu siteden : [www.chrislowthian.co.uk] kırma işlemi yaptığımı belirttim. Asistan nedir ? MMM nedir ? Cios işlemlerini ne ile yapıcam ? Kısacası hiç bi b.k bilmiyorum afedersin sad smiley
30 June 2011 21:21
cliwe
@wii crazy : öncelikle makineyi 3-4 ay önce falan aldım. oyun yeni mi eski mi bilmiyorum. Şunu da belirtmek isterim dediklerinden hiçbirşey anlamadım grinning smiley bu konuda daha önce Şu siteden : [www.chrislowthian.co.uk] kırma işlemi yaptığımı belirttim. Asistan nedir ? MMM nedir ? Cios işlemlerini ne ile yapıcam ? Kısacası hiç bi b.k bilmiyorum afedersin sad smiley

Muhtemelen ilk kısımda yazdıklarım işini görecektir,

Asistan dediğim olay şuradaki softmod asistanı : [www.wiidewii.com]
Bunu belli bir adımdan itibaren uygulayarak da yapabilirsin.

Ama daha kolayı üstte yazdığım gibi, alttaki dosyayı sd kartına aç, MMM programı mevcut zip içinde ve bahsi geçen cios wad'ları var (wad klasöründe)

[www.wiidewii.com]

Ha bu arada yaşanacak her farklı durum için rehber yapmamız mümkün olmadığı için iletişimimizi sağlayacak bilgileri en azından edinmemiz yerinde olur. Yoksa sorular boşu boşuna yanıtsız kalıyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
30 June 2011 21:55
@wiicrazy: Son yazdığınız cümleye katılaraktan sizinle iletişim sağlayabilecek ne vermemi gerek görmektesiniz ? Msn adresi yeterli mi ? Ki bundan mı bahsettiniz onu da eklim yanlış olmasın smiling smiley
30 June 2011 21:57
cliwe
@wiicrazy: Son yazdığınız cümleye katılaraktan sizinle iletişim sağlayabilecek ne vermemi gerek görmektesiniz ? Msn adresi yeterli mi ? Ki bundan mı bahsettiniz onu da eklim yanlış olmasın smiling smiley

Wii hakkında temel bilgiyi kastetmiştim ben smiling smiley
Üstteki anlatımın gayet anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Yaparken bir sorun olursa veya yine aklına takıla bir şey olursa sorabilirsin.

30 June 2011 22:32
bu sabaha karşı yola çıkacağım için sabaha kadar guitar hero oynarım diodum. 2.bi remote almıştım deneyeyim diye ( nerden taktıysam ) wii resort sports cd sini taktım. takmaz olaydım. Şimdilik bununla uğraşmayayım madem. şehir dışından dönünce yine sizi rahatsız edeceğim. Şimdilik çok tşk ederim. Döndüğümde ilk işim anlatımınızı uygulamak olacak. Tekrar tşk.ler
01 July 2011 07:26
Bu sorunu bende çok yaşadım, softmod yaptıran bir arkadaşın esi eşi ısrarla güncelleme isteyen bir oyunu oynamak ister ve CD'yi her takışında güncelleme sonucu softmod gider.

Her seferinde bana gelen Wii evine mutlu giderken son çare olarak arkadaş CD takılmaması için Disk yerini muhtelif bantlarla kapama yolu ile Wii'yi güvenceye almıştır smiling smiley

Sorunun çözümü aslında basit. step4.zip dosyasındaki wad'lar ve MMM programı yetiyor. Arkadaş gelince anlatırız çözümü. (Gerçi her konuda aynı çözümü yazıyoruz ama neyse smiling smiley )
01 July 2011 09:04
Sorunun çözümü basit aslında, yüklediğimiz cios'ların revizyon numaraları update'in yüklediği stub'ların revizyonlarından yüksek olursa problem yaşanmaz... 249 için misal 250'yi 249'un title id'si ile yükleyince problem hallolur..

Asistandaki cios'ları bu hale çevireceğim ilk fırsatta...

05 July 2011 20:19
wiicrazy'nin anlattıklarını yapmadan önce şunu tekrar sorayım. Wii menü de version 4.3e. bunun bi farkı var mıdır ? ona göre işleme başlayacağım
05 July 2011 21:41
wiicrazy Allahına kurban abicim senin. verdiğin dosya ile MMM den 250 yi seçip üstüne wadları kurdum ve makine çalıştı. Allah razı olsun senden.
06 July 2011 20:13
cliwe
wiicrazy Allahına kurban abicim senin. verdiğin dosya ile MMM den 250 yi seçip üstüne wadları kurdum ve makine çalıştı. Allah razı olsun senden.

Problemin giderildiğine sevindim.

