Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

Gönderen Tuzruhu 
Re: WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
02 November 2011 21:33
ntfs olarak kullanabilirsin fakat, sistemde ki cioslarin yeni olmasi gerekli,cios 249 rev 18 ve ustu bir cios yuklu ise ntfs destekler,hdd nin boyutu onemli degil, 4 gb lik bir usb de kullanabilirsin , 2tb lik bir hdd de, bu senin ne kadar oyun yukleyecegine bagli, pc ye indirmis oldugun oyunlari, wii backup manager adli program ile hdd ye atabilirsin, forumu biraz incelersen tum sorularina cevap bulabilirsin.

23 November 2011 21:36
remove komutunu bi türlü kullanamadım
tam olarak ne yazmam gerekiyo acaba ?

ya da komutsuz bi şekilde hdd'deki isoları silebilrmiyim.

1 kez düzenlendi. En son 23/11/2011 21:37 tarihinde pozan tarafından düzenlenmiştir.
24 November 2011 16:19
Bu program DOS'tan çalıştığı için kullanmayın artık. Wii Backup Manager programı hem kullanış olarak kolay (menüler falan) hem de hızlı bir şekilde oyun atıp silebiliyorsunuz.
25 November 2011 20:21
WBFS Manager 3.01 arayüzündeyim şu an. iso bir oyunu WBFS formatlı USB HDD'ye atmaya çalışıyorum. İlk denemelerim başarısız oldu. İlk indirdiğim dosya bozuk çıktı heralde.. İkincisini deneyip sonra yardım isteyebilirim. Anlattıklarınıza göre sorun olmaması laızm başka türlü..
25 November 2011 20:51
mazbut
WBFS Manager 3.01 arayüzündeyim şu an. iso bir oyunu WBFS formatlı USB HDD'ye atmaya çalışıyorum. İlk denemelerim başarısız oldu. İlk indirdiğim dosya bozuk çıktı heralde.. İkincisini deneyip sonra yardım isteyebilirim. Anlattıklarınıza göre sorun olmaması laızm başka türlü..

torentten kaldır öyle dene birde torrentte gönderiliyor halde iken program hata mesajı veriyor okunmuyor diye sonra durdur deyip iso değilse iso haline çevirip işlem yaptırabilirsin iso ise zaten direk okuyor sonra sol tarafa geçiriyor belli süre sonra
26 November 2011 18:14
benim herşey tamam ama smackdown 2010 oyununu wiibackupmeneger le atıyorum ama atarken wbfs dosyası yok oluşturayımmı diyor bende evet diyorum sonra wii ye takınca birşey olmuyor oyun yok hatta iso sunda su-raw2010 yazıo ama o ismi arıom yok
28 November 2011 10:32
Tuzruhu
Bu program DOS'tan çalıştığı için kullanmayın artık. Wii Backup Manager programı hem kullanış olarak kolay (menüler falan) hem de hızlı bir şekilde oyun atıp silebiliyorsunuz.

ben memnunum programdan
eğer bilyosanız soruma cevap alabilrsem çok sevinirim: )
28 November 2011 15:39
pozan
Tuzruhu

ben memnunum programdan
eğer bilyosanız soruma cevap alabilrsem çok sevinirim: )

Kodun açıklaması:
c:\wii <sürücü ismi> remove oyunismi.iso

Kullanışı:
c:\wii g: remove mario.iso

Açıklama: 
Wii: bizim programın kısa ismi.
g: sürücü ismi. Biz oyunları hangi sürücüye atıyorsak ve bilgisayar da hangi sürücü ismini atıyorsa onu yazıyoruz.
remove: silme komutu
oyunismi.iso (mario.iso): sileceğimiz oyunun tam ismini ve noktadan sonraki 3 harflik uzantısını yazıyoruz.

Not: Komutlar arasındaki boşluğu unutmayalım smiling smiley
08 December 2011 13:58
selamlar arkadaşlar ... elimde samsung s1 mini 200 gb 1,8 inç hdd var...
ancak wbfs ile format atılmıyor hata veriyor...
wii backup ile atıom ama hdd görmüo wii ye takınca....
ntfs formatında hdd ancak wii ye takılı olduğunda içi boş bile olsa görmiyor ...
ne yapmam gereklidir... fat32 ye çevirmek için programda kullandım onda dahi hata veriyor...
dos tan normal format atıom ama ondan sonra da wbfs görmüor grinning smiley
wii backupta hdd gözüküyor oyun atıom ama açmı wiii grinning smiley yardım isterim please
08 December 2011 14:58
İzmirli Barmen,

Oralarda Türkçe konuşulmuyor mu? smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Wii Backup Manager programını dene. Büyük ihtimal harddiskin desteklenmeyen modellerden olabilir. Bunu da aklından çıkarma derim.
26 December 2011 10:53
merhaba, bulunduğum şehirde wiiye softmod kurulumu yaptırmıştım.(Bu işlem sırasında harddisk ve sd kart vermiştim) wiiden usb loaderi açtığımda v56 249 yazıyor. oyunları çok pahalıya yüklüyorlar oyüzden, hdd ye kendim ilk kez oyun atmayı deniyeceğim.Konuda yazan programların versiyonu (usb loader 1.1) benim wii ye uygunmudur.Konudaki işlemlerden atlamam gereken veya fazladan yapmam gereken bir işler varmıdır?
Teşekkürler...

