Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB Loader GX İle Sports Resort Çalıştırma (Videolu)

Gönderen eozen81 
USB Loader GX İle Sports Resort Çalıştırma (Videolu)
08 October 2009 20:55
Arkadaşlar selam, uzun bir zaman önce tekno marketlerde arkadaşımla masa tenisi oynayarak başlayan Wii hastalığımızın başlangıcı olan bu güzel oyunu gerekli softmod uygulamalarını yapmış iseniz USB Loader GX yazılımı ile nasıl oynayabileceğinizi bu rehberde size anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle elimizde bulunması gereken dosyalar :

1) Cihazınızla uyumlu olan Sports Resort oyununun iso dosyası. (Ve tabii bu oyunu USB diskinize atmış olmanız gerekiyor)

2) USB Loader GX

Programı [usbloadergx.koureio.net] sitesinden PC'nize indiriyorsunuz,
SD kartınızı bilgisayarınızda takılı iken programı PC'nizde çalıştırıp aşağıdaki gibi yöntemleri devam ettirip, programın gerekli dosyalarını SD kartınızdaki apps klasörüne otomatik olarak kuruyorsunuz.

3) Oyunumuza ait Alt-Dol dosyası
İşte bu dosyayı siz yapacaksınız, bunun için önce WiiScrubber adlı programı [gbatemp.net] adresinden indirmemiz gerekiyor. Programı indirip dosyaları aynı klasöre açın. Sonuçta şu şekilde olması gerekiyor.

Sonraki işlem, klasördeki MakeKeyBin.exe dosyasına tıklamak ve çıkan yere 42 yazıp Generate tuşuna basın ve sonra exit deyin. (Bunu yazılımcı arkadaş neden yapıp bizi uğraşmak zorunda bırakmadı anlayamadım grinning smiley )

Şimdi WIIScrubber.exe dosyasına ve Load ISO tuşuna basıp iso dosyamızı okutarak Alt-Dol dosyamızı oluşturmak için videoyu izleyin smoking smiley

Artık SD kartımızda Alt-Dosyamız mevcut, USB Loader GX'imiz de SD karta kurulu, artık USB Loader GX ile Resorts oyunumuzu açmaya hazırız.

USB Loader GX i açın ve oyunun settings'ine gelin. Aşağıdaki ilk videoda gösterdiklerimi uygulayın, ancak dikkat edin benim Wii NTSC olduğundan video ayar kısmını NTSC olarak ayarladım siz uygun ayarı seçin.

İlk videodaki işlemleri tamamladıktan sonra oyunu çalıştırmak için CD ikonuna tıkladığınızda karşınıza 3 dakikalık Motion Plus tanıtım videosu çıkacak ve videodan sonra Wİi'nin ana menüsüne geri döneceksiniz,

İşte bu sırada video 2'deki ayarları yaparak oyunun Alt-Dol seçeneğini pasif hale getiriyoruz ve sonra oyunu çalıştır diyoruz ve artık oyun direk çalışabilir hale geliyor. Tabii bende henüz motion plus olmadığı için oyun açılmadı o ayrı smiling smiley

Saygılar.

2 kez düzenlendi. En son 08/10/2009 21:08 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.

Re: USB Loader GX İle Sports Resort Çalıştırma (Videolu)
08 October 2009 21:02
güzel anlatım olmuş, ellerine sağlık!
videoların site içinde doğrudan gösterilmesi için video bb tag'ini kullanabilirsin bu arada.
08 October 2009 21:05
baba video tagını bulamadım ki eye rolling smiley

Edit : Geç de olsa keşfettim

2 kez düzenlendi. En son 08/10/2009 21:09 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
08 October 2009 21:13
Alttaki iki tane videoyu düzenledim, manuel koymak gerekiyor video tag'ini...
buradan yazayım dedim ama her türlü değiştiriyor tag'i namussuz... şimdi resim olarak koymaya da üşendim.
08 October 2009 22:40
metroit prime ve resort icin ayni islemleri usbloader cfg adli loader da calistirmak icin yapiyordum dol dosyalarinin dizinde bulunmasi gerekoyordu
ama wiflow da alt dollari kendisi goruyor ve aciyor islem yapmaya gerek kalmadan
09 October 2009 05:30
@dedezade, WiiFLow'da nasıl kendi görüyor, ben seçtiğimde player dol işaretliyorum ama dosyayı seçeceğim bir yeri getirmiyor, nereden ayarlıyorsun?
09 October 2009 11:00
bak mesela metroid oyununda 4 ayri dol var ve hepsini goruyor yani 4 ayri yerden oyunu baslata biliyorsun dol seceneginin ustune gelip sag tusa
tikladinmi dollari degisririr
main dol dan baska dol yoksa degismez
resortda da mainve player diye iki ayri dol cikiyor sanirim
bunda dosya larla falan ugrasmiyorsun kendisi oyundan buluyor

