Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB LOADER UYUMLU HDD LER

Gönderen dedezade 
Re: USB LOADER UYUMLU HDD LER
28 February 2010 23:56
simdi oyle bir sey ki usb kablosundan bile problem cikabiliyor.bende hdd nin orj kablosu ile psp nin kablosu ayni oldugundan bazen hdd yi psp nin kablosu ile pc ye baglayip dosya atiyordum veya oyun yukluyordum, ayni kabloyu wii de kullandim oyunlari gordugu halde load da donup kaliyordu
dedigin gibi olabilir hatta kabloyu bile degistirmek ise yarabiliyor.
bu arada waninkoko nun bu yeni cios u sneek de calisiyor diye kim soyledi, herturlu yuklemeyi denedim wad netwerk,hatta tum ioslari denedim yukleme bir yere kadar devam ediyor sonrasinda hata veriyor.ya bunu diger ioslar gibi showmiiwad ile yukleme imkani yokmu?

02 March 2010 00:47
Waninkoko bu ciosun sneek te çalıştığını duyurdu. nitekimde yüklenebiliyor ve ios249 çalışması esnasında donma sorunu olmuyor. Sendeki durum biraz daha farklı yüklemede bir sorun çıkartıyor. Yükleme sırasında ilkine ios36 yı seç ikincisinde de ios57 base i seç o zaman yüklemesi lazım. Yine olmazsa ios57 sanırım 5667 gibi bir şeydi onu orjinal olarak dop ios tan indir ama fakesign veya diğer patch işlemlerini yapma. Hala olmuyorsa yüklemede ilk iosa trucha lı başka bir ios u seç bir de öyle denersin...

Ama sneek te alınan yorumlar ilk çıktığında, hiç bir loader da çalışmadığnı söylüyordu. Şimdi bir kaç tane, bu cios için hazırlanmış loaderlar varsa onlarda denemek lazım. Ben daha deneyemedim hdd çalışmıyor zaten, modchip olduğu için de zaten usb stick veya sd ile denemenin de bir anlamı kalmıyor. Yeni hdd alana kadar loader testlerini bıraktım...
04 March 2010 22:43
@wiiZoneVoyager
denemedigim varyasyon kalmadi hepsini wad olarak da atip denedim hepsinde hata verdi.(-106) gibi bir hata,bunu kurup ondan sonra nand alicam ama benim nand yavas calistigi icin yapmiyorum.sen sneek de denedinmi kurulumu?
edit:neyse wadini bulup showmiiwads ile ciosx i yukledim.cfg usbloader calisti oyunlari gordu ama oyun calistirmak isteyince donuyor. bende fat32 hdd ve cios 222.223.224 ile denedim olmadi sanirim 249 ile calismasi lazim ona da wbfs format lazim.

1 kez düzenlendi. En son 05/03/2010 00:57 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
23 March 2010 10:47
şuan kiparlada satılan İomega 320 gb harici harddisk 89 tl den satışta ve Wii ler bu hdd yi görüyor ben aldım size haber vereyim dedim
25 March 2010 16:43
süper paylaşım olmuş gerçekten bundan bir kaç ay önce elimde telefon siteye wapdan bağlanıp teknosada hdd aradığım gün geldi gözümün önüne şimdi diğer forumlarda yığınla insan bilgisiz soft mode konusunda birçok arkadaşı forumumuza yönlendirdim ve geneli sanırsam artık soft mode ile oyun oynuyor tüm emeği geçen arkadaşlara forum yöneticilerine binlerce teşekkür ve şükran iyiki var bu forum iyiki varız paylaşımcı ruhlu bizler smiling smiley
29 March 2010 22:09
Samsung S2 Portable 320GB... mantar...çalıştıramadım smiling smiley
Var mı bunu kullanan?
29 March 2010 23:02
aga gecmis olsun bu samsung ne ayaktir? cok sikayet var bu markadan
30 March 2010 05:25
Sector boyutu yüzündenmiş.. 512 byte ya da 4096 byte olunca ok miş, 1024 byte ise desteklemiyormuş usb loader'lar.
30 March 2010 12:47
peki bunu format atarken degistiremiyormusun
30 March 2010 12:59
Yok, diskin fiziksel parametresi bu... diskteki verinin arabirim tarafından nasıl adreslendiği ile ilgili... Formatlanınca değişmiyor yani. Yeni disklerin sektör boyutu hep 512'den büyük oluyormuş... Satıcıya sorduklarında cevabını alabilirler mi bilmem ama disk alacak arkadaşlar buna da dikkat etsin smiling smiley
30 March 2010 16:29
Satın alırken kutusunu iyice incelemek lazım, kutuda detaylı bilgi yazıyor. Satıcı ne olduğunu anlamaz "hönk!" der. smiling smiley
30 March 2010 17:44
Valla kutuda da yazdığını sanmıyorum ben. Bu arada bugün biraz okudum da 4k sektör boyutuna sahip olanlara XP de destek vermiyormuş. Amma Western Digital'in çıkardığı Advanced Format denen bir nane ile performans kaybı ile beraber 512 byte sector boyutlu disk gibi davranabiliyormuş diskler. Hangi markalar bunun gibi bir şey kullanıyor bilmiyorum tabii.