07 August 2011 02:45
Arkadaşlar oyunu torent ile indirdim Wii Backup Manager ile önce flash diske NFTS Fat32 Wbfs olmak üzere üçü ilede format attım oyunu Wbfs ye çevirip flash diskede kurdum wiide koyulması gereken usb yerinede taktım oyun görünüyor çalıştır diyorum çalışır gibi yapıyor sonra görüntü gidiyor bir daha da gelmiyor wii yi kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Yeni soft mode attırdım HDD ye oyun atılı hazır şekilde geldi HDD deki oyunlar çalışıyor ben flash diske attığım oyunları neden çalıştıramıyorum yanlış yaptığım bir şeymi var. Yada SD karta ekstra bir şey mi yapmam lazım her oyun için oynayamıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
08 August 2011 16:55
arkadasim wii bazi flash disk ve hdd leri sevmiyor,yani git ben seni istemiyorum diyor, bu neden ile bazi usb ve flashlari kullanamazsin. oyunlari hdd uzerinde calistiriyorsan bir problem yoksa, sisteminde herhangi bir problem yok demektir. kullandigin bellek desteklenmiyor olabilir. ama sen gene de primery olarak fat32 format atip dene bakalim belki calisir.

09 August 2011 21:36
uzun uğraşlar neticesi çalıştırabildim bazı oyunları açmıyor oyunu fazlalaştırdıkça arasından çalışanları ayırdım. Teşekkürler dedezade kardeş sayen de bir şey daha öğrendik...
16 August 2011 08:39
arkadaşlar selam.
4 sayfada da bütün yazılanları okudum ama kafam iyice karıştı. Acemi olduğumu da belirtmeliyim.

bu akşam letterbomb yöntemi ile softmod yapacağım (orjinal oyuna ihtiyaç duymadan).
1) şimdi bende 1tb hdd var. yaklaşık yarısı film vs. ile dolu.
2) önceden bazı oyunlar indirmiştim, kimisi iso kimisi wbfs.
sorularım şunlar:
1)şimdi eğer hard diskim ntfs ise, iso oyunlar için backup manager'a ihtiyaç yok mu?
2) harddiskteki filmleri falan silmeye gerek yok galiba?
3) wbfs oyunları oynamak için wbfs isminde bir klasör oluşturmam mı gerekiyor?
4) wbfs oyunları oynamak için backup manager kullanmam mı gerekiyor?

bunların cevapları muhtemelen yukarıda verilmiştir ama dediğim gibi hepsini okudum ve kafam karıştı. eğer net bir rehber falan varsa oyunları çalıştırmakla ilgili o da iş görebilir. wii'm 4.3.. teşekkürler..
16 August 2011 14:24
Backup Manager programı ile iso formatındaki oyunları xxxxxxx.wbfs formatına çeviriyorsun.

Harddiskindeki oyunları silmene gerek yok. NTFS formatında ise Wii Backup Manager programı oyunlarla ilgili klasör oluşturma gibi herşeyi hallediyor.

Oyunları oynamak için Wii'de USB Loader gerekiyor.
16 December 2011 19:39
Arkadaşlar,
Öncelikle herkese merhaba demek istiorum. Aranızda daha çok yeniyim. Size iki sorum olacak. Net ve basitspinning smiley sticking its tongue out
Harddiskten oyun oynatabilmek için hdd'nin dosyalama türü (Fat32 - NTFS)mi?
ikinci soru ise , indirilen oyunun uzantısı (.iso - .wbdf)mi olmalı?

Yardımcı olursanız çok sevirinirim.

Şimdiden teşekkürler.
16 December 2011 20:27
harddisk fat yada ntfes olsun sorun değil her türlü çalışır oyunun formatıda iso yada wbfs olabilir sorun yok smiling smiley
16 December 2011 21:10
indirdiğim iso dosyasını wii backup manager ile hdd'nin içine atmam , oynamam için yeterli die anlıorumgrinning smiley

Ozmn benim indirdiğim .iso dosyası problemligrinning smiley

Bir sorum daha olacak. Hdd'nin içine dışarıdan yüklettiğim oyunları kendi imkanlarım ile nasıl yedekleyebilir yada arkadaşlarıma paylaştırabilirim. Çünkü hdd'yi aç dediğimde biçimlendirmem gerektiği yazıyor.

????
16 December 2011 22:33
wii backup manager proramı ile yükler yadayedeklersin
18 December 2011 00:06
Softmod yapmıştım ve USB loader CFG menüde gözüküyor. Ama iki flash bellek, bir HDD deneyerek, iki ayrı ISO'yu Wii Backup Manager ile kopyalamama rağmen, cihaza takıp USB loader CFG'ye tıkladığımda ekran kararıyor, sonra menüye dönüyor.

Bu forumda yer alan, 5. adımda softmode yapılan rehberi uyguladım. Yani cihazımın softmodlu olduğunu sanıyorum. Acaba oyun yüklerken SD kartın da takılı olması filan mı gerekiyor? Softmod adımlarını tekrar mı etmeliyim? Bilemedim sad smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!