Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

configurable usb loader

Gönderen dedezade 
configurable usb loader
13 October 2009 00:15
configurable usb loader kullandigim bir loader ve memnunum
bazi ozelliklerini anlatayim
forwerder olarak kanalini yukleyebiliyorsunuz
programi kendi icinde update secenegi var bir yukledinizmi update tusuna tikladiginizda cikmis olan tum guncellemeleri siraliyor
su an son guncellemeyi yaptim ve diger loderlarda olmayan yeni bir ozellik daha eklenmis wbfs partitation
yani birden fazla wbfs disk gorebilme ozelligi olmus
3d gorsel ozelligi var tum ayarlari yapabiliyor
cover indirme tek tek veya tamami
usb ve sd den load edebiliyor
surekli gelisiyor

linkler [sharebee.com]
CfgThemePack1.zip
[sharebee.com]
(Universal) Forwarder Channel
[sharebee.com]

programin son versiyonu v50(ntfs diskleri de destekliyor)

[cfg-loader.googlecode.com]

3 kez düzenlendi. En son 03/03/2010 11:52 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: configurable usb loader
13 October 2009 05:25
Tanıtım için teşekkürler, indirdği cover'ları USB'ye attırabiliyor muyuz? Ayrıca alt dol gerektiren bir oyun çalıştırdın mı, yani farz-ı mishal Sports Resort'un alt dol dosyasını nereye atmak gerekiyor bunu kanal olarak kurarsak Wii'ye?
13 October 2009 10:13
sd:\usb-loader alt dollari icine atiyorsun
evet 2 tane alt.dol isteyen oyun oynuyorum
programin fat hdd destegi var ama sd kart kullandigimdan hic denemedim
11 December 2009 21:26
merhaba yeni wii sahibi olmuş birininde anlayacagı şekilde anlatırsanız bir türlü 200 gb ext hdd mide 4 gb usb belleğide wii ye tanıtamadım bu loader çok güzele benizyo ama kurulumu için ne yapmam gerekiyo wii kanallarında usb ile ilgili birşey yok
11 December 2009 21:37
yapman gerekenler
oncelikle hack islemlerini tamamlayip wiiyi usb diskten oyun oynayabilecek sekilde gereken yuklemeleri yaptinmi
pc de wbfs manager programini kullanip oyunlari atacagin hdd ye format attinmi
iso oyunlari gene wbfs programi ile hdd icine attinmi bunlar hakkinda bilgi verirsen yardimci olabilirim
24 February 2010 19:11
dedezade
yapman gerekenler
oncelikle hack islemlerini tamamlayip wiiyi usb diskten oyun oynayabilecek sekilde gereken yuklemeleri yaptinmi
pc de wbfs manager programini kullanip oyunlari atacagin hdd ye format attinmi
iso oyunlari gene wbfs programi ile hdd icine attinmi bunlar hakkinda bilgi verirsen yardimci olabilirim

Ben bu soylediklerinizin hepsini yaptim. Conf. Usb Loaderi da hafiza kartindan calistirdim simdi bunu kanal olarak yuklemek istiyorum ama ilk mesajda verilen dosya ile kanal olarak yuklersek Hafiza Kartinin surekli Wii de takili olmasi mi gerekiyor?
24 February 2010 19:22
@sepulfly : üstte verilmiş olan kanal forwarder kanal... yani sd kartın takılı olması gerekiyor evet... full kanal yapmak istiyorsan customizemii ile yapabilirsin...

1. Customizemii programı ile forwarder kanalı aç (Source tabından browse diyerek)
2. Options tabında New Dol : yazan yerdeki browse butonuna basıp Cfg. Usb Loader'ın dol dosyasını göster
3. Alttaki Create Wad butonuna tıkla...

Böylece sd kart istemeyen kanala sahip olabilirsin... cover'lar vesaireler için sd kartsız nasıl kullanacaksın, orayı çözmek de sana kalsın.
24 February 2010 19:36
WiiCrazy
@sepulfly : üstte verilmiş olan kanal forwarder kanal... yani sd kartın takılı olması gerekiyor evet... full kanal yapmak istiyorsan customizemii ile yapabilirsin...