1 kez düzenlendi. En son 09/10/2009 11:03 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
10 October 2009 07:48
bende usb loader gx herhangi bir alt dol ayarlaması yapmadan açıyor wii sport resort'u
31 October 2009 21:14
Arkadaşlar oynayanınız varsa diye soruyorum,

Masa tenisinde hep 6 sayılık setlerle mi maç yapabiliyoruz, hemen bitiyor? 1300 küsür puanım olmasına rağmen bu rakam değişmedi de?
01 November 2009 17:47
Aynen maçlar 6 sayıda bitiyor, değiştiremiyoruz. 1500 ve üzeri puana sahip olduğunda şampiyonla karşılaşıyorsun, son oyun sanıyorum... biz defalarca oynadık ama yenmeyi henüz başaramadık.... İyi hatırladım bak onun da tüyosu varmıymış bir araştırayım ben...

www.testedcheats.com diye bir site gördüm bu arada, 11'lik maç için cheat olduğunu söylüyor... denemedim ama aşağıdaki gibi...

Wii Sports Resort TABLE TENNIS (Code)
Match Mode: play a 11-Point Match instead of a 6-Point Match!
1) At the character select screen, put the hand cursor over the option to validate the character.
2) Hold (2) button and press (A) button to validate.
3) Release the (2) button at the next screen (the "warning" message). Thanks to shamarox77 for this code.
4) In Multiplayer mode you now play a 11-Point Match instead of a 6 one as usual!
5) In single player mode all matches are now in 11 points...
6) Note: Redo the code each time you start a Table Tennis session.

1 kez düzenlendi. En son 01/11/2009 18:02 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
02 November 2009 07:34
Oo baba bu trick'i hemen deneyeceğim, süpermiş. Eline sağlık.

Edit : Baba süpersin, harikâ oldu valla bu trick, gerçi bir eleman geldi şansıma ki, hevesim kursağımda kaldı 11-1 verdi elimize oyunu smiling smiley Acayip hızlı atıyordu topları burda bir yöntem var mı ben o kadar hızlı vuramıyorum.

1 kez düzenlendi. En son 02/11/2009 19:41 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
27 December 2009 15:19
O oyunu bende seviyorum. Bilek hareketleri önemli. Buradan nasıl anlatılır ki!!!! Yine de anlatmayı deneyeceğim.

forehand vuruşta vidayı sıkar gibi bir hareket yaparsanız vuruş anında (yani raketin top çarpacak kısmı hafif yere bakarken yukarıya doğru çevirme hareketi) o zaman falso alır top. Tersindeyse hızlı vuruşlardır. Sizin istediğinizde topa hızlı vurmaksa forehand'de vida açma yönünde, backhandde vida sıkma yönünde raketi döndürmelisiniz vuruş anlarında.
28 December 2009 08:41
@korkutsa, süper anlatmışsın, eline sağlık.

sen ne kadar yükseğe çıkabildin peki masa tenisin'de ben genelde 1500 puanın üstüna çok çıkamadım, taktik olarak üst seviyelerdeki karşı adam, servis atarken çevik bir şekilde top bizim sahamıza değdiği anda falsolu sağ ya da sol köşeye bayıltırsam kesin sayı oluyor ama benim attığım servislerde bazen öyle hızlı karşılıyorlar ki apışıp kalıyorum the finger smiley
28 December 2009 14:51
ustad aynı işlemi wiiflowda yapıyormu bilmiyorum nasıl yaptığınıda yalnız senin dediklerini wiflowda yapıp alt-dol klasörüne koydum ve oyun çalıştı tabi dediğin gibi ve bildiğin gibi mp yi tak diyor orda sap gibi bakıyoruz smiling smiley
29 December 2009 07:42
@rigel55, walla Wii sahibi olan herkes en azından bu masa tenisi zevkinden mahsur kalmamalı, hiç olmazsa bir tane mp'yi ebayden falan siparş et bence
03 January 2010 09:37
gerçekten güzel bir rehber olmuş ellerine sağlık peki başka hangi oyunlarda alt-dol var yani ben bunu nerden anlayabilirim yada mesela wii-musicte yada wii-playde var mı ?

Birde usb loader gx de farklı region oyunları oynayabilir miyim bi sorun olur mu ?

1 kez düzenlendi. En son 03/01/2010 22:08 tarihinde elcordobes tarafından düzenlenmiştir.
04 January 2010 20:21
@elcordobes, alt-dol ile oynanabilen oyunları aşağıdaki linkten takip edebilirsin, bu arada evet GX ile ben farklı region oyunları oynayabiliyorum, sorun olmuyor.

