Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

[YARDIM]: Usb Loader

Gönderen dmcdmc 
[YARDIM]: Usb Loader
25 December 2009 23:13
Merhaba Arkadaşlar, usb loader ile ilgili bir sorunum var.

Öncelikle wii 3.2e sahibiyim. bende sony nw-a1000 mp3 çalar vardı. 6 gb kapasitesi var. usb loader gx'in [rev 876] kanal olarak kurulmuş versiyonunu kullanıyorum ve denediğim tüm oyunlarda sorunsuz çalışıyor. [sIOS 38 yukledim, ayrıca hermes's cios'ta kurulu]. Elbette bunları yanlışta kurmus olabilir, bir suru secenek var ama dediğim gibi mp3 çalarımda çalışıyor.

Geçenlerde 320 gb wd element [2.5 inç] hdd aldım. wbfs yapıp tüm oyunlarımı attım. Nerdeyse tüm oyunlarımda başlangıçta donmalar oluyor. Mesela Excite Truck'ta "Loading" yazısı hiç geçmiyor. Rock Band 2'de Load ekranı hiç geçmiyor. new super mario bros wii'de şatolara gelince kilitleniyor. [Diğer levellerde bir sorun yok.] NFS Carbon hiç çalışmıyor. Big Brain Academy' de çalışmıyor. Ama Tomn Raider Underworld çalışıyor, oyun içinde de bir sorun yok [5-10 dakika oynadım]. Mario Kart wii'de çalışıyor.

Ben bu işin içinden çıkamadım. Tüm oyunlarımı sorunsuzca nasıl çalıştırabilirim. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkur ederim şimdiden

Re: [YARDIM]: Usb Loader
25 December 2009 23:46
tek partmi kullaniyorsun
formati ney wbfs mi fat32 veya ntfs mi
ayrica calistirip memnun kalan varmi ama ben usbloader gx de cok sikintilar yasadim senin anlattigin hemen hemen herseyi bende yasadim ama yeni versiyonlarinda durum ney bilmiyorum
wbfs formatta sorun yasamadigim tek loader wiiflow 1.1 su ana kadar 200 oyun oynadim hepside problemsiz calisti
ama benimde anlamadigim bazi olaylar var mesela bazi oyunlari wiiflow da calistiramayan arkadaslar oldu cod wow gibi
bende ise aksine hepsi calisti
bence bu noktada da sorun indirilen oyunlarin ayni olmamasi bence herkes farkli farkli sitelerden indiriyor belkide bu oyunlarin hazirlanmasinda farklar var...
fat32 formatta da su anda bunu kullaniyorum cfg usb loader bunda da hic bir problem yasamadim
sadede gelirsek
su ana kadar usbloader lar ile ilgili sorunlari siralarsak
hdd nin uyku moduna girmesi
bolumlendirilmis hdd lerde ilk surucunun kullanilmasi gerekirken sonra ki suruculerin kullanilmasi
wbfs manager da ki bende yasadim bunu oyunlar atilirken yuklenmis gibi gorunsede eksik veya hatali yuklenmesi
hdd lerin bir kisminin loaderlarda hic calismamasi
adaptorsuz sadece usb baglantili suruculerde performanssiz calisma tabiki bir kisminda
wii ye kurulan cios larla ilgili sorunlar yada kuruldugu sanilan ama kurulamayan diyelim
son olarak da kullanilan usb loader lardaki problemler
gene aklima geldi indirilen iso lardaki problemler
ha gene kendi yasadigim bir sikinti usb kablosu sataget 500gb hdd ile beraber aldigim usb kablosu pc de calisirken
wii de donmalara sebep oldu bunu da kafayi yemeden bide su kabloyu degistiriyim dedigimde anladim psp icin kullandigim kabloyu taktim
sikinti bitti

2 kez düzenlendi. En son 25/12/2009 23:57 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
26 December 2009 08:06
Büyük ihtimal USB Loader'in kullandığı cios yüzünden olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam USB Loader sadece Hermes cios ile çalışıyor.

