Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Scrubbed mi? yoksa full iso mu ?

Gönderen kendimce 
Scrubbed mi? yoksa full iso mu ?
03 February 2010 17:21
Full iso boyutunda mı yoksa Scrubbed mi oyunları cekmekte fayda var ?

Kota ve hız sorunum bulunmamaktadır. hangisi cekmek baş ağrısı cekmekten daha iyidir? ( Softmode 4.2E )

Re: Scrubbed mi? yoksa full iso mu ?
03 February 2010 17:42
Softmode için scrubbed yeterlidir. Wbfs'ye falan attığında zaten scrubbed'a dönüşüyor...

Çipli wii'ler için ise en garantisi scene release'leridir, bunlar her zaman full olur, scrubbed oldukları zaman zaten nuke yerler. Ha bu demek değildir ki scrubbed oyunlar çipli makinelerde çalışmaz, çalışır elbet ama trucha'lı olup olmadıklarını kolay kolay tespit etmek zordur bunların... Çipli makinelerde disk kanalından oynamada problem yaratacak olanlar da zaten bir şekilde trucha yaması yapılmış disklerdir.
04 February 2010 04:11
wiicrazy teşekkürler..
04 February 2010 12:24
Ben bu zamana kadar birtek (ilk nete bu sürüm düştü çünkü) Tatsunoko vs. Capcom'un 1.41 GB'lık Scrubbed olan versiyonunu çektim o da zaten SoftMod'lu Wii'de USB HDD üzerinden sorunsuzca çalıştı. Gerçi sonradan 4GB'lık olan sürümünüde indirdim. grinning smiley

Normalde herşeyin ham halini severim ve bu yüzden de sürekli 4 GB'lık Wii oyunlarını tercih ediyorum. Kendim scrub bile yapmıyorum çünkü ISO'yu HDD'ye atınca @WiiCrazy'nin de dediği gibi scrubbed yaparak atıyor program HDD'ye. Bu yüzden sıkıntım olmuyor.

Kota sıkıntın yokmuş madem kafana göre takıl dostum. smiling smiley Keyif senin, Wii senin. Hehe
04 February 2010 17:48
Affliction
Ben bu zamana kadar birtek (ilk nete bu sürüm düştü çünkü) Tatsunoko vs. Capcom'un 1.41 GB'lık Scrubbed olan versiyonunu çektim o da zaten SoftMod'lu Wii'de USB HDD üzerinden sorunsuzca çalıştı. Gerçi sonradan 4GB'lık olan sürümünüde indirdim. grinning smiley

Normalde herşeyin ham halini severim ve bu yüzden de sürekli 4 GB'lık Wii oyunlarını tercih ediyorum. Kendim scrub bile yapmıyorum çünkü ISO'yu HDD'ye atınca @WiiCrazy'nin de dediği gibi scrubbed yaparak atıyor program HDD'ye. Bu yüzden sıkıntım olmuyor.

Kota sıkıntın yokmuş madem kafana göre takıl dostum. smiling smiley Keyif senin, Wii senin. Hehe

cektiğim site önceden srubbed versiyon nerdeyse yoktu şuan ilk önce srubbed versiyonlar bulunuyor o yüzden sordum..
05 February 2010 11:04
hangi siteden çekiyosunuz ya ben bulamıyorum doğru dürüst bi yer
05 February 2010 16:38
Torrent istiyorsan:
www.kickasstorrents.com

Rapid linki, Mediafire gibi yerlerdn çekmek istiyorsan:
[www.wiiso.com]

Adresinden bakabilirsin.

Üyelik isteyen bazı siteler de var. Mesela torrent için [www.ilovetorrents.com]...
05 February 2010 22:44
oyunların hepsi tam 1 dvd tutmuyor. nintendo da bu boş kalan yerleri 0 larla dolduruyor. scrubbing işlemiyle bu 0 lar kırpılıyor ve elinizde sadece gerekli verilerin olduğu bölüm kalıyor. imajın içinde update ler varsa onlara dokunulmuyor diye biliyorum. yani aslında orjinalin hiç bir farkı olmuyor. hem dosya boyutu küçülüyor, hem de daha hızlı iniyor.

oyun aramak için en iyi yer ise tabii ki google...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 54
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!