Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wiiflow ile usb hdd'ye orjinal oyun yedeğini alma ve çalıştırma..

Gönderen mkorayd 
wiiflow ile usb hdd'ye orjinal oyun yedeğini alma ve çalıştırma..
22 February 2010 20:33
Arkadaşların hazırlamış olduğu rehberler sayesinde tüm kurulumlar gerçekleştirince cihazla gelen orjinal dvd oyunlarıda HD'ye atma ihtiyacı ve sistemin system update seçeneğini bertaraf edip oyunları sorunsuzca HD'den oynama ihtiyacı doğdu.

Webde epeyce bi orjinal wii oyunu kopyalama olayını araştırdım, konu ile ilgili çeşitli hazır ücretli satılan programlar olduğunu gördüm, bilgisayar aracılığı ile LG'nin destelediği model DVD sürücü alıp oradan gerçekleştirme olayına baktım. Ama yine buradaki forumda nikini şu an hatırlayamadım bir arkadaş kusura bakmasın, bir yazısında loader'dan dvd'yi HD ye yükle olsun bitsin diye bi notu gözüme ilişti. Bunun üzerinde WiiFlow'dan bu işi yapabilirmiyim acaba diye baktım ve olayı wiiflow üzerinden halledebildim. Hem çorbada bizim de biraz tuzumuz olsun hem de belki birilerine de yardımcı olur diye de bunu sizlerle paylaşayım dedim, umarım birilerini işine yarar.

HD'den oyun oynamak için arkadaşların da dediği gibi 1 - 5 adımlarını gerçekleştirmeniz ve son olarakta USB loaderlardan birini veya ihtiyaca göre birkaçını kurmanız gerekmekte.

Öncelikle home brew channelden wiiflow programımızı çalıştırıyoruz.

Daha sonra ekranın sol alt köşesinde bulunan soru işaretinin hemen sağındaki "el işaretinin" bulunduğu ayarlar ikonuna tıklıyoruz

Ekrana gelen menüden yine sol altdaki sağ sol yön tuşunu kullanarak 2 nolu menüye geçiyoruz ve oyun yükle butonuna basıyoruz.

Oyun yükleden sonra ekrana aşağıda görüldüğü şekilde HD'mide yükleyeceğimiz orjinal oyunun dvd'sini wii'ye takmamız ve başlat butonuna basmamızı hatırlatan menü geliyor.

Oyunumuz dvd'den okunarak HD'mize kopyalanmaya başlandı

Aşağıdaki ekrandaki oyun yüklendi mesajını aldıktan sonra;

Sağ altdaki geri tuşuna 2 sefer basarak ana menüye oyunlarımızın kapaklarının bulunduğu ana menüye dönüyoruz. Ve işte yüklenen oyunumuz menüdeki yerini almış

Ama henüz kapak resmimiz yok, oyunun kapağına bir kere tıkladığımız zaman aşağıdaki ekran gelmekte.

Burada çark şeklindeki menü tuşuna basarak oyun ile ilgili ayarların olduğu kısma geçiyoruz. Sağ altdaki yön tuşları ile 3 nolu menüye geçiyoruz.

ve kapağı indir butonuna basıyoruz

Kapak resmimiz indirilmeye başladı

Kapak resmimizin yükleme aşamasını takriben "dosya kaydedildi" mesajını aldıkdan sonra geri tuşuna bastığımızda karşımızda oyun kapağı da yüklenen oyunumuz.

Oyunumuzun sistem update'i yapmasını engelleyip sorunsuz oynanması içinde yine oyun kapağına tıkladığımızda gelen çark şeklindeki ayarlar menüsünden IOS'in yeniden yüklenmesini engelle seçiyoruz.

artık oyunumuz sorunsuz bir şekilde oynanmaya hazır.

keyifli oyunlar..

Re: wiiflow ile usb hdd'ye orjinal oyun yedeğini alma ve çalıştırma..
22 February 2010 20:38
eline saglik rehber icin tesekkurler...
22 February 2010 20:49
Ellerine sağlık, resimlerle anlaşılır güzel bir rehber olmuş.

Yalnız şunu diyeyim, ios'un yeniden yüklenmesini engelle seçeneği update ile ilgili değil. Usb loader'ların hiç birinde diskten update yapılmaz zaten. Bu seçenek oyun içinde kullandığı ios'u değiştirerek cios'tan sıyrılan bazı oyunlar için... ki bazen de bu cios'un içinde engelleniyor olabiliyor yani kullanılan cios'a/oyuna göre çok da fazla farketmeyebilecek bir özellik.
23 February 2010 07:17
Bilgilendirme için teşekkürler wiicrazy, sizin ellerinize sağlık arkadaşlar ön ayak olup böyle işlere girişmişsiniz. Biz sadece çorbada bizim de tuzumuz olursa ne mutlu dedik..

Bu arada aklıma gelmişken konuyla ilgili bir soru, wiiflow ile oyuna girdik oyunu çalıştırdık oynadık vs. tekrardan wiiflow'un oyun resimlerinin olduğu ana kısma dönüş tuşu yok herhalde, home tuşuna basarak wii'nin ana ekranına dönüp oradan tekrar HB çalıştırıp yine wiiflow çalıştırıyorum. Başka bir metodu yok herhalde..
23 February 2010 07:41
@mkorayd : preloader'da autoboot seçeneğini wiiflow için olan bir forwarder yapabilirsin mesela... ya da preloader'da crazy intro'yu autoboot yapıp wiiflow'u wiimote üstündeki tuşlardan birine atayabilirsin.
23 February 2010 07:49
cevap için teşekkürler, en kısa zamanda denemeye çalışacağım... bu kadar teknik terimden sonra nasa'dan uzaya füze gönderiyormuş kıvamında hissettim kendimi bi an ya winking smiley
23 February 2010 10:42
Bu arada resimleri de güzel çekmişsin. Hangi kamerayla çektin?

TV'de LCD olunca titreme olmuyor tabi.

Benim emektar Tüplüden çektiğim leşlerden kat kat iyiymiş. Kıskandım şimdi. smoking smiley
23 February 2010 12:23
Tüplü televizyonda eziyetti hakkaten resim olayı .. Fotoları aslında ayak üstü çektim ikonların üzerinde wii remote dursun diye bacak arasına sıkıştırıp bi tarafdan da resim çektim smiling smiley bi ara flashlı başladım sonradan kapadım flashı. Fotoğraf makinasında benim favorim canon, bu resimleri Canon IXUS 110 IS ile çektim ama emektar canon S50 ile çekseydim sanırım gene benzer neticeler alabilirdim ... Her ne kadar canon türkiyede pahalı olsada arada yurtdışına gidip gelen dostlar sayesinde nerdeyse yarı fiyatına alabiliniyor..
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!