Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

CFG USB LOADER ile fat32 ve ntfs diskten oyun calistirma

Gönderen dedezade 
Re: CFG USB LOADER ile fat32 ve ntfs diskten oyun calistirma
24 August 2010 18:47
@cenk : wii backup manager gibi bir programla attın değil mi? ha bir de oynayabilmek için fat32/ntfs destekleyen bir cios lazım... 249'u kullanıyorsan waninkoko'nun ciosX rev18 ile rev20 arasından birini ya da Hermes cios yüklemen lazım. Softmod asistanının cios yükleme adımını yaparsan bu cios'lara sahip olabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

29 August 2010 20:09
-- Silindi, başka bir yerde aynısını yazdın ve cevap da verildi --

1 kez düzenlendi. En son 29/08/2010 20:13 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
29 August 2010 20:23
dostum kusura bakma,hangi konuya sorsam bilemedimsmiling smiley
29 August 2010 21:00
deniz92
dostum kusura bakma,hangi konuya sorsam bilemedimsmiling smiley

Bak şimdi burada off topic'e de girip kuralları yine ihlal edeceğiz ama yine de buna cevap yazayım. Yani yanlış bir başlıkta off topic olarak bir soru sormak bir hata ama aynı mesajı copy paste şekilde iki farklı yere yazmaya göre daha küçük bir hata. Bu küçük hata yapıldığında çözüm beklemek sadece. Her konu sonuçta az biraz off topic'i içinde eritebilir ve sorun off topic olsa da biri yanıt verebilir ya da moderatörler daha uygun bir yere taşır vesaire. Ben misal cfg konusunda sorunu cevaplamayı tercih ettim.

Neyse "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" minvalinde yazdım, alınma gücenme olmasın. Kuralları biz de çiğniyoruz sonuçta smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
02 September 2010 00:45
Hata aldim arkadasim nedendir acaba?

usb HDD fat32 formatladim ve Tüm rehberi uyguladim.Sadece cfg usbloader v58a kullaniyorum bundan farkedermi?

Aldigim Hata.

Uyari :

WBFS1 bulunamadi diger parti secin veya wbfs formati atin.Diyor.

oyunu bulup tikladigimda ise

set_frag: -128
FOUT : SetWBFS : -128

Hatasini aliyorum.

Napmam lazim?

Bide bende 3 degil 4 secenek cikiyor.

Install Custom Ios 202 v65535 (Homebrew)
Install Custom Ios 222 v65535 (Default)
Install Custom Ios 223 v65535
Install Custom Ios 224 v65535

Dur bakim 224 ude yukliim bisey degisecekmi

3 kez düzenlendi. En son 02/09/2010 03:30 tarihinde Maniak_Mafia tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2010 03:19
cfg usbloaderen 222 olanini kullanirsan sorunun cozulur veya cios 249 un rev 19 veya 20 sini kurarsan 58a ilede kullanabilirsin.bunlari denedin gene olmadi veya oyunlar icilirken donma falan oluyorsa:hdd yi primery olarak format at ve eger hdd bir kac bolumse ilk bolumunu oyunlar icin kullan,cfg nin yeni versiyonlarinda farkli bolumler de secilebiliyor ama bazi hdd lerde sorun cikarabiliyor o nedenle soylediklerimi yaparsan problem yasamazsin.
02 September 2010 07:44
Dedezade sorun arkadaşın diskinin Fat formatlı, CFG ayarlarında ise WBFS ayarlı olmasından kaynaklanıyor.

usb HDD fat32 formatladim

Uyari :

WBFS1 bulunamadi diger parti secin veya wbfs formati atin.Diyor.

CFG içerisinden Global ayarlara girip harddisk seçeneğini fat veya ntfs olarak değiştirmesi gerekiyor. CIOS ile ilgili birşey değil.
02 September 2010 17:22
Sorun cözüldü.

Tuz ruhunun diger rehberi (CFG usb Loader kurulumu) rehberini takib ederek.

Her oyuna giriste ayarlardan fix 002 acik yapip calistiracagi ciosuda ios 223 e ayarladim, (bide nekadar kapali secenegi varsa acik yaptim)

Sorun diskte degil sorun CFG usb loader da.Direk 222 veya 223 ' ten acamiyo bende,..El ile secim yapmam gerekiyo.

Tesekkurler
02 September 2010 17:28
@tuzruhu soyledigin gibi yapmak isin en kolay yolu dogrudur.ben biraz daha uzun ama kalici bir cozum yazdim,cfg usbloaderin 249 kullanan versiyonlari wbfs format ariyor ama 249 un son versiyonlarindan birini yuklediginde fat da destekledigi icin direk aciyor.ayrica fat kullananlarin 222 olanini kullanmalarini tavsiye ederim cunku daha hizli aciliyor, bunu da bu neden ile yazdim.

