Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

Gönderen Tuzruhu 
Re: WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
07 December 2009 15:10
torrentten indirdim dediğim gibi part part gözükmüyor ISO dosyası var içinde rarlı halde mario kart fakat çıkar dediğim arşiv hasarlı hatası alıyorum

07 December 2009 15:17
şu an mariokart torrentte durum olarak ortalanıyor yazıyor çok düşük bir hızda indirme hızı var bu yüzden olablirmi?
Ati
07 December 2009 16:07
İndirmişsin zaten.Yani sen şimdi download değil, upload yapıyorsun.Zaten direk iso dosyası olarak indirmişsin, DVD kullanıyorsan düşük hızda, kaliteli bir DVD'ye yaz, USB Loader kullanıyorsan WBFS Manager kullanarak iso'yu at.
07 December 2009 16:09
Hmmm, sanırım indirdiğin paket sorunlu. Başka yerden indir istersen.
07 December 2009 16:14
Arkadaş Rar'lı dosyaları açarken (mariokart.rar gibi 40-50 tane dosyadan bahsediyoruz değil mi) problem ile karşılaştığını söylüyor.

Yok eğer ISO dosyasını açtı isen zaten onun içini göremezsin. Wii'ye özel bir formatta kayıtlı oluyor. Bunu çip varsa DVD'ye kaydedebilirsin. USB Loader kullanıyorsan WBFS manager ile USB harddiske atabilirsin.
07 December 2009 17:13
mariokartta 40-50 part yok sadece ISO klasörü var içinde sadece rar formatlı mariokart isminde bi dosya var

ayrıca şu dos komutlarındada sorun yaşıyorum herhangi bi klasörü açmaya kalkınca çalıştırılabilir program ya da toplu iş toplu iş dosyası olarak tanımlanmıyor
şeklinde bi hata alıyorum.
07 December 2009 17:16
Rar formatlı dosya olduğuna emin misin?

Dosyanın uzantısına bak. Dosyanın üzerine sağ klikle ve en alttaki özelliklere tıkla. Bir pencere açılacak. En üstte dosyanın ismi ve uzantısı yazıyor.

Örnek: wiiflow_1.1_full.zip

şeklinde.

Senin dosyan ise "mariokart.iso" ise problem değil. Onu kolay erişebileceğin bir yere atman yeterli.

Komut satırında komutları kullanırken dikkat etmen gereken parametreler var. Sen en iyisi dos ile uğraşma. WBFS Manager 3.0'ı indir. En kolay onunla rahat edersin.
07 December 2009 18:28
oyle yaptım fakat şimdide usb loader a girince hangi tuşa basarsam basıyım restart atıyor wii
15 December 2009 08:00
Arkadaslar WBFS Manager haricinde hariciye oyun atabilicegim bi program var mı

4gb lik usp ye surekli hata veriyordu sonra nasıl oldu bilmiyorum oyunları yukledi simdi 190 gb lik hariciyi deniyorum yine hata veriyor ama sorunu nasıl cozucegımı bulamadım. Wii tanıdı hariciyi Usp loader format bile attı aynı sekılde ama oyun yukleyemedım.
15 December 2009 08:44
Wii Backup Manager for Windows var... arabirimi biraz karışık ama öğrenince baya kullanışlı.
19 December 2009 21:45
WBFS Manager 3.0[wiicrazyin tavsiye ettigi]altindaki clone ile baska hdd clone yapiliyormu ?ve o hdd direk wiide calisirmi?

wii 4.2E pal
19 December 2009 23:10
500gb seagate freeagentgo hd imi 2 ye böldüm.1.part ntfs isolar var.2.partition a önce fat formatlayıp sonra WBFSManager3.0.1-RTW-x86 ile format attım.
1sn de wbfs oldu.iso dosyalarını bu program aracılığı ile 2.parta yükledim güzelce.

internet bağlı değil wii de .programına göre heriki usb ye de takıp denedim programları denerken.
makine 3.4e soft modlu ios249 r14 yüklü.

1-wiiflow1.1 wbfs01 failed gibi bir hata verdi,çalışmadı.
2-backup lancher 0.3 ezelden dvd de de 002 hatası mavi ekranda çakılıp kalıyordu,yine öyle..
3-usb loader configurable 48 ile wbfs kısmını görüyor.oyunlar ın kısa isimleri çıkıyor.resimler yüklenemiyor haliye.
1 oyunu seçip A ya basıyorum.oyunun ilk yükleme müziği duyuluyor ve zoom yapıyor program oyuna.burda ayarlardan hem 002fix yes seçip hemde hiç ayar yapmadan oyunu A ile başlatmak istiyorum. ancak
please wait game loading yazısında donup kalıyor.

