Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Neogamma R8 No DVD (n) Problemi

Gönderen demir1979 
Neogamma R8 No DVD (n) Problemi
19 November 2012 14:54
Merhabalar, sitenizde yaklaşık 5-6 gün boyunca yaptığım incelemeler, okumalar, bol miktarda video izlemeler sonunda 3.4E sürümlü Wii'mi softmod yaptım. Yolunda gitmeyen şeylerin de neredeyse tamamının çözümünü (HBC'nin ters dönmesi, ios202 yüklemediğim için MplayerC'nin çalışmaması) yine bu sitede buldum.
Oyun oynamak için ise USB bellek almak yerine DVD'den yüklemeye çalıştım ancak Neogamma R8 (rev 17)'de "Error: no DVD (n)" mesajı çıktı. Oysa aynı oyunu (Mario Galaxy 2), 2 GB'lık flash bellek kullanarak açabiliyorum. Fakat DVD olayı olmuyor. Açıkçası başka oyun da denemedim.
Tabii ki en kötü olasılıkla oyunları HDD'dan oynayacağım. Fakat acaba bu sorunu çözebilir miyiz diye merak ettim.
Teşekkürler...

Re: Neogamma R8 No DVD (n) Problemi
19 November 2012 18:21
Kopya DVD'yi okuyamamış olabilir mi?

Wii yeni ise (2011 ve sonrası olanlar kopya DVD okumuyor) DVD sürücüsü sorun çıkarmış olabilir.
19 November 2012 20:57
Hm.. Doğru.. forumlarda da bu gibi şeyler gördüm. Yazdığım noname (Princo) bir dvd. Yarın bir de marka bir dvd deneyeyim.
Bu arada oyunun *.wbfs olması yeterli değil mi?

(NOT: Neogamma r8 (rev 19) muş..)
19 November 2012 21:02
Bu arada bizim Wii'yi sanırım 2009 yılında şu anki fiyatın 2 katı olduğu dönemde almıştık. smiling smiley
20 November 2012 08:53
WBFS oyunu Wii Backup Manager programı ile DVD'ye yazmayı dene. WBFS formatı kırpılmış, fazlalıkları atılmış bir format. Bu yüzden görmemiş olabilir. DVD'ye yazacaksan ISO dosyasından yazdırman gerekiyor. ISO yok ise Wii Backup Manager programını kullan.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!