Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

soft mod yaptıktan sonra oyun oynama

Gönderen mayday 
soft mod yaptıktan sonra oyun oynama
22 February 2010 20:58
Arkadaşlar ben sitede anlatılan üzerine 3.3E wii mi soft mod yaparak amatörler için basit rehberi kullanarak smiling smiley
[www.wiidewii.com]

sonrada versiyonumu 4.1 e yükselttim (wad dosyaları filan yükledim) şu anda hbc de cios installer , firmware updater 4.1 , preloader , trucha bug restorer , wad manager yüklü durumda

SIRA internetten oyunları indirip güzel güzel oynamaya geldi amaaa ben bundan sonra ne yapmam gerekiyo hiçbir bilgim yok
Bir siteden mario oyunu indirdim 380mb dı rardan çıkarttım 4.37gb oldu sonra dvdye yazdırdım neogammar8 den oyuna girmeye çalıştım ama açmadı

bi sorum da şu [www.wiiso.com] adresinden indirdiğim oyunları nasıl çalıştıracağım anlatabilir misiniz...

Re: soft mod yaptıktan sonra oyun oynama
22 February 2010 21:15
Yapman gereken oyunu dvd'ye yazıp yazdığın gibi neogamma içinden çalıştırmak. Yalnız dikkat etmen gereken bir nokta da eğer dvd+r kullanıyorsan yazma programından book type'ı dvd-rom yapman gerekiyor. dvd-r kullanırken ekstra bir ayara gerek yok.

Bu arada 3.3'de olduğun için firmware updater'ın nahoş full brick vakası ile karşılaşmamışsın zira 3.3'de IOS 60 bulunmuyor. 4.0'da iken 4.1'e çıkmak için bu programı kullansaydın sonun full brick olurdu...

Trucha bug restorer programını sd kartından silebilirsin, program sadece cios yüklemek için faydalı, sonrasında kullanman gerekmiyor.
22 February 2010 22:15
dediğini yapıyorum ama neogamma da launch game on dvd yi tıkladığımda
dvd read eror (1051) hatasını alıyorum acaba indirdiğim oyun da mı sorun var
22 February 2010 22:53
dvd-r mi yoksa dvd+r mi kullanıyorsun?

Medya yahut dvd writer kaynaklı bir problem olabilir... misal notebook sürücüleri wii oyunlarını yazdırma konusunda hiç başarılı değil.

Yazdırma programı olarak da imgburn tavsiye ederim....

Yazdırma programını, yazdırmak için kullandığın sürücüyü, medyayı falan değiştirerek tekrar dene.

ps: Bu arada bu hatayı D3-2 sürücülü bir wii'de alman da oldukça muhtemel. Menü 3.3 idi dediğin için oldukça eski bir wii'den bahsettiğini varsaydım.

1 kez düzenlendi. En son 22/02/2010 22:55 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
22 February 2010 23:10
@wiicrazy ben hermes kurulumu yapmadan once neogamma da dahil hicbir programla dvd oyun oynayamamistim.bunun bir etkisi olabilirmi.
22 February 2010 23:55
dedezade
@wiicrazy ben hermes kurulumu yapmadan once neogamma da dahil hicbir programla dvd oyun oynayamamistim.bunun bir etkisi olabilirmi.

hermes ne işe yarıyor ??
deli olcam ya wiiplay ve wiisport dışında bişi oynayamıyorum sad smiley

dedezade

dvd-r imation marka nero7 kullanarak yazdırdım yine de bi sorun olabilir mi yoksa ben işlemleri yanlış mı yapıyorum şimdi bi oyun daha indiriyorum WheelSpin 1.35gb (yine [www.wiiso.com] adresinden )
bu oyunu oynamak için ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz???
22 February 2010 23:56
dedezade

hermes ne işe yarıyor ??
deli olcam ya wiiplay ve wiisport dışında bişi oynayamıyorum sad smiley

dedezade
dvd-r mi yoksa dvd+r mi kullanıyorsun?

Medya yahut dvd writer kaynaklı bir problem olabilir... misal notebook sürücüleri wii oyunlarını yazdırma konusunda hiç başarılı değil.

Yazdırma programı olarak da imgburn tavsiye ederim....

Yazdırma programını, yazdırmak için kullandığın sürücüyü, medyayı falan değiştirerek tekrar dene.

ps: Bu arada bu hatayı D3-2 sürücülü bir wii'de alman da oldukça muhtemel. Menü 3.3 idi dediğin için oldukça eski bir wii'den bahsettiğini varsaydım.

dvd-r imation marka nero7 kullanarak yazdırdım yine de bi sorun olabilir mi yoksa ben işlemleri yanlış mı yapıyorum şimdi bi oyun daha indiriyorum WheelSpin 1.35gb (yine [www.wiiso.com] adresinden )
bu oyunu oynamak için ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz???
23 February 2010 07:38
@dedezade : hermes cios ile alakası yok... onun homebrew için olan cios'u (202) dvd-rom'ları... hani bildiğimiz filmleri ve içinde film vesaire dosya olan dvd'leri okumayı sağlıyor