[www.wiiso.com]
05 January 2010 22:35
eozen81
@elcordobes, alt-dol ile oynanabilen oyunları aşağıdaki linkten takip edebilirsin, bu arada evet GX ile ben farklı region oyunları oynayabiliyorum, sorun olmuyor.

[www.wiiso.com]
cevabınız için teşekkürler peki oyunu başlatmadan önce ayarlardan force pal 50 yapmam gerekirmi yada başka bir ayar makina 3.4e
06 January 2010 14:57
GX kullanıyorsan benim videoda gördüklerimi yap, zaten oyun başlamazsa anla ki bir şeyler eksik kalmıştır.
07 January 2010 12:36
Peki oyunu indirdikten sonra, kullanırken oyunun sistemi update etmesini falan engellek için yapılması gerekn bişeyler var gibi okumuştum. Şimdi bulamıyorum o yazıyı. Var mı öyle bir durum? Bir de yalnış ülke kodu ile oynamaya çalışınca bir problem olur mu?
07 January 2010 17:47
USB Loader'larda öyle ülke sorunu olmuyor. PAL makinada NTSC oynayabilirsin (TV Destekliyorsa) veya tam tersi. Oyunun update etmesini de engelliyor. Korkmadan USB Loader'lar ile oyun oynayabilirsin.
07 January 2010 17:53
benim makina pal 3.4e force pal 50 yapıp denedim önce makina kitlendi sonra system default olarak bıraktım gene aynı şekilde wii kitlendi fişten çekip tekrar başlatmam gerekti oyunda mı sorun var ki ?
07 January 2010 19:38
Nintendo'nun oyunları pek force'a gelmez, video modunu elindeki tv desteklemiyorsa en temizi makinanın bölgesinden olanı kullanmak.
07 January 2010 19:59
peki normal oyunlarda error fix falan yapmam gerekir aslında onuda öğrenmek istedim han sport resort harici oyunlarda direk mi açar yoksa settingsten bi ayarı var mı çünü hiçbi ntsc oyun açılmadı
Not: bide wiiscu ile ilsili konuda sorum var onada bi bakarsanız sevinirim grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 08/01/2010 08:17 tarihinde elcordobes tarafından düzenlenmiştir.
07 January 2010 20:26
sports resort sürekli alt-dol isteyen bir oyun değil, ilk açılışta motion plus tanıtım videosunu geçmek için alt-dol gerekiyor... sonrasında save oluşturunca normal bir şekilde oynayabiliyorsun...

bunun dışında sürekli alt-dol ile oynanması gereken oyunlar da var, misal mortal kombat, red steel vesaire... sayıları 10'u geçmez ama bu oyunların...

bir de yaklaşık 6-8 ay içinde yayınlanan oyunlarda 002 Error diye bir hata ile karşılaşman olasılık dahilinde... need for speed underground ile başladı bu furya da... bu tip oyunlar için loader'ların 002 fix seçeneğini aktif hale getirmek gerekiyor... hatta bütün oyunlar için aktif hale getirirsen en iyisini edersin zira bu hatayı vermeyen oyunlara da bir zararı yok bu fix'in...

ntsc oyunlara gelince muhtemelen televizyonun ntsc modunu desteklemiyor, force pal ile şansını deneyeceksin oyunların bir bölümünde işe yarar ama hepsinde işe yarayacak diye bir kaide yok. Nintendo'nun oyunlarının büyük bir bölümü bu anlamda özellikle seçici ama third party'lerin oyunlarında problem yaşama ihtimalin daha düşük...

ntsc oyunları oynamayı çok istiyorsan ntsc destekleyen bir tv'ye geçmek en mantıklı çözüm... indirmek istememe harici nedenlerden dolayı ntsc oyunlarda ısrar ettiğini düşünürsek pek tabii...
07 January 2010 20:59
Metroid Prime Trilogy'i unutmamak lazım. 3 farklı alt-dol var. Wiiflow ile sorunsuzca alt-dol'ları seçerek oynayabilirsiniz...
08 January 2010 20:25
saolun arkadaşlar oyun game party 3 denediğim 002 error fix i deneyip söyleyim şuan wii yanımda değil. error fix i yapmadan önce sadece force pal 50 yapınca wii kitlenip kalıyordu
08 January 2010 21:11
@tuzruhu : loader içinden alt-dol ile metroid trilogy'i save ederek oynayabiliyor musun? Ben Crap ile oluşturduğumda nedense save edemiyordum.. oyunu her başlattığımda hep baştan başlıyordu...
08 January 2010 21:16
save etmiyor bende de
08 January 2010 21:24
dedezade
save etmiyor bende de

Crap ile mi yoksa loader ile mi?

Artık bu oyunu da düzgün oynayabilmek için bir dual layer dvd'ye kıyacağız sanırım....
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 62
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!