Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WII HDD'deki oyunları oynatmıyor, yardım lütfen?

Gönderen JaredNomak 
WII HDD'deki oyunları oynatmıyor, yardım lütfen?
18 November 2012 14:04
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle forumda değerli bilgilerini paylaşmaktan çekinmeyen herkese teşekkür ederim.

Forumda anlatıldığı şekilde wii'me 4.3 softmod işlemi yaptım.
Sonrasında WBFS Manager 3.0 ile 16GB'lık Kingston marka flashdiske oyunları attım ve sorunsuzca oynamaktayım.
İndirdiğim oyun sayısı arttıkça flashdisk'in kapasitesinin yetersiz olduğunu farkettim.
Bendeki wii black limited edt. olduğundan yine formuda okuduğum üzere kopya dvd'leri okumuyormuş.
Görünen o ki tek çarem oyunları HDD üzerinden oynamak.

Flahdisk'e uyguladığım WBFS Manager 3.0 taktiğinin aynısını 2.5 inchlik diskime yaptım fakat wii diski görmedi.
Sonrasında diski fat32 biçimlendirerek wii backup manager ile oyunları attım. yine görmedi.
bir ihtimal diye ntfs biçimlendirerek wii backup manager üzerinden oyunları aktardım fakat tekrar görmedi.
Aldığım hata mesajlarını aşağıda görebilirsiniz.
Kullandığım HDD Samsung 160GB, forumda uyumlu HDD'ler arasında yazılmış.
Elimde başka taşınabilir hdd bulunmuyor.

Ne yapmalıyım önerisi olan varmıdır?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Re: WII HDD'deki oyunları oynatmıyor, yardım lütfen?
19 November 2012 18:26
WBFS yerine Wii Backup Manager programını kullan. Hem kullanışlı hem kolay hem de hızlıdır. Sitede rehberi mevcut.

Diskini okuyamamasının bir sebebi de (NTFS için konuşuyorum) CFG USB Loader'a ntfs diske bakacağını söylemen gerekiyor. Bu da CFG USB Loader'ın Global Settings bölümünde Disk Partition (Disk Bölümünü) NTFS olarak ayarlaman gerekiyor.

Ayrıca USB Diskini Wii dik durumda iken kenara yakın duran porta takacaksın. Bir ihtimal Wii'nin kıl kaptığı bazı diskler var sendeki ondan olabilir. Yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünde uyumlu harddiskler başlığı altına bakabilirsin.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 19
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!