Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB LOADER UYUMLU HDD LER

Gönderen dedezade 
Re: USB LOADER UYUMLU HDD LER
16 July 2010 17:57
tesekkurler . bad sector isi kafama yatti zaten 3 senelik hdd epey zorladik afacani.hafta sonu taratip bakiyim, icinde bir suru foto var yeni bir hdd daha gerekcek anlasilan.

birde ntsf kisminde kayip bazi dosyalarim var bad sectorle ilgisi olabilir mi ? bu yeterli bir kanit olur mu yoksa ben kendim sildimde hatirlamiyor muyum confused smiley

19 July 2010 12:35
O kayıp dosyaları sen farkında olmadan arka planda çalışsan scandisk uygulaması yapıyor olabilir.
20 July 2010 13:56
bir kontrol edeyim o zaman tekrar.

bu arada bip sesini ( bilg. i actigimizda ram hatasindan filan cikan bipe benzer ) sadece wii ye takinca yapiyor.

bilgde kesinliklikle yapmiyor.

vede usb nin hdd kismindaki girisle oynaynca biplemeyi kesiyor.anlamsiz geldi bana bu ama cozum oluyor yinede. sabredip saycam bakalim kac kere bipliyor yada bir sonu var mi .

disk taramasinida yapamadim daha ama yapicam.
20 July 2010 14:04
tupbas
bir kontrol edeyim o zaman tekrar.

bu arada bip sesini ( bilg. i actigimizda ram hatasindan filan cikan bipe benzer ) sadece wii ye takinca yapiyor.

bilgde kesinliklikle yapmiyor.

vede usb nin hdd kismindaki girisle oynaynca biplemeyi kesiyor.anlamsiz geldi bana bu ama cozum oluyor yinede. sabredip saycam bakalim kac kere bipliyor yada bir sonu var mi .

disk taramasinida yapamadim daha ama yapicam.
O zaman bir temassızlık oluyor olabilir, eğer anlık gidip gelmeler oluyorsa yeterli güç gelmediği veya data aktarımı olmadığı veya güç kesildiği için disk bip sesini çıkartıyor da olabilir sanırım. Tamamen sallıyorum ama bu durumda başka ihtimal kalmıyor gibi. Bu arada bilgisayara da wii'ye de aynı kablo ile bağlıyorsunuz değil mi? Hani takıp çıkartması pratik olsun diye falan 2 ayrı kablonuz varsa belki kablolardan birinde sorun vardır diycem ama grinning smiley
21 July 2010 02:15
Bu ürünü deneyen arkadaşlar oldu mu

[www.hepsiburada.com]
21 July 2010 06:29
wiwaxia
Bu ürünü deneyen arkadaşlar oldu mu

[www.hepsiburada.com]
2. sayfada bununla ilgili bir mesajım var, kasa aynen bu ama içindeki disk doğal olarak farklıdır tabii ki. Çünkü bendeki disk 160GB.
Bu işte disk kadar controller da önemli ve ben bu codegen kasa ile çatır çatır oynuyorum. Sorun çıkartmıyor.

Link verdiğin üründe 500 ve 320GB seçenekleri var. Daha önceki mesajımda 160'lık diskin toshiba olduğunu söylemiştim. Eğer verdiğin linkte 320'yi seçersen sen de göreceksin ki resimde powered by toshiba yazıyor. Yani codegen içinde hep toshiba disk kullanılıyor da olabilir.

500GB disk için 116TL 'de fena rakam değil gibi. Daha ucuza da bulunabilir tabi kampanyalardan falan.
21 July 2010 15:44
Evet mesajını gördüm fakat 320 yada 500 tede sorun çıkıyor mu çıkmıyormu bilmek istedim.Cevabın için teşekkürler.
21 July 2010 21:34
bip sesinin nedenini buldum sayilir.sanirim usb nin voltu yetmiyor.bildigim kadariyla 2.5 incler tek usb den calisiyordu ama wii de olmadi bu.

bilgisayarda tek usb den calisyor wiide cift usb.

y usb kablo oldugu icin artik cift port kullaniyorum ve biplemiyo.

bir ay tek port kullandim hic sorun cikmadi , bu teknolojoye akil sir ermiyor grinning smiley

@diabolical tek kablom var merak etme smiling bouncing smiley
22 July 2010 00:34
3.5 kullanılması gücü adaptörden almak daha iyi heralde
22 July 2010 10:36
Adaptörlü olanlar pek sorun çıkarmıyor, 2.5'luklar gücünü Wii'den aldığı için sorun burdan kaynaklanıyor olabilir.
05 August 2010 18:52
FAT 32 nasıl gördürtüyosunuz hangi loader
09 August 2010 12:23
sandisk cruzer 8gb flash bellek sorunsuz çalışıyor. (micro olan değil, turuncu ışıklı olan smiling smiley )
09 August 2010 22:20
@wiizard ben wbsf ve ntsc kullaniyorum cfg usb loader ile.