Hala bu diskin gerçek sektör boyutunu bulamadım bu arada.
08 May 2010 16:40
1.5 TB WD MyBook Essential çalışıyormuş. Az önce 1.5TB WD Elements denedim, fabrika formatlı tek ntfs bölümden problemsiz çalışıyor... herhalde wbfs olarak veya fat olarak da problem yoktur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
14 June 2010 20:43
320GB - LG 2.5 HXD5 çalışıyor... buraya da bakmadan aldım valla şansıma yamuk yapmadı smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
23 June 2010 07:34
Burada önemli olan disk mi, arabirim mi acaba?

Codegen marka 2.5" nanemolla kasalar vardır belki bilirsiniz, incecik aluminyum. O çalışıyor. Model no : K3522 USB
İçindeki disk ise 160GB Toshiba SATA notebook diski. Model numarası MK1637GSX

USB Loader ile cihazın üzerindeki her iki partitiondan'da (FAT ve NTFS) ayrı ayrı oyun çalıştırdım.

Bluesky marka card reader'ımın içine 2GB SD kartımı koydum, sonuçta o da drive vazifesi görüyor. Ondan da oyun çalıştırdım.

1TB 3.5" SmartDisk'imi henüz denemedim, geçenlerde Vatan bilgisayardaki kampanya'dan 98TL'ye almıştım kargo dahil. Eğer bu çalışırsa süper olacak smiling smiley

Olmazsa Vatan bilgisayardan 750GB 2.5" Seagate alabilirim (almamak için kendimi tutmaya çalışıyorum şu anda grinning smiley ) Worldcard ile 176 TL'ye geliyor.
23 June 2010 07:39
Bazen disk bazen de arabirim uyumsuz olabiliyor... Arabirim uyumsuzluğu enclosure'lar test edildiğinde görülmüştü. Disk söz konusu olduğunda da sektör boyutu uyumlu olup olmadığını belirliyor. Sanıyorum sektör boyutu 512 byte olanların hepsi uyumlu...

02 July 2010 15:17
Bana kafası atmayacak, 160-250 GB arası (fazlası da fiyatı uygunsa olur), 100-175 TL arası bir HDD gerekli. Tavsiyeleriniz var mı?
02 July 2010 15:20
deniz2099
Bana kafası atmayacak, 160-250 GB arası (fazlası da fiyatı uygunsa olur), 100-175 TL arası bir HDD gerekli. Tavsiyeleriniz var mı?
Geçen hafta bir kampanyada 750GB 2.5" seagate disk 175TL idi kargo falan dahil. Yani söylediğin fiyata fazlasını rahat rahat bulursun grinning smiley
02 July 2010 15:21
deniz2099

Electroworld'de 320GB LG 2.5 HDD 110 tl... Sorunsuz çalışıyor...

02 July 2010 15:54
İstemiş olduğun fiyat aralığında 1 tbyte harddiskler var.
02 July 2010 18:47
Vatanda 1TB WD Elements 3.5'' 149 TL. Kaçırmayın derim winking smiley
05 July 2010 15:42
Teknosa/Bimeks gibi mağazalarda, söylediğim fiyat aralığındaki "uyumlu" HDD'leri için herhangi bir kampanya var mı biliyormusunuz?
05 July 2010 15:45
[www.bimeks.com.tr]

%20 indirim var Bimeks'te.
05 July 2010 18:47
Vatan bilgisayar'da Worlcard'a %12 indirim var. Eğer Worldcard'ım yok ama Vatan'dan birşey alacağım diyorsanız bulduğum bir yöntem ile %18 indirim sağlayabilirim. Yani Worldcard'ın şu anki fiyatından da iyi.

Örneğin arkadaşın önerdiği WD elements 149 değil 143'e geliyor.
13 July 2010 09:20
Bimeks'ten alabilirim bu 1TB'lik WD Elements'i. Deneyenler oldu mu?
13 July 2010 09:24
deniz2099
Bimeks'ten alabilirim bu 1TB'lik WD Elements'i. Deneyenler oldu mu?

1.5TB'si çalışıyor, 1TB'sinin de çalıştığını değişik uyumluluk listelerinde gördüm, zaten ilk mesajdaki listede de çalıştığı belirtilmiş.

