Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

CFG USB LOADER ile fat32 ve ntfs diskten oyun calistirma

Gönderen dedezade 
Re: CFG USB LOADER ile fat32 ve ntfs diskten oyun calistirma
19 August 2011 12:08
Arkadaşlar ben bu wii işinde çok yeniyim o yüzden hiç bir şeyi beceremiyorum.Wii'yi bile arkadaş hackledi.Yalnız benim şimdi bir sorunum var.Benim bir Maxtor Basics 320 GB 2.5" hard diskim var.Ben bunu 2'ye bölünmüş halde kullanmak istiyorum.Bunu nasıl yapabileceğimi en ince detayına kadar anlatabilecek var mı çünkü dediğim gibi bu işte çok yeniyim.Şimdiden teşekkürler.

19 August 2011 12:32
@ekincetin 320 gb hard diskini bolmen iyi bir fikir degil, bolmeden fat32 veya ntfs olarak kullanabilirsin.wii backup manager adli programi pc de calistirip indirdigin oyunlari atabilirsin.oyunlar hdd de wbfs adinda bir klasorde oluyor zaten, diger dosyalarinda icinde olabilir. yani bolmene gerek yok. ama illa bolucem diyorsan sana tavsiyem oyunlar icin ayirdigin bolumu fat32 olarak formatla.bunu yapmak icin de zaten bu basliktaki rehber de hersey anlatiliyor.

24 August 2011 14:36
Merhaba,
Yedekli oyunlar için Usb loader gx kullanıyorum. Sports resort ve GH3 oyunları çalışıyor , GH metallica ve warriors of rock oyunlarını çalıştırmıyor.
CFG loader'da denemek istiyorum ve sanırım versiyon yükseltmem gerekiyor. Hatırladığım kadarıyla wii ver 4.0e olması lazım.
Birde ios yükleme varmış. Wii yi bozmadan kendim yüklemek istiyorum.

Gereken yüklemelerin mevcut versiyonlarını nereden görüyorduk? Bunları buraya yazarsam bana yapmam gerekenleri yazabilir misiniz?
Wii yi 4.0 dan en üst versiyona yükseltmeye gerek var mı? İşe yarar bir güncelleme var mı örneğin opera web browser daha iyi olmuş mudur?
Şimdiki hali pek kullanışlı gelmedi bana.

Teşekkürler.
25 August 2011 01:00
4.0 da kalabilirsin guncellemene gerek yok, bildigim kadari ile musikili smiling smiley oyunlari pop caz vs. oynayabilmen icin hermes cios v4 yuklemen lazim, ios 222 ve 223,su an cios 249 rev21 de bu oyunlar icin de bi yenilik geldimi bilmiyorum onu da wiicrazy bilir.

25 August 2011 10:27
dedezade
4.0 da kalabilirsin guncellemene gerek yok, bildigim kadari ile musikili smiling smiley oyunlari pop caz vs. oynayabilmen icin hermes cios v4 yuklemen lazim, ios 222 ve 223,su an cios 249 rev21 de bu oyunlar icin de bi yenilik geldimi bilmiyorum onu da wiicrazy bilir.

O zaman hermes cios v4 yüklersem olur herhalde.
Peki, bende ne yüklü olduğunu bilmiyorum. Yüklü olana herhangibir şeye göre seçim yapmamıza gerek var mı?
Yoksa direk hermes cios v4 mü yükleyeceğiz?
25 August 2011 11:09
dedezade bu ekincetin benim arkadasım 2 gun uğrastım ama wiiye okutamadım hdd yi tek parca 2parca wbfs ntfs sanırım wii desteklemiyor cözebilmiş deilim

25 August 2011 15:48
valla yanlis hatirlamiyorsam, bende bir ara maxtor da cok problem yasamistim, oyun icinde donmalar, gormemeler falan.easus partitation master ilehdd yi tamamen sil,tek bolum fat32 ve ilk sirada , primery olarak , 32 kb ayirma biriminde formatla, bir de oyle dene. gene olmazsa,cami ac salla gitsinsmiling smiley

25 August 2011 15:51
exca
dedezade

O zaman hermes cios v4 yüklersem olur herhalde.
Peki, bende ne yüklü olduğunu bilmiyorum. Yüklü olana herhangibir şeye göre seçim yapmamıza gerek var mı?
Yoksa direk hermes cios v4 mü yükleyeceğiz?
, direk de yukleyebilirsin, cfg usbloader da oyunun uzerine gelip 1 ile ayarlarina gir, ios secenegini 222mload yap,calisirsa kurulu demektir, calismazsa zaten 222 bulunamadi diye hataverir.

25 August 2011 17:01
benim olsa hdd simdiye ucmustu camdan sinirlenip kasayı acıp iciden diyotları koparıp camdan atan biriyim grinning smiley ama hdd benim deil ne yazikki arkadasın softmodeyi ben yaptım iyiki hddmi yanıma almısım yoksa yaptım falan diye butun iosları tekrar yuklerdim grinning smiley sonra bunun hydyi tanıtmayı denedim en az 8 saat harcadım grinning smiley az sövmedim grinning smiley arkadaşa söyledim su softmode yapan dukkanların birinden oyun alcak ozamanda okumassa sallarım gider winking smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!