Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SSBB'da oyun arasında gelen hata

Gönderen deliprofesor 
SSBB'da oyun arasında gelen hata
22 February 2010 15:57
Merhaba,
Wii 4.2E versiyonunda softmodlu kullanıyorum. Neredeyse bütün oyunları sorunsuz çalışıyor iki oyun haricinde. Bunlarla ilgili herhangi bir fikriniz varsa öğrenmek istedim. Bu arada oyunları Wiiflow ile açıyorum.
İlk sorunu Super Smash Bros. Brawl'da yaşıyorum. Oyunun solo modunda Mario ile Kirby kapışmasında Kirby'yi yendikten sonra şöyle bir hata veriyor: "An error has occured. Press the EJECT Button, remove the Game Disc and turn the power off. Please read the Wii Operations Manual for more information." Bu indirdiğim versiyon, compressed iso olarak geçen yaklaşık 4 küsür GB olan versiyon.
İkincisi ise muhtemelen Wiiflow'un bir ayarını açmakla düzelecek bir sorundur. Birkaçını denedim ama sonuç alamadım. Bu sorunu da No More Heroes'da yaşadım. Bellekten açtığım oyun NTSC versiyon, makinem Pal. Oyunu açmasına açıyor ama renksiz çalışıyor. Video mode patch kısmından 50 Hz Pal falan kısımlarını denedim ama öyle yapınca oyun ekrana gelmiyor.
Görüldüğü üzere iki adet pas verdim bakalım kaçı gole çevrilecek smiling smiley

Saygılarımla

Re: SSBB'da oyun arasında gelen hata
22 February 2010 17:34
ssbb de aldigin hata bence oyunun iso sunun cok saglam olmamasindan mesela bendede mario strikers football mi ne var ondada taraftar sesleri arada gidiyor arada geliyor fln bu gibi sorunlar hep isonun cok saglam olmamasindan kaynaklaniyor no more heroes de senin ntsc imis benimde blazing angels diye ntsc oyunum var bunu bi konuda paylastim ztn(sagolsun wiicrazy yardim etti) bendede siyah beyaz geliyordu bunun sebebi ise tahmin ettigim gibi cikti tv nin ntsc goruntusunu desteklememesidir oyunu pal goruntu ayarini secerek acarsan normal olarak renkli oluyor ama her oyun bunu desteklemiyor (wiicrazy dedi bunu confused smiley grinning smileygrinning smiley) sen en iyisi ntsc oyunu pal a cevir yada pal oyun indir smiling smiley
22 February 2010 18:07
SSBB'de aldığın hata muhtemelen cios ile alakalı... rev14'de muhtemelen bir iki önceki revizyonlarda da dual layer desteği bozuk... Oyunlar açılabiliyor ama ikinci layer'da olan bölümlerle ilgili senin yaşadığın gibi okuma hatası falan alınıyor.

Hermes'in cios'u ile yahut waninkoko'nun cios'unun yeni versiyonlarından birini (rev17 misal) yüklersen problemsiz oynarsın.
22 February 2010 18:15
Peki Rev 17'ye güncellerken tek yapmam gereken SD'nin apps klasörü içine son sürümü açıp Homebrew içinden kurulumunu çalıştırmak mı?
22 February 2010 18:57
Evet o şekilde yapabilirsin... otomatik olarak ios 249'u kullanacaktır kurulumu yaparken. Wifi yoksa sd kartın köküne ios 38'in wad'ını atıp wad installation'ı seçmen gerekiyor.
22 February 2010 19:22
Network installation ile yeni ciosu kurdum fakat ne yazık ki işe yaramadı. Fakat bu sefer ilk dövüş bittikten sonra hata ekranı çıkmıyor. Ekran simsiyah kalıyor öyle. Bu oyunun isosunu indirdiğim torrenti de ek olarak koydum. Anlaşılan baştan 7-8 GB'lık versiyonunu indirmem gerekecek.
Eklentiler:
| indir - [Wii]Super_Smash_Bros_Brawl[PAL][MULTi5][DVD5][WiiSOS.COM].rar (20.1 KB)
25 February 2010 19:06
@WiiCrazy Tekrar bozuk bir SSBB isosu indirmek istemem. Bana stabil çalışan bir SSBB torrent linki verir misin? Bir de 129912994 nickli arkadaş NTSC oyunu PAL'a çevirme gibi bir durumdan bahsediyor. Bunu yapan bir bilgisayar yazılımı mı var? Kendisine özel mesaj attım 2 gün önce henüz ses gelmedi o yüzden sana sordum smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 25/02/2010 19:31 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
25 February 2010 22:06
Valla torrent linki maalesef... Wii oyun arşivindeki scene release grubunun ismi WiiERD gözüküyor... bununla google'da aratırsan bulabilirsin DL versiyonu. Ha bu arada single layer da çalışır, bir farkla onda ara videolar hep aynı çıkar (samus'un videosu)

Bölge değişikliği anlamında da usb loader'larda pek bir şey yapmana gerek yok elindeki TV ntsc falan destekliyorsa. Ki sende LCD vardı sanırım.

Bu arada wiiflow ile ilgili bir sıkıntıdır belki de, cfg usb loader ile falan denedin mi mevcut oyunu?
26 February 2010 07:19
Allah söyletti herhalde WiiCrazy keşke elimde LCD olsa, bildiğin tüplü televizyonlardan var 55 ekran grinning smiley CFG'yi de denedim o da çözüm olmadı. En kolay yöntem kendi bildiğin yöntem derler ya, bahsettiğim iki oyunu da sildim, SSBB'nin senin dediğin 8 GB'lık versiyonu indiriyorum. Diğerinin de düzgün bi Pal versiyonu çıkınca indirecem. Kafam rahatladı oh valla grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!