15 July 2010 20:45
sorunu buraya yazmayi uygun gordum yeni baslik acmaktansa.

benim 2 aydir wii ile kullandigim 2.5 inc iomega hdd em wii yi acinca bip bip bip diye ses cikarmaya basladi, ne zaman yapacagi belli olmuyo bazen oyun oynarken ortasinda yapiyo sonra tabiki kapamak zorunda kaliyorum wii yi.bu sorun son 2 haftadir oluyor.

simdi iomega hdd normalde 500 gb idi ben bilg. deki 320 gb yi cikarip ona taktim.2 sene bilgde herhangi bir sorun cikarmamisti.bu 320 nin 50 gb si wbsf geri kalani ntsf formatli.

kablo y tipi usb.bazen 2 usb yi baglayinca duzeliyo, sonra birini cikariyorum bozulma olmuyo ( wii yi kapamadan ). kesinlesmis bir duzeltme sekli yok. bazen wii yi kapayip aciyorum duzeliyor.

hdd seagate.ntsf kismini yedek icin kullaniyorum yani bilge hala bagliyorum ama bir sorun cikarmior bilgdeyken.( tek usb )

yani ne neden oldugunu anlayabildim nede nasil cozebilecegimi.fikri olan var mi ?
16 July 2010 06:05
tupbas
benim 2 aydir wii ile kullandigim 2.5 inc iomega hdd em wii yi acinca bip bip bip diye ses cikarmaya basladi, ne zaman yapacagi belli olmuyo bazen oyun oynarken ortasinda yapiyo sonra tabiki kapamak zorunda kaliyorum wii yi.bu sorun son 2 haftadir oluyor.

Beep beep sesleri eğer bilgisayarların ilk açılışında bios ekranında gelen bip sesi gibiyse geçmiş olsun HDD'de problem var (bad sector vs...) Diskin garantisi varsa hiç uğraşma hemen servise gönder. Onlar da bu sesi aldıklarında tamam bu bozuk deyip değiştireceklerdir seni fazla uğraştırmadan.

Garantin yoksa yapacak birşey de yok maalesef.
16 July 2010 07:35
Şayet garantisi yok atsam atılmaz satsam satılmaz diyorsan ve bad sector var ise pek bilinmeyen bir yöntem söyleyeyim, Discdoctor, (Scandisk'in gelişmiş versiyonları da olur) gibi programlar ile diskini ful tarattır (eskiden bu DOS altında Chkdsk komutu ile yapılıyordu) bad sector var ise bu programlar o bölgeyi işaretliyor ve o bölgeye veri yazılmasını engelliyor.Ha format at diyeceğim bu da yapıyor ama profesyonelce değil.

Bir de belki olmaz ama olur ya boot sektöründe problem olabilir (ya DOS olsa idi problem halledilirdi bir ton ufacık yardımcı programlar vardı) Komut satırında (Çalıştır'da CMD yazarak ulaşıyorsun) chkdsk komutu boot sektörünü de düzeltebiliyor. Olmaz ama ne olur ne olmaz (Hızlı değilde full formatlama'da çözüm olabilir)...
16 July 2010 12:58
tuzruhu
Şayet garantisi yok atsam atılmaz satsam satılmaz diyorsan ve bad sector var ise pek bilinmeyen bir yöntem söyleyeyim, Discdoctor, (Scandisk'in gelişmiş versiyonları da olur) gibi programlar ile diskini ful tarattır (eskiden bu DOS altında Chkdsk komutu ile yapılıyordu) bad sector var ise bu programlar o bölgeyi işaretliyor ve o bölgeye veri yazılmasını engelliyor.Ha format at diyeceğim bu da yapıyor ama profesyonelce değil.

Bir de belki olmaz ama olur ya boot sektöründe problem olabilir (ya DOS olsa idi problem halledilirdi bir ton ufacık yardımcı programlar vardı) Komut satırında (Çalıştır'da CMD yazarak ulaşıyorsun) chkdsk komutu boot sektörünü de düzeltebiliyor. Olmaz ama ne olur ne olmaz (Hızlı değilde full formatlama'da çözüm olabilir)...

Zamanında benimde böyle çalıştırabildiğim bir hdd m vardı. Ama bu bad sector virüs gibi dahada yayılıyor bir gün o hdd zaten çöplük olacak(yani kısaca hatalı üretim ve horrr kullanım kaynaklıdır kendileri). Önce normalde full format sonrada bu bad sector taraması yapan programla ve enson chkdsk le taratırsan uzun bir süre kullanabiliyorsun. Bu işlem de hdd büyüklüğüne göre saaaaatlerini alır onuda söyliyim. Ama bir gün kaydettiğim resimlerim açılmıyor veri döngüsel artıklıklık şıppıdık hataları alırsan bilki bu hdd den dir smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!