Mario Kart code : 2709-1837-7952
26 December 2011 14:19
Kullandığın USB loader versiyonu çok eski. Wii'de internet bağlantısı var ise USB Loader'i direkt üst versiyona güncelleyebilirsin.

Ayrıca yeni oyunların sorunsuz çalışması için CIOS güncellemesi de yapman gerekebilir. Zor görünsede basit işlem.
24 January 2012 11:41
hdd ye oyun atma işlemini çözdüm.istediğim oyunları yüklüyorum.wiide internet bağlantısı var fakat softmodu yaptırdığım yer internete girersem softmodun bozulacağını söyledi.bu yüzden loader güncelleme işine cesaret edemedim.online oyunda oynayamazsın dedi. fakat forumda bi çok kişi hdd deki oyunları online oynanabildiğini söylemiş.mario kart, call of duty gibi oyunları oynamak için herhangi bi yükleme yapmam gerekiyormu acaba?

24 January 2012 12:58
sevvil
hdd ye oyun atma işlemini çözdüm.istediğim oyunları yüklüyorum.wiide internet bağlantısı var fakat softmodu yaptırdığım yer internete girersem softmodun bozulacağını söyledi.bu yüzden loader güncelleme işine cesaret edemedim.online oyunda oynayamazsın dedi. fakat forumda bi çok kişi hdd deki oyunları online oynanabildiğini söylemiş.mario kart, call of duty gibi oyunları oynamak için herhangi bi yükleme yapmam gerekiyormu acaba?

Kısaca SALLAMIŞ.

İstediğin gibi internete bağlar sörf bile yaparsın. Güncelleme yapmadığın sürece (Güncellemeden kasıt Nintendo'nun yayınlamış olduğu official güncellemedir) hiçbirşeycikler olmaz.

Online oyunların hepsini softmod ile rahatlıkla oynarsın.
24 January 2012 14:40
Tuzruhu
sevvil

Kısaca SALLAMIŞ.

İstediğin gibi internete bağlar sörf bile yaparsın. Güncelleme yapmadığın sürece (Güncellemeden kasıt Nintendo'nun yayınlamış olduğu official güncellemedir) hiçbirşeycikler olmaz.

Online oyunların hepsini softmod ile rahatlıkla oynarsın.

TUZRUHU süpersin.Hızlı cevap için çoookkk teşekkür ederim.Bunca zaman online oyunlardan boşuna uzak kalmışımsmiling smiley Forumda wii üzerinden usb loader ve cios güncellemeyle ilgili bir rehber mevcut mu acaba?

1 kez düzenlendi. En son 24/01/2012 14:43 tarihinde sevvil tarafından düzenlenmiştir.
24 January 2012 15:54
USB Loader'i kendi içerisinden otomatik güncellersin (CFG için konuşuyorum, Global settings bölümünde Update var), CIOS içinse en son çıkan CIOSxRev 21. Onun için de hack bölümnde ve softmod rehberlerinde detaylı anlatım mevcut.

Edit: dedezade konuda açıklamış: [www.wiidewii.com]

1 kez düzenlendi. En son 24/01/2012 15:56 tarihinde Tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
01 February 2012 23:13
Merhaba,
Hard diskiminin bir kısmını WBFS ile formatlayıp 4-5 oyun atmıştım oyunlar gayet güzel çalışıyor, şimdi indirdiğim yeni oyunlarıda atmayı deniyorum ancak WFBS aşağıdaki hatayı veriyor bir türlü çözemedim sebebi ne olabilir?
Error occured while loading drive.make sure the drive is not in use or open and that it has been formatted to WBFS format
02 February 2012 01:27
Sürücü kullanıma açık değildir gibi birşey.O atmaya çalıştığınız dizin biçimlendirilmişmi ?

Friend Code'ler
Cod MW R.:4327-8871-9997
Mario KART:0261-4794-4287
03 February 2012 02:49
Çok işime yaradı çok teşekkürler. Verbatim 1TB External HDD ile mükemmel çalışıyor.
22 February 2012 18:05
arkadaslar bugün gittim 80gb,lik bir hdd aldim,eve geldik bilgisayara takip formatlayim dedim,sag tiklayip formatla dedim,bir baktim hdd ntfs ve exFAT vat FAT32 yok.yigildim kaldim.cünkü bugunbu konuyu konusmustuk ve TUZRUHU bana sormustu ntfs ise sana oyun oynama ve org.cd den kopya isini anlatayim demisti,bende fat32 nin heryerde herzaman kullanilabilen format sekli oldugunu sandigimdan gerek yok demistim.simdiiiiii elimde 80gb lik bir hdd var sadece nfts ve exfat secme sansim var ve ben bu hdd ye oyunlarimi atip oynamak veORG CD den USB LOAD,dere KOPYA lama yapmak istiyorum.LÜTFEN BANA BIR YOL GÖSTERIN:::smiling smiley)bekliyorum
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 21
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!