1. Customizemii programı ile forwarder kanalı aç (Source tabından browse diyerek)
2. Options tabında New Dol : yazan yerdeki browse butonuna basıp Cfg. Usb Loader'ın dol dosyasını göster
3. Alttaki Create Wad butonuna tıkla...

Böylece sd kart istemeyen kanala sahip olabilirsin... cover'lar vesaireler için sd kartsız nasıl kullanacaksın, orayı çözmek de sana kalsın.

Yeni kanali olusturdum ama wii ye gondermedim tabi ki. Su cover olayini cozmeden bu sekilde conf. usb loader kullanmak pek mantikli degil gibi. Bence bunun cozumu conf. usb loaderi sd kart yerine harddiske kurmak ama ben bu konularda acemi sayilirim ve homebrew channelin harddiskten program calistirip calistiramayacagini bilmiyorum. Sanirim bunlari iyice arastirmam gerek.

Cevap icin de tesekkur ederim bu arada.
24 February 2010 20:43
@seupulfly : Bendeki disk ntfs ve wbfs bölümlerinden oluştuğu için denemedim ama fat32 kullanıp sd kartsız cfg usb. loader'ı çalıştırmak mümkün sanıyorum... Hatta bunu forwarder kanal versiyonu ile de yapabilirsin... Bunun forwarder'ı önce sd kartta sonra da usb'ye takılı harddisk/flashdisk vesairenin üzerine bakar...

Harddisk'ini fat32 formatlamış ve oyunları atmışsan yine sd kartta olduğu gibi cfg. usb loader'ı harddisk üzerinde apps altında ilgili klasöre koyman lazım. Bu arada homebrew channel'in de usb desteği var.
24 February 2010 20:55
WiiCrazy
@seupulfly : Bendeki disk ntfs ve wbfs bölümlerinden oluştuğu için denemedim ama fat32 kullanıp sd kartsız cfg usb. loader'ı çalıştırmak mümkün sanıyorum... Hatta bunu forwarder kanal versiyonu ile de yapabilirsin... Bunun forwarder'ı önce sd kartta sonra da usb'ye takılı harddisk/flashdisk vesairenin üzerine bakar...

Harddisk'ini fat32 formatlamış ve oyunları atmışsan yine sd kartta olduğu gibi cfg. usb loader'ı harddisk üzerinde apps altında ilgili klasöre koyman lazım. Bu arada homebrew channel'in de usb desteği var.

Harikasin valla ne diyeyim. Yalniz benim harddisk de seninki gibi wbfs. Su 4 GB sinirlamasi olmasa fat32 yapardim ama genelde guitar hero oynuyorum ve bu oyunlar hep 4 gb civari ve uzeri. Bu programi yapan adam kanal olayini neden dusunmemis yaa hayret. Neyse bende eski model bir loader var ve kanali da var. Bunun kanalli olani cikarsa geceyim en iyisi.

Su an en onemlisi Guitar Hero gitarinin usb loader menusunde calismamasiydi onu da senin su crap sayesinde kanal ekleyerek cozdum. Her sey icin tesekkurler.
24 February 2010 21:19
Fat32'de dediğin gibi 4GB problem oluşturmuyor, program iki parçaya ayırıyor 4GB'ı geçen oyunları.

Programı yazan adam kanal olayını düşünmüyor (aslında düşünüyor) zira etrafta bunları kanala çeviren falan bir sürü eleman var. Kanal olayında önemli olan banner'ın animasyonuydu sesiydi, programcının işi değil pek bunlar. Ha programcının işi kanaldan açıldığında da programın düzgün çalışmasını sağlamak ki onu yapıyorlar zaten.

Google'da aratırsan aslında bunlar için yapılmış pek çok kanal da bulabilirsin. Üstte yazdığım gibi kendin yapman da çok kolay.

Ha bu arada wbfs kullanmaya devam edip yine aynı olayı yapmak mümkün.

Harddiskteki oyunları bir yere yedeklersin, harddiski bölümler ilk bölümünü fat32 yaparsın, buraya homebrew channel'den çalıştırılacak programları vesaire atarsın. İkinci bölümü de wbfs yapıp yedeklediğin oyunları geri atarsın. Bu şekilde de sd kartsız kullanabilirsin.
24 February 2010 21:36
WiiCrazy
Fat32'de dediğin gibi 4GB problem oluşturmuyor, program iki parçaya ayırıyor 4GB'ı geçen oyunları.