Diğer usb loader'ları denedin mi? Wiiflow, CFG Usb Loader V50. Bunları bir dene istersen. Wii'ye kanal olarak yüklemeden direkt HBC üzerinden çalıştırabilirsin.

dmcdmc
Geçenlerde 320 gb wd element [2.5 inç] hdd aldım. wbfs yapıp tüm oyunlarımı attım. Nerdeyse tüm oyunlarımda başlangıçta donmalar oluyor. Mesela Excite Truck'ta "Loading" yazısı hiç geçmiyor. Rock Band 2'de Load ekranı hiç geçmiyor. new super mario bros wii'de şatolara gelince kilitleniyor. [Diğer levellerde bir sorun yok.] NFS Carbon hiç çalışmıyor. Big Brain Academy' de çalışmıyor. Ama Tomn Raider Underworld çalışıyor, oyun içinde de bir sorun yok [5-10 dakika oynadım]. Mario Kart wii'de çalışıyor.

Harddiskin çalıştığını oyunlarından anlayabilirsin. Mavi ile işaretlediğim oyun çalıştığına göre harddiskinde problem yok. Bu oyun çalışıyor ve diğer oyunlarda problem çıkıyorsa büyük ihtimal kullandığın USB Loader'in kullanmış olduğu cios'lar yetersiz kalıyor.

Hermes cios'lar henüz yeni (gerçi Waninkoko'nun blogunda artık wii'ye sadece CIOS konusunda yardım edeceğim kendimi bu alana adayacağım gibi bir mesaj atmış.

Herneyse, IOS249 kullanan USB Loaderları dene. Linklerini Gerekli Programlar başlığı altında bulabilirsin.
26 December 2009 15:36
ikinize de çok teşekkur ederim arkadaşlar.

wiiflow, cfg de dahil olmak üzere kanal olarak kurulan ve hbc uzerinden çalışan loaderlerı denedim ama hepsinde aynı sonuç oluyor. Wii Versiyonumda bir problem yoksa sanırım Cıos ları kurmayı tam beceremedim. WiiFlow la beraber ne onerirsiniz? Cios olarak. Cios tan başka kurmam gereken herhangi bişiy var mı? Birde sistemde eski cIOS ların olması, yenilerinin kurulmasına etki yapar mı ?, olumlu yada olumsuz ?

Oncelikle sisteme WiiFlow'la 1.1 le uyumlu cIOS yukliycem, sonra da wiiFlow'u çalıştırıcam, başka yapmama gereken var mı?

Bu arada unutmadan sorulara cevap vereyim.
320 gb'nin tümünü wbfs yaptım ve oyunları pc'den wbfs yukleyen GUI li bir programla attım. mp3 çalarıma da aynı programla atıyordum. hdd'm usb uzerinden güç ile çalışıyor. GBATemp'de usb loader gx ile wd 320 gb hdd element portable uygundur yazıyor, o yuzden neyi beceremediğimi merak ediyorum sadece. Neyi unutuyorum ya da yanlış yapıyorum.

teşekkurler yeniden
26 December 2009 19:13
Linkteki konuyu incelersen, IOS249 kurulumunun nasıl yapıldığı anlatılıyor.

Link: [konsol.tepetaklak.com]

Configurable USB Loader V50'yi denedin mi? "002 fix" ON yaptığın zaman çalışması lazım oyunların...
26 December 2009 20:42
simdi kafa karistiran olay baska diskte calisiyor olmasi
baska diskte sorunsuz calisiyorsa bence cioslarla ilgili degil
cunku olsaydi o diskde de calismazdi o oyunlar
bence direk diskle veya format atip oyun attigin programla ilgili olabilir
birde bu sekilde calistirmayi basaramazsan hermes cios kurulumu yapip cfg loaderen v50 versiyonunu yukle ntfs formatinda oyunlari atip calistirmayi dene
bunu icinde
[konsol.tepetaklak.com]
bu rehberi kullanabilirsin

1 kez düzenlendi. En son 26/12/2009 20:47 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
29 December 2009 18:23
çok sağolun arkadaşlar, bir de ntfs yapıp denenyim. umarım çalışır. Teşekkurler ilginiz için smiling smiley
03 January 2010 10:18
Çalıştı arkadaşlar smiling smiley Diski FAT yapıp cfg kullanınca çalıştı. Hepinize çok teşekkur ederim arkadaşlar, çok sağolun.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!