1 kez düzenlendi. En son 02/09/2010 17:29 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2010 19:03
elimdeki harddisk NTFS ayni islemler gecerli dimi cunku oyunu atiyorum ve 30 a kadar sayip resetliyo dogru yere taktigimdan eminim ?
02 September 2010 19:15
@qawsed hdd de wbfs adinda bir klasor olusturup oyunlari icine atiyorsun,cios249 kullaniyorsan son versiyonlarindan birini rev19 veya 20 yuklu olmasi gekeli,hermes cioslardan ise v4 surumunu ve 222 veya 223 yuklu olmali, cfg usbloader v58 surumu ile hermesin v5 versiyonu da desteklenmeye basladi bildigim kadariyla.yani cios249 kullanirsan son versiyonlari, hermes kullanirsan 222 veya 223 ile calistiracaksin cfg usbloader e.ama bunlari yaptigin halde gene sorun yasarsan,bazi hdd ler de ntfs format iyi calismiyor ,o zaman baska format denersin.
02 September 2010 19:24
dedezade
@qawsed hdd de wbfs adinda bir klasor olusturup oyunlari icine atiyorsun,cios249 kullaniyorsan son versiyonlarindan birini rev19 veya 20 yuklu olmasi gekeli,hermes cioslardan ise v4 surumunu ve 222 veya 223 yuklu olmali, cfg usbloader v58 surumu ile hermesin v5 versiyonu da desteklenmeye basladi bildigim kadariyla.yani cios249 kullanirsan son versiyonlari, hermes kullanirsan 222 veya 223 ile calistiracaksin cfg usbloader e.ama bunlari yaptigin halde gene sorun yasarsan,bazi hdd ler de ntfs format iyi calismiyor ,o zaman baska format denersin.

kusura bakma ama hic bisiy anlamadim sad smiley sitedeki 4.3 rehberine gore softmod yapip ordaki wad la usb loaderi kurmustum ve beraberinde 202 249 250 222 223 ioslarini kurdum bu bilgiler size yardimci olur mu ?
02 September 2010 19:55
@qawsed : cfg'de default dosya sistemi wbfs olduğu için bölüm seçmeni istiyor senden... bölüm ayarlarından ntfs yapıp kaydetmen gerekiyor. olay budur (1 ardından yine 1, bölüm ayarlarından disk bölümünü seçiyorsun... 2 ile kaydediyorsun)...

02 September 2010 19:58
WiiCrazy
@qawsed : cfg'de default dosya sistemi wbfs olduğu için bölüm seçmeni istiyor senden... bölüm ayarlarından ntfs yapıp kaydetmen gerekiyor. olay budur (1 ardından yine 1, bölüm ayarlarından disk bölümünü seçiyorsun... 2 ile kaydediyorsun)...

ayarlara hic giremiyorumki sadece 30 a kadar sayip bitirdikten sonra tusa basinca resetliyo ayarlara girmek icin 1 e cok bastim ama olmadi bu arada

usb 2.0 bunla bi ilgisi yok dimi ? benim herseyim problem yaf sad smiley

1 kez düzenlendi. En son 02/09/2010 19:59 tarihinde qawsed tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2010 20:01
ya bide ek olarak sunu sorabilirmiyim gerekli ioslar makinemde kurulu dimi yani soft moddaki tum gosterilen ioslari kurmustum mazur gorun biraz gulunç bi soru ama ? smiling smiley
02 September 2010 20:13
asistanı uyguladıysan evet cios'ların hepsi kurulmuştur...

harddiski kenara yakın usb portuna taktığına emin ol.

02 September 2010 20:18
WiiCrazy
asistanı uyguladıysan evet cios'ların hepsi kurulmuştur...

harddiski kenara yakın usb portuna taktığına emin ol.

bi tek emin oldugum sey var oda dogru yere taktifgim ioslarda tamm sa neden ayarlara giremiyorum ? makinenin hdd tanimama olasiligi varmi ?
02 September 2010 20:35
@qawsed Ayni sorunu gectigimiz donemlerde yasadim.3 hdd degistirdim bu nedenle,Tek kelimeyle sunu soliyeyim makinan hdd ni tanimiyor.Suanda kullandigim hdd yi ise usb portun biri taniyor 1 i tanimiyor.Bilgin olsun.

Simdi bende nfst format atiyorum benim hdd ye bakalim WBFS yi gorecekmi yazarim sana.
02 September 2010 21:08
Hdd'nin uyumlu olmama olasılığı pek tabii mevcut.. Nedir marka modeli?