Programı yazan adam kanal olayını düşünmüyor (aslında düşünüyor) zira etrafta bunları kanala çeviren falan bir sürü eleman var. Kanal olayında önemli olan banner'ın animasyonuydu sesiydi, programcının işi değil pek bunlar. Ha programcının işi kanaldan açıldığında da programın düzgün çalışmasını sağlamak ki onu yapıyorlar zaten.

Google'da aratırsan aslında bunlar için yapılmış pek çok kanal da bulabilirsin. Üstte yazdığım gibi kendin yapman da çok kolay.

Ha bu arada wbfs kullanmaya devam edip yine aynı olayı yapmak mümkün.

Harddiskteki oyunları bir yere yedeklersin, harddiski bölümler ilk bölümünü fat32 yaparsın, buraya homebrew channel'den çalıştırılacak programları vesaire atarsın. İkinci bölümü de wbfs yapıp yedeklediğin oyunları geri atarsın. Bu şekilde de sd kartsız kullanabilirsin.

Bunu hemen yapiyorum smiling smiley. Harddiskim 2 parca zaten biri ntfs biri wbfs. NTFS den 1 gb daha alip fat32 yaparim olur biter smiling smiley. Yalniz su forwarderi yukleme olayini kisaca yazsan cok iyi olacak az once dol dosyasinin icindekini boot.dol olarak, klasorun adini da usbloader seklinde degistirdim ama olmadi. Ben hdd isini ayarlayana kadar halledersin umarim ufak bi aciklama yeter, zor anlayan biri degilim smiling smiley

Bu is olursa usb loader-kanal kurulumunu ve hdd den oyun calistirmayi disk bolumleme dahil bastan sona kapsamli bi rehber hazirliycam soz smiling smiley.
24 February 2010 22:40
Oluşturduğun fat32 bölümde apps altında usbloader klasörüne atacaksın cfg-usb loader'ın dol dosyasını... boot.dol isminde...

bir de sanıyorum config.txt dosyasında device seçeneğini usb yapman lazım. Bugün değil ama yarın flashdisk ile deneyip net bir şekilde söyleyebilirim.

Forwarder için ekstra bir ayar yapmıyorsun diye biliyorum, kendisi zaten önce sd karta bakıyor, belirli folder'larda cfg usb loader'ın boot.dol'unu arıyor... bulamayınca usb'deki ilk bölüme gidip orada arıyor...

Benim Crap için kullandığım forwarder'da sıralama şu şekildeydi, ilk mesajda verilen forwarder'da sıralama farklı olabilir.

/apps/usbloader/boot.dol
/apps/usbloader_cfg/boot.dol
/apps/usb_loader/boot.dol
/apps/usb-loader/boot.dol

Bunun dışında dediğim gibi config.txt içinde manuel olarak yahut cfg usb loader'ı açtıktan sonra global options içinden device'ı ve ardından da partition'ı seçmen lazım.
25 February 2010 06:42
Söylediklerini SD Card üzerinden yapmıştım ama olmamıştı. Senin denemeni bekleyeyim o halde. Bu arada config.txt dosyası yok verilen link içerisinde.
25 February 2010 07:07
Sabit olan konuda 0.51 versiyonu var...

0.53 versiyonunu buradan indirebilirsin

Daha sonra çıkmış beta versiyonları falan hepsine de şuradan ulaşabilirsin : Cfg Usb Loader Google Code
25 February 2010 07:42
Aslında usb loader ile ilgili bir problem yok. Ben forwarderı kuramamıştım. Yani forwarderı usb den kurma işini (yine usb ye yönlendirerek tabi ki) yapabilirsem çözülmüş olacak.

