Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

cIOS d2x v8 final veya (v9 beta) yüklemeli miyim?

Gönderen tamoooo 
cIOS d2x v8 final veya (v9 beta) yüklemeli miyim?
23 May 2012 09:31
Merhaba.

Başlıkta da gördüğünüz gibi soru açık. Bende d2x v7 final sürümü yüklü. Az önce baktım v8 final ve v9 beta sürümleri çıkmış. Bilgisi olan arkadaşlar sizce yeni sürümü yüklemeli miyim? Yoksa sorun yaşamıyorsan hiç bulaşma mı dersiniz? Changelog'u okudum baya bir yenilik ve bug fix yapmış adamlar. Ne yapsam karar veremiyorum fikir verin lütfen.

Teşekkürler.

Re: cIOS d2x v8 final veya (v9 beta) yüklemeli miyim?
23 May 2012 19:07
su an herhangi bir oyunda herhangi bir problem yasiyormusun?yasamiyorsan neden update edesin ,wii ile ne kadar az ugrasirsaniz o kadar az basiniz agrir, versiyon bile yuseltmeden su an 4.1 de kullaniyorum ve hic bir sorunum da yok

11 June 2012 16:59
4.1 yine iyiymiş SDHC destekli kullanıyorsun, ben daha 4.0'dan yukarıya çıkmadım grinning smiley birtek arkadaşların Wii'lerini 4.3 yaptım tongue sticking out smiley
17 June 2012 13:41
Sorunum yok çok şükür. Ama adamlar daha performanslı ve daha kaliteli hale getirmek için almışlar cios'u düzenlemeler yapmışlar. Hataları gidermişler. Demekki bir bildikleri var ki güncelliyorlar. Aynı mantıkla işletim sisteminiz veya pc'nizde kullandığınız programlar yeni güncellemeleri haber verdiğinde "problem yaşamıyorum o zaman güncellemeye gerek yok" mu diyorsunuz? Aynı zamanda genel olarak konsol sahipleri firmware güncellemeye pek yanaşmıyorlar bunun nedeni bir türlü anlayabilmiş değilim. Yani güncellemeler hack işleminin kullandığı exploitleri kapatsa neyse diyecem. Ama yine aynı hacki yapma imkanınız var. O zaman neden güncellemiyorsunuz anlayamıyorum.

Yanlış anlamayın suçlama yapmaya çalışmıyorum. Sadece mantıksız gelen birşeyi kavramaya çalışıyorum.

Teşekkürler.
09 July 2012 16:13
wii veya baska bir konsolu pc ile kiyaslama bence,bizler herseyden once guvenligi on planda tutuyoruz, kullanicilar ne kadar az, wii yi kurcalarlarsa o kadar az sorun yasarlar mantigi ile hareket ediyoruz. sonuc da herseyi yapmak gene sana kalmis, ama biz burda cok ufak sebepler ile yola cikip sonra wii acilmiyor, siyah ekran aman yandim diyen cok kisi gordugumuz icin,ayrani ufleyerek iciyoruz anliyicagin.guncelleme konusunda da kismen haklisin ama bir de tersinden dusun , ben istedigim zaman guncelleme yapabilirim,yani buna bir engelim yok, ama son versiyonda ki birinin daha onceki surumlere donmesi cok zor ve tehlikeli,yarin ne olacagi belli degil, ayrica 4.0 dan sonra sdhc destegi geldi ve bu versiyona update yapilmasi gereken bir guncelleme idi, yani faydasi vardi ama bundan sonra cikan guncellemelerde aman aman bir degisiklik olmadi,yani her guncelleme icin ya adamlar calismislar, sorunlari halletmisler yeni update cikarmislar , biz simdi niye yapmayalim mantigi biraz yanlis gibi, en azindan wii icin oyle

09 July 2012 18:23
Wiinin güncellemelerinde gördüğüm tek artı SDHC desteğinin gelemesiydi sanırım, 4.1'de mi gelmişti tam anımsayamıyorum. Sonuçta kardeşim Wiiyi oyun oynamak için kullanıyorsun softmodlu olarak, oyunları sorunsuz oynadığın sürece güncelleme yapıp tekrar softmod yapmakla uğraşacağına 2-3 oyun daha indir bence smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!