Başka ne yapmalıyım sizce?dvd de new mario dışında epey oyun oynadım.
Ancak usb ye artık geçmem lazım.Önerilerinizi bekliyorum.
19 December 2009 23:39
simdi oncelikle ilk tavsiyem wbfs ye tekrar format at usb yi wiiye bagla elinde wiisport gibi orjinal bir oyunu wiiye tak usbloaderi calistirip dvd den hdd ye at (oyun yukle secenegi ile)ve onu calistir
eger bu oyun calisiyorsa diger oyunlari gene at cunku arada bir boyle yapiyor basimdan gecti gi icin soyluyorum .. ayni marka hdd leri kullaniyoruz bu arada...eger attigin oyunu da oynamiyorsa cios kurulumu ile ilgili bir problemin olabilir
birde cios38 rev14 yuklu dimi makinaya yuklu degilse yukle
ikinci onerimde su an ben cfg usb loader ile fat32 formatta oyunlari atip oynuyorum bu konu hakkinda bir rehberde hazirladim
[konsol.tepetaklak.com] burdan ulasabilirsin
hdd yi bolmeden fat32 olarak kullanabilirsin tabi bunun artisi hdd yi sadece oyuna baglamayarak istedigin gibide kullanabiliyorsun
ayrica gene bir artisi daha ben hbc ve icindeki programlarida ayni hdd uzerinden kullaniyorum yani sd karta bagimliigimi da ortadan kaldirdim
ve gene cok begenip oynadigin oyunlari crap programinin son versiyonu ile cfg usbloader uzerinden calisabilen kanallar yapabiliyorsun
ayrica fat32 olarak kullanirken oyunlarin tasinmasi daha kolay oluyor

1 kez düzenlendi. En son 19/12/2009 23:42 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
20 December 2009 02:13
dedezade dediğin gibi tekrar format attım.wii sportsu dvd den hd ye yükledim.ancak sonuç değişmedi.Hd de hareket yok.
please wait loading şeklinde donup kalıyor.global settings de hd yi güzel görüyor aslında.ntfs ve wbfs(used) olarak 2 part da görülüyor.

Cios 38 r14 yüklü ki dvd den oyunları oynuyorum.zaten global settingde "ios249 R14" gibi bir yazıda gözüküyor.

Fat32 4gb üstü uygun olmadığı için denemek istemiyorum henüz.

VArmı deneyebileceğim başka bir şey acaba.?
20 December 2009 03:56
4gb ustu uygun olmamak nedemek anlamadim bunu
dedigim gibi senin ile ayni hdd yi bende kullaniyorum wbfs olarak kullandim simdide tek part fat32 olarak kullaniyorum
207 tane oyun yuklu icinde 6 kusur gb lik smash bros oyunu da dahil ki cocugun en cok oynadigi oyunda bu hic bir takilma kitlenme problemi yasamadim....
yani neden fat32 denemiyorsun anlamadim ...
gelelim probleme ben bu hdd yi ilk kullandigimda senin gibi 2 ye boldum yarisini wbfs olarak kullandim ama bir turlu performans alamadim surekli uykuda kaliyordu (please wait loading) bu hdd nin icinde bi programda var hatta onda bazi ayarlarda yaptim olmadi bende tamamini wbfs ile formatlayip kullandim ondan sonra hic problem yasamadim ama senden farkli olan su ben oyunlari oynayabildim yanliz az bekleme oldugunda
veya wii yi kapatip actigimda sikinti oluyordu ....birde baska bir kablo vardi bende onu taktigimda da sorun oluyordu usb kablosundan da olabilir ...
ben burda tikandim baska da bir sey aklima gelmiyor bakalim baska arkadaslar neder bu duruma...
20 December 2009 11:14
120 GB'lık Smartmedia USB harddiskimde tek WBFS partisyonunda 56 oyun var. 320 GB'lık WD harddiski iki partisyona böldüm, 250 GB WBFS, kalanını FAT32/NTFS(?) yapmayı düşünüyorum. Smartmedia'dan WD'a oyunları WBFS Manager 3.0'ın clone disk özelliğini kullanarak atmaya başladım. Yarım saati geçti, ancak 9 oyunu kopyalayabildi. Sanırım bu program diskte az yer kaplayan oyunlara "garbage data" ekleyerek önce onları standart DVD boyutuna getiriyor, sonra gereksiz kısımları tekrar ayıklayarak ikinci diske yazıyor. Bu gidişle hepsini kopyalaması akşamı bulacak.
20 December 2009 16:09
Ben pek FAT dosya sistemini kulanmak ataraftarı değilim. WBFS'de 500 Mbyte yer kaplayan bir oyunu FAT diskte oynamak için iso formatında kullanmak gerekiyor. Bu da her iso başına 4 Gbyte yer demek. Şahsen ben FAT taraftarı değilim. WBFS'li harddiskte (WD 320 Gbyte ikiye bölünmüş harddisk) 42 oyun var ama 70 Gbyte yer kaplıyor. FAT olsaydı 280küsur Gbyte yer kaplayacaktı.
20 December 2009 17:11
@tuzruhu : Wbfs dosya sisteminin sadece dosyalara uygulanmışı olarak düşünebileceğin wbfs diye bir dosya formatı var. Oyunları bu formatta tuttuğunda scrubbed edilmiş ve rarlanmışlarına yakın bir boyutta saklayabiliyorsun... Misal NSMBW 300 küsür mb.

