Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Dios Mios Lite ile game cube oyunlari calistirma rehberi

Gönderen dedezade 
Dios Mios Lite ile game cube oyunlari calistirma rehberi
10 July 2012 21:12
Bu oyunlarin wii uzerinden softmode ile oynanabiliyor olmasi cok guzel bir gelisme,hala tum oyunlar calisiyor durum da degil ama buyuk bir cogunlugun da sorun yok.fazla vaktim olmadigi icin cok iyi bir rehber yapamiyacagim ama simdilik yapilmasi gerekenleri anlatacagim.

oncelikle wii de boot2 yuklu bootmii veya priiloader olmadan isleme baslamayin.wad yuklemesi yapacaginiz icin bunlardan biri sisteminiz de yuklu olmali.
gerekenler:
softmode yapilmis wii
sd kart:
sd kartinizin fat32 ve 32kb ayirma biriminde format atilmis olmasi gerekiyor, bu oyunlarin boyutlari yuksek oldugu icin en az 4gb gibi bir boyut iyi olur
GC kolu :
bu kol olmadan oyunlar oynanmiyor

gerekli dosyalar:
DIOS MIOS v2.0
[diosmios.googlecode.com]
wad manager:
[www.wii-homebrew.com]

CFG-MOD r35 +:[cfg-loader-mod.googlecode.com]
ben cfg usbloader uzerinden oynuyorum ama neogamma ve wiiflow ile de oynayabilirsiniz,
Wiiflow r505 +:
[www.mediafire.com]
gc oyunlarini wisos.com , wiiso. com veya pwnnetwork adli torrent sitesinden indirebilirsiniz.
yapmaniz gerekenler
dios mios wad dosyasini sd kart icinde wad klasorune atip , wad manager ile bu wad dosyasini yuklemek.
CFG-MOD r35 adli dol uzantili dosyanin adini boot.dol olarak degistirip, su an kullanmis oladugunuz cfg usbloaderen dol dosyasi ile degistirmek, yani sd:\apps\cfg_usbloader veya sd:\apps\usbloader\ boot.dol dosyasi ile yer degistirmek.bu dizinlerden hangisi sizde ise ondan degistirin.
oyunlari sd kart icinde games klasorune atiyorsunuz.bu oyunlar gcm veya iso uzantili da olabilir, bunlari da
[code.google.com] burdaki discex adli proram ile dml formatina cevirebilirsiniz

Re: Dios Mios Lite ile game cube oyunlari calistirma rehberi
11 July 2012 06:48
Ayrıca atladığınız şeyler var örneğin USB Loader gx çalışıyo ayrıca GX te sanal memory card özelliği var.Birde GCMutulity diye bir program var bazı oyunları yaparken onu kullanmak gerekiyor
11 July 2012 15:40
dogrudur, vakit olmadigi icin fazla detaya inmedim, ama sen simdi guzel bir rehber hazirlarsin, hepimiz faydalaniriz

11 July 2012 16:37
Ben resimli bitane yaparım ama ilk alıntı yapmak için izin almam gerek(başka site)
25 September 2012 22:18
Detaylı bir rehber hazırlanacak mı acaba ? Bu konuda başarısız oldumda. :/

Fat32 formatında olan HDD içerisinde Gamecube oyunlarımı görebildim ama iş açmaya gelince konsol ya siyah ekran oluyor ya da loader hata veriyor.
07 January 2013 07:37
Beyler selam, burada DIOS MIOS yapmamızın amacı nedir ?
Çünki USB LOADER GX zaten gamecube oyunlarını açıyor du .. ama dios mios yukleyince oyun açılırken orjinal CUBE yazısı çıkarken bu sefer DIOS MIOS yazıyor. Şimdi biri bana anlatsın dios mios olayının sırrı nedir. neden dios mios yapmak gerekli ?

İkinci ve onemli soru ise şu; HDD ustunden CUBE oyun iso larını nasıl oynarız ?

Ben usb loader gx ustunden HDD deki cube oyunları oynamak istediğimde diyorki: This game on usb, bu oyunu usb den SD karta taşıyın, şimdi sd karta bakabilir ve içinden bişeyler silebilirsiniz ve sonrasında COPY işlemi yapabilirsiniz.

Ben bu duruma lanet ettim resmen, cube ISO ları SD karta değilde HDD ye atarak HDD ile oynakamk MUMKUN SE BUNUN YOLU NEDIR ??
04 February 2013 14:21
dios mios lite değil normal dios mios kullanırsan olur vede oyunlar direk atılmıyor ilk önce isoları yada gcmleri bazı programlarla compress edip atıcan dios mios un içinde kendi programı var
31 August 2013 18:34
Ne yazık ki onda da aynı işlemi yapıyor. Lite versiyonunda da aynı. Fark yok. Bende başaramadım HDD üzerinden oynamayı.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!