@mayday : üstte yazdım,

WiiCrazy

Yazdırma programını : nero wii oyunlarını yazdırmak için pek te tercih edilmeyen bir program... imgburn kullan
medyayı : imation oldukça çakmaymış mesela, verbatim dvd-r dene
kullandığın sürücüyü : Ne kullanarak yazdırdığını söylememişsin, notebook sürücüsü ise uzak dur....
23 February 2010 13:49
yazıcı olarak imgburn kullandım
dvd elimde başka olmadığından mecbur yine imation kullandım
sürücü olarak da laptopun nec marka dvd yazıcısını kullandım amaaa şu anda sorunsuz yazıp okumakta yazma hızını x2 yaptım

birşey daha soracağım ben wii için indirdiğim iso yu deamon tools ile bilgisayara takınca windows bu diske erişemiyor normal mi ?
23 February 2010 14:32
laptop dediğin anda bitti o iş, başka sürücüde yazdır bence.
23 February 2010 16:13
Bootmii'yi unutmayın sakın ha cool smiley
24 February 2010 14:36
arkadaşlar ben soft mod yaptım ama usb loader ile bile oyunları çalıştıramıyorum sad smiley menüden 4.2ye yükseltip versiyonumu sonra tekrar soft mod yapsam düzelir mi sanırım ilk soft mod yaparken bazı yerler karıştı sad smiley
24 February 2010 14:54
versiyon ile alakasi yok sen neogamma ile herhangi bir oyun oynadinmi,softmod senin versiyonunda daha kolay ,cios38 rev14 yuklemen yeterli ,bunu yukledinmi yuklerken hata almadiysan bunun ile ilgili degildir,usbloader ile oynayamamanin bir cok nedeni olabilir
nasil bir usb veya hdd kullandin ve hangi formatta denedin ,oyunu atarken hangi programla attin,hangi loadere kullandin loader acildimi,yoksa acilirken donmami yapti,loader acildi oyunu mu gormedi yoksa oyunu gordu ama oyunu calistirirkenmi hata aldin veya donma yasadin,yani ne yaptigini ne kullandigini falan yazman lazim...
25 February 2010 00:17
valla verbatim dvd hiç kullanamadım sanırım sorun o yüzden oluşuyor ve laptoptan yazdırdığımdan dolayı sanırım...

ama usb loader ile neden oynayamadım anlamadım çünkü usbloader da WBFS Manager ile içine attığım oyunları görüyor açarken error #002 hatası veriyor.

cios yüklerken de bi sorun oluşmadı sanırım benim dvdyi kendim değilde dışarıdan satın almam gerekiyo

yaa psp kırması bu kadar çetrefilli değildi yaa sad smiley
25 February 2010 00:52
usb loader içerisinde fix'ler kısmından 002 fix'i açman gerekiyor bu hatayı aldığın oyunlar için... Cfg Usb Loader'da sanıyorum artık standart oldu...wiiflow, coverfloader ve gx'de hala ayrı seçenek olması lazım...
25 February 2010 01:52
hangi usb loaderı kullanmamı önerirsin?
25 February 2010 06:45
Tamamen tercih meselesi... ama düzenli update edilmesi sebebiyle configurable usb loader mantıklı bir seçim olur...
05 April 2010 08:10
Ben de Mario Kart Pal Wii Moment torrent dosyasını çektim ve DVD Read Error hatası aldım.
Bakalım neler sorun olabilir.
1-Siyah Wii sahibiyim.Dolayısıyla sürücü d3-2.Bu olabilir.
2-ISO dosyasını Linux altında GNome Baker programıyla üstelik laptop 'ta üstelik Philips DVD+R medyaya 2x 'le yazdırdım. (Burda bayaa bi kural hatası yaptık.)

Neler yapmam gerekir.
1-Bunun için yapılacak bir şey var mı bilmiyorum ama sanmıyorum.
2-ISO dosyasını Win altında IMGBurner programıyla desktop 'ta Verbatim DVD-R medyaya 2x 'le yazdırma belki bir işe yarayabilir.Ama d3-2 sürücüden dolayı yine sanmıyorum.
3-Priiloader'la Verbatim (Listeye baktım sorun yok) 2.5 " Harici HDD 'imden ISO ları çalıştırmak kalıcı bir çözüm olabilir.Tabii diski WBFS olarak formatlayıp (WBFS Managerla) ve oyunları da WBFS Intelligent programı aracılığıyla atarak.

Ustalar bir değerlendirebilirler mi acaba yazdıklarımı?
05 April 2010 08:19
d3-2 bu surucu ile dvd den oyun oynayamazsin.siyah wii oldugu icin kesin disk bu surucudur.hdd veya usb kullanabilirsin wbfs formatta kullanabilecegin gibi hermes cios kurulumu yaparak ntfs ve fat32 olarak da kullanabilirsin.indirdigin oyunlarin uzantisi ciso,iso ve wbfs farketmeden tumunu wii backup manager ile tek prograam ile hdd veya usb ye atabilirsin.
05 April 2010 08:26
USB bidiğimiz USB bellekler değil mi?Bunu bilmiyordum.
05 April 2010 18:38
Ayrıca notebook writer'ları kesinlikle sorun çıkartıyor.
05 April 2010 18:42
terrarin
USB bidiğimiz USB bellekler değil mi?Bunu bilmiyordum.

Usb bellek (flashdisk) yahut harici hdd.. hani şu windows'un yığın depolama birimi dediği usb'den bağladığın her türlü mass storage device olur... ipod bile..
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 40
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!