fat 32 ile bilmiyorum.ama forumda usb loaderlarin kendi adlariyla konulari var , orada neleri calistirdigi yazar.
25 October 2010 13:51
süper bi konu olmuş ellerine sağlık dostum bende şuan Sandisk Cruzer Micro 8GB var işe yarar şimdilik saol

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________
davutcankrks@gmail.com hertürlü sorunlarınızı danışabilirsiniz!grinning smiley
Doctor Who
17 November 2010 02:08
bi sayfada yanlış hatırlamıyorsam wii nin bütün sd kartları çalıştırmadığınıda okumuştum.onun için hangilerini tercih etmek lazım.

ayrıca 8gb lık bi usb almayı düşünüyorum.Yeterlimidir boyutu. 8gb dan büyük oyunlar varmı??

1 kez düzenlendi. En son 17/11/2010 02:25 tarihinde gok_hann tarafından düzenlenmiştir.
17 November 2010 11:59
simdilik 8gb in ustunde bir oyun yok

17 November 2010 19:50
arkadaşlar sandisk cruzer blade aldım 8gb lık.yalnız listede yok benim aldığım bellek. wikipedia dada zamanında bi liste gormuştum ama bulamıyorum. bu belleğin çalışıp çalışmadığını bilen bi arkadaş varmı? açmadım hiç.eğer olmuyorsa iade edicem.
23 November 2010 07:36
USB Belleklerin (Flash disk) hemen hemen tamamı çalışır, SD karttan bahsediyorsan "Sandisk" markalı 2 gbyte'lık bir SD kart yeterli olur. SD kartın amacı HBC içinden uygulama çalıştırmak, usb loader yüklemek, kıl tüy vs. vs. işleri hallettiğimiz bir nevi sabit diskimiz, bizim "C" sürücümüz.
05 March 2011 15:22
arkadaşlar konuya batım ama göremedim bunu kullanan var mı uyumlumu fiyatı şuan vatanda çok ii geldi bana nedir yorumlarınz
SEAGATE 3.5" 1TB Expansion USB 2.0 Harici Disk

[www.vatanbilgisayar.com]
06 March 2011 00:45
Seagate bilmiyorum ama Western Digital tavsiye ederim. Seagate'ler biraz kıl olabiliyor şans işi. Bazen en dandik harddisk çalışırken en kralı çalışmıyor problem çıkartıyor. Bu da daha çok harddiskin kontrol kartı ile ilgili birşey.

Özetle herkesin onayladığı denediği bir harddiski tavsiye ederim.
06 March 2011 01:57
anladım haklısın tavsiyeleri bekliyorum arkadaşlar yok mu hiç kullanan segatenin bu mod..
06 March 2011 09:15
Western Digital 500 GB 2.5" Elements SE (WDBABV5000ABK-EESN) bu model çalışırmı?
13 March 2011 00:08
@emrekaan98 : Gbatemp'in uyumluluk listesine göre çalışıyor.

@dedezade : ilk mesajda [wiki.gbatemp.net] linkini verebilirsin, sürekli güncellenen bir liste olduğu için faydalı olur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 March 2011 22:30
Ustalar elimde seagate 500 gb 2,5' hdd var sadece wii ye ayırmayı düşünmüyorum bunun için ntfs formatlı olarak kullanacağım yalnız kafam karıştı oyunları iso olarak hddye hangi proğramla atmam gerekiyor teşekkürler..
20 March 2011 16:21
wii backup manager ile atacaksin

20 November 2011 15:01
selam ustalar Listeye bakiyordum ve tuhaf bir sey var bende.
LaCie 750 GB 2.5 ´´ [ External HDD Aldim gecen hafta .Ntfs olarak WBFS Manager 3.0 ile Oyunlari Yukledim.
Cihaz Goruyor Oyunu Baslattigim Zaman Butun Oyunlar Siyah Ekranda Kaliyor.
Listeye Gore Calisiyor bu HDD.
Ne Yapmam gerekiyor simdi ?
20 November 2011 17:58
bildigim kadari ile usb 3.0 olanlar sorun cikariyor, sen fat32 veya wbfs formatlarini da dene

23 November 2011 14:24
bende bilerek 3.0 almistim.
buyuk sansizlik
23 November 2011 16:05
bende usb 3.0 hdd kullanıyorum aksine diğer harddisklere göre daha hızı açılıyor ben bir sorun yaşamadım şimdiye kadarsmiling smiley
23 November 2011 19:54
wii hdd seciyor,ne yazikki her model ve kapasitede ki hdd ler ayni olmuyor, kimisi cok iyi calisirken kimisi problem cikarabiliyor.hdd yi farkli formatlarda da denemk lazim.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!