Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

DVD den HDD'ye PC üzerinden oyun nasıl alınır?

Gönderen DWARKELF 
DVD den HDD'ye PC üzerinden oyun nasıl alınır?
14 February 2010 20:44
Merhaba,

Softmod yapmadan önce dvd ye yazdırdığımız ve isolarını saklamadığımız pek çok oyunumuz var. Bunları WBFS manager ile ve wbfs_inteligent_gui_v6 ile dvd den pc'ye veya direk hdd ye almak istediğimizde, her iki programa da dvd'yi okutamadık. Her ikisi de bu sürücü wbfs formatında değiller diyor. Loaderlardan da sadece wiiflow'da dvdv den kopyalama modunu bulabildik ama wiiflow bir dvd yi hemen hemen 15-20 dk.da hdd ye atıyor. Bunun kısa bir yolu var mıdır?

Diğer sorumda, wbfs hdd içindeki oyun listesini kolayca almanın bir yolu var mıdır?

İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederiz.

Re: DVD den HDD'ye PC üzerinden oyun nasıl alınır?
14 February 2010 21:15
oncelikle cfg usbloader ile de + tusu ile oyunlari dvd den direk hdd ye wii uzerinden atabilirsiniz,aslinda tum loaderlarda bu secenek mevcut
uzun surdugunu yazmissin ama bende smash bros ki bu oyun 6.5 gb civarinda bunu dahi atmasi en fazla 20 dak surmustur wii den direk hdd ye atmasi ama soyle bir durum var okuttugunuz dvd nin ve attiginiz hdd nin hiz acisindan onemi cok,mesela usb ye cok cok daha favas atiyor.
su an icin en saglam ve hizli yol wii uzerinden direk hdd ye atmak.
pc de bunu ancak imaj burn ile once iso alip sonra wbfs manager lar ile hdd ye atilabilir ki bence bu sekilde atmak daha uzun surer birde bir cok hata da olabilir,
14 February 2010 21:49
İlginiz için çok teşekkürler, sanırım biraz aceleceyiz ( 80 küsür oyun dvd de olunca) . PC'den belki daha hızlı bir yolu vardır diye düşünmüştük sad smiley
Peki, wbfs hdd içindeki oyun listesini almanın bir yolu var mı ?
14 February 2010 21:58
cfg loader da titles adli bir txt icinde topluyor tum oyunlari
sd:\usb-loader\titles.txt
14 February 2010 22:15
Burada her sorunun yanıtı var smiling smiley
Çok teşekkürler
19 May 2010 11:59
Arkadaşlar selam,

Öncelikle forumdaki bilgilerin ne kadar faydalı olduğunu belirtmek ve katkısı olan tüm arkadaşlara (özellikle adminlere) teşekkür etmek istiyorum.

Forumda yer alan bilgiler ile softmod yaptım ve kullanmaya başladım. Benim sorum şu;

Uzak doğudan gelen ve chip'li wiiler için hazırlanmış dvd'deki oyunu (Resident Evil: The umbrella chronicles) hdd'ye almaya çalıştım. Wii'de chip olmadığı, softmode olduğu için DVD'yi görmüyor.

CFG USB loader kullanıyorum. "+" tuşuna basınca oyunu görüyor ama hedef HDD'de yer olmadığını söylüyor. HDD partition NTFS. 500 gb'lık Maxtor marka. Yaklaşık 40 gb yer olmasına karşın 0.0 gb free space var diyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Başlık ile doğrudan ilgisi yok ama karşılaştığım bir diğer sorun, oynadığım oyunlardan sonra çoğunlukla wii menüsüne dönemiyorum. Home tuşuna basınca ekran kararıyor ve hiçbir tuş cevap vermiyor. Fişi çıkartmak durumunda kalıyorum. Bunun sebebinin ne olabileceği ya da çözüm önerileriniz konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada wii Amerika'dan alınma ve versiyonu 4.1U...

Herkese teşekkürler...
19 May 2010 12:23
wii backup manager programi ile dvd den usb ye atabilirsin.cfg usb loaderen hangi versiyonunu kullaniyorsun,sana tavsiyem cfg nin 222dol olanini yukleyip dene bakalim gene ayni sorunu cikaracakmi.
19 May 2010 12:26
ha simdi aklima geldi ntfs de wii den usb ye oyun atma desteklenmiyor,tabi surucun yeni suruculerden se sadece orj. oyunlari wiiden usb ye atabilirsin ama eskiyse orj olmayan oyunlari ya fat32 yada wbfs hdd ye atabilirsin.
21 May 2010 18:35
Dedezade teşekkürler cevap için... 1-2 gündür yoğun olduğum için deneyememiştim.

Sorun dediğin gibiymiş... External HDD NTFS olduğu için desteklemiyormuş. 4 gb'lık FAT32 usb flash disk kullanınca DVD'den kopya oyunu alabildim. Onu da sonra tekrardan NTFS HDD'ye kopyaladım. İki iş yapmak zorunda kaldım ama sonuçta çalıştı. HDD çok dolu olduğu için onu FAT32 yapmayı gözüm yemiyor. Bir de nedense çok bildiğimden değil ama NTFS daha kullanışlı gibi geliyor.

Allahtan oyun 4 gb'lık usb'ye sığdı. Daha büyük bir oyun olsaydı nasıl çözerdim bilmiyorum. Arkadaşlardan daha yüksek kapasiteli bir flash bellek arayacaktım herhalde.

Kullandığım CFG Usb Loader versiyonu 5.6. Bir de yeni sürücü olup olmadığının öneminden bahsetmişsin ama neyi kastettiğini anlamadım.
Sürücü dediğin wii ise versiyonu 4.1U. 1.5- 2 senelik.

Her neyse. Sorun çözüldü sonuçta. Yardımın için çok teşekkürler.
21 May 2010 18:42
wii eskiymis kopya oyunlarida wii den direk hdd ye atabilirsin anlamina geliyor bu.kopya oyunlari wii backup manager programini kullanarak pc den hdd ye atabilirsin .ntfs de sorun yasamiyorsan ntfs kullanmaya devam et bence
21 May 2010 19:06
NTFS iyidir iyi, en azından wii'deki loader'ın dosya sistemini uçurmayacağından emin oluyorsunuz smiling smiley
Ben NTFS'e geçtim öyle büyük bir sıkıntısını görmedim henüz.
Yeni makinelerde zaten en fazla orjinal oyunları dump edememe gibi bir durum oluşur. (d3-2'lerde kopyalar zaten dump edilemiyor... ntfs de readonly o bağlamda)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 21/05/2010 19:22 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
21 May 2010 19:16
SuperDump diye bir program var kopya oyunları da sanırım dump edebiliyor denemedim kopya oyunum olmadığı için ama SD karta dump ediyor belirteyim de.
21 May 2010 19:23
Yok ben Ntfs readonly olduğu için ve yeni makinelerde zaten kopyaların dump edilememesinden hareketle bunu söyledim. Yani yeni makinelerde Ntfs'in tek eksiği orjinalleri dump edememek olur anlamında.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
18 January 2012 16:04
dvd ye wbfs formatında yazmak mümkün değil dimi
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!