Ha bu arada Cfg. Usb Loader'a read-only NTFS desteği de geldi... ister sparse file şeklinde scrubbed iso tutabiliyorsun içinde istersen de wbfs dosya formatını kullanabiliyorsun..

NTFS'in avantajı hali hazırda diskinde 4GB üstü filmler falan varsa bunlarla bir arada oyunları da saklamak mümkün. Dezavantajı ise homebrew channel'in NTFS desteği olmadığı için homebrew programlar için sd card yine şart, bir de şu an için read only destek veriliyor, bu da wii'nin sürücüsünden oyun transfer özelliğini kullanamamak demek.

FAT32'ye geçmemiştim ama belki NTFS'e geçerim ben. Zira harddiskimin ilk bölümü zaten NTFS.
20 December 2009 19:25
@tuzruhu fat32 de boyutlarin buyuk oldugunu soylemissin yanlis anlamadiysam wbfs diskte 207 oyun 430gb ken fat32 de de 430gb yani boyut farki yok sadece uzantisi wbfs oluyor birde 4gb ustu oyunlarda oyun partlara bolunuyor ama boyut ve calismada bir problem yok
@wicrazy yani simdi fat32 de k ioyunlari ntfs diske kopyalasam cfg loaderda kullanabilirmiyim yoksa farkli bir islem gerekiyormu
20 December 2009 20:40
evet oynayabilirsin, cfg usb loader'ın 0.50 ve sonra çıkan versiyonları destekliyor ntfs'i...
03 January 2010 17:57
TUZRUHU ARKADASIMIZ MÜKEMMEL Bİ REHBER YAPMIŞSIN TEŞEKKÜRLER, BENM RİCAM ŞU;
RAPİD LİNKLERİNDEN BASKA ALTERNATİF LİNKLERDE VEREBİLİRMİSİN RAPİD SORUN CIKARIYORDA
WBFS_Win.exe
Partition Magic 8.0 TR
USB Loader 1.1

ÜÇÜNÜDE RAPİDDE SORUN CIKTI DİYE İNDİREMEDİM DAHA,
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERsmiling smiley
05 January 2010 08:48
@eomer05, google'da aramayı denediniz mi, ana sayfalarından indirmeniz daha kolay olabilir, rapid linkleri silebiliyor malum.
05 January 2010 21:29
USB Loader 1.1 kullanmaya gerek yok aslında. CFG ve Wiiflow çıktığından beri onların pabucu dama atıldı.

Bu arada küçük harfler ile yazalım.

Rapide atmamın sebebi collector zone hesabım olduğu için silinmemesi.
07 January 2010 14:18
MBFS Manager programında create channels diye birşey var. Nasıl kullanılır bu create channels? Sakıncaları olduğunu yazmışsınız nedir sakıncaları, nelere dikkat etmek gerekir?

not: wii 4.2e pal var ve forumdaki yönlendirmeler ile softmod yaptım. wiiflow 1.1 kullanıyorum.
07 January 2010 14:34
kanal yapmak icin crap programini kullan forumda var
07 January 2010 14:35
Benim bir sorum var.
MBFS Manager programında create channels diye birşey var. Nasıl kullanılır bu create channels? Sakıncaları olduğunu yazmışsınız nedir sakıncaları, nelere dikkat etmek gerekir?

not: wii 4.2e pal var ve forumdaki yönlendirmeler ile softmod yaptım. wiiflow 1.1 kullanıyorum.
07 January 2010 14:41
@ryan : Crap kullan, wbfs manager içindeki kanal oluşturucuyu kurmak seni biraz zorlar...
18 January 2010 19:41
@wiicrazy bana yardımcı olabilirmissin WBFs konusunda.
18 January 2010 20:07
neyi yapamadin fat dan vazmi gectin
18 January 2010 20:13
fat sanırım halloldu ama oyunları hdd atmada ve cfgloaderda sorunum var.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!