Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB Loader için kullanılabilecek HDD ler

Gönderen DuncanIdaho 
USB Loader için kullanılabilecek HDD ler
16 October 2009 05:50
Merhaba arkadaşlar,

USB Loader yazılımları daha doğrusu wii HDD seçiyor mu ? SD kartta Transcend benzeri bir sorun yaşama ihtimali var mı ?

Burada kullandığınız sorunsuz HDD model marka ve kapasitelerine yazarsanız satınalma rehberi gibi birşey oluşturmuş oluruz.

Re: USB Loader için kullanılabilecek HDD ler
16 October 2009 06:35
Evet dün itibariyle tespit ettim, SD kart gibi seçiyor, zaten bir listede yapılmış uyumluluk açısından güzel.

Benim tecrübe ettiğime göre elimdeki HDD'si Toshiba olan 80 GB'lık bir USB'yi okumadı ama 120 GB'lık bir Western Digital'im vardı beyaz, çatır çatır okudu.

Liste linki :

[wiki.gbatemp.net]
16 October 2009 07:33
Maxtor 1 TB 3,5" One Touch 4 Çalıştı
Maxtor 500 GB 2,5" Çalıştı
8 GB Sandisk Cruzer Flash Disk Çalıştı

WD my book 1 TB 3,5" Harddisk Çalışmadı ( tam Model numarasını hatırlamıyorum ama usb/e-sata bağlantıları vardı )
16 October 2009 07:43
@Fredy2,

1 Tb WD'i ikiye bölüp denedin mi? Yoksa tek partition'mı denedin?
16 October 2009 08:54
tuzruhu demiş ki:
-------------------------------------------------------
> @Fredy2,
>
> 1 Tb WD'i ikiye bölüp denedin mi? Yoksa tek
> partition'mı denedin?

Aslında onla alakası yokki çalışan disk 1 TB 'da çalışıyor zaten
ama ben yinede ikiyede ,üçe,dörde böldüm Fat,NTFS,WBFS her türlü denedim tık demedi.
18 November 2009 20:53
Merhaba arkadaslar,

Ben 320 Gig bir Seagate Go aldım. Sorunsuz calisiyor bu biiiir, ancak uyuyor sanırım enerji tasarrufu icin. Eger oynadığınız oyun okumaz ise ve cıkıp baska bir oyuna girmek isterseniz olmuyor. Care fişi sökmek.

Seagate in utility si ile never sleep e cektim ama yine olmadı.

Tum tablo burda var tum donanımlar icin. benim probelmde cozumu de aynen yaziyor

[wiki.gbatemp.net]
18 November 2009 21:09
wd calisiyor arkadaslar 1tb hem boldum hem oyle calistirdim sorunsuz calisiyor
18 November 2009 21:11
Seagate go 500 gb boldum uyku sorunu oldu ama tamamini kullandigimda hic problemsiz calisiyorr
19 November 2009 06:03
Ben de beyaz Western Digital 120 GB var ne uyku sorunu ne de başka bir şey sorun yaratmadı, bölerek kullanıyorum ben de.
10 December 2009 18:04
Western Digital Elements 320 gb HDD sorunsuz çalışıyor ayrıca Psp de 8 gb hafıza kartı ile çalıştı."Psp ile Wii oyunu oynuyorum" diye sansasyon yaratmayı düşünüyorumsmiling smiley
15 December 2009 04:31
ben wd 260gb ve dane elec 320gb bolerek calistirmistim[butun denemedim] ve ikiside super hizliydi simdi verbatim 320gb almayi dusunuyorum calisirmi deneyen varmi?

