Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

confused smiley Cheats nedir ne ise yarar

Gönderen dedezade 
confused smiley Cheats nedir ne ise yarar
16 January 2010 00:48
bu kadar zamandir cfg loader a girip oyunlar oynuyorum ama ilk defa gozume carpti bu zimbirti(Cheats) tikladim birseyler indirdi kaydet dedimsmiling smiley
ama ne ise yaradigi hakkinda hic bir bilgim yok
bilgisi olan arkadaslar dan guzelceme bir aciklama aliyim

Re: confused smiley Cheats nedir ne ise yarar
16 January 2010 07:44
Cheats kelime anlamı olarak "dolandırıcı" demek. Ama oyunlarda bunu hile, hints veya kazanmak için yardımcı uygulamalar olarak algılayabilirsin. Sanırım bu da o işe yarıyor. Bazı tuş kombinasyonlarını kullanarak oyuna özel bazı hile kodlarını aktif hale getiriyor olabilir.
16 January 2010 09:00
Hile demek adı üstünde :p

Hileleri oluşturanlar usb gecko denen wii'ye gc memory portundan pc'ye bağlamaya yarayan bir zımbırtı kullanıyorlar... Bu alet oyundan screenshot alma, hafızayı dump etme, hafızayı değiştirebilme, debug edebilme gibi özellikler sunuluyor... Şu yakından tanıdığımız gecko os kullanılıyor bu iş için.

Oyunların kodlarına çalışma esnasında müdahale ederek oyunun seyrini değiştiren şeyler bunlar. Eskiden mesela trainer'lar vardı c64, amiga zamanlarında... Kelime anlamı terbiyeciye denk düşüyor... Zor bir oyunda sonsuz hak, sonsuz enerji, sonsuz zaman vesaire gibi kısıtlamaları aşacak şekilde oyunların paketlenmesi şeklinde idi...

Soyut düşünürsek, kullanıcının lehine oyunu oyunu tasarlayanların istediğinin aksine değiştirmeye yarayan üç kağıtların geneli olarak düşünebiliriz bunları...

Pratikten çok fazla örnek veremeyeceğim zira benim çok da hayranı olduğum bir dünya değil bu cheat dünyası...

Preloader içerisindeki hack'lerden çok da farklı değil çalışma mekanizması ve mantığı...
16 January 2010 11:26
tesekkur ettim agalar bide ocarina si var bunun galiba peki o da ayni seymi onun calisma sistemi nasil
16 January 2010 11:41
ocarina başlarda gecko os'tan ayrı çıkardıkları programın ismi idi... daha sonra gecko os içine entegre ettiler olayı ama hala ocarina diye geçiyor... bu ocarina kodlarını kullanan loader'lar ocarina desteğimiz var diyor falan... aynı şey yani.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 51
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!