Dün gece dedezade'nin verdiği (Universal) Forwarder Channel [sharebee.com] linkindeki dosyayı indirip denedim ama olmadı, ekran karardı smiling smiley. Mümkünse onun kurulumunun tarifini istiyorum.
25 February 2010 11:08
1. sd:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
2. sd:/apps/usbloader/boot.dol
3. usb:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
4. usb:/apps/usbloader/boot.dol
forwerder kanallarin calismasi icin programin yukardaki dizinlerden birinde olmasi lazim
25 February 2010 11:48
dedezade
1. sd:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
2. sd:/apps/usbloader/boot.dol
3. usb:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
4. usb:/apps/usbloader/boot.dol
forwerder kanallarin calismasi icin programin yukardaki dizinlerden birinde olmasi lazim

Ben yaptığım şeyi anlatayım o halde yanlış yaptığım şeyi siz söylersiniz umarım. Fakat öncelikle şunu belirtmem lazım ki dün gece niyetim bunu biraz da deneme amaçlı olarak SD karta kurmaktı. Şimdi ise USB Hdd'ye kurmak istiyorum çünkü tekrar düşününce sd karttan kullanmak bana göre değil ve muhtemelen de herkese göre en mantıklısı HDD'ye kurmak olacaktır. Neyse şunları denemiştim ben.

1- SD kart içerisinde apps diye bir klasör oluşturdum
2- Daha önceden Readme dosyasını okuduğum için apps klasörü içerisinde 1. seçenekte yazdığı gibi usbloader_cfg klasörü oluşturdum. SD kar içerisindeki yerleşimi şu şekilde oldu: sd:/apps/usbloader_cfg
3- Verdiğin rar dosyası içindeki USBLoaderCFG_Forwarder.dol dosyasının ismini boot.dol olarak değiştirerek sd:/apps/usbloader_cfg içerisinde attım.
4- Verdiğin rar dosyasının içindeki wad klasörünü olduğu gibi sd:/apps/usbloader_cfg klasörünün içine attım.

Son Durum Şöyleydi:

sd:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
sd:/apps/usbloader_cfg/wad/USBLoaderCFG_Forwarder-UCXF.wad

Bu şekilde Homebrew Channel açınca uygulama sahibi versiyon vs. unknown yazıyodu ama yine de başlat dedim ve tv ekranı karardı ve Wii'yi kapatıp açmak zorunda kaldım. Nerede yanlış yapmış olabilirim acaba?
25 February 2010 12:18
3 ve 4 nolu yaptıkların külliyen yanlış olmuş smiling smiley

USBLoaderCFG_Forwarder.dol diye isimlendirilmiş olan dosya ile hiç bir işin yok, bu forwarder'ın executable'ı....
neyse benim üstte linkini verdiğim dosya içinde inSDRoot diye bir klasör var...

bunun içindekileri komple harddiskin içindeki fat32 bölüme aç...

harddiskinin içeriği şöyle olacak
---------------------------------------------
apps
------\USBLoader
-----------------------\boot.dol
-----------------------\meta.xml
-----------------------\icon.png
-----------------------\sample_config.txt
usb-loader
------\codes
------\covers
------\Languages
------\resources
------\themes

1. başlıkta verilmiş olan forwarder wad'ını sd altındaki wad klasörüne koyup wad manager ile kur.
2. gerekmeyebilir ama istersen sample_config.txt dosyasını açıp # device = usb yazan satırdaki # karakterini yani bu satırın açıklama satırı olmasını sağlayan karakteri sil. Dosyayı da config.txt olarak aynı yere kaydet.

Bu şekilde çalışacaktır.

1 kez düzenlendi. En son 25/02/2010 12:58 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
25 February 2010 12:52
Teşekkür ederim akşama deneyeceğim.
25 February 2010 20:53
Maalesef olmadi. Sanirim Forwarder sadece SD karta yonlendiriyor.

Error: couldn't open file!
Press any button to reboot wii...

hatasi veriyor. USB Loaderi Homebrew channeldan calistirdigimda problem yok calisiyor. Yani ortada yanlis yuklenen bisey kesinlikle yok problem yonlendirmeyle alakali.
25 February 2010 21:13
Tamamdir hallettim. Forwarderin baska bir versiyonuyla oldu smiling smiley.
09 November 2010 02:04
selamlar. arkadaşlar, ben bu usb loader'ı kullanarak, hdd içindeki oyunları silmeyi beceremedim bir türlü. başka bir başlıkta bir arkadaş - tuşu ile yapabileceğimi söylemişti ama olmadı maalesef. "remove game" dediğim halde bile silinmiyorlar. ne yapmak lazım? bir de "forwarder" nedir tam olarak onu merak ettim smiling smiley
09 November 2010 18:17
tamam bu sorunu hallettim kendim.. wii backup manager programı içindeki "remove" özelliğini kullandım ve silindiler.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!