wii 4.2E pal

2 kez düzenlendi. En son 15/12/2009 04:38 tarihinde KAANFR tarafından düzenlenmiştir.
23 December 2009 14:45
ya beyler komik yada size garip gelebilir ama ben daha bu işe girmeden şunu bi sormak istiyorum herkez hdd diyor ama flashdiskten olurmu mesela ben yanımda taşırken cihazı laptopumu depo olarak kullanmak ve dvd gibi kullanmak içinde flash diskimi kullanmak istiyorum bende trascend 8gb var flash disk eğer oluyorsa daha çok sorum olacak tabi anlamadığım yerlerde şimdiden teşekkürler unutmadan ben yeni üye oldum bu foruma ve türkiyedeki en güncel site burası emeği geçen herkeze teşekkürler smiling smiley
23 December 2009 15:42
olur ama hepsi olmuyor tabiki [konsol.tepetaklak.com] burdan bakabilirsin
23 December 2009 15:47
listede ki sendeki ile ayniysa calismiyor gibi gorunuyor ama sen birde fat32 olarak kullanmayi dene rehberler de mevcut nasil kullanacagin
23 December 2009 15:57
usta şimdi konuyu okudum dediğin gibi marka ve bellek aynı yalnız bir gariplik var oda bendeki transcend jf 10 8 gb ama senin listede dediğin jf 30 yani jet flash 30 yönergeleri takip edip deniycem bakalım olcakmı birde ustad yerimi bilmiyorum ama bir sorum daha olucak acaba sd kart demişsiniz ama belleği söylememişsiniz sanırım bootmii de yedek alırkende sd kart ile alıyoruz en az kaç mb olmalı sd kart 64 mb yetermi bilmediğimden soruyırum usta teşekkürler cevabın için
23 December 2009 16:04
64 Mbyte kart yeter ama ancak Homebrew uygulamalrını kullanabilirsin. Wiiware yükleyeyim mi dersen olmaz. Minimum 1 gbyte öneriyorum.
23 December 2009 16:14
Minimum - Maximum 2GB olsun... sdhc sınırı hem bu, fiyatları da makul oluyor, 15-20 tl arası 2GB bir sandisk...

Flash disk olayı için de bence bırak compatibility list'lerini doğrudan dene, sonuçta elinde olan bir şey... dener bakarsın çalışıyor mu çalışmıyor mu diye.
23 December 2009 17:50
ya siz süpersiniz bu kadar ilgi alaka olan bir forum ilk kez görüyorum çok teşekkürler gerçi daha evime geçmedim bu uygulamayı gerçekleştirmek için ama şimdiden sabırsızlanıyorum umarım başarırım hepinize sonsuz teşekkürler ustadlar
30 December 2009 13:29
arkadaşlar evdeki tüm sd kartları denedim olmadı 8gb transcend de olmadı gittim teknosaya toshiba micro sdhc 8gb aldım misler gibi çalıştı bu arada gidip birde TRANSCEND STOREJET MOBILE 2,5´´ 500GB (SATA) HARICI HDD HARDDİSK aldım bu ara kampanyadaymış indirimde military sınıfı suya toza darbeye herşeye dayanıklı diyorlar baktım listede var kaptım eve geldim wbsf manager ile hemen bi format hiç sorun yok gayetde hızlı okuma yazması tavsiye ederim fiyatıda diğer markalara göre gayet makul bir düzeyde tavsiye ederim saygılar.

Edit: Arkadaşlar o misler gibi dediğim toshiba ani bir elektrik kesintisi sonucu zort oldu yani her ne hikmetse artık wii kartdaki programları seçer oldu kartdan kaynaklandığı kesin bu sd kartı tercih etmemenizi önemle rica ediyorum saygılar.

1 kez düzenlendi. En son 31/12/2009 09:02 tarihinde rigel55 tarafından düzenlenmiştir.
12 April 2010 15:37
Arkadaşlar an itibariyle
250 GB Verbatim (Gri Versiyon)
Modeli #47562 - JH9317
(Diskin içi SAMSUNG HM251JI)
---------------------------------------------
PHILIPS 160 GB
SPE2010CC/10
ALT GRİ ÜSTÜ SİYAH
---------------------------------------------
Her iki USB Diskim de NTFS olarak çalışıyor.

Sleepmode a girmesi için ne kadar süre gerekiyor ? bi 15 dk falan oyun oynadim, sorun olmadi ?
Ne kadar sürüyor sleep mode a girmesi ?
14 April 2010 14:27
O harddisklerin manager programları var ise onun içinden ayarlayabiliyorsun. Uyku modu gibi özellikleri var mı ki?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!