02 September 2010 21:57
100 de 200 HDD uyumlu degil.NFTS formatli Hdd mi CFG usb loader gayet basarili bir sekilde okuyor ama oyunu oynatmiyor.FAT32 her halukarda daha iyi.Simdi geri Fat32 ye geciyorum mesela ben.

Kisacasi Bu rehber WFBS ve FAT formatlarini destekliyor.

NFST ile CFG loader ' i calistiran deneyen varmi acaba?

Varsa bi yazsin FAT' a gecmiyeyim.
02 September 2010 22:05
NTFS ile FAT arasında loader açısından pek fark olmadığını söyleyeyim. Harddisklerin uyumluluğu dosya sistemi seviyesinden ziyade blok okuma yazma yani en düşük seviyede. Harddisk uyumlu değilse (misal Samsung S2) wbfs /ntfs /fat32 dosya sistemi ne olursa olsun kullanamazsın...

NTFS'den (ya da FAT32'den) okuyup oynatmıyorsa cios'tan sebeptir... NTFS desteği için ya hermes cios olacak ya da waninkoko'nun ciosXr18 veya daha üstü bir cios olacak.

Cover'ları gösterirken dosya sistemi desteğini cios'tan kullanmıyor loader'lar.. ek bilgi olsun.

02 September 2010 23:21
tekrar yazayım mı ne bilemedim simdi.cfg nin 222 olan versiyonları dırek fat veya ntfs hdd yi arar.dıger duz versıyonları misal 58a defult secenegi cios 249 kullanır bu nedenlede wbfs bolum arar.softmode asıstanı ile falan softmode yaprken cios 249 un rev 14 versıyonunu kurdugundan bu versiyonda da fat veya ntfs destegi olmadıgından rev18 ve daha ustunu kurman lazım
02 September 2010 23:26
benim hdd de wbfs ve fat32 calıstı ama ntfs calısmadı .oyunları baslatırken donuyordu bu neden ile diger formatları denemeden hdd olmuyor demeyin bence
03 September 2010 08:46
@dedezade : asistanla kurulan rev19, normal bizim rehberlerde kurdurduğumuz ise rev14. rehberlerdekini de r19 yapmak lazım aslında. ha bir de cfg sanıyorum ios'a bağlı versiyonunu kullanmadan bağımsız default konfigürasyonu ile çalıştığı zaman bu uyarıyı hep veriyor galiba.

Geri sayma olayı da hdd'yi görmeme ile alakalı.

03 September 2010 13:48
iki gundur ugrasiyom bi turlu yapamadim wad manager ile usb loader kurarken hangi iosu secmem lazim ?

1 kez düzenlendi. En son 03/09/2010 16:15 tarihinde qawsed tarafından düzenlenmiştir.
03 September 2010 18:49
usb loader kurarken derken muhtemen forwarder kanalından bahsediyorsun herhalde? 222'yi kullanabilirsin.

03 September 2010 19:35
WiiCrazy
usb loader kurarken derken muhtemen forwarder kanalından bahsediyorsun herhalde? 222'yi kullanabilirsin.

evet tesekkurler deniycem yarin insallah smiling smiley
03 September 2010 19:43
dedezade
tekrar yazayım mı ne bilemedim simdi.cfg nin 222 olan versiyonları dırek fat veya ntfs hdd yi arar.dıger duz versıyonları misal 58a defult secenegi cios 249 kullanır bu nedenlede wbfs bolum arar.softmode asıstanı ile falan softmode yaprken cios 249 un rev 14 versıyonunu kurdugundan bu versiyonda da fat veya ntfs destegi olmadıgından rev18 ve daha ustunu kurman lazım

Format sekli olarak WBFS,Fat32,NFTS formatli hard diskim ile deneme yaptim.CFG 56v dan basliyarak 60 a kadar denedim,Wbfs ve fat32 formatli hard diskimden sorun olmadan oyunlari calistirmayi basardim.Her iki formattada HDD nin icini yani WBFS klasorunu okudu.Yalniz NFTS okumuyor oyunlari bulmuyor.CFG yi 222 ve 223 ile denedim gene olmadi.

Sorun Rev 14 kurulu oldugundanmidir?Rev 18 veya daha ustunu kurdugumda NFTS formatli hard diskim olacakmidir?
Birdaha tekrarlamada yarar goruyorum Fat32 formatiyla oyun oynayabiliyorum.

mvg
03 September 2010 23:29
benim hdd de aynı sekilde fat ve wbfs calısıyor ama ntfs calısmıyor..bu hdd den kaynaklanan bir durum cioslar le alakası yok.
04 September 2010 19:03
peki ntfsde hangi klasör içine koymak gerekir isoları ?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!